Scandalized

Najpikantniejszy romans tego roku!

Dziennikarka śledcza Georgia Ross jest przytłoczona pracą nad artykułem, od którego zależy jej dalsza kariera, a w dodatku po odwołaniu lotu czeka ją noc na lotnisku. Gdy spotyka starszego brata przyjaciółki z dzieciństwa, a ten proponuje pomoc, Gigi zaczyna myśleć, że jej los się odmienił. Alec Kim jest przystojny, skromny i życzliwy. Gigi, po licznych bolesnych zawodach miłosnych, zdążyła już zapomnieć, że tacy mężczyźni w ogóle istnieją. Wieczorne spotkanie i spędzona z nim namiętna noc bez zobowiązań wydają się jej darem losu - do chwili, gdy uświadamia sobie, że kojarzy mężczyznę nie tylko z dziecięcych wspomnień.

Uczucie Gigi i Aleca rozkwita, a oni muszą stawić czoła nowej rzeczywistości. Karierom, którym oboje poświęcili wiele wysiłku, zagraża międzynarodowy skandal. Zakochani muszą zdecydować, czy chcą walczyć o tę miłość.

,,Ta książka to czysta magia!"

Helen Hoang, autorka Więcej niż pocałunek, bestsellera z listy ,,USA Today"

,,Ivy Owens wywróciła do góry nogami wszystko, co wiem o romansach, a później wykorzystała tę wiedzę, pisząc najbardziej pikantną, gorącą, uroczą, porywającą, namiętną, oszałamiającą książkę, jaką potrafiłabym sobie wyobrazić."

Ali Hazelwood, autorka bestsellera The Love Hypothesis

,,Jeśli masz ochotę na zabawną i pikantną lekturę - to książka dla ciebie!"

Rachel Strolle, Buzzfeed

,,Lekka, kusząca ucieczka od rzeczywistości, której bohaterów nie sposób nie pokochać. Chemia pomiędzy Gigi i Alekiem rozpala strony do czerwoności - nadal mi od niej gorąco!"

Rachel Lynn Solomon, autorka The Ex Talk

,,Debiut Ivy Owens z idealną dozą humoru i serdeczności opowiada historię przyjaciół z dzieciństwa, którzy spotykają się ponownie w niezwykłych okolicznościach. Scandalized przedstawia tę napiętą sytuację w bardziej zabawny niż niepokojący sposób, a charyzmatyczne postacie błyskawicznie podbiją serca czytelników. Dzięki namiętnym scenom miłosnym i wyjątkowej więzi między głównymi bohaterami Owens z pewnością zdobędzie rzesze wielbicieli."

,,Publishers Weekly"

,,Rozgrzewająca do czerwoności, trzymająca w napięciu książka, którą koniecznie trzeba przeczytać za jednym zamachem!"

Tessa Bailey,autorkaIt Happened One Summer,bestsellera z listy ,,New York Timesa"

Ivy Owensto pseudonimLauren Billings, połówki znanego i popularnego duetu pisarskiego Christina Lauren (Podróż nieślubna, Piękny drań). Mieszka w Kalifornii z mężem, dwojgiem dzieci i dwoma psami. Pisze dla przyjemności i rzadko bywa widziana bez książki w ręku. Prowadzi konto na Instagramie pod nickiem @HelloIvyOwens.

Informacje dodatkowe o Scandalized:

Wydawnictwo: Agora
Data wydania: 2023-04-12
Tytuł oryginału: Scandalized

Tagi: Romans współczesny

Kup książkę Scandalized

Scandalized - opinie o książce

„Scandalized” to debiutancka, a raczej samodzielna powieść autorki, którą czytelnicy mogą kojarzyć z popularnego duetu pisarskiego Christina Lauren. Autorka pisała tę powieść początkowo dla siebie, dla czystej radości pisania. Zaczęła ją pisać podczas pandemii, znudzona brakiem pracy. I to w powieści widać. Jest naturalna, lekka, nie widać w niej zahamowań, wstydu, filtrowania tego, co mogłoby się czytelnikowi nie spodobać. Naturalnie nadal coś może się nie spodobać, to jest normalne. Jednak nie o to chodzi. Autorka nie starała się odgadnąć ani przewidzieć tego, co mogłoby nie wyjść i dzięki temu nie widać w książce sztuczności. Fabuła jest śmiała i pikantna, jak zapowiada opis, ale nie w wulgarny, nieprzyjemny sposób. To gorący, dobrze napisany i wciągający romans.

Oprócz relacji głównych bohaterów, która rozwija się w ciekawy sposób, a właściwie zaczyna się tworzyć dość nietypowo, został w książce poruszony bardzo ważny temat. Toczy się w powieści sprawa kryminalna, która dotyczy wykorzystywania seksualnego. Więcej nie zdradzę, aby nie psuć niespodzianki, jednak dodam, że wydarzenia opisane w książce autorka oparła o skandal Burning Sun w Korei Południowej. Nasz główny bohater, który w sprawę jest również zamieszany, jest zresztą Koreańczykiem, na co, nad czym ubolewam, praktycznie wyłącznie wskazuje jego nazwisko. Nie ma w książce Korei, a trochę liczyłam na to, że będzie. Postaci są dobrze wykreowane i dają się lubić. Ich relacja, jak już wspomniałam, rozwija się naturalnie, chociaż szybko. Oboje decydują się spędzić ze sobą noc, ma to być niezobowiązujące spotkanie, ale od razu między nimi iskrzy. Chemia jest bardzo wyraźna. Jest namiętnie, początkowo głównie o tę namiętność chodzi, ale relacja tej dwójki idzie w zaskakującym kierunku. Pojawiają się prawdziwe uczucia, a coś, co miało być tylko na chwilę, okazuje się tym, na co czekali całe życie. Polubiłam Gigi. Jest kobietą wyzwoloną, na pierwszym miejscu stawia siebie. Dba o swój komfort, troszczy się o swoje uczucia. Jest pewna siebie i wie, czego chce. Alec to wschodząca koreańska gwiazda filmowa. Przystojny, ale jednocześnie skromny i życzliwy. Jest dokładnie kimś takim, z kim Gigi mogłaby spędzić resztę życia. Ale, jak to w życiu bywa, nic nie jest proste i zanim cokolwiek poważnego ta urocza para stworzy, musi pokonać szereg przeszkód i dokonać wielu niełatwych wyborów.

„Scandalized” to romans, a może nawet bardziej powieść erotyczna, z dobrze poprowadzonym wątkiem kryminalnym. Sprawnie i przyjemnie się ją czyta, tak jak wcześniejsze książki autorki, które napisała w duecie. To spicy romance, który nie skupia się wyłącznie na tym, co łączy głównych bohaterów, chociaż erotyki jest tu sporo. Jeśli lubicie powieści erotyczne, polecam. To jedna z lepszych pozycji w tym gatunku.

Georgia jest dziennikarką, obecnie pracuje nad jedną ze spraw, która może okazać się bardzo gorącym tematem. Właśnie wraca do domu i jej lot został odwołany, zmuszona jest spędzić noc na lotnisku. Wśród tłumu ludzi jej wzrok skupia się na jednym mężczyźnie, ma wrażenie, że skądś go kojarzy i się nie myli, bo jest to brat jej przyjaciół z dzieciństwa.

Alec Kim jest diabelnie przystojny. Gdy rozpoznaje Gigi postanawia jej pomóc i oferuje jej prysznic w swoim apartamencie, a później również noc. Dociera do niego, że dziewczyna nie jest już małą przyciaciółeczką jego siostry, tylko piękną kobietą. On z każdą chwilą zaczyna coś do niej czuć, a ona podkochiwała się w nim już jako mała dziewczynka.

Georgia jednak nie zdaje sobie sprawy kim tak naprawdę jest Alec, a on nie śpieszy się też by jej to wyjawić.

Czy związek aktora z dziennikarką jest możliwy? Czy Gigi napisze rewelacyjny artykuł? Co w tym wszystkim może pójść nie tak?

Wow cóż to była za historia! Dosłownie ją pochłonęłam, naprawdę ciężko mi było się od niej oderwać.

Autorka genialnie wykreowała bohaterów. Znają się z przeszłości, a on pomaga jej w trudnej sytuacji. Georgia jest dziennikarką, której kariera zależy od artykułu, nad którym pracuje, a on jest aktorem, którego uwielbiają tysiące fanek. Może to trochę schematyczne, jednak bardzo podobało mi się to, że główny bohater wcale nie obnosił się z tym, że jest znany. Wręcz przeciwnie nie wyjawił kim tak naprawdę jest. Ona mimo że jest dziennikarką nie orientuje się w świecie seriali. Jemu to oczywiście nie przeszkadza, a nawet podoba mu się to, że spędza z nim czas nie dlatego, że jest sławny.

Muszę stwierdzić, że przy czytaniu tej książki nie byłam w stanie przewidzieć, co może pójść nie tak. I to było super!

Ta historia wywołała u mnie nie raz uśmiech na twarzy, ale też nie raz aż się we mnie gotowało ze złości na głównych bohaterów.

Ta książka to naprawdę gorący romans i może jak dla mnie trochę za dużo było tych scen łóżkowych, jednak dla tej historii jestem w stanie przymknąć na to oko.

Jeśli szukacie czegoś co was dosłownie pochłonie to gorąco polecam tę książkę.

Avatar użytkownika - zlosnica_czyta
zlosnica_czyta
Przeczytane:2023-05-07,

Jestem największą fanką duetu Christina Lauren. W związku z tym, nie mogłam nie sięgnąć po książkę jednej z autorek. Odliczałam dni, kiedy będę mogła zatopić się w lekturze.

Dziennikarka śledcza Georgia Ross jest przytłoczona pracą nad artykułem, od którego zależy jej dalsza kariera, w dodatku po odwołaniu lotu czeka ją noc na lotnisku. Gdy spotyka starszego brata przyjaciółki z dzieciństwa, a ten proponuje pomoc, Gigi zaczyna myśleć, że jej los się odmienił.
Alec Kim jest przystojny, skromny i życzliwy. Gigi, po licznych bolesnych zawodach miłosnych, zdążyła już zapomnieć, że tacy mężczyźni istnieją na świecie. Wieczorne spotkanie i spędzona z nim namiętna noc bez zobowiązań wydają się darem losu – do chwili, gdy Gigi uświadamia sobie, że kojarzy mężczyznę nie tylko z dziecięcych wspomnień.

Ivy Owens stworzyła niesamowitą historię, oparta na skomplikowanej relacji Georgi i Aleca. Zarówno ona jak i on wiele ryzykują. Gigi to ambitna dziennikarka śledcza. Alexander to wschodząca gwiazda filmowa i dodatkowo - jakby było mało - pierwsza miłość nastoletniej Georgi. Uczucie i pożądanie wybucha bardzo szybko i w przyspieszonym tempie wywraca ich życie do góry nogami. Nic dziwnego, że 'Scandalized' została okrzyknięta najpikantniejszym romansem tego roku. Dla siebie muszą poświęcić i zaryzykować bardzo wiele. Tylko czy zakochani chcą walczyć o tę miłość? Wszystkiego dowiecie się z lektury, do której najszczerzej zachęcam.

Cała powieść utrzymana w wyjątkowej pikantnej, seksownej i uroczej atmosferze. Całość czyta się z wypiekami na twarzy i chce się więcej i więcej. Najgorszy moment w książce to ten, w którym uświadomiłam sobie, że to już koniec. Z przyjemnością wróciłabym do pierwszej strony i przeżyła wszystko jeszcze raz.
Ciekawe postacie, intrygująca fabuła i klimat, to wszystko sprawia, że nie łatwo zapomnieć o Gigi i Alecu.

Zlosnica_czyta

Avatar użytkownika - zaczytanaEdyta
zaczytanaEdyta
Przeczytane:2023-04-17, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,

Georgia to dziennikarka śledcza, która pracuje nad kontrowersyjną i trudną sprawą. Czekając na samolot do domu na lotnisku spotyka brata swojej przyjaciółki z dzieciństwa. Po odwołanym locie mężczyzna postanawia pomóc dziewczynie. Alec jest skromny, życzliwy i bardzo przystojny. Po zawodach miłosnych Gigi już zapomniała, że tacy mężczyźni w ogóle istnieją. Wspólny wieczór i noc bez zobowiązań miały być dla dziewczyny jedynie chwilą relaksu i zapomnienia. Sytuacja zmienia się jednak, gdy kobieta uświadamia sobie, że kojarzy Aleca nie tylko z czasów dzieciństwa.
Relacja pary rozkwita, jednak kochankowie będą musieli stawić czoła rzeczywistości. Ich kariery zawodowej staną pod znakiem zapytania, gdy ich nazwiska zamieszane zostaną w międzynarodowy skandal. Para będzie musiała zdecydować, czy chce walczyć o tą miłość.
Książka "Scandalized" gwarantuje nam ogrom humoru, czytając co chwila na moich ustach gościł uśmiech. Bardzo dużo namiętnych i gorących scen, które napisane zostały ze smakiem. Wątek napaści na tle seksualnym, który wywołuje ciarki na rękach. Trochę tajemnic, sekretów i małych kłamstw. Niedomówienia, wsparcie i prawdziwa przyjaźń. Do tego naprawdę fajnie wykreowani bohaterowie, których można polubić już od pierwszych stron i których relacja rozwija się naprawdę szybko. Końcówka książki zapewnia nam ogromną  dawkę emocji. Działo się tu naprawdę dużo, dzięki czemu świetnie się to czytało.
Jest to bardzo lekka, przyjemna i wciągająca książka, z którą miło spędziłam czas. Może rozwinęłaby trochę kilka wątków, żeby dodać całej historii trochę więcej charakteru i pazura, ale nawet mimo to ja jestem oczarowana.
Autorka ma naprawdę świetny styl. Stworzyła dla nas bardzo przyjemny romans z trudnym wątkiem w tle. Zdecydowanie jest to książka warta przeczytania, którą ja gorąco każdemu polecam. 🖤
Dziękuję Wydawnictwu Ale za egzemplarz. ❤️

Gdy dowiedziałam się, że jedna z pisarek z duetu, który funkcjonuje pod nazwą Christina Lauren, wydała swoją własną książkę i że zostanie przetłumaczona na język polski, wiedziałam, iż nie będę umiała przejść obok tej pozycji obojętnie. "Scandalized", bo właśnie o tej książce mowa, zostało okrzyknięte najpikantniejszym romansem tego roku. Czy słusznie? Tego dowiecie się, sięgając po publikację autorstwa Lauren Billings, która ukrywa się pod pseudonimem Ivy Owens.

Ale zanim udacie się do księgarni, warto byłoby dowiedzieć się, o czym w ogóle jest ta historia. Nieprawdaż?

Dziennikarka śledcza Georgia Ross podjęła się pisania artykułu, który niewątpliwie może wynieść ją na służbowe wyżyny i sprawić, że jej kariera poszybuje w górę. Praca nad jego tworzeniem wiązała się z wyjazdem do Londynu, który z tygodnia przeciągnął się do dwóch. Georgia jest trochę przytłoczona pracą nad artykułem i marzy tylko o tym, aby wrócić już do domu. Jednak wtedy los postanawia sobie z niej zakpić. Jej przesiadkowy lot do Los Angeles zostaje odwołany, a w hotelu przy lotnisku nie ma już wolnych pokoi. Jedynym jasnym punktem jej beznadziejnego położenia jest przypadkowe spotkanie ze starszym bratem przyjaciółki z dzieciństwa, który proponuje jej pomoc.

Alec Kim jest przystojnym, niezwykle skromnym i życzliwym mężczyzną. Gigi, która kochała się w nim jako nastolatka, jest pod jego ogromnym wrażeniem. Dlatego, gdy Alec proponuje jej drinka w hotelowym barze, zgadza się i nie protestuje, kiedy oferuje jej nocleg w jednej z sypialni w swoim apartamencie. Pod wpływem impulsu Alec i Gigi spędzają ze sobą namiętna noc bez zobowiązań, a rano osobno udają się na lotnisko, aby wreszcie wyruszyć w podróż do LA. Gdy po wylądowaniu dziewczyna dowiaduje się prawny na temat mężczyzny, z którym spędziła noc, jest rozgoryczona faktem, że nie powiedział jej o tym, że jest międzynarodową gwiazdą kina. Czy to przypadkowe spotkanie będzie miało wpływ na dalsze życie Aleca i Gigi? I to jeszcze jak!

Muszę przyznać, że jestem pozytywnie zaskoczona tą historią, w której zakochałam się bez pamięci. Jestem naprawdę zdumiona faktem, że jest aż tak dobra, ponieważ często zdarza się, że autorzy, którzy na stałe współpracują w duecie, mają problem z pisaniem solo. Jednak w tym wypadku zupełnie nie miało to miejsca. Mało tego! Uważam, że "Scandalized" jest o wiele lepsza od wszystkich książek, które wyszły spod pióra duetu Christina Lauren, które miałam okazję przeczytać.

Wydarzenia, które zostały opisane w "Scandalized" (poza epilogiem), dzieją się na przestrzeni zaledwie dwóch tygodni i pewnie kilka osób zapyta, czy możliwe jest, żeby zakochać się i przeżyć tak wiele z drugą osobą, w tak krótkim czasie oraz czy w związku z tym historia nie jest trochę naciągana. W doskonale wiemy, miłość bywa nieprzewidywalna, dlatego w moim odczuci, relacja między Gigi, a Alecem jest prawdziwa.

Historia została poprowadzona naprawdę świetnie. Jest zachwycająca, pełna emocji, zawirowań oraz gorących scen namiętności, które są opisane ze smakiem, ale tak, że człowiek czyta je z wypiekami na twarzy. Relacja pomiędzy głównymi bohaterami jest niezwykle dojrzała. Oboje pragną wyciągnąć z niej jak najwięcej. Mimo ograniczeń czasowych nie zapominają o tym, że w relacji dwojga dorosłych ludzi nie chodzi tylko o namiętność, ale przede wszystkim o to, żeby umieć się ze sobą komunikować, dzieląc się zarówno tym, co dobre, jak i tym, co złe.

Jednak nie zapominajmy, że "Scandalized" to nie tylko romans. Jak wspominałam na początku, Georgia jest dziennikarką śledczą, która zajmuje się dość kontrowersyjnym tematem. Dlatego pewnie nikogo nie zdziwi, że jej artykuł będzie miał ogromny wpływ na relację, którą razem z Alecem stworzyli. Jednak czy będą potrafili stawić czoła kłodom, które zostaną rzucone pod ich nogi? I wreszcie czy ich relacja będzie miała szansę zaistnieć dłużej niż tylko przez te dwa, opisane przez autorkę tygodnie? Po odpowiedź na te pytanie odsyłam Was to lektury. Mam nadzieję, że urzeknie Was tak samo, jak mnie.

Szukacie lekkiej pozycji, przy której można odpocząć? Jeśli wasza odpowiedź brzmi tak, to ,,Scandalized" jest książką dla was.

Alec Kim jest przystojny, skromny i życzliwy. Gigi, po licznych bolesnych zawodach miłosnych, zdążyła już zapomnieć, że tacy mężczyźni istnieją na świecie. Wieczorne spotkanie i spędzona z nim namiętna noc bez zobowiązań wydają się darem losu - do chwili, gdy Gigi uświadamia sobie, że kojarzy mężczyznę nie tylko z dziecięcych wspomnień.

Ta książka to nie byle jaki, cukierkowy romans, chociaż bez wątpienia początkowo na to się zanosi. Początki wszędzie są piękne, czyż nie? Ta historia ma głębsze dno, a temat, o którym pisze Gigi, bezpośrednio dotyczy Aleca i od początku wiadomo, że to nie może skończyć się dobrze, a może jednak się mylę?

Fajnie było obserwować z boku życie gwiazdy, te wszystkie plusy i minusy sławy, chociaż tych minusów zdecydowanie było więcej. Podoba mi się też to, że autorka potrafiła zrobić z Alexandra normalnego człowieka, a nie Bóg wie jaką gwiazdę i dzięki temu, to on stał się moją ulubioną postacią. Brakowało mi tutaj jego punktu widzenia, jednak nie jest to jakiś wielki minus.

Styl pisania autorki jest lekki, przyjemny, a przez to książkę czyta się bardzo szybko. Jest to jedna z tych pozycji, które ciężko odłożyć. Dla mnie dużym atutem jest to, że nie ma tutaj scen zbliżeń na co drugiej stronie, owszem, zdarzają się, ale są one idealnym dopełnieniem całości, a nie głównym tematem historii.

Zdecydowanie potrzebowałam takiej pozycji, z którą mogłam spędzić miły wieczór. Chociaż czytałam ją już jakiś czas temu w PDF-ie, nadal mam ją w pamięci.

Georgia jest dziennikarką śledczą pracującą nad artykułem, który może okazać się jednym z najważniejszych w jej życiu. Podczas powrotu do domu jej lot zostaje odwołany. Przypadkowo spotyka brata przyjaciółki z dzieciństwa - Aleca.

Para spędza razem namiętną noc, po której cieżko im o sobie zapomnieć. Okazuje się jednak, iż Alec nie jest jedynie chłopakiem z sąsiedztwa...

Przed rozpoczęciem czytania nastawiłam się na typową młodzieżówkę, jednak książka pozytywnie mnie zaskoczyła. Bardzo podoba mi się styl pisania autorki, dzięki któremu romans czyta się szybko i przyjemnie.

Oprócz wątku romantycznego mamy tutaj również do czynienia z wątkiem przemocy seksualnej. Brawa dla autorki za zamieszczenie ostrzeżenia na samym początku. ??

Podsumowując, książka ,,Scandalized" to bardzo fajna pozycja na letnie wieczory. Fani lekkich romansów na pewno nie poczują się zawiedzeni ?