reklama

Sekta

Wydawnictwo: Replika
Data wydania: 2014-08-12
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 9788376744018
Liczba stron: 384

Ocena: 4.67 (3 głosów)

Conor O'Neill jest ochroniarzem, który wiedzie spokojne życie z piękną dziewczyną u boku. Jego sielanka zostaje jednak zaburzona, kiedy przypadkiem zmuszony jest wziąć udział w dwóch napadach, w których skradzione zostają depozyty warte dziesiątki milionów dolarów. Nieszczęśliwy zbieg wydarzeń sprawia, że O'Neill staje się głównym podejrzanym. Nagonka nowojorskiej policji zmusza bohatera do szaleńczej ucieczki i walki o własne życie. Prowadząc prywatne śledztwo Conor natrafia na szeroko zakrojony spisek. Trop prowadzi do terrorysty, przywódcy sekty o nazwie Światowy Ruch Posłannictwa, który uważa się za nowego Mesjasza ze świętą misją mającą na celu ujednolicenie religii na całym świecie. By spełnić swój święty obowiązek, czarny charakter nie cofnie się przed niczym, nawet przed uwolnieniem wirusa hiszpańskiej grypy mogącego zdziesiątkować populację.

Patronaty: grahammasterton.blox.pl, Grabarz Polski, Okiem na horror

Kup książkę Sekta

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Sekta

Avatar użytkownika -

Przeczytane:, Mam,
Tego autora na pewno nie muszę wam przedstawiać, musielibyście się chyba urodzić wczoraj i nie znać słowa horror. Ten utalentowany mistrz grozy jest moim ulubieńcem i darzę go wielką sympatią i szacunkiem. Nieprzerwanie od wielu lat wypuszcza na rynek swoje dzieła. Jest po prostu nie do zdarcia. Wznowiona przez Wydawnictwo Replika "Sekta", która wcześniej pojawiła się pod nazwą "Święty terror" to kolejny po "Krzywiej Sweetmana", "Geniuszu" i "Głodzie" kolejny thriller tego autora. Bohaterem powieści jest były policjant pracujący w ochronie Conor O`Neill. Żyje on spokojnym życiem z piękną dziewczyną, pozostaje w separacji z żoną, z którą ma małą córeczkę. Jego sielanka zostanie zburzona w momencie, kiedy będzie on musiał stawić czoła dwóm napadom podczas których zostają skradzione depozyty warte dziesiątki milionów dolarów. Niebawem po tych zdarzeniach O`Neill staje się głównym podejrzanym. Rozpoczyna się na niego nagonka nowojorskiej policji, co zmusza go do walki o własne życie. Prowadzi on własne śledztwo, w wyniku którego odkrywa szeroko zakrojony spisek. Trop prowadzi do terrorysty, który jest przywódcą sekty o nazwie Światowy Ruch Posłannictwa, Terrorysta uważa się za nowego Mesjasza, który ze swoją święta misją ma ujednolicić religię na całym świecie. Nie cofnie się on przed niczym, nawet przed uwolnieniem wirusa hiszpańskiej grypy, która może zdziesiątkować populację. Powieść ta powstała w niecałe dwa lata po zamachu na WTC, echa tej tragedii są w książce bardzo widoczne. Na okładce książki "Święty terror" widnieją dwie wierze. Po wydarzeniach z września 2001 roku większość autorów postanowiła pisać o terroryzmie. Powieść Mastertona jednak wyróżnia się spośród nich jedną rzeczą, jaką jest zastosowanie hipnozy, która w książce odgrywa bardzo dużą rolę. Conor uczy się tej sztuki od najlepszych hipnotyzerów i tylko dzięki temu może rozwiązać tajemnicę terrorysty. Temat jest ciekawy i unikalny jeżeli weźmiemy pod lupę twórczość Mastertona, lecz wiarygodność zdarzeń tutaj opisanych pozostawia jednak wiele do życzenia. Książka ta nie jest specjalnie błyskotliwa, przez co nie wnosi nic nowego do gatunku. Bohaterowie są dobrze skonstruowani, ale są sztampowi. Tematyka hipnotyzacji niesie dużo niuansów, jest tu także dużo akcji. Nawet jak na Mastertona jest tu bardzo dużo dialogów. Niestety samo zakończenie powieści należy do średnich co wpływa na ocenę końcową książki. Jeśli przymkniemy oko na logikę zdarzeń, to możemy się całkiem nieźle bawić tym, co dał nam Masterton.
Link do opinii
Avatar użytkownika - wages
wages
Przeczytane:2015-12-17, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki - 2015 rok,
Conor to były policjant, który przez przypadek wplątuje się w spisek grożący ogólnoświatowemu bezpieczeństwu. Maniak religijny planuje zaprowadzić na świecie jedną jedyną religię, a planuje dokonać tego za pomocą wirusa hiszpańskiej grypy. Szalony plan z biegiem czasu coraz bardziej jest wprowadzany w życie, a Conor i jego przyjaciele mają coraz mniejsze szanse, żeby zapobiec nieszczęściu.
Link do opinii
Avatar użytkownika - pajeja88
pajeja88
Przeczytane:2014-11-08, Przeczytałam,

Pewnych autorów nie muszę nawet przedstawiać, ich nazwisko wyryło się już w historii literatury i każdy mimowolnie musiał o nich słyszeć. Parafrazując słowa pewnego komiksowego dziadka „Z wielką popularnością przychodzi wielka odpowiedzialność”. Przyznajcie sami czy od swoich ulubionych pisarzy nie wymagacie więcej niż od innych? Nie porównujecie nowej książki do dwudziesty poprzednich?

Spokojny i mało wyróżniający się ochroniarz wiedzie życie bez większych przygód w Nowym Jorku. Wszystko zmienia się w momencie gdy przypadkiem zmuszony jest wziąć udział w dwóch napadach, a policja nie uznaje go za sprawcę. Ścigany przez wymiar prawa, próbuje oczyścić swoje imię i dowiedzieć się co tak naprawdę się stało. To co odkryje przeraża jego wyobrażenie.

Właśnie po takich książkach można zauważyć skąd wzięła się ogromna popularność Mastertona. Mistrzowskie posługiwanie się językiem, zaskakujące zwroty akcji i tempo wydarzeń przyprawiające o zawrót głowy. To tempo trochę mnie zaskakuje, przywykłam że Mistrz prowadzi swoich czytelników trochę spokojniej przez wydarzenia, a w „Sekcie” tempo zostało narzucone na tyle szybkie, że momentami mam wrażenie jakbym oglądała dobry film sensacyjny.

Nie byłabym sobą jakbym nie napisała o mistrzowskim wykorzystaniu hipnozy. Temat trudny, po macoszemu traktowany w literaturze, a dający tak nieograniczone możliwości został wykorzystany naprawdę na 100%. Fascynuje mnie to zagadnienie odkąd pamiętam, zawsze chciałam spróbować czy naprawdę możliwości hipnotyzera są nieograniczone- Masterton pokazał, że tak właśnie jest.

Na uwagę zasługuje również wykorzystanie hiszpańskiej grypy jako „straszak”. Nigdy żadna choroba nie zebrała tak wielkich plonów i wizja jej powrotu, nawet czysto teoretyczna wywołuje we mnie dreszcze.

Hipnoza, hiszpańska grypa i pościgi? Takie połączenie tylko u Grahama.

Link do opinii
Avatar użytkownika - djas
djas
Przeczytane:2018-07-07, Ocena: 4, Przeczytałem, Mam, 52 książki 2018,

Przyzwoity Masterton. Jeden z moich ulubionych autorów (także przez sentyment) stworzył thriller z hipnozą w tle. Trochę za bardzo naciągany i napisany ze zbyt małym rozmachem jak na to, co mógł autor z pomysłem zrobić, ale w sumie nie odbiegał od oczekiwań. Można przeczytać, choć znam wiele jego lepszych powieści.

Link do opinii
Inne książki autora
Do ostatniej kropli krwi
Graham Masterton0
Okładka ksiązki - Do ostatniej kropli krwi

Jeśli ktoś może jeszcze uratować miasto, to tylko ona... Na wiejskiej drodze w pobliżu Cork zostaje znaleziony spalony jaguar… ze szczątkami mężczyzny...

Wolna, szalona, seksowna i... bezpieczna
Graham Masterton0
Okładka ksiązki - Wolna, szalona, seksowna i... bezpieczna

Poradnik dla kobiet stanu wolnego. Jak znaleźć partnera i spełnić swe najbardziej intymne marzenia erotyczne? Ta książka łączy osobiste relacje o namiętnych...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Dom marionetek
Natasza Socha
Dom marionetek
Oszukany czas
Kinga Tatkowska
Oszukany czas
Kilka niedużych historii
Katarzyna Wasilkowska
Kilka niedużych historii
Szukając nadziei
Adrianna Klara Kłosińska
Szukając nadziei
Pani z wieży
Magdalena Wala
Pani z wieży
Domek na końcu świata
Danuta Noszczyńska
Domek na końcu świata
Sercem i rozumem
Wojciech Sobina
Sercem i rozumem
Dobry chłopak
Iwona Wilmowska
Dobry chłopak
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy