Sama mama. Jak przeżyć przez rozwód i żyć dalej

Nie odkładaj najlepszych lat na później.

Teraz masz swój czas.

Wykorzystaj go najlepiej, jak można.

Nawet jeśli musisz się rozwieść.

To jest książka dla kobiet, które są albo będą samotnymi mamami. Niektóre z własnego wyboru, inne dlatego, że ktoś tak zdecydował wbrew ich woli. Związek się sypie albo już się rozsypał. A może trwa, ale jedynie ,,dla dobra dzieci", i okazuje się, że dzieciom wcale nie wychodzi to na dobre.

Autorka sama przeszła przez rozwód i jest samotną matką. W książce dzieli się swoimi doświadczeniami. Opowiada o momentach przełomowych, chwilach trudnych i smutnych, ale i o tych, w których wreszcie pojawiło się światełko w tunelu. A przede wszystkim rozmawia z ludźmi, których wiedza i doświadczenia są pomocne w mierzeniu się z kolejnymi etapami rozstania i budowania życia na nowo: terapeutami par, psychologami rodzinnymi i dziecięcymi, mediatorami, a także adwokatami, socjolożką, psychiatrą i trenerem rozwoju osobistego.

Tłumaczą, jak rozpoznać kryzys małżeński nie do przejścia, kiedy decyzja o rozwodzie jest nieuchronna, jak ją zakomunikować dzieciom, jak się spokojnie dogadać z byłym mężem, wreszcie jak przepracować trudne emocje i szukać szczęścia po rozwodzie.

Żałuję, że tej książki nie było pięć lat temu,

kiedy tak bardzo jej potrzebowałam. Cieszę się, że jest dziś,

i polecam ją każdemu, kto o rozwodzie myśli, jest w trakcie,

ale także gdy ma to już za sobą.

KATARZYNA PAWŁOWSKA

redaktorka ,,Wysokich Obcasów"

Informacje dodatkowe o Sama mama. Jak przeżyć przez rozwód i żyć dalej:

Wydawnictwo: Agora
Data wydania: 2019-06-19
Kategoria: Poradniki

Tagi: Rodzina i związki - poradniki

Kup książkę Sama mama. Jak przeżyć przez rozwód i żyć dalej

Sama mama. Jak przeżyć przez rozwód i żyć dalej - opinie o książce

Jest z nami dziecko. Poradnik początkujących rodziców
Joanna Szulc0
Okładka ksiązki - Jest z nami dziecko. Poradnik początkujących rodziców

Niezbędny przewodnik dla tych, którzy za chwilę zostaną rodzicami albo już nimi są. Zawiera praktyczne informacje dotyczące rozwoju, opieki, pielęgnacji...

Joanna Szulc0
Okładka ksiązki - Sensoryczne niemowlę. Kompendium wiedzy o rozwoju dziecka od narodzin do 18 miesiąca życia. Wyd. 2

Nowe, uaktualnione wydanie książki o integracji sensorycznej skierowanej do rodziców najmłodszych dzieci Pierwsze miesiące życia dziecka to szczególny...