Siedmiu mężów Evelyn Hugo

Powieść, którą pokochały Amerykanki!

To spotkanie zmieni życie Monique. Młoda dziennikarka dostaje propozycję przeprowadzenia wywiadu z Evelyn Hugo – aktorką, która ma za sobą imponującą karierę w Hollywood. Warunek jest jeden: ta rozmowa nie może zostać opublikowana przed śmiercią artystki. Evelyn opowiada o tym, jak wyrwała się z biedy i trafiła do wymarzonego świata kina. Sława, pieniądze, skandale i blask reflektorów… W Hollywood nikt nie jest bez grzechu. Dlaczego Evelyn ma za sobą aż siedem małżeństw? Kogo kochała naprawdę? Jej życie kryje tajemnice, które nigdy nie powinny trafić na pierwsze strony gazet.

Lektura obowiązkowa dla wszystkich fanów Marilyn Monroe i Audrey Hepburn! Gdyby Evelyn Hugo istniała naprawdę, byłaby ich najlepszą przyjaciółką albo… największą konkurentką.

Źródło informacji: czwartastrona.pl/ksiazki/siedmiu-mezow-evelyn-hugo/

Informacje dodatkowe o Siedmiu mężów Evelyn Hugo:

Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data wydania: 2019 (data przybliżona)
Tytuł oryginału: The Seven Husbands of Evelyn Hugo
Tłumaczenie: Agnieszka Kalus

Kup książkę Siedmiu mężów Evelyn Hugo

"Ludziom wydaje się, że intymność dotyczy wyłącznie sfery seksu. Intymność to mówienie prawdy."

Siedmiu mężów Evelyn Hugo - opinie o książce

Avatar użytkownika - kurdemolksiazkow
kurdemolksiazkow
Przeczytane:2022-06-12,

O tej książce ostatnimi czasy jest bardzo głośno. Skuszona pozytywnymi opiniami postanowiłam przeczytać ją. Już po pierwszych kilkunastu stronach wiedziałam, że wszystkie te recenzje nie były naciągane. Książka jest naprawdę świetna! 💕
„Seven Husbands Of Evelyn Hugo” to ponad 500 stron opowieści, od której nie mogłam się oderwać!

Styl pisania, kreacja bohaterów, no i przede wszystkim fabuła - wszystko pasuje do siebie wręcz idealnie! 👌🏼

Po pierwsze, postać Evelyn. To kobieta, która pokazuje, że można osiągnąć wszystko czego się pragnie, jednak czasami cena marzeń jest bardzo wysoka. Muszę przyznać, że niektóre decyzje czy zachowania bohaterki były dla mnie wręcz szokujące, jednak ostatecznie Evelyn wzbudziła mój ogromny szacunek.
Po drugie, tło wydarzeń, czyli świat hollywoodzkich celebrytów, aktorów. Kto z nas choć raz w życiu nie marzył o zostaniu gwiazdą filmową? Ja na pewno (i to nie raz!😅). Reid w bardzo ciekawy sposób ukazała, jak funkcjonuje to, wbrew pozorom, zamknięte środowisko, z czym muszą mierzyć się sławne osoby, a także w jaki sposób manipuluje się informacjami dotyczącymi celebrytów. Cieżko jest mi ocenić w jakim stopniu pokrywa się to z prawdą szczególnie, że autorka ukazuje Hollywood z lat 60-tych, jednak śmiem twierdzić, że nie niektóre praktyki stosowane są w tym świecie do dziś.

„Seven Husbands Of Evelyn Hugo” to książka, którą naprawdę warto przeczytać! Z pewnością, jest to jedna z najlepszych przeczytanych przeze mnie w tym roku książek.

IG: @kurdemolksiazkowy

Avatar użytkownika - alliwantisbooks
alliwantisbooks
Przeczytane:2021-08-08,

Tej książki się nie czyta, ją się przeżywa 🖤

Rzadko piszę opinię o książce chwilę po przewróceniu ostatniej strony. Zazwyczaj daję sobie czas na przemyślenia. Tym razem go nie potrzebuję, bo przemyślenia czyniłam na bieżąco w trakcie lektury. Wiem też, że nie będę w stanie skupić się na kolejnej historii, dopóki nie przeleję na papier moich wrażeń po tej. O Evelyn Hugo było głośno na bookstagramie już w zeszłym roku, ja jednak, jak widać dość długo się zbierałam do tej książki. Teraz żałuję każdej chwili, w której się wahałam.

Literatura obyczajowa nie gości na moim profilu zbyt często, nie oznacza to jednak, że lubię tego gatunku. Czytałam wiele powieści obyczajowych, które mocno mnie poruszyły i zostały w mojej pamięci na bardzo długo. Nie mam wątpliwości, że Siedmiu mężów Evelyn Hugo będzie jedną z nich. Taylor Jenkins Reid poczyniła cudowną opowieść, przy której czas płynie bardzo szybko, niezwykle miło i która na pewno nie da o sobie łatwo zapomnieć.

Evelyn Hugo to postać fikcyjna, jednak jeżeli istniałaby naprawdę, byłaby legendą w stylu Marilyn Monroe, czy Audrey Hepburn. Do show- biznesu dostała się wychodząc za mąż za przypadkowego mężczyznę, będąc jeszcze niepełnoletnia. Dzięki niecodziennej urodzie i niezwykłej determinacji, Evelyn stała się najbardziej rozpoznawalną gwiazdą filmową swoich czasów.

Aktorka u schyłku życia postanawia podzielić się ze światem swoją prawdziwą historią. O latach swojej świetności, siedmiu mężach, licznych romansach i wielkiej miłości opowiada bez skrępowania młodej dziennikarce, Monique. Biografia, która z tego powstanie, zapewni dziennikarce wielki sukces. Evelyn stawia tylko jeden warunek - książka może ukazać się dopiero po jej śmierci. Dlaczego? Aby to zrozumieć należy zagłębić się w historię Evelyn. Nie jest to szczególnie trudne, bo ta opowieść wciąga czytelnika w całości, pozwala przeżywać opisywane wspomnienia razem z bohaterką, po czym zostawia go poruszonego z dwiema gorącymi łzami spływającymi powoli po policzkach.

Autorka kupiła mnie każdą napisaną stroną. Jeżeli jeszcze nie znacie historii Evelyn Hugo, polecam z całego serca, bo ja osobiście kocham tę historię! ❤️

Avatar użytkownika - MrsBookBook
MrsBookBook
Przeczytane:2019-09-13, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam na półce,

Na początku książki poznajemy młoda dziennikarkę Monique, która pracuje dla pewnego czasopisma i została poproszona o przeprowadzenie wywiadu z gwiazda Hollywood Evelyn Hugo. Aktorka sama narzuciła gazecie, iż wywiadu udzieli tylko i wyłącznie właśnie Monique. Młoda dziennikarka zachodzi w głowę, dlaczego to właśnie ją wybrała, nie tylko ona się nad tym zastanawia jej szefowa również.

Gdy dochodzi do spotkania Monique z Evelyn, artystka tłumaczy jej, że wcale nie chce udzielić żadnego wywiadu dla gazety. Prosi dziennikarkę by wysłuchała jej całego życia i na podstawie tego napisała książkę o aktorce. Jest jeden warunek historia może zostać wydana dopiero po śmierci artystki.

Evelyn opowiada całe swoje życie z najdrobniejszymi szczegółami. Monique sama nie wie, co ma myśleć o takiej szansie. Na takiej książce może zarobić nie małe pieniądze. Przecież cały świat jest ciekaw, dlaczego Hugo tyle razy wychodziła za mąż, kim byli jej kochankowie oraz którego partnera kochała prawdziwą miłością.

Kompletnie nie wiedziałam, co mnie czeka przy czytaniu tej książki. Przyznam, że sięgnęłam po nią gdyż Instagram o niej huczał. I się nie zawiodłam.

Historia fikcyjnej aktorki Evelyn Hugo jest genialna! Poznajemy jej prawdziwe oblicze. To jak walczyła by świat o niej usłyszał. Pokazuje, że pieniądze to nie wszystko. Można mieć miliony na koncie a mimo to czuć się samotnym i nieszczęśliwym.

Przepiękna historia o życiu w Show Biznesie, które wcale nie jest usłane różami, jak wielu z nas mogłoby się wydawać. Książkę czyta się z ogromna przyjemnością, nim się obejrzałam a już byłam na ostatniej stronie. Zawiera wiele ciekawostek i kontrowersji. Napisana jest fenomenalnie, każdy szczegół jest dopracowany. Historia na pewno przypadnie do gustu nie jednej kobiecie, mnie wręcz oczarowała.

Avatar użytkownika - Ksebardo
Ksebardo
Przeczytane:2019-08-11, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2019,

Co to była za książka! Wydawało się, że takiego grubaska będzie się długo czytać... A jednak książka wciąga tak niesamowicie, że nie można się od niej oderwać. Musisz koniecznie ją przeczytać!
Evelyn Hugo to wytwór kina i śmiało można powiedzieć, że gdyby istniała naprawdę to Marilyn Monroe byłaby jej przyjaciółką. Małżeństwo za małżeństwem, luksus, pieniądze i kino. Czy tak naprawdę była ona zakochana w którymś ze swoich mężów? Czy znalazła miłość swojego życia? Nikt nie jest bez skazy i to właśnie Hugo chce pokazać światu wydając książkę o sobie. Dla mnie rewelacyjny pomysł autorki oraz podejście do trudnego tematu jaką jest miłość różnego rodzaju... Nie zdradzę więcej, ale przekonasz się, że to co widzimy na ekranie rzadko jest prawdziwe. Często to wymyślony schemat działania, twór wyobraźni, maszyna do zarabiania pieniędzy. Rewelacyjna książka! Wpisz ją na swoją listę 📚

Avatar użytkownika - Odnowegowiersza
Odnowegowiersza
Przeczytane:2019-07-28, Ocena: 6, Przeczytałam,

"Siedmiu mężów Evelyn Hugo" to książka, która na długo zapadnie mi w pamięć. Taylor Jenkins Reid sprawiła, że nie mogłam oderwać się od lektury i pierwszy raz od bardzo dawno przeczytałam książkę w ciągu jednego dnia. Magia Hollywood wykroczyła poza strony powieści i...oczarowała mnie. Wierzę, że z Wami będzie tak samo - musicie tylko sięgnąć po tę niesamowitą historię!

Tytułowa Evelyn Hugo jest aktorką, która ma za sobą imponującą karierę w Hollywood, a jej nazwisko do dnia dzisiejszego wzbudza wiele emocji. Portale plotkarskie i magazyny pragną uzyskać zgodę kobiety na przeprowadzenie wywiadu, jednak gwiazda od wielu lat pozostaje nieuchwytna i stanowczo odmawia. Jakże wielkie jest zdziwienie głównej redaktorki jednej z gazet, gdy sama Evelyn Hugo chce, aby wywiad z nią został opublikowany właśnie u nich! Jest jednak jeden warunek, który koniecznie musi zostać spełniony. Wywiad ma przeprowadzić młoda dziennikarka Monique. I żadnych zdjęć. W ten sposób ikona kina rozpoczyna swoją opowieść o tym, jak wyrwała się z biedy i trafiła w sam środek wielkiego przemysłu filmowego. Wzloty i upadki. Miłość i nienawiść. I pytanie, które zadaje sobie tak wielu - dlaczego ta wielka aktorka została żoną siedem razy? Evelyn przeprowadza Monique przez pokrętne ścieżki swojego życia i wyjaśnia wszystkie podjęte decyzje. Pokazuje swoją prawdziwą twarz - nieoświetloną blaskiem reflektorów.

"Siedmiu mężów Evelyn Hugo" to powieść tak wciągająca, że nim się obejrzycie będziecie czytać już ostatnie strony. Akcja powieści rozgrywa się w teraźniejszości, czyli w momencie, gdy Evelyn dzieli się swoją historią z młodą dziennikarką Monique oraz w przeszłości, gdzie na przełomie lat śledzimy życie gwiazdy kina. Oprócz życia Evelyn poznajemy historię Monique. Pomimo początkowo trudnej relacji, między kobietami nawiązuje się nić porozumienia. Młoda dziennikarka poznaje życie aktorki od podszewki i w niektórych momentach dzieli się z Evelyn własnym. Pierwsze skrzypce gra oczywiście Evelyn i historia jej życia - pełna kłamstw, ale i szczęśliwych momentów. Bardzo podobał mi się pomysł autorki na rozdzielanie wydarzeń artykułami na temat Evelyn Hugo z różnych okresów jej życia. Był to świetny sposób na ciekawe przejście od jednych wydarzeń do kolejnych i myślę, że w znaczny sposób pchał akcję do przodu. A opowiedzenie całego życia, w trakcie którego zrobiło się zawrotną karierę w Hollywood i stało na ślubnym kobiercu siedem razy zajmuje trochę czasu. "Siedmiu mężów Evelyn Hugo" to czarująca opowieść o silnej kobiecie, która przez całe życie walczyła o siebie. Nie wahajcie się, przeczytajcie. Polecam!

Avatar użytkownika - tygrysica
tygrysica
Przeczytane:2019-07-25, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,

Czasem zupełnie przypadkiem trafia w nasze ręce książka, która na pierwszy rzut okiem wydaje się być lekturą nie do końca przeznaczoną dla nas, a jednak już od pierwszej strony podbija nasze serce. Dla mnie taką książką było „Siedmiu mężów Evelyn Hugo” autorstwa Taylor Jenkins Reid. Twórczość tej autorki do tej pory była mi kompletnie nieznana, dlatego nawet pomimo tak wielu pozytywnych opinii krążących po blogosferze nie spodziewałam się, że powieść ta okaże się najlepszą z dotychczas przeczytanych przeze mnie w 2019 roku. W szczególności, że enigmatyczny świat starego Hollywoodu nigdy nie wzbudzał we mnie większego zainteresowania.

„Są tacy ludzie, którzy patrzą na piękny kwiat i od razu chcą go zerwać. Chcą trzymać go w swoich dłoniach, chcą, by należał do nich. Chcą mieć na własność piękno kwiatu, posiadać go i kontrolować.”

Od „Siedmiu mężów Evelyn Hugo” nie potrafiłam się jednak oderwać. Po przeczytaniu kilku pierwszych rozdziałów przepadłam całkowicie. Taylor Jenkins Reid stworzyła szalenie wciągającą i niesamowitą historię, pełną emocji, wielkich uczuć oraz gorącej miłości, okraszoną pięknym językiem, przemawiającym wprost do najdalszych zakamarków kobiecej duszy. Autorka w naprawdę mistrzowski sposób poprowadziła fabułę. Evelyn Hugo choć jest postacią całkowicie fikcyjną to jednak chyba nie spotkałam od niej bardziej rzeczywistej bohaterki, w żadnej z dotychczas przeczytanych przeze mnie książek. Do samego końca towarzyszyło mi uczucie, że czytam nie wspaniałą powieść, lecz czyjąś biografię. Ponieważ Hugo jest kobietą z krwi i kości. Wielką gwiazdą obdarzoną niesamowitym seksapilem i charyzmą, lecz bezwzględną oraz popełniającą błędy, jak każdy człowiek, a jednocześnie świadomą swoich wad. Kobietą tak autentyczną, że nikogo nie zdziwiłoby, gdyby istniała naprawdę.

Wspaniała fabuła i niesamowita kreacja bohaterów to nie jedyne plusy najnowszej powieści Reid. Jestem przekonana, że gdyby nie ta piękna okładka to wielu czytelników nawet nie zainteresowałoby się tą lekturą. Czwarta Strona wykonała kawał dobrej roboty tworząc tak urokliwą oprawę graficzną, która nie dość, że cieszy oko każdej sroki okładkowej to również skrupulatnie oddaje klimat powieści.

„Kiedy dostajesz możliwość zmiany swojego życia bądź na nią gotowa. Świat niczego nie daje, musisz sama po to sięgnąć”

Evelyn Hugo swą niebanalną historią podbiła moje czytelnicze serce. Naprawdę nie sposób nie polecić tej książki. To istny majstersztyk, który z pewnością zachwyci każdego miłośnika literatury obyczajowej i nie tylko. Mam nadzieję, że niebawem w Polsce ukażą się również inne książki autorstwa Taylor Jenkins Reid, ponieważ po tej lekturze z przyjemnością sięgnęłabym po coś innego spod pióra tej autorki. Tymczasem z całego serca polecam „Siedmiu mężów Evelyn Hugo”. Jestem przekonana, że powieść ta Was nie zawiedzie. W szczególności, gdy odkryjecie już jej drugie dno.

Aleksandra
Wszystkie cytaty pochodzą z książki „Siedmiu mężów Evelyn Hugo” autorstwa Taylor Jenkins Reid.
Więcej na :

Avatar użytkownika - joannablaszka
joannablaszka
Przeczytane:2023-07-04, Ocena: 4, Przeczytałam, 26 książek 2023,

Książka jest przyjemna. Z gatunku tych o których człowiek szybko zapomni, ale za to czytało się ją szybko i przyjemnie. Idealna lektura na wyjazd. Bohaterowie byli przedstawieni w realistyczny sposób ze swoimi wszystkimi wadami i zaletami.

Wiele osób zachwycało się ta ksiazka a ja trafiam na nią przypadkiem w bibliotece. Sama bibliotekarka powiedziała że jest to świetnie napisana powieść. I tu muszę przyznać jej rację. Historia Evelyn jest pokręcona i pełna smutnych momentów przez to, że nigdy nie zyła tak na prawdę. Pełną piersią nie mogła być sobą. Zawsze kogoś grała żeby zadowolić wszystkich. I przez to przeżyła życie jako aktorka która tak bardzo chciala być przez całe dzieciństwo. Jednak czy było to warte tego wszystkiego? Przekazała swoją historię by została opublikowana po jej śmierci tylko dlatego żeby nie była już oceniania tak jak nie chciała być oceniania za życia.

Świetna powieść która rozwijała się po woli żeby wybuchnąć na sam koniec.

Tylor Jenkins Reid napisała wciągającą, niebywale wzruszającą powieść obyczajowo-romantyczną queer, w której obnażyła mechanizmy rządzące Hollywood, a także wykreowała jedną z piękniejszych historii miłosnych jakie czytałam.

Avatar użytkownika - Saucy
Saucy
Przeczytane:2020-11-02, Ocena: 5, Przeczytałem, 26 książek 2020,

Historia aktorki Evelyn, która całe życie chroniła swoją prywatność. W mediach pojawiały się jedynie przemyślane informacje, które chciała o sobie ujawnić lub które miały dobrze wpływać na jej wizerunek. Stara już Evelyn jednak decyduje się na szczerą opowieść o swoim życiu. Do tego wybiera sobie osobę, której chce o nim opowiedzieć i prosi ją o wydanie o niej książki, jednak dopiero po jej śmierci. Początkowo Monique nie zdaje sobie sprawy dlaczego to właśnie ona została wybrana do tej roli.

Pierwsze historie Evelyn nie do końca mnie przekonywały do tej książki, ale że nie lubię coś zaczynać i nie kończyć, więc starałam się brnąć dalej w tę historię. Jednak z biegiem stron stwierdziłam, że życie aktorki jakby się nie potoczyło nie jest usłane różami. To nam, osobom, które tego nie znają, wydaje się, że bycie sławnym jest takie super. Jednak z punktu widzenia osoby sławnej nigdy tak naprawdę nie jest się sobą. Ciągle udaje się kogoś kogo pokochają ludzie, bo jak przestaną kochać to kończy się kariera.

Daisy Jones & The Six
Taylor Jenkins Reid 0
Okładka ksiązki - Daisy Jones & The Six

12 lutego 1979 roku. Daisy Jones The Six, najsławniejszy zespół rock’n’rollowy na świecie, daje koncert, na którym szaleje tysiące...

Carrie Soto powraca
Taylor Jenkins Reid0
Okładka ksiązki - Carrie Soto powraca

Carrie Soto na korcie nie ma sobie równych. Za zwycięstwa przyszło jej jednak słono zapłacić. W momencie przejścia na emeryturę Carrie jest najlepszą...