Rywal

Tom 2 cyklu Fall Away

Historia Madoca z Dręczyciela.

Madoc Caruthers i Fallon Pierce mieszkali pod jednym dachem, od czasu kiedy ich rodzice się pobrali. Nigdy za sobą nie przepadali, szczególnie Madoc nie ułatwiał życia Fallon. Dokuczał jej zarówno w domu, jak i w szkole.

Ta dwójka szczerze się nienawidziła oprócz… tych chwil, które spędzała razem w nocy w sypialni Fallon.

Więc kiedy nastolatka nagle wyjechała bez słowa pożegnania, Madoc był wściekły. Jednak dziewczyna po dwóch latach jakby nigdy nic wróciła do jego życia, do jego znajomych, do jego szkoły.

Fallon nie sądziła, że powrót będzie tak trudny. Powinna zapomnieć o Madocu: w końcu był jej przybranym bratem. Ale kiedy zauważyła, że chłopak cieszy się życiem i w dodatku najprawdopodobniej ma dziewczynę, coś w niej pękło.

Między nimi jest wiele tajemnic, żalu i niedopowiedzeń, ale też przyciąganie, z którym trudno jest im walczyć. Jednak Fallon chce, aby tym razem wszystko było inaczej. Nie pozwoli, żeby Madoc znowu ją zranił.

Informacje dodatkowe o Rywal:

Wydawnictwo: NieZwykłe
Data wydania: 2022-11-24
ISBN: 9788383201733
Tytuł oryginału: Rival

Kup książkę Rywal

Rywal - opinie o książce

"(...) ludzie, który wyżywają się na innych, tak naprawdę walczą sami ze sobą. Mają w sobie dużo bólu... "

Madoc i Fallon przybrane rodzeństwo, mieszkali pod jednym dachu do czasu aż Fallon została odesłana do szkoły z internatem. Po dwóch latach Fallon ponownie pojawia się w życiu Madoca, chce się zemścić, ma swój plan. Jednak jej plan się zmienia, relacja przyrodniego rodzeństwa jest jak huragan sieje spustoszenie, ale ich wzajemne przyciąganie jest na tyle silne że nie są w stanie z tym walczyć. Jednak kiedy ich rodzice dowiadują się o ich relacji, tym razem Madoc zostaje odesłany a Fallon ucieka do swojego ojca, który prowadzi nielegalne interesy. Co wydarzyło się 2 lata temu że Fallon bez pożegnania opuściła swojego przyrodniego brata? Jak Madoc poradzi sobie z kolejnym rozstaniem z osobą, która nienawidzi ale to jedyna osoba która go "widzi"?

"Od niego nauczyłam się, że z błędami można sobie poradzić, lecz ze stratą czasu - nie."

Rywal druga część serii Fall Away, która jak dla mnie jest lepsza od pierwszej częśći.
Madoc i Fallon nastolatkowie, których zaniedbywali rodzice, ale którzy dla siebie byli ratunkiem do momentu aż Fallon została odesłana. Madoć zaczął wtedy imprezować, próbował szybko zapomnieć o osobie która dla niego coś znaczyła. Fallon została wysłana do szkoły i porzucona nie tylko musiała się zmagać z brakiem Madoca, ale jej matka pozostawiła jej z jeszcze większym smutkiem, pustką... Fallon została zahartowana i chciała się zemścić na Madocu że tak szybko o niej zapomniał, że jej nie odnalazł. Pojawia się po 2 latach w domu i zabiera uwagę przyjaciół Madoca, co go jeszcze bardziej denerwuje. Chce ją nienawidzić, zranić, poniżyć ale czy to jedyne emocje, które nim targają?

Relacja między bohaterami jest wciągająca, mocna, tajemnicza i do końca nie wiemy jak się zakończy. Madoc i Fallon to huragan emocjonalny, ich niepewność, gniew, pożądanie, nienawiść wciskają w fotel.

Książka mocna i nieprzewidywalna, polecam.

Falls Boys
Penelope Douglas0
Okładka ksiązki - Falls Boys

Dzieci bohaterów serii „Fall Away” są już nastolatkami. Teraz pora na ich historię! Aro Marquez nie jest grzeczną dziewczynką, a kłopoty to...

Hideaway
Penelope Douglas0
Okładka ksiązki - Hideaway

Kiedy przeczytałam opis tej książki, który swoją drogą niezbyt wiele mówi, byłam jej bardzo ciekawa. Przede wszystkim dlatego, że do końca...