Sekretne życie pszczół

Ta słodka jak miód książka, poprzez barwny tekst i zachwycające ilustracje, odsłania przed nami sekretne życie pszczół.

W oryginalny sposób przedstawia wiele przyrodniczych ciekawostek. Dzięki niej dzieci dowiedzą się, jak zbudowana jest pszczoła, jak wygląda wnętrze jej domu, czyli ula, w jaki sposób pszczoły budują plaster miodu i jak zachwycająco potrafią tańczyć; przekonają się, jak zorganizowana jest pszczela społeczność, i będą potrafiły odróżnić królową pszczół od pszczoły robotnicy. Wreszcie, uświadomią sobie, jak bardzo ważne są pszczoły dla życia roślin i ludzi i będą wiedziały, co możemy zrobić, by wspomóc te pracowite owady w ich pracy...

Oprócz pszczelarskich ciekawostek na stronach książki mali czytelnicy znajdą opowiadania (pochodzące z mitologii, baśni i ludowych przekazów), które sprawią, że sekretne życie pszczół pochłonie ich bez reszty.

Informacje dodatkowe o Sekretne życie pszczół:

Wydawnictwo: Jedność
Data wydania: 2023-02-27
Tytuł oryginału: The Secret Life of Bees

Kup książkę Sekretne życie pszczół

Sekretne życie pszczół - opinie o książce

Avatar użytkownika - Justyna_M
Justyna_M
Przeczytane:2024-03-20, Ocena: 6, Przeczytałem,

Pszczółka Brzęczółka zabiera nas w fascynującą podróż w świat swojego gatunku. Pszczoły bowiem można znaleźć dosłownie wszędzie: w miastach, dżunglach, na łąkach. Towarzyszą ludziom od ich pierwszych dni na ziemi. Pracują bardzo ciężko, aby zbierać dla nas słodkości. Przyjrzymy się ich budowie, jak pojawiają się na świecie, rozwijają, co dzieje się w ulu, tajemnicom pszczelej mapy, dowiemy się, skąd się bierze królowa, gdzie mieszkają i kryją się pszczoły, poznamy ich rozmiary i miejsca zamieszkania na świecie. Mój mały czytelnik był zachwycony wiedzą o pracy pszczelarzy, jak powstaje miód i chętnie czytał o złodziejach słodkości.

Jestem pod wrażeniem urozmaicenia wiedzy popularnonaukowej w postaci historii z mitologii greckiej, baśni hinduskiej lub tajlandzkiej. Czy zastanawiało Was kiedyś, dlaczego słoniom rozciągnęły się trąby do obecnych rozmiarów?
Czy Wasze dzieci pytały o to, jak pszczoły radzą sobie w zimie lub w tańcu? ?To niezwykle pożyteczne i fascynujące stworzenia. Warto je bliżej poznać.

Fantastycznym dodatkiem do tego pięknie zilustrowanego wydania jest element wyszukiwania ukrytych przedmiotów i przyjaciół Brzęczółki: biedronki Kropki lub gąsienicy. Książka uwrażliwia też na los pszczół i podpowiada, jak o nie dbać, skłania do wyhodowania przyjaznym im roślin. Uwielbiam tak wartościowe perełki w biblioteczce.

Avatar użytkownika - zabciaczyta
zabciaczyta
Przeczytane:2023-03-28, Ocena: 6, Przeczytałem,
Albert Einstein powiedział, że kiedy wyginą pszczoły, człowiekowi pozostaną jedynie cztery lata życia. Zatrważające, ale prawdziwe. Bez ich ciężkiej pracy na próżno szukać pięknych kwiatów i owoców. Pszczoły, podczas swojego krótkiego życia, zapylają blisko 80% gatunków roślin, z których produkowana jest żywność. To niezaprzeczalny fakt, który jasno daje do zrozumienia, że pszczoły należy chronić. Te małe, ale jakże pracowite owady możecie bliżej poznać, przemierzając pszczeli świat z Brzęczółką, bohaterką książki "Sekretne życie pszczół" Moiry Butterfield. Czarno-złota, skrzydlata przewodniczka na wstępie opowie o swoich narodzinach, zaprosi Was do swego domu, przedstawi liczną rodzinę z królową na czele i nie omieszka wymienić swoich bliskich z innych części świata. Nie raz będziecie zaskoczeni licznymi ciekawostkami, jakimi Brzeczółka raczy się podzielić. A wśród tych wielu ważnych informacji przemyci także kilka pięknych baśni, w których znajdzie się pewnie wiele ziaren prawdy. Nie pominie informacji o ważnej pracy, którą dla pszczelej rodziny wykonuje pszczelarz oraz pozostawi kilka wskazówek dla wszystkich tych, którzy chcą chronić pszczoły przed wyginięciem. Książka "Sekretne życie pszczół" cudowną lekcja przyrody dla dzieci. Wiele interesujących faktów odkryją w niej również dorośli. Dopracowana, ciekawa i wspaniałe zilustrowana publikacja zachwyciła nas od pierwszej strony. Wybierzcie się w wyjątkową podróż nad kwietne łąki w towarzystwie maleńkiej, a mimo to arcyważnej pasiastej towarzyszki. W serii "Sekretne życie" ukazały się również książki poświęcone ptakom i drzewom. Polecam wszystkim miłośnikom ciekawostek przyrodniczych!
Avatar użytkownika - Sylwiaa915
Sylwiaa915
Przeczytane:2023-03-23, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,

Niektóre książki skrywają w sobie takie piękno, że biorąc je do ręki nasze serce bije mocniej i wiemy już, że zostaną one z nami na zawsze.

Tak właśnie było w przypadku serii "Sekretne życie", która nie tylko znajdzie miejsce w naszej biblioteczce, ale zostanie odłożona dla moich wnuków, tak samo jak moja mama zachowała dla Adasia książki z mojego dzieciństwa. Już teraz mam pewność, że to książki ponadczasowe, które z upływem czasu mogą jedynie zyskać.

Książki zrobiły na mnie przeogromne wrażenie już od pierwszego kontaktu. Okładki wyglądają wręcz na ekskluzywne- mamy tutaj tłoczenia, a także błyszczące wypełnienia- istny majstersztyk.

Środek skrywa przepiękne ilustracje- ale co najważniejsze również ogrom wiedzy, przemyconej w bardzo przystępny i ciekawy sposób.

Każda z części odkrywa przed nami sekrety drzew ?, pszczół ? czy ptaków ?, ale byłoby niesprawiedliwie twierdzić, że dowiemy się tylko o tych istotach- w około znajdzie się wiele edukacyjnych wątków, które również mogą nas zauroczyć.

Poznajemy Ryszarda Dębowe Serce, Jerzyka Chyżego i oraz Pszczółkę Brzęczółkę. Każdy z bohaterów będzie odkrywał przed nami sekrety swojego świata- a gwarantuję Wam, że zainteresują one także dorosłych.

Ogromnie spodobał mi się także pomysł przeplatania rozdziałów mitami, baśniami i historiami z różnych zakątków świata.

Dla mnie to seria idealna- przyznam, że chciałabym aby się jeszcze powiększyła ?

Wraz z Brzęczółką, pracowitą miodną pszczółką dzieci odwiedzą ul, poznają budowę pszczół
Brzęczółka, to pracowita miodna pszczoła, która zabiera wszystkie dzieci do jej domku, czyli ula oraz na wycieczkę po łące. Najpierw Brzęczółka opowie trochę o sobie. Skąd pochodzi i kim była zanim awansowała na miodną pszczołę. Jak zbudowane jest jej ciało, a jak ul. W jaki sposób porozumiewa się z innymi pszczołami i jakie według niej mają kwiaty kolory. Nie braknie tutaj również opowieści z mitologii. Brzęczóka zabierze nas do starożytnych Indii by poznać sekret słów słodkich jak miód. Posłuchamy baśni z Australii o ,,Księżycowej Damie" oraz baśni tajlandzkiej o tym skąd u słonia wzięła się trąba.
Podczas tej fantastycznej podróży będziemy bawić się w zgadywanki. Polegają one na odnalezieniu różnych owadów, zwierząt na ilustracji. Nie zawsze jest to takie łatwe i wymaga trochę skupienia i cierpliwości.
Te trzy książeczki zabrały nas w niesamowity świat przyrody. Sama dowiedziałam się wielu interesujących rzeczy o których nie miałam pojęcia. Jeśli miałabym wybrać jedną z tych książek, która najbardziej mi się podobała, to nie jestem w stanie. Wszystkie są bardzo ładnie wydane, zwierają dużo kolorowych ilustracji i wiedzy. Napisana jest prostym, przystępnym językiem. Takim, że każdego dziecko nie będzie miało problemu ze skupieniem się i zrozumieniem zawartych w niej informacji. Wspaniałym pomysłem jej przeplatanie informacji o przyrodzie z baśniami, mitami i legendami. Książeczki skłaniają do tego, by teraz na wiosnę wyjść z domu i poobserwować trochę przyrodę. Uczą również szacunku do roślin, owadów i zwierząt.

Avatar użytkownika - aniaanka
aniaanka
Przeczytane:2023-10-29, Przeczytałam, 52 książki 2023,
Mój dzień 100 podstawowych słówek angielskich
Moira Butterfield0
Okładka ksiązki - Mój dzień 100 podstawowych słówek angielskich

Mój dzień 100 podstawowych słówek angielskich to książeczka do nauki języka angielskiego dla najmłodszych. Obrazkowy słowniczek...

Sekretne życie ptaków
Moira Butterfield0
Okładka ksiązki - Sekretne życie ptaków

Ta kolorowa jak pióra książka, poprzez barwny tekst i zachwycające ilustracje, odsłania przed nami sekretne życie ptaków. W oryginalny sposób przedstawia...