Siedem godzin do celu

Muzyka, podróże i psujący się bus – premiera książki Nikodema Soszyńskiego „Siedem godzin do celu”.

4 maja odbyła się premiera najnowszego dzieła Nikodema Soszyńskiego. Muzyk, znany nam do tej pory głównie jako członek rzeszowskiego zespołu Freeborn Brothers, tym razem zaprasza nas do wspólnej czytelniczej wędrówki przez świat. W książce autor powrócił do swoich wspomnień z
kilkunastu lat w trasie koncertowej, opowiada o trudnych początkach w życiu artysty, jak również o wielkiej satysfakcji płynącej ze spełniania swoich marzeń.

„Byłem połączeniem muzyka i turysty zdobywcy, właściwie od momentu wejścia do brazylijskiego fiacika wszystko dla mnie było możliwe. A tuż za rogiem, a właściwie za palmą, czekało kolejne wyzwanie.”

„Siedem godzin do celu” to zbiór opowieści o ludziach, emocjach, przygodach i o tym, jak piękny jest świat, gdy wypełnia go muzyka i dobroć. Są to historie z podróży widziane z perspektywy osoby, dla której zwiedzanie nie jest głównym celem, a miejsca zawsze są wyjątkowym tłem dla głównego zadania, czyli dzielenia się swoimi piosenkami. Autor wraca myślami do spotkanych osób na swojej drodze, przez co lektura tej książki jest również interesującym spojrzeniem na odmienność kulturową oraz zwyczaje panujące na świecie.

„Podziwiam wszystkich ludzi, którzy mają w sobie konsekwencję i odwagę, aby myśl przekuć w tak konsekwentne działanie walki o swoje marzenia. Myślę, że to najpiękniejsze co możemy dla siebie zrobić”- tak o książce wypowiadają się autorzy bloga www.oksiazka.com.

Nikodem Soszyński to multiinstrumentalista, wokalista i menager, który od kilkunastu lat związany jest z szeroko pojętą działalnością artystyczną. Ostatni rok, ciężki dla branży muzycznej zmotywował go do realizacji swojego planu spisania wszystkich historii, które żal byłoby zostawić tylko dla siebie.

Efektem jest książka, która może z łatwością wywołać u czytelnika szeroki uśmiech na twarzy, oraz może obudzić w nim na nowo podróżnika.

Książkę zakupić można na: www.siedem.info

Informacje dodatkowe o Siedem godzin do celu:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2021-05-04
Kategoria: Literatura faktu, reportaż
ISBN: bd

Tagi: reportaż

Kup książkę Siedem godzin do celu

Siedem godzin do celu - opinie o książce

Avatar użytkownika - czytanienaplatan
czytanienaplatan
Przeczytane:2021-09-13, Ocena: 5, Przeczytałam,

Zastanawia mnie nie od dziś, czy spisywanie wspomnień czynione jest z chęci podzielenia się z czytelnikami swoimi doświadczeniami, czy bardziej dla siebie, by uchronić je przed zapomnieniem. Możliwe, że oba te powody są równie istotne.

Podobnie jak autor lubię pojechać kamperem w trasę, nie pozostając zbyt długo w jednym miejscu, więc byłam ciekawa czy część naszych doświadczeń będzie zbieżna. Bo choć powód naszych wypraw jest zupełnie inny, to wiadomo, że w podróży, mimo najlepszego planowania zawsze coś się zdarzy, zawsze coś pójdzie nie tak. I takie przypadki, mimo, że burzą krew w chwili gdy się przytrafiają, nadają pazura opowieści i po latach przeważnie wywołują uśmiech nostalgii.

Nikodem Soszyński, autor niniejszej książki, jest przede wszystkim muzykiem i to o jego życiowej pasji w niej czytamy. O koncertowaniu w przeróżnych krajach świata i przede wszystkim drodze, która prowadzi go za każdym razem do tego celu. Autor pisze o ludziach, których spotkał na swojej drodze, miejscach, które odwiedził podczas kilkunastu lat tras koncertowych. Sytuacjach, z którymi musiał sobie radzić. Chwilach zwątpienia i tych dodających skrzydeł. Ale przede wszystkim o swojej miłości do muzyki i podróży.

Przyjemnie czyta się o kimś kto nie mówi o swych marzeniach, ale je spełnia, mimo, że droga do celu często wybrukowana jest problemami. Nie zliczę ile razy z uśmiechem czytałam o sytuacjach zabawnych, ile razy kiwałam ze zrozumieniem głową, mając podobne doświadczenia na swoim koncie. Ciekawie było też przyjrzeć się specyfice pracy koncertującego muzyka i wszystkimi związanymi z  tym zaletami i wadami.

Książka napisana jest lekkim stylem w formie pamiętnika wzbogaconego zdjęciami z podróży, czasem nieco chaotycznego, co jednak tylko dodaje mu autentyczności. A okładka? Wystarczy na nią spojrzeć, a już chce się pakować na kolejny wyjazd.

Avatar użytkownika - zaczytana_optymi
zaczytana_optymi
Przeczytane:2021-06-06,

"Całe życie czekamy. od małego czekamy na coś, na kogoś. Często sami nie wiemy na co lub na kogo, ale i tak czekamy..."

Takimi słowami rozpoczyna się książka Nikodema Soszyńskiego pt. "Siedem godzin do celu".

Kiedy dostałam propozycję zrecenzowania tego cuda to od razu urzekła mnie ta kolorowa i optymistyczna okładka!

Skojarzyła mi się z życiem na kółkach zanim przeczytałam opis :D

Nawet się nie pomyliłam, ponieważ historia zawarta w książce dotyczy muzyka i jego zespołu, który przemieszczał się po świecie dając koncerty w różnych miejscach! :)

"Każdy dzień w trasie to nowa lekcja, czy to pokory, czy zaradności, czy też cierpliwości, trochę jak w zwyczajnym życiu, tylko czasami z dużo większym nasileniem."

Bardzo podobała mi się ta opowieść. Jeżeli lubicie muzykę to zachęcam do poznania muzyka, który kocha również podróże po świecie, a muzyka jest dla niego całym światem.

Ogólnie cieszę się, że sięgnęłam po tę pozycję bo marzy mi się kiedyś podróż Kamperem po kraju albo może i świecie :D

Ale to bardzo odległe marzenia 🙈 Tutaj dostałam namiastkę tego jak to może wyglądać:D

Po zapoznaniu się z różnymi historiami, które wydarzyły się podczas podróży mogę śmiało stwierdzić, że takie życie nie jest wcale łatwe...

Wystarczy, że zepsuje się samochód w innym kraju i jest klops... tu na szczęście przyszła pomoc i muzycy mogli ruszyć dalej... Albo choroba... to też nie było przyjemne. Bardzo współczuje autorowi... Nie dość, że nasiedział się w poczekalni to jeszcze wypuścili go kamieniami na nerkach... a ból nie ustępował :/ Są takie sprawy na które czasami człowiek nie ma wpływu, ale musi dzielnie walczyć! Im się to udało!

A teraz taka ciekawostka: w Brazylii trzeba zapłacić dodatkowe 5zł za każde 100g zmarnowanego jedzenia! To by przydało się wszędzie - ludzie nauczyliby się szanować to co mają... oczywiście była rzecz, która mnie odstraszyła, a mianowicie te pająki... w Brazylii :P

Ta książka o podróży "Osiołkiem" zawiera piękne wspomnienia autora ze swojej trasy koncertowej oraz podróży po świecie... Tysiące kilometrów przebytych w trasie, a ile ludzi poznanych! :)

Do tego te piękne zdjęcia na końcu książki!
Dzięki nim można sobie wyobrazić to co jest zawarte na kartkach tej historii...:)
Dziękuję autorowi, że podzielił się z czytelnikiem swoim światem, który był i jest cudowny!
"Przy każdej okazji stawiamy sobie cele zaczynając od mniejszych, a kończąc na większych, nieważne, czy chodzi o zwykłe przetrwanie dnia, czy też o osiągnięcie czegoś, czego bardzo chcemy..."
Dziękuję Nikodem Soszyński!

Forget Me Not