Seksualne życie Polaków. Co robimy, kiedy nikt nie patrzy

Co się dzieje za zamkniętymi drzwiami sypialni Polaków? Co Polacy robią w czterech ścianach swoich sypialń? Zaprosili do nich Magdę i Piotra Mieśników. Światło nie było zgaszone. Zresztą sypialnie to za mało. Kluby dla swingersów, studia BDSM, seksturystyka, szał na internetowe kamerki czy miłość uprawiana w miejscach publicznych. Polacy w krótkim czasie, głównie dzięki internetowi, przeprowadzili prawdziwą rewolucję seksualną. Ta książka łamie tabu. Opowiada o tym jak wygląda drugie, skrywane życie, życie erotyczne naszych sąsiadów, babć czy znajomych z pracy. Zrywa z Polaków ciepłą kołderkę konserwatyzmu, wstydu i niewinności. I bez zahamowań pokazuje, co skrywa się pod nią naprawdę.

Informacje dodatkowe o Seksualne życie Polaków. Co robimy, kiedy nikt nie patrzy:

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 2021-06-02
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy

Kup książkę Seksualne życie Polaków. Co robimy, kiedy nikt nie patrzy

Seksualne życie Polaków. Co robimy, kiedy nikt nie patrzy - opinie o książce

Dla mnie książka jest mocno naciągana. Myślę, że w ogóle nie opowiada o seksualnym życiu Polaków, a jedynie o ich niewielkiej grupie! Niestety mnie książka kompletnie rozczarowała inwestorów opowiadając o odważnych scenach sypialni, które większość ludzi zna z opowieści czy filmów, raczej mało kto z codziennego życia.

Avatar użytkownika - MissSilly
MissSilly
Przeczytane:2021-10-03,

Pruderia, udawana wstydliwość, sprośne żarty rozbawiające towarzystwo - to kojarzymy z Polakami. Zasłaniamy oczy dzieciom podczas scen pocałunku, zmieniamy temat na pytania o ciążę i dzieci. Tymczasem coraz więcej z nas wprowadza w życie brudne fantazje i to nie tylko w czterech ścianach... Samochody, zarośla w centrum wielkiego miasta, burdele? O tym nie dowie się nawet najlepsza przyjaciółka...
Magda i Piotr Mieśnik obnażyli w tym świetnym reportażu sekretne życie Polaków. Jeśli myślisz, że Twoje tajemnicze wybryki zawstydziłyby rodzinę czy sąsiadów - jesteś w błędzie, często ta elegancka nudna ciocia może zawstydzić Ciebie. Rewolucja seksualna nie nadchodzi, ona nadeszła w ostatnich dziesięcioleciach, jednak Polacy nie potrafią rozmawiać o niej głośno, wciąż szukają inspiracji na zagranicznych stronach, jednocześnie kłócąc sie o gorszenie dzieci na lekcjach Wychowania do Życia w Rodzinie. Jedno pokolenie tego nie zmieni... Ale książki takie jak ta mogą mieć na to wpływ.

Książkę "Seksualne życie Polaków" otrzymałam z portalu Czytam Pierwszy.
Mimo tego, że sama sobie tę książkę wybrałam, i z ciekawością zaczęłam czytać, to nie jestem z tego powodu zbyt zachwycona, po prostu jestem rozczarowana, spodziewałam się zupełnie czegoś innego, odmiennego. Sądząc po tytule miałam wrażenie, że to będzie reportaż o zwykłych Kowalskich, ale w sumie to nie ma zbyt wielu tego typu publikacji, więc może nawet dobrze się stało, że przeczytałam ten reportaż. Temat jest bardzo interesujący, zwłaszcza w obecnych czasach. Miałam nadzieję, że znajdę tu odpowiedzi na to, jak wyglądają skrywane głęboko w zaciszach swoich sypialni, sekrety typowych Polaków, ich rodzin i sąsiadów oraz czy i jak zmieniło się podejście do życia erotycznego i seksu w ciągu ostatnich lat. Niestety nie dowiedziałam się tego. Są tu opisy może dla bardziej bogatszych osób, które zabawiają się w różnego rodzaju klubach i hotelach oraz bawiących się za granicami Polski.
Niektórzy grają nawet w filmach pornograficznych. Owszem, w jednym z pierwszych rozdziałów są osoby takie zwykłe, które po dodaniu sobie odwagi alkoholem pokazują swoje wdzięki do kamerki internetowej.
Zaskoczyła mnie natomiast bardzo jedna rzecz, nie miałam pojęcia, że w naszym kraju jest tak wielu podglądaczy i nawet jest to dość popularne, na świeżym powietrzu i to za zgodą osób podglądanych.
Wiem, że temat seksu w Polsce nadal jest tematem tabu. Nie wszędzie można rozmawiać o nim ze swobodą i jednocześnie niewiele osób potrafi o tym mówić, dlatego nie wiemy jak wygląda to życie seksualne Polaków. Sądzę jednak, że większość z nas jest bardzo ciekawa jak to wygląda, i chciałby może nawet coś zobaczyć lub posłuchać, a nawet zająć się dogłębnym zbadaniem tego tematu. Autorzy tej książki spróbowali się z tym zmierzyć no i moim zdaniem nie wyszło to może całkiem źle, ale również nie rewelacyjnie.
W naszym katolickim kraju, gdzie wiele rzeczy należy robić tylko w swoich czterech ścianach nie jest łatwo na poluzowanie więzów dotyczących sfery seksualnej. Dlatego nocą, przy zgaszonym świetle można się pokusić o jakieś fantazje erotyczne.

"W sypialni, pod kołdrą, przy zgaszonym świetle. Bez gry wstępnej i zdejmowania stanika. W pośpiechu; wszystko trwa raptem kilka minut."

"Wszystko przez Kościół, jego nakazy i zakazy. To dlatego Polacy są takimi kiepskimi kochankami - twierdzą dziennikarze w kolorowych magazynach. Wrodzony konserwatyzm wpływa na każdą sferę naszego życia, również na nasz seks."

W tej książce jest bardzo dużo zawartej mądrości, reportaż zrobiony dość rzetelnie i momentami bardzo ciekawie. Kiedyś wydawało się, że szybki, spontaniczny seks z ledwie poznaną osobą w czasie wakacji i urlopu to wielka frajda, tu możemy zobaczyć innego typu rozrywki, które na nas czekają. Można się nawet zaskoczyć propozycjami.
Czy można być zszokowanym po lekturze tej książki? Trudno na to odpowiedzieć, wszystko zależy od tego dla kogo. Ja nie jestem zszokowana, po prostu oczekiwałam czegoś innego. Jest to typowy reportaż, literatura faktu i to czy się nam podoba czy nie to już nie ma zbytniego znaczenia.
Musze przyznać, że doceniam autorów za to, że znaleźli chęć i odwagę na zbieranie materiałów do tej książki.
Dorosłym czytelnikom polecam, jeżeli mają ochotę się zapoznać z tymi badaniami.

Avatar użytkownika - cafeetlivre
cafeetlivre
Przeczytane:2021-09-19,

"Jestem urodzoną aktorką i dobrze na tym zarabiam. A co najlepsze, mogę do woli torturować ludzi i jeszcze mi za to płacą. Daję im szczęście, którego nie jest w stanie dać im nikt inny. Czy jest ktoś, kto mi je daje? Nie znalazłam. Może jeszcze znajdę."
~~~
Seks nadal jest w Polsce tematem tabu. Mało kto potrafi swobodnie o nim rozmawiać, dlatego też niewiele się słyszy, o tym kto co robi. A jednak ciekawość ludzka nie zna granic i prawdopodobnie część z nas, jeżeli miałoby taką możliwość, z chęcią zajęłoby się zgłębianiem tematu. Piotr i Magda Mieśnik, których poprzednią książkę również miałam okazję czytać, wykładają nam na tacy wszystko co dotyczy seksu Polaków.
Książka ta, podobnie jak jej poprzedniczka, która zajmowała się tematem prostytutek i szeroko pojętego sexworkingu, opiera się na rozmowach z ludźmi zagłębiony w konkretne tematy. Jak się okazuje, wśród naszych rodaków nie brakuje osób zainteresowanych BDSM, jak i innymi rodzajami fetyszy. Znajdą się także amatorzy, którzy często odwiedzają kluby dla swingersów. Rozmowy z zainteresowanymi, jak i wcielenie się przez autorów w niektóre grupy społeczne, zainteresowane konkretnymi rodzajami doznań, tworzy nam całość  bogatą w szczegółowe opisy.
Mam lekko mieszane uczucia co do tej książki. Z jednej strony temat jest naprawdę bardzo ciekawy i umożliwia szerokie pole do popisu. Przez to, że raczej niechętnie rozmawia się na temat seksu wśród ludzi, taki wywiad środowiskowy odnośnie zarówno zachowań, jak i podejścia, to świetny pomysł na reportaż. Tu jednak mam kilka zarzutów. Jasne, faktycznie wchodzimy w świat seks kamerek, porno oraz fetyszy. Mam jednak nieodparte wrażenie, że jest to próba zrobienia drugiej książki o prostytutkach. Mało tutaj mowy o najnormalniejszych zachowaniach, które z pewnością praktykuje większość naszych rodaków. Miała to być książka o życiu seksualnym Polaków, a przynajmniej tak mówi tytuł. Tymczasem dostajemy sam wylew kontrowersyjnych rzeczy. Nie mówię, że to nie jest okej. Każdy ma inne preferencje seksualne i co do tego jak kto swoje życie seksualne prowadzi nie mam problemu. Szkoda, że tematyka nie poszła też taką czysto swoistą edukację seksualną. Wiadomo jest to, że tytuł może zainteresować też młodszych, których ciekawi ten temat. Jednakże na polu tej kontrowersyjnej strony seksualności Polaków, autorzy zrobili to według mnie bardzo dobrze. Temat był wyczerpany, dostaliśmy różne warianty i szczegółowe opisy, które pozwoliły nam zobrazować do aż jakich nieprawdopodobnych kroków są w stanie się dopuścić,  aby osiągnąć spełnienie seksualne. Trochę niewykorzystany potencjał, ale ostatecznie ciekawa, dosyć treściwa książkę.

Avatar użytkownika - NaWidelcu
NaWidelcu
Przeczytane:2021-09-05,

Ale się darłam wrobić! Spodziewałam się czegoś zupełnie innego niż to, co otrzymałam w tej książce! I nie chodzi mi o żadne pruderyjne uprzedzenia, bo seks miał być i jest, ale że w takiej formie? Cóż… niektórych rzeczy było za dużo, a innych za mało. Jeśli więc zastanawiacie się nad kupieniem tej książki, być może ten tekst pozwoli Wam ocenić, czy dostaniecie to, czego… potrzebujecie.

Dzisiaj nie Kochanie, czyli miało być namiętnie, a wiało nudą

Jakich elementów oczekiwałam po „Seksualnym życiu Polaków”? Przede wszystkim tego, że będzie to reportaż (pozycja określana jest jako literatura faktu), który omówi seksualne życie Polaków. Liczyłam na informacje ogólne, na statystyki, na rozdziały skupione wokół konkretnych zagadnień, ale prezentujące je szeroko, w sposób umożliwiający zrozumienie go nie tylko w kontekście danego przypadku, ale całego społeczeństwa. Co otrzymałam? Sfabularyzowane opowieści o seksualnym życiu wybranych, pod omawiany temat, Polaków. Niestety przeczepić mogę się do wielu rzeczy.

Co zadecydowało o tym, że autorzy poruszają określone zagadnienia? Układ książki nie jest dla mnie jasny. Każdy rozdział porusza jakież zagadnienia, np. seks kamerki, czy imprezy swingersów, ale dlaczego akurat te? Ze względu na popularność danej aktywności w Polsce, zainteresowanie tematem? Między rozdziałami nie ma też żadnych łączników, czegoś, co nadawałoby kształt. Obecnie są to luźne, niepowiązane historie.

Pozycja obowiązkowa dla autorów książek erotycznych

Każdy rozdział ma za to mniej więcej podobny schemat. Większa część to fabularyzowana opowieść, z mnóstwem erotyki, potem miniwywiad z zaangażowanymi osobami (czasem tylko jedną). Miałam wrażenie, jakbym czytała telewizyjny paradokument, tylko na papierze. Te indywidualne sceny niewiele nam mówią o perspektywie tytułowych Polaków. Są za bardzo fabularyzowane, żeby uznać je za źródło rzetelnych danych, a jednocześnie zbyt techniczne, by traktować jak powieść. Chociaż z dwojga złego książce bliżej do losowych scen wyrwanych z książek erotycznych. Nie łączy je jednak żadna fabuła, więc i tak wciągnąć się nie da.

Od szczegółu do szczegółu

Przykładem zindywidualizowanego podejścia niech będzie rozdział o podglądaczach. Dowiemy się z niego sporo technicznych rzeczy na temat pooglądania w określonym miejscu. No i fajnie, ale co to ma do seksualnego życia Polaków? Omówienie tego tematu na podstawie jednej lokalizacji i w oparciu o wywiad z jedną osobą jest strasznie skrótowe. W tym zakresie autorzy lepiej poradzili sobie z omówieniem zdalnej erotyki, w tych rozdziałach przykładów mamy więcej, są też próby uchwycenia większej skali, ale nadal nie kraju, bardziej użytkowników danego portalu.

Kiedyś to było lepiej

Największą wartością dodaną było dla mnie opisanie sposobów radzenia sobie z epidemiczną sytuacją. Również seks branża musiała się przeobrazić, dostosować do nowych warunków, radzić z obostrzeniami.

Za każdym razem, gdy pojawiały się techniczne elementy, dane statystyczne, czy twarde fakty (a nie beletrystyka), byłam bardziej zainteresowana. Gdyby autorzy zdecydowali się na napisanie całej książki w tak rzeczowy, merytoryczny sposób, zamiast zapełniać ją erotycznymi scenami, tytuł byłby zdecydowanie bardziej wartościowy.

Kiedy on na pierwszej randce obiecuje ślub, a znika po jednej wspólnej nocy…

„Seksualne życie Polaków” to książka, która swoim tytułem wprowadza błąd. Są to bardziej seksualne opowieści losowo wybranych osób, które prezentują kwestie uważane za tematy tabu. Ale w większości nic, co pozwoliłaby nam ocenić całe społeczeństwo. Chyba że erotyka bez swingowania, przemocy, wiązania, czy podglądania to nie życie seksualne. Widocznie nie jestem z tematem na bieżąco.

Avatar użytkownika - iwonanocon
iwonanocon
Przeczytane:2021-08-15,

Seksualne życie Polaków nie jest pozycją, która spędzała mi sen z powiek, dlatego nie planowałam jej czytać tuż zaraz po premierze, choć temat był kuszący. Zdecydowałam się na nią teraz, kiedy zorientowałam się, że można przyswoić ją za pośrednictwem audiobooka.

Głos pani lektorki Agnieszki Postrzygacz był bardzo przyjemny, powodował, że nie miałam problemu z odsłuchem materiału. Jednak jeżeli chodzi o zgłębienie tematu jestem niestety nie do końca usatysfakcjonowana. Państwu Mieśnik zależało na złamaniu tabu i przybliżenie nam tego, co robią Polacy w sypialni. Brawo za poruszenie tematu, o którym się nie mówi zbyt często. Tylko dlaczego skupiono się na skrajnych sferach takich jak: BDSM, kluby dla swingersów czy seksturystyka? Nie wszyscy w takich klimatach czują się dobrze. Tak, mam tu na myśli również siebie. Argumenty typu: tak naprawdę każdy o tym marzy, tylko jeszcze o tym nie wie, mówiąc łagodnie nie przekonują mnie. Ta książka pewnie przez poruszone tematy niektórych zbulwersuje. Gdybym opierała swoją wiedzę jedynie na pani, która uczyła wychowywania do życia w rodzinie i czerwieniła się na każdą wzmiankę o seksie, pewnie by tak było. Znajdą się też pewnie tacy do których dotrze materiał zebrany przez autorów. Ja mam mieszane odczucia, które są spowodowane jedynie podejściem do tematu. Stylistycznie czy językowo nie mam się do czego przyczepić. Ode mnie 5/10.

Avatar użytkownika - NatSaczek
NatSaczek
Przeczytane:2021-08-01,

Świetnie napisana książka, którą czyta się błyskawicznie. Niewskazana dla osób, które podczas lektury będą przysłaniać sobie oczy 😁 Często nawet nie mamy pojęcia o różnych rzeczach, bo myślimy że nie dotyczą nas ani nikogo z naszego otoczenia. Ale byłoby zaskoczeniem trafić na poważaną dyrektorkę przedszkola prezentującą po godzinach swe wdzięki na kamerce, co? Tymczasem to jak najbardziej możliwe, częste i przełamujące to dziwne tabu, które wciąż spychamy na dalszy plan, bo "przecież to tak na głos nie wypada", "co ludzie powiedzą"... Tutaj dzięki dobrze przeprowadzonemu researchowi mamy dostęp do szerokiej palety informacji. Zawsze wyjdziemy po takiej pozycji bogatsi o nowe treści!

Seksualne życie Polaków to książka, która porusza największe tabu. Styka się z najgłębszą intymnością, wulgarnością, upodobaniami czy pruderyjności.

Mocna i nie dla każdego to na pewno. Jest tak prawdziwa, że aż nie chce się wierzyć. Prawie każda ze stron była dla mnie zaskoczeniem. Zaglądanie do alkowy niejednego Polaka to chyba nie na moje nerwy. Oczywiście ludzie są różni, jednak to, co wyprawiają, kiedy świat nie patrzy, przerosło moje domysły.

Trzeba przyznać, że na pewno zostało włożone w nią mnóstwo pracy, rozeznania tematu i nakłonienia bohaterów do podzielenia się swoją codziennością.
Spotykamy ludzi, którzy cenią sobie zdradę kontrolowaną, uwielbiają BDSM czy chodzą do klubów dla swingersów. Jednak to nie wszystko, historii jest tak wiele, że ciężko zdecydować, która była najbardziej zaskakująca. Podziwiam za odwagę podjęcia tematu. Zdecydowanie poszerza horyzonty, okazuje się, że nasi sąsiedzi czy najbliżsi pod osłoną nocy (choć nie tylko) mogą być całkiem odmiennymi ludźmi. Możecie być pewni, że pozory mylą.

Napisana bez koloryzowania, podkręcania tematu. Rozdziały same wchodzą do głowy i choć nie jest to lektura, która nadaje się na lekkie czytanie, to wielokrotnie pokaże Ci inne kolory seksualności. Nie nam oceniać upodobania jednostek. Nie nam wydawać opinie na temat bohaterów. Ważne, aby wiedzieć, że to świat, który istnieje. Prawdziwy, choć szokujący.

Avatar użytkownika - monikaswiatek
monikaswiatek
Przeczytane:2021-07-25,

Jeszcze nie czytałam tej pozycji, widzę jednak całą masę super opinii. Bardzo mnie kusi, aby ją zamówić. Polecacie?

Avatar użytkownika - klaudiahanczuk
klaudiahanczuk
Przeczytane:2021-07-06, Ocena: 3, Przeczytałem,

Po tej książce spodziewałam się bardziej ogólnego spojrzenia na łóżkowe sprawy Polaków, odkrycia ich tajemnic seksualnych, które skrywają pod kołdrą. Liczyłam też na poruszenie tematu związanego z problemami łóżkowymi, z którymi boryka się wiele zakochanych par. A dostałam ogromną dawkę niewyżytych seksualnie osób, które nie mogą żyć bez współżycia i potrzebują dużej ilości orgazmów. Temat ten bardziej podciągnęłabym pod seksoholizm i problemy związanym z ciągłym popędem seksualnym.
Jakiś czas temu czytałam książkę "Seksoholicy" i w niej był przedstawiony podobny schemat, przedstawiający zaburzenie związane z ciągłą ochotą na seks. Szczerze to tamta pozycja @wiktor.krajewski bardziej mi się podobała. Nie mówię, że ta książka jest zła i jej nie czytajcie, zachęcam Was do poznania bliżej popędu seksualnego u ludzi, którym pozycja na tradycyjnego misjonarza w zupełności nie wystarcza i potrzebują mocniejszych wrażeń. Przyjemnie się czytało, chociaż czasami czułam niesmak i nie dowierzałam, do czego ludzie to są zdolni i do czego poniesie ich własna wyobraźnia i fantazja, a uwierzcie mi, potrafi ich ponieść. Nie spodziewałam się nawet, że można robić takie rzeczy z własnym narządami płciowymi🤣
Strony zawierające materiały z profesjonalnymi, jak i amatorskimi filmami porno, przechodzi wielki boom na świecie i w Polsce. Nasz kraj zajmuję 14 miejsce na świecie, jeśli chodzi o korzystanie z tych materiałów. Największym królestwem filmów porno jest serwis Pornhub. To zwykła platforma do oglądania filmów i wrzucania własnych materiałów jest prawdziwą machiną porno społecznościową. Oprócz czerpania przyjemności z oglądania można, na niej zarabiać poprzez pokazywanie własnych igraszek i figli.
Według przeprowadzonych badań wynika, że najczęściej kochamy się w weekendy, zwłaszcza w soboty. A za sprawą wprowadzonego lockdown częstotliwość współżycia wzrosła. W okresie marzec-maj ponad 21% Polaków przyznała się do codziennego uprawiania seksu.
Porównując ten wynik z 2017 rokiem, było to zaledwie 4%. Seksualność u każdego człowieka ograniczają tylko jego wolność i chęci drugiej osoby.

Avatar użytkownika - _read_andzia_
_read_andzia_
Przeczytane:2021-05-24, Ocena: 6, Przeczytałem,

61/100/2021

RECENZJA PRZEDPREMIEROWA

Premiera: 02.06.2021r.

Uwielbiam czytać reportaże, szczególnie o upodobaniach seksualnych Polaków. Oczywiście chętnie też czytam o ludziach zza granicy, jednak w Polsce, kraju mocno katolickim, seks, fetysze, fantazje nadal są tematami tabu. Na przestrzeni lat widzimy dużą różnicę między np filmami porno z XX a XXI wieku. A więc widać jakiś minimalny sukces. Duży wpływ na tę rewolucję miał internet, gdzie ludzie niczego się nie wstydzą, pokazują swoje prawdziwe ja.

Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, a nawet jeśli, to czuje z tego powodu zawstydzenie, że są osoby, które określają się swingersami. Kto to taki? Są to osoby, które odważyły się wyjść po za łóżko ze swoimi fantazjami. Lubią robić to w grupach, podnieca ich widok, gdy partner/ka uprawia seks z kimś innym.

Nie ma co się burzyć! To nie jest coś, czego trzeba się wstydzić, tak samo nikt nie ma prawa hejtować kogoś właśnie z takich powodów.

A co powiecie na BDSM, sekskamerki, ekshibicjonizm? Wiecie, jak wiele ludzi to lubi? Może nawet lubi to Wasz sąsiad, ten, który tworzy wokół siebie otoczkę świętego? ;p

"Seksualne życie Polaków" napisane jest z perspektywy jej autorów, którzy towarzyszą bohaterom książki w ich przygodach. Jak mówi opis "Polacy zaprosili do swoich sypialni Magdę i Piotra Mieśników". Znajdziecie tu też wywiad z śp. Toxic Fuckerem- znanym autorem zarówno paradokumentów, seriali jak i filmów porno.

Książka jest bardzo interesująca, momentami fascynująca. Wielu może zawstydzić, oburzyć, ale też pomóc wyjść po za "strefę komfortu" i odważyć się fantazjować, a przede wszystkim się nimi dzielić. Wzbudzi na pewno wiele kontrowersji, jednak liczy się to, jaki wpływ na nas wywrze.

Czy warto przeczytać ? Tak. Zdecydowanie.

Brakuje na naszym rynku tak szczerych, pokazujących tylko prawdę, totalnie bez tabu książek. A szkoda, bo czyta się je naprawdę dobrze.

Czekam na następne reportaże państwa Mieśnik, aż nie mogę się doczekać jakie tematy jeszcze poruszą.

Dziękuję @wab za egzemplarz 😊.

Polacy w sferach seksualności są jeszcze bardzo skryci, jeżeli porównać ich do innych narodów. Czy jednak są  tak konserwatywni, jak powszechnie się uważa?

Autorzy postanowili znaleźć odpowiedź na to pytanie. Rozmawiali z wieloma osobami na temat ich preferencji oraz zachowań seksualnych i to co odkryli, może zaskoczyć niejedną osobę uważającą, że seks dla wielu z nas stanowi jedynie niemiłą konieczność. Otóż lektura tej książki otwiera oczy na fakt, jak bardzo zróżnicowane życie seksualne wiodą ludzie dzięki możliwościom, jakie otworzył przed nimi chociażby Internet. Nie każdy jednak chce się afiszować ze swoimi poglądami, co wydaje się być zrozumiałe biorąc pod uwagę stanowisko Kościoła w tej sprawie oraz narażenie się na lincz społeczny. Nie jesteśmy zbyt wyrozumiali, jeżeli chodzi o innych ludzi, więc myślę, że gdyby część z osób wypowiadających się w książce pokazała odpowiedni ustęp znajomym czy rodzinie i powiedziała ,,tak, to ja", mogłaby się liczyć z szybkim wykluczeniem z tego grona.

Choć sama nie czuję się przekonana do pewnych zachowań opisanych w niniejszej pozycji, nie oznacza to, iż nie staram się zrozumieć ludzi mających inne potrzeby niż moje. Ta książka stanowi niejako test na tolerancję wobec innych osób i ich poglądów. I muszę przyznać, że biorąc pod uwagę psychologiczne podejście do sprawy czytanie tej książki było bardzo ciekawym doświadczeniem. Nie ukrywam jednak, że niektóre opisy mnie zniesmaczyły, inne troszkę może nawet przeraziły, ale szanuję szczerość osób, które zgodziły się w temacie wypowiedzieć i starały się wyjaśnić swoje stanowisko najlepiej jak potrafiły.

Czas spędzony z tą książką to bardzo ciekawy i pouczający okres. Polecam osobom, które wierzą w to, że wciąż jesteśmy konserwatywni w sferze seksualnej, a zdrada czy szybki seks w lesie to największe dokonania, na jakie ktoś potrafi się zdobyć. Gwarantuję, że będziecie zaskoczeni.

Avatar użytkownika - Justyna641
Justyna641
Przeczytane:2021-09-05, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2021,

Ten reportaż miał być o tym co przeciętni Polacy robią w zaciszu swoich sypialni, jak wyglądają skrywane sekrety naszych sąsiadów i jak zmieniło się życie erotyczne naszych rodaków w przeciągu ostatnich lat. Czy dostajemy odpowiedzi na te pytania? Raczej nie.

Tak naprawdę mało w tej książce przeciętnych Polaków. Możemy przeczytać głównie o takich, których stać na luksusowe wyjazdy do Francji do hotelu dla swingersów, czy o tych, którzy wydają jednorazowo pięćset, bądź tysiąc zł na sesję z Masterką, albo są celebrytami i dorabiają sobie grając w filmach porno. Czy to są przeciętni Polacy? Jedynie na początku książki autorzy piszą o paniach w średnim wieku, które mogłyby być naszymi sąsiadkami. Jedna z nich pracuje w sklepie, druga jest księgową i dorabiają sobie pokazując to i owo przez kamerki internetowe, będąc praktycznie przez cały czas nagrywania w trakcie upojenia alkoholowego.

Nie zszokowała mnie jakoś bardzo ta książka oprócz przedostatniego rozdziału, gdzie autorzy opisali młodych chłopaków, którzy uprawiali seks bez zabezpieczeń z przypadkowymi osobami będąc pod wpływem wszelakich narkotyków, co kończyło się bardzo często wezwaniem pogotowia i zagrożeniem życia.

Jedna rzecz mnie jednak zaskoczyła. Nie wiedziałam, że w naszym kraju tak popularne jest podglądanie. Są specjalne miejsca w Warszawie, gdzie można w ukryciu przyglądać się uprawiającym seks w samochodzie parom, ale są też osoby zaopatrzone w lornetki, które w bloku obserwują swoich sąsiadów, bo coraz więcej ludzi nie zasłania okien, a odkąd zaczął się koronawirus i ludzie więcej czasu spędzają w domu to nastał raj dla takich właśnie podglądaczy. Miejcie to na uwadze jak nie zasłaniacie okien w mieszkaniu.

Nie jest to reportaż najwyższych lotów. Nie dowiedziałam się z niego co przeciętni Polacy robią w zaciszu swoich sypialni i jaka rewolucja seksualna dokonała się w naszych rodakach w ostatnich latach. Autorzy zwrócili uwagę na niezwykle popularne ostatnio opalanie się na plażach dla nudystów, jakoby była to jakaś nowość. Moi sąsiedzi już trzydzieści lat temu, a może i więcej jeździli na takie plaże, chwaląc się tym innym sąsiadom, więc nie wiem, gdzie w tym względzie dokonała się jakaś rewolucja. Zabierając się za tę lekturę liczyłam jednak na więcej.

Autorzy zabierają czytelnika do alkowy Polaków, którzy są znacznie bardziej otwarci na doznania erotyczne wszelkiego typu, którzy nie chowają się pod kołderką wstydu i pruderii, a wręcz przeciwnie - wychodzą spod niej i sięgają po nowe, po więcej, po bardziej... Sypialnia jest ostatnim miejscem na tradycyjny seks. Polacy dokonali prawdziwej rewolucji seksualnej w swoim życiu w ciągu dwudziestu lat głównie za sprawą Internetu. Ludzi kręci wszystko - pokazywanie się w kamerkach internetowych, seksturystyka, uprawianie seksu w miejscach publicznych na oczach innych, kluby swingersów, wiązania, studia BDSM, kamerki internetowe. Autorzy zabierają czytelnika do różnych miejsc, choćby nad Wisłę i do sauny, przytaczają wyniki badań nad seksualnością Polaków, nazwy niektórych stron, lecz zabrakło mi podsumowania całości.

Magda i Piotr Mieśnik są ludźmi otwartymi na własną cielesność. Byli w różnych miejscach, obserwowali, rozmawiali i aktywnie uczestniczyli w łamaniu tabu i konwenansów, by rzetelnie napisać książkę. Wiedzą, o czym piszą, a robią to w sposób naturalny i komunikatywny. Bez wstydu i uprzedzeń rozmawiają o preferencjach seksualnych ze zwykłymi ludźmi, których możemy spotkać w urzędzie, sklepie czy za ścianą. Pokazują ich drugie ja.

Reportaż ,,Seksualne życie Polaków" łamie wszelkie tabu. Zaciekawia, zadziwia, szokuje, a nawet może przerazić. Odziera ze świętoszkowatości, uświadamia, pokazuje, uczy nowych odmian seksu i osiągania spełnienia. Publikacja dla osób ciekawych, odważnych, otwartych na wiedzę i różne nowe doznania erotyczne. Seks jest dla ludzi.

Avatar użytkownika - ilona001
ilona001
Przeczytane:2021-08-20, Ocena: 3, Przeczytałem,

Dość ogólnikowy opis wskazywał, że w książce przeczytamy o życiu seksualnym Polaków, a nie skupimy się wyłącznie na wąskim gronie różnych upodobań łóżkowych. Dlaczego autorzy nie zajrzeli do alkowy zwyczajnej polskiej rodziny? Trochę szkoda, że nie podjęli rękawicy, gdyż uważam, że wtedy książka otrzymałaby o wiele wyższe noty. Przedstawiono tu wywiady z osobami, które odważyły się mówić wprost i bez ogródek o swojej seksualności, spotkamy tu dość (nie)typowe jednostki tj. lubujące się w BDSM, chodzące do klubów dla swingersów, uprawiające zdradę kontrolowaną czy seksturystykę. Na pewno ta książka poszerzy nasze horyzonty i jest dobrym uzupełnieniem wiedzy, jednak zabrakło mi właśnie tych "standardowych" przypadków.

Avatar użytkownika - monweg
monweg
Przeczytane:2021-08-09, Ocena: 4, Przeczytałam, Egzemplarz recenzencki, czytam regularnie, Mam,

Co Polacy robią w czterech ścianach swoich sypialni? Zaprosili do nich Magdę i Piotra Mieśników. Światło nie było zgaszone. Zresztą sypialnie to za mało. Kluby dla swingersów, studia BDSM, seksturystyka, szał na internetowe kamerki czy miłość uprawiana w miejscach publicznych. Polacy w krótkim czasie, głównie dzięki internetowi, przeprowadzili prawdziwą rewolucję seksualną.

Zacznę od tego, że tytuł jest mylący. Mieśnikowie nie odwiedzają potencjalnego Kowalskiego i nie sprawdzają jego życia seksualnego. Posuwają się dalej i wybierają do swojego reportażu ludzi, których seks kręci bardziej. Niezaspokojonych, szukających ciągle nowych wrażeń i wyzwań, trochę bezwstydnych. Tak, dobrze widzicie, napisałam bezwstydnych. Bo seks w Polsce nadal traktowany jest jak temat tabu. Seks to coś czym nie powinniśmy się dzielić, tylko przeżywać, najlepiej po ciemku, w czterech ścianach swoich mieszkań. Takie jest zdanie większości Polaków w naszym katolickim kraju.

Nie tak dawno, bo w kwietniu, czytałam książkę Roberta Ziębińskiego Porno. Jak oni to robią? Książka ta dotyczyła ludzi z branży pornograficznej. Dlaczego o tym piszę pewnie spytacie? Pierwsze sześćdziesiąt stron Seksualnego życia Polaków o tym właśnie traktuje. Mamy możliwość bliższego poznania męskiej gwiazdy filmów porno, czy zajrzeć w kamerki tych odważniejszych, którzy mają swoje konta w witrynie z pornografią Pornhub i których możemy oglądać nie tylko za pieniądze.

Dalsza część książki Mieśników zabiera nas w miejsca, o których niektórzy z was nigdy jeszcze nie słyszeli, a nawet jeśli, to nie bardzo wiedzą o co w tym wszystkim chodzi. Dziennikarze pokazują nam jak wyglądają kluby dla swingersów, studia BDSM; na czym polega chemsex czy seksturystyka. Bywaliśmy na eleganckich przyjęciach w apartamentowcach, które kończyły się orgiami, schodziliśmy niemalże do rynsztoka, którym są niektóre umieszczone w ciemnych i zagrzybionych piwnicach kluby dla dorosłych, czy po prostu siedzieliśmy w krzakach, tak jak to było na spotkaniach podglądaczy, w jednym z popularnych miejsc w stolicy. (Magda i Piotr Mieśnikowie dla książki.wp.pl)

Czy jest to lektura szokująca? Odpowiedź na pytanie nie jest ani łatwa, ani oczywista. Powiem tak: zależy dla kogo i czego oczekujecie po tej książce. Mnie nie zszokowała, ale dowiedziałam się z niej o kilku sprawach, co do których nie miałam pewności. Ostrzegam, że nie jest to książka edukacyjna. To typowa literatura faktu i tak należy ją traktować.

Seksualne życie Polaków to pozycja dla dorosłego i dojrzałego czytelnika. Na pewno nie dla wszystkich, bo próg tolerancji u każdego człowieka jest inny. Nie znajdziecie w tej publikacji tego, co faktycznie dzieje się za ścianą Twojego mieszkania. Nie ma w niej poruszanych problemów, z którymi Polacy (i nie tylko) faktycznie się borykają - problemy z erekcją, antykoncepcją czy pozycjami seksualnymi. Statystyczny Polak nie montuje sobie kamerki, żeby pokazywać się nie wiadomo komu, po jej drugiej stronie; nie udaje się też do klubów, gdzie uprawia się seks z przypadkowymi partnerami.

Magda i Piotr Mieśnikowie napisali reportaż, który może się spodobać niewielkiemu procentowi czytelników. Znajdą się na pewno głosy, które zmieszają tę książkę z błotem. Szczerze mówiąc sama zastanawiam się nad tym, czy akurat tego typu publikacja była potrzebna, ale o gustach się nie dyskutuje. Niemniej przyznaję, że Seksualne życie Polaków to dość rzetelnie napisany reportaż i brawa dla autorów za odwagę, zwłaszcza przy zbieraniu do niego materiałów.

Śmierć all-inclusive. Jak Polacy umierają na wakacjach
Piotr Mieśnik0
Okładka ksiązki - Śmierć all-inclusive. Jak Polacy umierają na wakacjach

Pakując paszport i słomkowy kapelusz, pamiętaj, że... śmierć nie bierze urlopu. Rozgwieżdżone niebo nad Madagaskarem, na huśtawce czwórka przyjaciół...

Poprawione. Jak operacje plastyczne zmianiają Polaków
Magda Mieśnik0
Okładka ksiązki - Poprawione. Jak operacje plastyczne zmianiają Polaków

Czy medycyna estetyczna uzależnia? Jaka jest świadomość Polaków w zakresie chirurgii plastycznej? Ile średnio wydajemy na zabiegi upiększające i dlaczego...