Sitwa

Tom 2 cyklu Karuzela
Ocena: 4.36 (25 g這s闚)

"Sitwa" Pauliny 安ist to kolejny mocny tytu w dorobku najg這郾iejszej polskiej debiutantki ostatnich lat. Po bestsellerowej "Karuzeli" przyszed czas na kolejn ods這n cyklu, w którym w gr wchodz ju nie tylko przekr皻y finansowe i wielka nami皻no嗆, ale te przemyt z這ta i afera ko軼ielna.

Funkcjonariusz CB Micha Grosicki zostaje skierowany na 奸御k. Tak dobrze udaje mu si wtopi w przest瘼cze 鈔odowisko, 瞠 zostaje aresztowany przez prokuratora Zimnickiego. To dopiero pocz徠ek nowego spisku, w który zamieszani s dobrze znani bohaterowie "Karuzeli" - Orze i Olka. Wszystko wskazuje na to, 瞠 historia finansowych przekr皻ów wcale nie sko鎍zy豉 si wraz z ich ucieczk z kraju...

Lektura "Sitwy" to prawdziwa jazda bez trzymanki. Afera goni afer, stawka bezustannie ro郾ie, a wszystko, rzecz jasna, w atmosferze rozpalonych nami皻no軼i. Paulina 安ist jak nikt inny 陰czy brawurow sensacj ze 鄉ia陰 erotyk i tajemnicami adwokackiego 鈍iata. Specjalizuj帷a si w prawie karnym autorka zna na wylot ciemne strony systemu karnego w Polsce. Na bazie w豉snych do鈍iadcze tworzy kolejn kryminaln histori, która spokojnie mog豉by wydarzy si naprawd. Zreszt, kto wie, czy si nie wydarzy豉...

Informacje dodatkowe o Sitwa:

Tagi: b鏬 Thrillery i suspens

wi璚ej

Kup ksi捫k Sitwa

Cytaty z ksi捫ki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytat闚 z tej ksi捫ki.

Dodaj cytat

Zobacz tak瞠

Sitwa - opinie o ksi捫ce

Avatar u篡tkownika - aggusia
aggusia
Przeczytane:2021-10-22, Ocena: 5, Przeczyta豉m,

Tom drugi trylogii „Karuzela”.

Paulinka ju na wst瘼ie zaznaczy豉, 瞠 nazmy郵a豉. I nazmy郵a豉, 瞠 ho, ho!

W rolach g堯wnych: mecenas Lilka P這nka i oficer CB同 Micha Grosicki alias Micha Keller. I oczywi軼ie postaci r闚nie znane z poprzednich cz窷ci.

Tutaj momentami by這 mi nudnawo, jakby autorka nie bardzo mia豉 pomys co zrobi z bohaterami pomi璠zy poszczeg鏊nymi w徠kami akcji, pod koniec mocne przyspieszenie i kumulacja wra瞠.

Styl typowy dla 安ist jednak znacznie lepiej mi si czyta這 seri „Prokurator”.

Czasem wydaje si, 瞠 ju powinno by dobrze. 疾 problemy uda這 si pokona. Niestety los bywa przewrotny a do tych zmartwie potrafi do這篡 kolejnych, które je膨 w這s na g這wie.

Micha Grosicki wst瘼uje w szeregi grupy przest瘼czej. Tak dobrze udaje mu si wpisa w rol, 瞠 nawet zostaje aresztowany przez prokuratora. Tu ju nie chodzi tylko o Olk i Or豉. Dosz造 bowiem jeszcze "wagony" z這ta a swoje trzy grosze dorzuca w徠ek ko軼ielny. W jakim kierunku teraz to pójdzie? O co w tym wszystkim chodzi?

Drugi tom w moim odczuciu okaza si by zdecydowanie lepszy od pierwszego. Doszli nowi, bohaterowie, którzy spodobali mi si. Akcja, tempo wydarze oraz j瞛yk utrzymani w odpowiednim tomie. Tu akcja zdecydowanie nabra豉 tempa. Afera afer by豉 pop璠zana. Doszli nowi bohaterowie, którzy w moim odczuciu byli lepsz par ni Ola i Orze z "Karuzeli". Micha i Lilka - uwielbia豉m ich dialogi i te iskry. On twardy i bezkompromisowa. Ona dzielna pani adwokat, która mierzy si niejednokrotnie z osobnikami spod ciemnej gwiazdy. Broni potrzebuj帷ych, nara瘸j帷 si tym samym z造m ludziom. Ale ona to lubi. To jest jej konik. Zawód, czy to CB czy adwokat wcale do bezpiecznych nie nale篡. Dla niektórych s one niczym p豉chta na byka. Stres i l瘯 si nawarstwia i trzeba znale潭 sposób aby to napi璚ie zesz這. I tu na my郵 od razu nasuwa si seks. Sex i stres to mieszanka wybuchowa. Lec iskry a 瘸r spala doszcz皻nie. Tu dzieje si du穎.

W moim odczuciu mo積a czyta "Sitw" bez znajomo軼i "Karuzeli" ale b璠zie to ci篹kie zadanie. W "Karuzeli" zosta造 zebrane pierwsze grzybki, ale grzybnie dosta造 odpowiednich warunków, by urosn望 jeszcze raz. Tym razem grzybki s pot篹niejsze, wi瘯sze i jeszcze bardziej niebezpieczne. Autorka do這篡豉 kolejnych w徠ków, które doda造 klimatu i smaczku. Nadal by niezawodny humor. Sarkazm, brutalno嗆 i ci皻y j瞛yk na porz康ku dziennym. Ale niektórym mo瞠 nie przypa嗆 do gustu. Mi zdecydowanie czyta這 si j lepiej od "Karuzeli". Du穎 zrobili bohaterowie. Mam nadziej, 瞠 trzeci tom mnie nie zawiedzie. Licz bowiem na przys這wiow bomb.

Polecam

Min掖 prawie rok odk康 sko鎍zy豉m czyta pierwszy tom. Wiele z niego zapomnia豉m, jednak autorka jako tak przypomnia豉 niektóre wydarzenia, 瞠 uzupe軟ienie luk w pami璚i nie stanowi這 problemu. Jednak jak ta ksi捫ka wypad豉?

Szczerze powiem, 瞠 mam do嗆 mieszane odczucia. Pierwszy tom mi這 mnie zaskoczy lekko軼i pióra, szybko rozwijaj帷 si akcj i wyrazistymi postaciami. Tutaj tego mi zabrak這. Powie嗆 mi si d逝篡豉, akcja niby szybko nabiera豉 tempa, ale jako nie 郵edzi豉m jej z zapartym tchem i szybciej bij帷ym sercem. Bohaterowie te jako mocno mi nie zaimponowali i nawet tydzie po sko鎍zeniu ksi捫ki mia豉 problem, by dok豉dnie sobie przypomnie ich charakter.

No w豉郾ie bohaterowie... Micha zosta wykreowany jako bad boy, który zmienia dziewczyny jak skarpetki, nie wi捫 si na sta貫 i ca趾owicie oddaje pracy. Nie wiem, jako mnie irytowa i mia豉m wra瞠nie, 瞠 zosta przerysowany. Laura za by豉 ju troch lepsza. Mia豉 charakterek, jako obro鎍a te mi zaimponowa豉, ale zabrak這 jej tego czego, co by mnie do ko鎍a do niej przekona這. Ogólnie po tych dwóch powie軼iach, mog stwierdzi, 瞠 Pani Paulinie 安ist lepiej wychodzi kreowanie damskich ni m瘰kich postaci.

Co do samej fabu造, to by豉 zdecydowanie bardziej zawi豉 i skomplikowana ni w poprzedniej cz窷ci. Tutaj do ko鎍a mia豉m problem z rozwi您aniem jej, co jak dla mnie by這 zdecydowanie na plus. Oprócz oczywi軼ie sprawy do rozgryzienia, jest tutaj w徠ek romantyczny, który te dla mnie wypad o wiele lepiej i odrobin subtelniej. Bardziej czu豉m tutaj chemi pomi璠zy bohaterami.

Dlatego je瞠li czytali軼ie ju pierwszy tom to warto da szans kontynuacji. To ksi捫ka która nieraz zaskoczy i da do my郵enia. Podtrzymuj zdanie, 瞠 nie jest to literatura najwy窺zych lotów, jednak mimo wszystko mi這 sp璠zi豉m z ni czas i b璠 czeka na kolejne ksi捫ki tej autorki.

Ksi捫ki Pauliny 安ist maj w sobie tyle pozytywnej energii, 瞠 czytam je z szerokim u鄉iechem. Sceny i dialogi mnie poprostu rozwalaj i nie umiem przesta si 鄉ia. Bohaterowie zachowuj si zgodnie z tym co obecnie panuje w internecie. te wszystkie ich teksty i 瘸rty to to samo co codzien widzimy na 鄉iesznych memach.

Tym razem poznajemy Lilk i Micha豉 kt鏎zy sprz徠aj ba豉gan po Oli i Piotrku. I s tak samo jak oni nie zr闚nowa瞠ni i psychicznie i emocjonalnie. Od razu zabieram si za kolejn cz窷 bo mam wra瞠nie 瞠 Piotrek i Ola wr鏂 do gry.

Avatar u篡tkownika - Stenka
Stenka
Przeczytane:2020-07-17, Ocena: 3, Przeczyta豉m, 52 ksi捫ki 2020,

Druga cz窷 cyklu. Bohaterowie ci co w 'Karuzeli", ale te pojawiaj si nowi. Akcja dynamiczna, czyta si szybko. "Sitwa" bardzo przypomina "Karuzel", znowu duzo seksu i przekr皻ów. W "Sitwie" wyst瘼uje gównie Lilka i Micha, ich losy nakladaj si, ich prywatne relacje bardzo przypominaj relacje mi璠zy Olk i Piotrkiem.

Ta cz窷 by豉 du穎 lepsza ni pierwsza. Historia bardziej mnie wci庵n窸a.

Avatar u篡tkownika - izabela81
izabela81
Przeczytane:2020-06-08, Ocena: 5, Przeczyta豉m, 52 ksi捫ki 2020,

Funkcjonariusz CB Micha Grosicki zostaje skierowany na 奸御k. Tak dobrze udaje mu si wtopi w przest瘼cze 鈔odowisko, 瞠 zostaje aresztowany przez prokuratora Zimnickiego. To dopiero pocz徠ek nowego spisku, w który zamieszani s dobrze znani bohaterowie "Karuzeli" – Orze i Olka. Wszystko wskazuje na to, 瞠 historia finansowych przekr皻ów wcale nie sko鎍zy豉 si wraz z ich ucieczk z kraju...

"Pieni康ze nie daj szcz窷cia. Daj rozkosz."

"Sitwa" jest drug ods這n cyklu z w徠kiem przekr皻ów finansowych. Ponownie otrzymujemy du膨 dawk seksu, u鄉iechu, wulgaryzmów, a wiedz帷 czego mog豉m si spodziewa ogólnie jestem zadowolona z lektury. Co prawda powie嗆 nie jest pozbawiona wad, ale spe軟i豉 swoje zadanie, pozwalaj帷 mi oderwa si od szarej rzeczywisto軼i.

W tym tomie bli瞠j poznajemy Liliann (adwokat) i Micha豉 (funkcjonariusza CB). Bez w徠pienia ta para lubi ryzyko, a ich relacja jest interesuj帷a. Autorka zdrada równie co s造cha u bohaterów z poprzedniej cz窷ci. Dobrze wi璚 by這by czyta te ksi捫ki z chronologii. Jednak my郵 瞠 odwracaj帷 kolejno嗆 równie odnajdzie si w fabule.

Tym razem misz-masz gatunkowy równie tu spotykamy, z tym 瞠 w徠ek sensacyjno-kryminalny stoi wy瞠j ani瞠li romansowy i jest du穎 bardziej skomplikowany. A ten drugi z kolei w jaki sposób... wzrusza.

"Po ostatnich do鈍iadczeniach uzna豉m, 瞠 jeszcze bardzo d逝go nie b璠 si spotyka z facetami. Dzia豉j mi na nerwy. Wszyscy, jak jeden m捫. Banda niezdecydowanych mazgajów albo cwaniaki-ma郵aki. Nie wiem, co gorsze."

Intryga skonstruowana przez autork wci庵a w wir wydarze. Pojawi這 si kilka w徠ków, które mo積a by by這 szerzej nakre郵i. Wszystkie sytuacje i wydarzenia z "Karuzeli" w "Sitwie" nabra造 dla mnie innego wymiaru i znaczenia. Musz przyzna i tego si nie spodziewa豉m. Kolejny raz przekonujemy si, co cz這wiek potrafi zrobi dla wielkich pieni璠zy i jakie niebezpiecze雟two czyha na tego, kto staje na drodze do ich zdobycia.

"(...) ludzie s ze sob tylko tak d逝go, jak d逝go maj w tym interes."

Humor to znak rozpoznawczy Pauliny 安ist. Ci皻e, podszyte ironi dialogi mi璠zy bohaterami sprawiaj, 瞠 u鄉iech nie schodzi nam z twarzy.

Karuzela VAT-owska, przekr皻y, z這to, nieruchomo軼i, intrygi, tajemnice, nieoczekiwane zwroty akcji - tu nie obowi您uj 瘸dne regu造. Czeka Was ostra jazda! Ja wkr璚i豉m si w ten adwokacki 鈍iat i czym pr璠zej zabieram si za fina這w cz窷, by wiedzie co jeszcze Paulina 安ist zgotowa豉 swoim bohaterom.

Historia pani adwokat i funkcjonariusza CB同. Kontynuacja karuzeli, a ko鎍ówka ksi捫ki sugeruje ciag dalszy. Sympatyczna historia poprzeplatana seksem, du膨 ilo軼i seksu

Inne ksi捫ki autora
Incognito
Paulina 安ist0
Ok豉dka ksi您ki - Incognito

Nieuchwytny seryjny morderca... Przynajmniej do chwili, kiedy pojawi si 鈍iadek incognito. Artur Cienowski i Anka Sawicka znaj si od lat. Cho...

Facet na wakacje
Paulina 安ist0
Ok豉dka ksi您ki - Facet na wakacje

Jedena軼ie pikantnych mi這snych historii, kt鏎e zapewni niezapomnian podr騜 do krainy rozkoszy. Niezobowi您uj帷y flirt z atrakcyjnym nieznajomym w...

Zobacz wszystkie ksi捫ki tego autora
Recenzje miesi帷a
Sekrety domu Bille