Schudnij w zgodzie ze swoją grupą krwi

Każdy, kto próbował zrzucić zbędne kilogramywie, że to niełatwa sprawa. Na każdym kroku czyhają jakieś pokusy, zmiana diety powoduje przykre efekty uboczne, a wskazówka wagi nie chce spektakularnie polecieć w dół. Mamy wówczas trzy wyjścia: : zrezygnować z odchudzania, katować się paskudną dietą i być wiecznie nieszczęśliwym albo zacząć wreszcie słuchać własnego organizmu i zaakceptować jego potrzeby. Do wybrania tej trzeciej opcji zachęcają autorki niniejszej książki. Obie przekonują, że osiągnięcie trwałego efektu wynika z autentycznej troski o własne ciało i własny umysł. Odpędzanie negatywnych myśli, praktykowanie afirmacji i rozsądne podejście do kwestii utraty wagi to połowa sukcesu. Drugą połową jest stosowanie diety odpowiedniej dla konkretnej grupy krwi w celu zapewnienia optymalnego wykorzystania składników odżywczych i zachowania równowagi kwasowo-zasadowej. Oprócz wyjaśnień dotyczących kwestii zdrowotnych znajdziesz tu mnóstwo zdrowych przepisów kulinarnych, dostosowanych do potrzeb ludzi o różnych grupach krwi.

Informacje dodatkowe o Schudnij w zgodzie ze swoją grupą krwi:

Wydawnictwo: Sensus
Data wydania: 2013-02-25
Kategoria: Poradniki

Kup książkę Schudnij w zgodzie ze swoją grupą krwi

Schudnij w zgodzie ze swoją grupą krwi - opinie o książce

Avatar użytkownika - figlarna24
figlarna24
Przeczytane:2013-04-17, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2013,

Choć zima jeszcze trwa to wiosna już jej depcze po piętach. Niestety mimo tego, że niedługo nadejdzie wiosna, to skutki zimy są nadal odczuwalne, a często powiedziałabym- widoczne.  Jak co roku, gdy słoneczko przygrzewa, to porzucamy zimowe , obszerne ubrania i często trzeba się zmierzyć z zimowym tłuszczykiem. W takiej sytuacji idą diety w ruch.

W dietach można wybierać i przebierać. Ich różnorodność wprawia o zawrót głowy. Mnie zabieg odchudzania nie jest obcy. Szczególnie my kobiety chcemy wyglądać i czuć się dobrze. Słyszałam o odchudzaniu się zgodnie z własną grupą krwi, ale nic na ten temat nie wiedziałam . Postanowiłam to zmienić. Ostatnio miałam okazję poszerzyć wiedzę w tym temacie poprzez poradnik noszący tytuł " Schudnij w zgodzie ze swoją grupą krwi". Poradnik ten jest napisany przez dwie Polki - Dorota Augustyniak-Madejska oraz Bożena Biernot. Jak podkreślają autorki , napisały ten poradnik i zebrały wiedzę odnośnie charakterystyki poszczególnych grup krwi z potrzeby serca, gdyż same wielokrotnie zmagały się z nadprogramowymi kilogramami.  W książce tej czytelnik przeczyta, że autorki doskonale rozumieją odchudzających się ludzi. Rozumieją ich zabiegi, wątpliwości i potknięcia.  Przekonują, że jeśli chcemy naprawdę schudnąć musimy wziąć pod baczną lupę kilka faktów, jak chociażby nasze geny dziedziczone po przodkach. Osoba na diecie musi zadbać nie tylko o ciało i duszę, a to będzie już połowa ku ładniejszej figury. W poradniku znajdziemy cześć, gdzie przedstawiono skrupulatną analizę pod względem "spożywczym" nasze grupy krwi. Ja o swojej , czyli A dowiedziałam się, wielu ciekawych i wciągająco prawdziwych informacji. Ciekawa jestem, czy jakbym się zastosowała do zawartych w poradniku rad, to czy moje samopoczucie , by się gwałtownie poprawiło.  Co mi się bardzo podoba, to fakt , iż znalazłam jadłospis dziesięciodniowy i nie tylko  suchymi nazwami potraw, ale z konkretnymi, normalnymi przepisami na dania z ogólnodostępnych produktów oraz bardzo obszerną tabelę o kaloryczności danych składników odżywczych. Uważam , że jest to ciekawa pozycja. Nawet jeśli nie musimy, lub nie lubimy diet, warto się czegoś nowego dowiedzieć.
Jedz i bądź piękna! Zdrowa dieta na każdą porę roku
Dorota Augustyniak-Madejska, Bożena Biernot0
Okładka ksiązki - Jedz i bądź piękna! Zdrowa dieta na każdą porę roku

Zajrzyj do dietetycznego skarbca z przepisami na cały rok! Zdrowe odżywianie, detoksykacja i dieta bezglutenowa, czyli jak działa Twój organizm Jadłospisy...