Rok na końcu świata

Tom 1 cyklu Saga czekoladowa

Nina po rozstaniu z wielką miłością szuka swojego miejsca na ziemi. Pracuje w małej księgarni, która stoi na progu bankructwa, więc gorączkowo zastanawia się, jak powinna wyglądać jej przyszłość. Niespodziewanie dostaje podpowiedź od losu - ciotka, o której istnieniu nie wiedziała, zapisuje jej w spadku sklep z czekoladkami w centrum urokliwego miasteczka. Warunek jest jeden - Nina może go sprzedać dopiero po roku.
Tak rozpoczyna się przygoda, w czasie której dziewczyna będzie musiała nie tylko zgłębić tajniki prowadzenia czekoladowego biznesu, ale także zmagać się z zaciętą konkurencją w osobie wyjątkowo przystojnego właściciela pobliskiej cukierni...

Informacje dodatkowe o Rok na końcu świata:

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2022-06-15
ISBN: 9788381959407

Kup książkę Rok na końcu świata

Rok na końcu świata - opinie o książce

Avatar użytkownika - czytanienaplatan
czytanienaplatan
Przeczytane:2022-07-25, Ocena: 5, Przeczytałam,

Gdy mam gorszy dzień coś słodkiego zawsze jest w stanie poprawić mi nastrój. Szczególnie czekolada potrafi poprawić humor, zostało to naukowo dowiedzione.

Bohaterka pierwszej części „Sagi czekoladowej”, Nina, na poprawę nastroju po niepowodzeniu związanym z prowadzeniem własnej księgarni i kłótni z najlepszą przyjaciółką dostaje niespodziewanie cały sklep z czekoladkami.

Mimo że mieści się on w niewielkiej holenderskiej miejscowości, a do tego przez rok nie może go sprzedać, młoda kobieta podejmuje się słodkiego wyzwania. Choć i w tej beczce miodu znajdzie się łyżka dziegciu w postaci konkurencyjnej cukierni prowadzonej przez dwóch braci. Ich obecność przysporzy jej wielu emocji, ale okaże się też kołem napędowym dla jej kreatywności.

Autorka stworzyła lekką i ciepłą opowieść o ludzkich marzeniach wartych wsparcia i o zrządzeniach losu, którym czasem warto powiedzieć tak. Cieniem kładzie się na niej rodzinna tajemnica, która rozdzieliła dwie siostry na całe życie.

Jedyny mankament? Konieczność oczekiwania na kolejną część, ale zawsze można się pocieszyć kawałkiem czekolady

Avatar użytkownika - zakochanawksiazk
zakochanawksiazk
Przeczytane:2022-07-05, Ocena: 5, Przeczytałem,

Nina niedawno rozstała się z partnerem, pracuje w księgarni, która ostatnio ma problemy finansowe, kobieta zastanawia się jak powinna wyglądać jej przyszłość. Niespodziewanie ciotka Niny, o której istnieniu nie wiedziała zapisuje jej sklep z czekoladkami, kobieta zmuszona jest wyjechać do Holandii, jest jednak jeden warunek będzie mogła sprzedać sklep dopiero po roku. Na miejscu kobieta zagłębia tajniki prowadzenia tego typu biznesu, przy okazji zmagając się z sąsiednią konkurencją. Jak Nina odnajdzie się w małym miasteczku w Holandii? Czy dogada się z jego mieszkańcami?

Okazuje się, że ta książka była moim pierwszym spotkaniem z twórczością autorki i było ono naprawdę udane. Język i styl jakim posługuje się Pani Agnieszka jest niezwykle przyjemny w odbiorze, co sprawiło, że książkę, która liczy trochę ponad 400 stron pochłonęłam w dwie i pół godziny. Fabuła książki została w bardzo ciekawy i zarazem lekko tajemniczy sposób poprowadzona, ja nie mogłam się od niej oderwać. Bohaterowie opisani w tej powieści są niezwykle realni, jestem pewna, że większość z czytelników będzie mogła z powodzeniem utożsamić się z problemami większość z nich. W głównej mierze skupiamy się tutaj na losach Niny, w której życiu ostatnio nie dzieje się najlepiej, kobieta po otrzymaniu niespodziewanej propozycji od ciotki postanawia do niej pojechać, by zmienić swoje życie, na miejscu czeka na nią szereg niespodzianek i przeciwności losu, spotyka tam wielu przyjaznych ludzi, ale również trafia na właściciela konkurencyjnej cukierni Valentijna i jego brata, którzy wprowadzą sporo zamieszania do życia Niny. Pokrótce możemy również zapoznać się z troskami innych bohaterów, a mowa tutaj o rodzicach Niny - Witoldzie i Aurelii, Valentijnie oraz przyjaciółce Niny - Manianie, w ich życiu również wiele zawirowań. Każda z tych historii poboczych mnie intryguje, ale chyba w szczególności przeszłość i tajemnice Aurelii i jej siostry, coś czuję, że w drugim tomie w końcu znajdę odpowiedzi na nurtujące mnie pytania. "Rok na końcu świata" to bardzo życiowa i intrygująca historia, a autorka skupia się tutaj bardzo na poszukiwaniu siebie, swojego miejsca w życiu, relacjach rodzinnych i w tym przypadku pokazuje wszystko bardzo realnie, bez zbędnego cukrownia, udowadnia również, że warto walczyć o swoje marzenia. Ja jestem zauroczona tą historią i wyczekuje już dalszych losów bohaterów. Polecam! Moja ocena 9/10.

Avatar użytkownika - brunetkabooksrec
brunetkabooksrec
Przeczytane:2022-07-02, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,

Nina po rozstaniu z partnerem układa życie na nowo. Otworzyła z koleżanką małą księgarnię, ale ta stanęła na progu bankructwa,  gdy obok otworzyli sieciową księgarnię. Niestety konkurencja jest zbyt silna i Nina musi zamknąć swoją ukochaną księgarnię.  Nina nie ma wsparcia ani w rodzicach, ani w przyjaciółce, z którą pokłóciła się,  a ta obraziła się na nią. Niespodziewanie dowiaduje się o istnieniu ciotki mieszkającej w Holandii, która  zaprasza ją do siebie.  Na miejscu okazuje się,  że ciotka zmarła, ale w spadku przepisała na nią sklep z czekoladkami. Nina musi wszystkiego nauczyć się,  by prowadzić czekoladowy biznes i spełnić pewien warunek.
Musi też zmierzyć się z konkurencją, przystojnym właścicielem pewnej cukierni.
Czy Nina odważy się zaryzykować?
Jak poradzi sobie z przeszkodami?
Jakie odkryje sekrety rodzinne?
Co przygotował dla niej los?
Przekonajcie się sami.
"Rok na końcu świata" to pierwszy tom sagi czekoladowej. Jestem zachwycona tą historią i fabułą, która porwała mnie już od pierwszej strony.  Autorka świetnie skonstruowała bohaterów, szczególnie Nina, która bez wsparcia swoich najbliższych radzi sobie jak może.  Nawet wyjeżdża z Polski do Holandii. Dziewczyna przypadła mi do gustu. To uparta,  odważna,  inteligentna i pyskata osóbka.  Przyznam się,  że z wielką ciekawością śledziłam losy Niny w Holandii. Autorka opisała tak Holandię, że czułam się jakbym była tam z Niną. Nie ma mowy o nudzie. Nie mogłam oderwać się od tej książki ani przez chwilę.
Piękna historia o poszukiwaniu własnego miejsca na ziemi, rodzinnych mrocznych tajemnicach,  konflikcie  przyjaciółek,  intrygach, smutkach, radościach,  miłości i o tym, że aby coś osiągnąć trzeba otworzyć się na nieznane i zaryzykować.
Dostałam mnóstwo emocji podczas czytania tej książki.
Uwielbiam historie,  które zmuszają do przemyśleń i refleksji nad życiem.
Jeśli jesteście smakoszami czekolady i kawy to ta urokliwa książka sprawi, że poczujecie ten klimat powieści.
Gwarantuję Wam,  że będzie pysznie, słodko i ciut gorzko.
Uwielbiam takie niesamowite historie i teraz z niecierpliwością będę czekała na kolejną część,  aby poznać dalsze losy bohaterów.
Coś wspaniałego!
Chcę takich historii więcej!
Gorąco polecam!

Avatar użytkownika - przyrodaz
przyrodaz
Przeczytane:2022-06-15, Ocena: 6, Przeczytałam,

Już dawno nie czytałam tak ciepłej i słodkiej zarazem książki:-) To była prawdziwa przyjemność poznawać losy Niby i jej księgarni. Oczywiście początkowo towarzyszyć jej będzie najlepsza przyjaciółka wraz z którą prowadzą swój biznes. Jednak za sprawą okropnego człowieka, którego strasznie znielubiłam od samego początku, ta przyjaźń się rozpadnie, a wraz z nią dobra przyszłość. Na całe szczęście ktoś bliski Ninie da jej do przeczytanie pewien list, który całkowicie odmieni jej los. Wyruszy w podróż życia, która usłana będzie chwastami i pustkowiem, by na końcu tej drogi poznać kogoś bliskiego. W następstwie przykrych wydarzeń, które zasmuciły nawet mnie, Nina będzie musiała dokonać wyboru. Muszę tu wtrącić, że obca osoba będzie tak niemiła jak mokra skarpetka w bucie jesienią i tak obrzydła jak rozkładające się zwłoki zwierzęcia w lesie.
I jeszcze coś dodam. Jeśli już poznacie Ninę, to dowiecie się, że jest naprawdę dobrym człowiekiem. Jest wygadana, ceni sobie przyjaźń i potrafi o nią walczyć. Zna swoje zdanie i potrafi je wypowiedzieć, chyba, że ktoś nagle wystrzeli z jakimś dziwnym faktem o którym nie miała pojęcia. Nie lubi tajemnic, choć sama będzie jakąś posiadała i jeśli już los stawia jej na drodze jakieś przeszkody, to nie omija ich. Wie, że w życiu zdarzają się dobre i złe chwile i chce im stawiać czoło. Bardzo ją polubiłam i podziwiałam do samego końca książki, przy którym łezka zakręciła mi się w oku (Jeśli mam być całkowicie szczera, to kilka razy mi się tak zdarzało;-))
A teraz wracając do treści, to Nina dostanie ważną propozycję, która zmieni jej życie. Choć jej plany będą całkiem odmienne od woli ciotki, to jednak ten zgniły osobnik nawet nie zdając sobie sprawy z powagi sytuacji, przyczyni się do pewnych zmian. Gorąco zachęcam do poznania tej opowieści, gdyż zdradziłam wam zaledwie jedną trzecią książki. I faktycznie po stronach życia Niny będzie rozchodził się zapach najcudowniejszych pralinek na które sama miałam ochotę. Lekka pozycja z uczuciami i walką o przetrwanie. ZAPACH PRAWDZIWEJ CZEKOLADY I CZEGOŚ JESZCZE:-)

Czy są tutaj fani czekolady? ? Jestem pewna, że ktoś się znajdzie.. w takim razie chciałabym zaprosić Was w piękną czekoladową podróż.. ?

Nina, prowadzi małą księgarnie, jest z niej dumna, i bardzo kocha swoją pracę. Niestety księgarnia upada.. Nina zmuszona jest zamknąć swoją księgarnię, choć trzeba przyznać, że do końca walczy o nią jak lwica.. niestety .. musi się poddać.
Nie ma też za bardzo wsparcia wśród rodziców, a jej jedyna przyjaciółka i wspólniczka jest na nią obrażona..
Niespodziewanie dowiaduje się o istnieniu ciotki.. o której kobieta nie miała pojęcia, decyduje się do niej pojechać i poznać ją.. Tylko że niestety w życiu Niny nic nie jest proste i przyjemne.. ciotka zmarła, ale przepisała na nią swój biznes, sklepik który produkuje czekolady! Szok prawda? Przecież to zupełnie inna branża, Nina musi się wszystkiego nauczyć, na szczęście pojawiają się dobre dusze, które znają się na rzeczy.. Tylko czy Nina podejmie to wyzwanie? Czy naprawdę zechce zaryzykować? Otóż tak! Nina to wspaniała, odważna i bardzo dobra osoba, która stara się nikogo nie zawieźć...

Moi drodzy, ta książka pochłonęła mnie całkowicie, była bardzo przyjemna, choć nie zawsze lekka, bo bohaterowie tej książki muszą walczyć o lepsze życie.. Wszystko staje się jednak łatwiejsze, gdy ma się obok odpowiednie osoby ? To pierwsza część tej serii, a ja już z zapartym tchem czekam na kontynuację!

Polecam Wam serdecznie, ta książka to samo dobro.??

Błękitny koliber
Agnieszka Zakrzewska0
Okładka ksiązki - Błękitny koliber

Kiedy Bogna Zasławska wyjeżdża z grupą przyjaciół do Delftu, nie ma pojęcia, że ta wyprawa już na zawsze odmieni jej życie. W ostatnim dniu pobytu trafia...

Znam twoją tajemnicę
Agnieszka Zakrzewska 0
Okładka ksiązki - Znam twoją tajemnicę

Mroczna miłość, kłamstwa i samotność. Czy nienawiść może być lekiem na traumy przeszłości? Leo zdaje się mieć idealne życie: luksusowy apartament, najdroższe...