Ścigany

Wydawnictwo: b.d
Data wydania: 2018-09-07
ISBN: 978-83-240-4823-6
Język oryginału: Polski

Danka i Hubert to dwoje życiowych straceńców. Byli przekonani, że nic dobrego ich nie czeka. Aż spotkali siebie.
Danka pomogła mu, kiedy ranny i ścigany przez policję uciekał przez bieszczadzkie bezdroża. Uwierzyła w jego niewinność, choć był poszukiwany za zabójstwo.
Był taki jak ona. W oczach miał gniew, w duszy mrok, a w sercu głęboką ranę po wielkiej miłości. I jeszcze większej krzywdzie.
Hubert sprowadził na nią same kłopoty. Aby go chronić musiała znosić poniżenie i oddać się innemu mężczyźnie. Ale oddała mu tylko ciało. Serce zamroziła już dawno. Nie miała nic do stracenia i na niczym ani na nikim jej nie zależało. Nie można jej było przekupić ani zastraszyć.
Tylko miłość była w stanie to zmienić. I namiętność, tak silna, że pali wszystko, co stanie jej na drodze.

Kup książkę Ścigany

Opinie o książce - Ścigany

Avatar użytkownika - Joannate
Joannate
Przeczytane:2019-03-20, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2019, 12 książek 2019,

„Ścigany” to romans w stylu harlequin temptation – jeśli lubicie takie klimaty, nie zawiedziecie się. Ja się bardzo zawiodłam, bo spodziewałam się sensacyjnej powieści z zimowymi Bieszczadami w tle, a nie przesłodzonej historii z przerysowanymi bohaterami i dialogami rodem z brazylijskiej telenoweli…

Zacznę jednak od tego, co mi się w tej książce podobało, bo było coś takiego: sam pomysł na fabułę oraz okładka (to ona mnie skłoniła do zakupu, a takze opis na okładce - mam nauczkę). Gdyby autorka skróciła o połowę ckliwe dialogi, od których poziom cukru we krwi przekraczał wszelkie bariery i wyrzekła się przedziwnej maniery, o której powiem zaraz – to byłaby naprawdę fajna książka. A tak – przeczytałam do końca, bo tak już mam, ale czytałam zastanawiając się, skąd tyle zachwytów nad tą powieścią.

Książka mi się nie podobała – ze względu na ckliwość i naiwność (ach, on jest taaaaki męski, taki wytrwały, taki nieziemski i potrafi doprowadzić kobietę do orgazmu, od którego ona niemal traci przytomność… a ona taka piękna, taka kobieca – nawet w rozwleczonym dresie; i tak się kochają po dwóch dniach znajomości, jak tylko nastolatki potrafią. Tylko że oni akurat są po trzydziestce…). W czytaniu bardzo bardzo bardzo przeszkadzała mi też dziwna maniera autorki: posługuje się językiem rodem z Sienkiewicza: „imaginuj sobie”, „nie zemrzyj”, „nań”, wszechobecna partykuła „li”… Nie wiem, czy autorka naprawdę tak mówi na co dzień, czy to tylko na użytek czytelników te dziwolągi językowe – wiem za to, że więcej po żadną książkę pani Michalak nie sięgnę.

Wyczuwam w tej powieści także podziw dla naszej wspaniałej partii rządzącej – opis szefa MON to po prostu panegiryk, a już polska armia to zbiór niesamowitych facetów, ogarniętych jednym pragnieniem: bronić czci polskich kobiet, o których zgwałceniu marzą wszyscy wokół, więc żołnierze mają naprawdę dużo pracy…

Nie podobała mi się konstrukcja bohaterów – mało prawdopodobne motywy postępowania, brak logiki (rozumiem na przykład, dlaczego uległa szantażyście, ale dlaczego wmawiała mu, że zrobiła to z przyjemnością – to tego już nie rozumiem), dziwne opisy seksu (te wiśnie piersi, te mocne „suwy”, którymi on ją brał… o rany!), no i przewidywalność. I te natchnione frazy o poświęceniu, miłości, przyjaźni…

Komu może ta książka się spodobać? Miłośniczkom romansów – z całą pewnością. Ale jeśli lubicie kryminały, sensację – to nie polecam. No chyba że macie ochotę na gigantyczną dawkę słodyczy… Ja na pewno nie zostanę fanką autorki.

Podsumowując: dziwna książka, dziwni bohaterowie, dziwna maniera autorki. Naiwna historia, dla fanek romansów.

Avatar użytkownika - Stenka
Stenka
Przeczytane:2019-11-23, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2019,

"Ścigany" to trochę sensacja, trochę kryminał, trochę romans. Wolałabym aby książka  była bardziej powieścią sensacyjną. Osobiście uważam opisy seksu za bezsadne, trochę to wszystko naciągane. Dziwiło mnie, że dojrzała kobieta gwałcona kilkakrotnie w ciągu dnia, odczuwa jeszcze satysfakcję z uprawienia seksu z komkolwiek tego samego dnia. A on, osłabiony, z niezaleczonymi ranami po postrzałach, słuchający z ukrycia i wyobrażający co robi z innym mężczyzną, jest w stanie odczuwać przyjemność z aktu seksualnego. Liczyłam na sensację, a otrzymałam bajeczkę dla młodych dziewcząt, szukających w każdej powieści perwersyjnego seksu i ckliwych zwierzeń. "Zdarł z jej ramion kurtkę, potem bluzkę. Przywarł ustami do miękkiej ciepłej skóry. Ukąsił ją w kark, aż jęknęła, ale nie był to jęk bólu, ale rozkoszy. Sunął ustami niżej" - opis jak z harlequinów. Na plus o moją dobrą ocenę zasługuje ciekawa fabuła i zachęcająca okładka.

Kolejna książka, która wciągnęła mnie od pierwszej kartki. Perypetie Danki (lekarki, niedoszłej samobójczyni) i Huberta (członka organizacji, która ratuje po świecie Polaków) pośród bieszczackich lasów, ze śmiercią prezydenta w tle. Gorąco polecam (oczywiście dorosłych czytelników)

Wartka akcja, ciekawe sceny seksu, barwni bohaterowie. Miłość, nienawiść, sensacja, kryminał, krew, łzy i oczywiście happy end! Czyta się jednym tchem, bajka dla dorosłych kobiet na jeden wieczór jak znalazł. Polecam!

Wiśniowy Dworek
Katarzyna Michalak; 0
Okładka ksiązki - Wiśniowy Dworek

DWIE KOBIETY. DWA ŻYCIA. DWA ŚWIATY. JEDNA CHWILA. JEDNO ŻYCIE.W Wiśniowym Dworku, gdzieś przy litewskiej granicy, mieszka Danusia, urocza nauczycielka...

Drań
Katarzyna Michalak; 0
Okładka ksiązki - Drań

Agent sił specjalnych ściga mężczyznę podejrzanego o zabójstwo Prezydenta i kobietę, która go ukrywa. Hubert Karling i jego żona Danka, próbują...

27 śmierci Toby'ego Obeda
Gierak-Onoszko Joanna