Chech這

Data wydania: 2021-06-16
Kategoria: Romans
J瞛yk orygina逝: polski

Ocena: 4.81 (31 g這s闚)

Piaszczyste pla瞠, trawy i trzcinowiska przyci庵aj ludzi spragnionych wypoczynku. Oraz tych, którzy z dala od wielkomiejskiego gwaru prowadz tu swoje ciemne interesy. Na przyk豉d takich jak Luca. Inni, tacy jak Marcin i Paulina, woleliby pewnie zjawi si tam z w豉snej woli i w nieco przyjemniejszych okoliczno軼iach. Chwilowo s jednak za bardzo zaj璚i ratowaniem w豉snej skóry, 瞠by o tym my郵e. I cho ci庵 dalszy nast徙i, to nie wszystkim to wyjdzie na dobre i nie ka盥y wyjdzie z tego 篡wy...

Tagi: Literatura kryminalna i detektywistyczna b鏬

Kup ksi捫k Chech這

Zobacz tak瞠

Opinie o ksi捫ce - Chech這

Avatar u篡tkownika - historie_budzace
historie_budzace
Przeczytane:2023-09-24, Ocena: 6, Przeczyta豉m, Mam,

„[…] Od p馧 roku czuj si, jakby 鈍iat p這n掖, wali si i wybucha za moimi plecami. A ja sobie weso這 ta鎍z na tych zgliszczach, udaj帷, 瞠 mam nad tym jak彗olwiek kontrol…”

Paulina nie mia豉 szcz窷cia do facet闚, a ostatni okaza si podst瘼nym tch鏎zem, przez kt鏎ego mia豉 k這poty. Tymczasowa praca w biurze w鎩ta, pisanie ksi捫ek i branie ka盥ej dodatkowej pracy sta這 si jej codzienno軼i. I w豉郾ie b璠帷 kelnerk na jednej, z takich imprez pozna豉 Marcina. To mia by tylko seks i nic wi璚ej. Ona mia豉 do嗆 m篹czyzn, a on nie zamierza si wi您a. Tylko 瞠 okaza這 si, 瞠 b璠 razem pracowa, bo Marcin jest prawnikiem, kt鏎y b璠zie pomaga przy pewnym projekcie w gminie. W tym samym czasie pojawi si jej by造 i Luca, a to ju nie wr騜y niczego dobrego. Teraz trzeba by przygotowanym na wszystko. Oboje zostali wpl徠ani w co, o czym nie mieli poj璚ia, a ten kto bardzo dobrze sobie wszystko zaplanowa by osi庵n望 sw鎩 cel.

Po raz kolejny dosta豉m to, z czego autorka s造nie. Humor, ostry seks, ci皻e riposty, u鄉iech i 鈍ietn akcj. 安iat prawnik闚 miesza si ze 鈍iatem nielegalnych interes闚. Dzi瘯i akcji ci庵le co dzieje si w ksi捫ce, przez co nie da si z ni nudzi, a kartki same si obracaj. B璠 chwile strachu i niebezpiecze雟twa, ale r闚nowaga zostanie zachowana, a to dzi瘯i humorowi, po膨daniu i nami皻no軼i. Pojawi si Zosia z pierwszej cz窷ci, no i Luca. On to od samego pocz徠ku mnie intrygowa i przyci庵a, czu豉m, 瞠 co jest na rzeczy, 瞠 nie pojawi si bez przyczyny. I dosta豉m odpowied w epilogu, kt鏎y tylko podsyci moj ciekawo嗆 i ch耩 chwycenia od razu po kolejny tom. Paulina 安ist potrafi mi poprawi humor i to od pierwszych stron wi璚 z czyst przyjemno軼i si璕am po jej ksi捫ki i daje si porwa w ich 鈍iat. Gor帷o polecam.

Avatar u篡tkownika - ksiazkowa_nutka
ksiazkowa_nutka
Przeczytane:2022-02-24, Ocena: 2, Przeczyta豉m, Mam,

Cze嗆 ksi捫koholicy 🎶❣️

Ostatnio mia豉m okazj pozna kolejna cz窷 paprocan闚, ale jako nie mog豉m zebra si aby napisa t recenzj. O ile pierwszy tom bardzo mi si podoba o tyle tutaj by這 jako tak tylko okej. Chwilami si po鄉ialam, chwilami stara豉m si rozwik豉 intryg, ale jako tak bez wi瘯szych emocji niestety. Liczy豉m tutaj na kolejn dawk 鈍ietnych emocji, ogromnej cz窷ci dobrego humoru, a tak瞠 du瞠j dawki nami皻no軼i, tak jak to by這 w paprocanach, natomiast tutaj mam wra瞠nie, 瞠 tylko ten ostatni aspekt mnie zadowoli, reszta nie by豉 moim zdaniem w pe軟i tak opisana jak si spodziewa豉m po poprzednim tomie. No niestety, ja do ko鎍a nie kupi豉m tej historii, oceniam j na jakie 5-6/10, ale to jest tylko i wy陰cznie moje zdanie. Wy mo瞠cie mie inne wi璚 zach璚am do lektury i wyrobienia swojej w豉snej opinii 😊

Avatar u篡tkownika - mamaczytelniczka

Wydawnictwo: Akurat

@paulina_swist @wydawnictwomuza

Ocena 9/10

Kocham ksi捫ki Pauliny, kocham jej teksty i poczucie humoru ❤️

Wczoraj zacz窸am i wczoraj sko鎍zy豉m. Te ksi捫ki si dos這wnie po造ka ❤️❤️❤️

"Chyba tw鎩 limit 篡 w Jumanji faktycznie jest na wyko鎍zeniu"

Paulina mia豉 ustatkowane 篡cie, dobr prac, partnera, pieni康ze.
Wszystko zmienia si z dnia na dzie.
Zostaje oszukana i pom闚iona.
Dorabia sobie w urz璠zie i kelneruje.
Tak poznaje Marcina. Przystojnego adwokata kt鏎y chce wej嗆 w interesy z legendarnym Luc i jej by豉m...

Akcja dzieje si nad jeziorem Chech這 na 奸御ku. Panowie chc za這篡 tam o鈔odek charytatywny.
Czy wszyscy wsp鏊nicy maj dobre intencje ?
Czy na pewno chodzi tutaj tylko o inwestycje ?

Nie wiem dlaczego ta ksi捫ka tak d逝go czeka豉m na przeczytanie na mojej p馧ce.
Kupi豉m i zapomnia豉m o niej.
Z g鏎y wiem, 瞠 przy ksi捫kach Pauliny b璠 si dobrze bawi i 鄉ia w g這s.
Szybka akcja, dobrze wykreowani bohaterowie, 鈍ietne teksty.
Jak zawsze nie zabrak這 r闚nie akcji oraz " starych znajomych " z innych utwor闚 autorki.

Ig mama.czytelniczka

"Chech這" to jest tak jakby kontynuacja poprzedniej ksi捫ki "Paprocany", to samo 鈔odowisko, ten sam j瞛yk, bohaterowie r闚nie cz窷ciowo r闚nie.
Przyzwyczai豉m si do j瞛yka Pani Pauliny 安ist, wi璚 nie ra膨 mnie tu ju wulgaryzmy, po prostu wiem co mnie czeka w jej ksi捫kach i nie jestem ju zbytnio zbulwersowana. Wystarczy pos逝cha nawet na ulicy jakim j瞛ykiem m闚i m這dzie, to po prostu tu jest "wersal". Zreszt gdyby mi to bardzo przeszkadza這, to przecie nikt nie zmusza mnie do czytania. Poza tym nie tylko tym raczy nas autorka, jest tu r闚nie sporo humoru, bardzo du穎 ciekawych cytat闚 sobie wypisa豉m tak ku pami璚i aby je kiedy wykorzysta. No i jeszcze wstawki 郵御kiej mowy, kt鏎ych czasami u篡waj bohaterzy, nie mo積a r闚nie zapomnie, 瞠 w豉郾ie na 奸御ku jest te do嗆 du篡 odsetek przest瘼czo軼i.

"Kopalnia mo磧iwo軼i... Tych dobrych i z造ch. Zawsze mnie to w 奸御ku poci庵a這: ub鏀two mieszaj帷e si z bogactwem, patologia z inteligencj, przemys z przyrod i... dobro ze z貫m."

Chech這 to sztuczne jezioro powsta貫 z wyrobiska, kt鏎e cieszy si popularno軼i, gdy s tu piaszczyste pla瞠 i czysta woda. Nad tym jeziorem Lucjan Z這cki planuje wybudowa centrum medyczno-rehabilitacyjne, sanatorium dla ozdrowie鎍闚. I w豉郾ie wok馧 tej planowanej inwestycji kr璚i si fabu陰 ksi捫ki. Paulina (zawieszona w obowi您kach pani adwokat) pracuje w urz璠zie gminy, kt鏎ej w鎩tem jest jej kuzyn Wojtek. Kobieta popad豉 w wielkie k這poty przez swojego by貫go partnera i z bogatej pani mecenas, kt鏎a nie liczy豉 si z pieni璠zmi musi troch dorobi, wi璚 pod pseudonimem napisa豉 ksi捫k erotyczn oraz jest kelnerk na bogatych rautach. To na terenie gminy kuzyna Pauliny ma powsta inwestycja i Z這cki chce jeszcze wydzier瘸wi cz窷 gminnego terenu nad jeziorem.
Jak to zwykle bywa w ksi捫kach Pani Pauliny, tam gdzie pi瘯na kobieta (r闚nie Paulina) to musi si pojawi r闚nie atrakcyjny m篹czyzna... i w urz璠zie gminy na zast瘼stwo pojawia si nowy radca prawny Marcin, od razu mi璠zy nimi iskrzy, co zauwa瘸j nawet osoby z ich otoczenia.

"Patrzy豉 na mnie trochę prowokująco, a trochę ze strachem. Ten strach mocno mnie podnieca, zw豉szcza że nie pokaza貫m jeszcze nawet po這wy tego, na co by這 mnie stać ."

Ksi捫k czyta si bardzo lekko i szybko, tylko cz瘰to trzeba si 鄉ia oraz uzbroi w cierpliwo嗆, je瞠li kto nie lubi opis闚 scen erotycznych, lecz tutaj przecie to sama przyjemno嗆 czytania. Ja czytam ksi捫ki autorki, bo lubi.
Polecam.

Paulina to m這da kobieta, kt鏎a przez swego by貫go faceta nie mo瞠 pracowa w zawodzie i temu zatrudni豉 si u kuzyna na stanowisku urz璠owym, a po godzinach dorabia jako kelnerka. Sprzeda豉 ju wi瘯szo嗆 swoich warto軼iowych rzeczy tylko temu by sp豉ci d逝gi, jednak jeszcze troch jej do sp豉ty zosta這. Na jednym z raut闚 poznaje Marcina, z kt鏎ym l康uje w 堯磬u. Jak si p騧niej okazuje b璠 cz窷ciej si spotyka gdy b璠 musieli ze sob wsp馧pracowa.

Po przeczytaniu wcze郾iejszego tomu z tej serii, „Paprocany” bez zastanowienia zg這si豉m si do zrecenzowania ksi捫ki „Chech這”. I wiedzia豉m, 瞠 si nie zawiod.

W tej cz窷ci znajdziemy wiele tajemnic, kt鏎e z ka盥ym rozdzia貫m b璠ziemy rozwi您ywa. Tu r闚nie mamy troch z pracy prawnika, ale nie tylko. Czasem prawnik musi wej嗆 w konszachty z mafi.

Bardzo podobali mi si g堯wni bohaterowie. Z jednej strony Paulina, kt鏎a jest tak siln psychicznie kobiet, bo wydaje mi si, 瞠 nie jedna osoba na jej miejscu popad豉by w depresj, jak nie gorzej. Z drugiej strony mamy Marcina, kt鏎y jest prawnikiem, ale si z tym nie obnosi. Oboje maj ci皻e j瞛yki i rewelacyjne poczucie humoru, co stwarza rewelacyjny duet. Przy czytaniu dialog闚 miedzy g堯wnymi bohaterami nie raz mia豉m banana na twarzy.

安ietnie, 瞠 autorka wplot豉 te w fabu喚 postacie z poprzedniego tomu, bo musz wam przyzna, 瞠 troch t瘰kni豉m za Zo鄂. Ale nie tylko ona si pojawia, jest r闚nie Luca. A co do Lucjana Z., to pod koniec bardzo zaintrygowa豉 mnie jego posta. W g喚bi duszy licz na to, 瞠 pojawi si kolejny tom.

Oczywi軼ie by豉 te posta kt鏎a nie przypad豉 mi do gustu, ale taka osoba jest chyba w ka盥ej ksi捫ce, kt鏎a po prostu ma si nam nie podoba.

Ksi捫k si dos這wnie poch豉nia. Na dow鏚, 瞠 jest wci庵aj帷a powiem Wam, 瞠 mi tak trudno by這 si od niej oderwa, 瞠 przeczyta豉m j w ci庵u jednego dnia 🙈😁.

Pozostaje mi tylko powiedzie, 瞠 gor帷o wam polecam t ksi捫k nawet bez znajomo軼i poprzedniej cz窷ci. Cho oczywi軼ie lepiej by by這 gdyby軼ie przeczytali najpierw „Paprocany”.

Avatar u篡tkownika - Colibri
Colibri
Przeczytane:2021-07-18, Ocena: 4, Przeczyta豉m,

Recenzja „Chech這”
„- Mówi to tylko tobie, bo ufam ci jak w豉snej mamie. Nie mog by k這poty. K這poty b璠. S造sza貫 kiedy o Luce? To mo瞠 by on.”
„Chech這” to powie嗆 wydana w 2021r. jej autorkami s, dobrze znana z takich powie軼i jak „Paprocany” czy „Mala M.” Paulina 安ist. Prywatnie adwokat prowadz帷a w豉sn kancelari adwokack we Wroc豉wiu. W鈔ód jej ksi捫ek mo積a znale潭 takie pozycje jak cykl „Prokurator” czy „Karuzela”. Ostatnio wysz豉 jej najnowsza powie嗆 „Chech這”.
Paulina kiedy by豉 prokuratork, teraz przez by貫go partnera straci豉 prac w zawodzie i od tego czasu chwyta si ró積ych mniej znacz帷ych dla niej prac i ma nadzieje 瞠 nie b璠zie mia豉 powa積iejszych problemów, Marcin jest mecenasem który przyje盥瘸, aby robi interesy w Chechle. Tam si poznaj, oboje chc si tylko zabawi, sp璠zaj razem nami皻n noc, nie zdaj sobie sprawy, 瞠 ich znajomo嗆 nie sko鎍zy si tak szybko. B璠 musieli walczy o w豉sn skór z czarnymi charakterami, a to sprawi 瞠 stan si sobie nie do ko鎍a oboj皻ni.
„Chech這” to najnowsza ksi捫ka Pauliny 安ist. Tak jak poprzednia „Mala M.” spodoba豉 mi si pod wzgl璠em j瞛yka jakim jest napisana. Cytaty z piosenek które s造szy si w radiu dodaj pewnego rodzaju smaczku i sprawiaj 瞠 posta wydaje si bli窺za czytelnikowi. Akcja jest ciekawa, aczkolwiek mia豉m wra瞠nie 瞠 nie ona jest gównym elementem ksi捫ki, nie mówi 瞠 to 幢e. Odnios豉m wra瞠nie 瞠 znajomo嗆 Pauliny i Marcina jest wa積iejsz spraw dla ksi捫ki, aczkolwiek to nie jest tak 瞠 o akcji zapomniano. Dzieje si w ksi捫ce du穎, co wci庵a czytelnika.

Avatar u篡tkownika - zaczytana_optymi
zaczytana_optymi
Przeczytane:2021-07-11,

"Mi這嗆 bywa 郵epa, tak jak sprawiedliwo嗆. Nie da si tego powiedzie o zem軼ie."

Taki cytat jest na poduszce (któr otrzyma豉m do ksi捫ki😍) i ok豉dce najnowszej powie軼i Pauliny 安ist.

Ostatnio mam szcz窷cie na ksi捫ki, które dziej si w moim rejonie. Lubi takie historie czyta, bo wtedy moja wyobra幡ia jeszcze bardziej dzia豉... tym razem akcja toczy si w 安ierkla鎍u (polecam ten park! Tam jest cudownie;)), Katowicach, Gliwicach, Piekarach 奸御kich, Sosnowcu i... Chechle😍 wsz璠zie by豉m... tylko nie nad Chech貫m. Ka盥y tam je寮zi tapla si w wodzie, a mnie nigdy jako nie by這 po drodze🙈

No, ale nic...

Nad Chech貫m ma powsta o鈔odek dla uzdrowie鎍ow covidowych. Nie wiedzia豉m, 瞠 w ksi捫ce b璠zie podj皻y w徠ek epidemii, bo jako nie lubi o tym czyta. Wystarczy, 瞠 na codzie cz這wiek wsz璠zie co s造szy:/

Poznajemy Paulin-kobiet po 30-stce, która prowadzi dosy intensywne 篡cie. Po swoim etacie dorabia jako kelnerka i pewnego dnia na jednej z imprez poznaje przystojnego Marcina, który jest adwokatem. Miedzy t dwójk od razu zaiskrzy這. Sceny erotyczne by造 jak to u autorki bywa:) Czyta這 si je dobrze, chocia momentami by造 pikantne 🙈

Czy mi璠zy Paulin i Marcinem b璠zie co wi璚ej?

Jak to bywa w ksi捫kach Pauliny 安ist by ostry j瞛yk i du穎 humoru. Tutaj tego równie nie zabrak這.

Jest to moje kolejne spotkanie z piórem autorki, ale mnie osobi軼ie bardziej podoba造 si "Paprocany" i "Mala M." T powie嗆 czyta si szybko, z u鄉iechem na buzi i my郵, 瞠 fani nie b璠 na pewno zawiedzeni!

To moje pierwsze spotkanie z twórczo軼i autorki i zapewniam, 瞠 nie ostatnie. Bardzo odpowiada mi styl pisarki, opisy bez przesady, jej ci皻y, czasem wr璚z wulgarny j瞛yk, pomys這wo嗆 i mega ciekawa historia. Sama ok豉dka jest cudowna, wyró積ia si i zach璚a do si璕ni璚ia oraz czytania. Musz przyzna, 瞠 ksi捫k czyta這 mi si bardzo szybko, przyjemnie i nie by這 tu ani odrobiny nudy. Ciekawe, wartkie w徠ki, pe軟e ociekaj帷ych pikanteri scen seksu, rewelacyjne dialogi, przy których wybucha豉m 鄉iechem i porachunki oraz intrygi mafii czyni z tej powie軼i 鈍ietn lektur. Autorka 鈍ietnie wykreowa豉 postaci, którzy wyró積iali si charakterem i byli jak najbardziej realistyczni. Gównych bohaterów od razu polubi豉m i im kibicowa豉m do ostatnich stronic powie軼i.
Paulina Maxellon zawieszona w wykonywaniu zawodu pani adwokat, to pewna siebie i wiedz帷a czego chce kobieta, pracuj帷a w urz璠zie gminy, gdzie jej prze這穎nym jest jej kuzyn Wojtek. Darek Niemiec b璠帷 jej ch這pakiem oczerni j i wp璠zi w wielkie k這poty z wymiarem sprawiedliwo軼i. Dziewczyna by z czego 篡 i sp豉ca d逝gi pracuje równie jako kelnerka obs逝guj帷a ró積e rauty. Na jednym z takich przyj耩 poznaje Marcina, z którym sp璠za nami皻n noc. Oboje my郵, 瞠 jest to tylko jednorazowa przygoda, jednak przewrotny los sprawia, 瞠 po陰czy ich równie praca. W ich 篡ciu pojawiaj si wp造wowi ludzie tacy jak Luca.
Czy gównej bohaterce co zagra瘸? Czy b璠zie w stanie oczy軼i si z zarzutów i wróci do wykonywania zawodu? Czy Marcin jest zdolny do uczu i sta貫go zwi您ku? Czy oboje maj szans na szcz窷cie i kim jest tajemniczy Luca?
Je郵i jeste軼ie ciekawi odpowiedzi na te pytania to oczywi軼ie zapraszam do czytania. Lektura jest 鈍ietna, idealna na wakacyjny relaks i wypoczynek. Je瞠li lubicie krymina造 z w徠kiem romantycznym, zagadki i niedomówienia, to ta powie嗆 nadaje si idealnie. Ja czekam na kontynuacj bo jeszcze wiele w徠ków nie zosta這 wyja郾ione. Naprawd polecam bo ksi捫ka zas逝guje na wasz uwag

Paulina Maxellon po "drobnych" zawirowaniach w swoim 篡ciu podejmuje prac w urz璠zie i dorabia jako kelnerka. Musi zapomnie o tym co by這, ale to wcale takie 豉twe nie jest. Szczególnie, gdy do jej 篡cia ponownie powraca jej eks, którego najch皻niej wys豉豉by w kosmos. To wszystko przez niego. A ze los bywa do嗆 przewrotny, to postanowi wzbogaci jej 篡cie o przystojniaka, z którym zalicza upojn, ca這nocn mi這sn uciech. Nie przypuszcza tylko, 瞠 Marcin Szewerski b璠zie mia niejedno do powiedzenia. Nie do ko鎍a legalne interesy b璠 natomiast szans na oczyszczenie imienia Pauli. Czy Paula i Marcin po陰czy uczucie? Czy p這mienny romans ich nie zgubi? Czy by貫mu gównej bohaterki uda si osi庵n望 cel? Co z tym wszystkim wspólnego ma jezioro Chech這? Lubi ksi捫ki Pauliny 安ist. Przede wszystkim za humor i dowcip. Za umiej皻no嗆 w陰czenia 瘸rgonu adwokackiego. Za bohaterów z jajami i 鈍ietnym t貫m kryminalnym do ognistych zbli瞠. Nie znudz mi si chyba historie o prokuratorach i adwokatach z lekkim przymru瞠niem oka. Wci庵aj i dostarczaj rozrywki. Tak by這 i tym razem. Autorce uda這 si stworzy dopasowan do siebie par gównych bohaterów. Ironicznych, zadziornych, piekielnie inteligentnych i temperamentnych. Pauli przesz這嗆 jest jej bol帷zk. Jest dowodem na to, 瞠 nigdy nie zna si drugiego cz這wieka. Cz瘰to w zakochaniu si przymyka oko na pewne sprawy. Staje si 郵epcem, aby tylko czu ten stan unoszenia si nad ziemi. I w豉郾ie to zmyli這 gówn bohaterk, za co teraz idzie jej p豉ci. I to bardzo du穎. Ale nie 豉mie si .To zuch kobieta. Harda i twarda. Co jej nie zabije, to j wzmocni. Cicha jest wtedy, kiedy 酥i. A tak rzuca ci庵le ripostami, jest wulgarna, pyskata i non stop towarzyszy jej humor. Ma fajne podej軼ie do 篡cia. Polubi豉m j. Marcin jest podobny do gównej bohaterki. Pewny siebie, seksowny, inteligentny i odwa積y. Ich przekomarzania bawi造 do 貫z. Za to sceny ó磬owe spala造. By造 opisane ze smakiem. Piekielnie gor帷e. Odwa積e i lubie積e. Iskry lecia造, 瞠 a mi這. 畝r spala wszystko. Chemia by陰 widoczna go造m okiem. Po膨danie by這 tak g瘰te, 瞠 mo積a by這by je kroi no瞠m. W zasadzie wi瘯szo嗆 powie軼i opiera si na seksie, jak na romans/erotyk przysta這. Ale by這 idealnie. Za to od strony sensacyjnej i kryminalnej autorka zrobi豉 kawa dobrej roboty. By這 co czyta i nad czym si zastanawia. Od pocz徠ku autorka narzuci豉 szybkie i dynamiczne tempo. Z ka盥 kolejno przekr璚ana kartk mia豉m wra瞠nie, 瞠 si bardziej wszystko rozkr璚a. Robi這 si ciekawie, niebezpiecznie i grzeszniej. Smaczki w postaci prawniczych zagrywek tylko dodaj uroku tej historii. Na uwag zas逝guje fakt, 瞠 zostali naznaczeni bohaterowie z pozosta造ch ksi捫ek autorki, co sugeruje, 瞠 wszystko dzieje si w jednym kr璕u. Nie do ko鎍a tylko rozumiem, jak Marcin móg nie wiedzie o to窺amo軼i pewnej kobiety. Jak móg nie wiedzie. W 鈍iecie prawniczym takie informacje kr捫 i sama co na ten temat wiem. Nawet z oddalonego o kilkadziesi徠 kilometrów miasteczka takie "smaczki" s na j瞛ykach. No ale ok. Marcina interesowa這 co innego, czytaj kobiety, hihi. Pod tym wzgl璠em niez造 z niego ogierek. Do嗆 zaskakuj帷y finisz wydarze sugeruje, 瞠 by mo瞠 pojawi si kontynuacja. Nie powiem, jestem ciekawa tego, co si wydarzy u pozosta造ch bohaterów z najbli窺zego kr璕u Pauli i Marcina. U postaci, które mia造 do嗆 sporo tutaj do powiedzenia. Autorka pisze lekko i zdecydowanie w moim czytelniczym gu軼ie. Ledwie zacz窸am a ju sko鎍zy豉m. Ekspresowo poch這n窸am t lektur. Dostarczy豉 mi wielu wra瞠 i emocji oraz skutecznie poprawi豉 humor. Zacieram 豉pki w oczekiwaniu na kolejn powie嗆 pani Pauliny. Je郵i szukacie ognistego romansu na tle kryminalnych intryg z dodatkiem gaf i humorystycznych pomy貫k to jest to ksi捫ka dla Was. Warto j przeczyta. Na pewno spodoba si fanom autorki. Polecam.

Avatar u篡tkownika - gdziejatamksiazk
gdziejatamksiazk
Przeczytane:2021-06-13, Ocena: 4, Przeczyta豉m,

Chcieliby軼ie by adwokatem gangsterów? Nie takich szemranych typków, ale inteligentnych, którzy znaj swoje i innych kroki, kilka do przodu, w ró積e strony 鈍iata.
Kolejna ksi捫ka Pauliny 安ist, przy której si dobrze bawi豉m. Po prostu odpr篹y豉m. Mo瞠 nie ma g喚bszego przekazu, nie ma wielkiego rozlewu krwi, czy te klasycznego romansu. Jest za to humor, ciekawi bohaterowie, którzy operuj prostym j瞛ykiem, historia, która mog豉 si wydarzy naprawd, a przede wszystkim znajome miejsca akcji, które znam. Co prawda nad samym Chech貫m nie by豉m i naprawd nie wiem dlaczego. Chyba by這 mi nie po drodze. W najbli窺zym czasie czeka mnie tam wycieczka.
Paulina Maxellon, pi瘯na trzydziestopi璚ioletnia kobieta, jest na zakr璚ie swojego 篡cia zawodowego, ale tak瞠 osobistego. Podejrzana mi璠zy innymi o udzia w zorganizowanej grupie przest瘼czej, pracuje w urz璠zie i dorabia jako kelnerka. Na swojej drodze spotyka Marcina, uciele郾ienie marze ka盥ej kobiety, których po陰czy nic innego jak seks. Ale czy tylko? Okazuje si, 瞠 maj wspólnych "znajomych" i wkrótce b璠 musieli si z mierzy z problemami, które nadci庵aj.
安iat adwokatów ociekaj帷y seksem, humorem i ratowaniem swojego ty趾a to co, co fani autorki lubi najbardziej. I tak te jest w tej ksi捫ce. Zastanawiam si, jaki kaliber ci皻ych ripost ma jeszcze w swoim pakiecie pani Paulina.
Jak wiemy jest to kontynuacja "Paprocan" i faktycznie przewijaj si tu bohaterowie z poprzedniej cz窷ci. Nie dadz o sobie szybko zapomnie. Jestem ciekawa, jaki tytu b璠zie mia豉 nast瘼na ksi捫ka... Pogoria? Póki co to mi przychodzi na my郵.
Oczywi軼ie polecam fanom pióra autorki. Wiem, 瞠 nie ka盥emu taki styl odpowiada, jednak ksi捫ka na relaks w letni wieczór jak najbardziej odpowiednia.

Avatar u篡tkownika - marta_czyta
marta_czyta
Przeczytane:2021-06-14, Ocena: 6, Przeczyta貫m, Mam,

Ka盥a kolejna ksi捫ka Pauliny coraz bardziej mnie uzale積ia i zachwyca. Kocham jej humor, sarkazm , mnogo嗆 scen erotycznych. Te ksi捫ki czyta si z rumie鎍ami i u鄉iechem na twarzy. Nie grozi nam rozczarowanie , ewentualnie zakwasy po licznych wybuchach 鄉iechu. Powinno by na nich ostrze瞠nie 瞠by nie czyta w miejscach publicznych.

W tym tomie , gównymi bohaterami s Paulina oraz Marcin. Nie zabraknie nam tak瞠 znanej z poprzedniego (Paprocany) Zosi , po raz kolejny pojawi si tak瞠 Ramzes - je郵i czytali軼ie Mala M to znacie dobrze jego posta. Swoj drog czekam na ci庵 dalszy tamtej ksi捫ki, a Wy ?

Paulina to kobieta , która nie tylko z imienia , przypomina nasz autork. Ciekawe jak wiele cech wspólnych te kobiety posiadaj. Pani adwokat, która wpakowa豉 si w k這poty. Obecnie pracuje u kuzyna - wójta, w gminie i dorabia jako kelnerka , dzi瘯i czemu pozna豉 Marcina. Ale wszystko wskazuje na to, 瞠 ich drogi i tak by si przeci窸y. Ach to przeznaczenie. I te nami皻ne noce . I ten jej ci皻y j瞛yk... Ta para nie daje si nudzi.

Jednak oboje wpadaj w k這poty i staraj si rozwik豉 pewn zagadk. Strachu nie brakowa這, w pewnym momencie ju naprawd mocno ba豉m si o Paulin.

Ciekawym bohaterem jest pojawiaj帷y si ju w poprzedniej ksi捫ce Luka i co czuj , 瞠 spotkamy si z nim ponownie. Bardzo intryguj帷a i tajemnicza posta. Przystojny samiec alfa , który zas逝guje na swój w豉sny tom . Autorka zaciekawi豉 t postaci na tyle, 瞠 mam na tapecie w telefonie zdj璚ie sportowca, do którego go porównuje :)

Tak wi璚, wg mnie ta ksi捫ka jest po prostu 鈍ietna, mo積a si przy niej bawi 鈍ietnie i nie ma szans na nud. Jedyna wada ,to to 瞠 styl autorki jest tak leciutki, 瞠 przez te ksi捫k si p璠zi i ko鎍zy si j z tego powodu zdecydowanie zbyt szybko. I chce si wi璚ej bo nie wiem jak Wy ale ja kocham takie poprawiaj帷e humor ksi捫ki. A ile si mo積a przy nich ci皻ych ripost nauczy ;)

Bez w徠pienia polecam i czekam na wi璚ej

💋RECENZJA PRZEDPREMIEROWA💋

#ostryseks
#ostryj瞛yk
#ostrajazda

„- Ty po prostu lubisz by ostro pierdolona nie? Po to mnie ca造 czas prowokujesz? - zapyta貫m, rozpinaj帷 rozporek.”

Ksi捫ek Pauliny 安ist si nie czyta je si po prostu poch豉nia ♥
I znowu si nie zawiod豉m : brzuch mnie boli od 鄉iechu, policzki p這n od podniecenia i szcz瘯a opada, bo oczywi軼ie nieoczywiste, zaskakuj帷e, ale i daj帷e smaczek na kontynuacj zako鎍zenie ksi捫ki to w豉郾ie mega郾y styl 安istaczka.

Ale od pocz徠ku Paulina Maxellon, ostatnimi czasy kelnerka i pracownica gminnego urz璠u vel Nina Ha豉s autorka poczytnych erotyków, a w „poprzednim 篡ciu” wzi皻y adwokat, niestety dzi瘯i gównianej „sze嗆dziesionie” vel by貫mu facetowi, zawieszona w zawodzie i chwilowo odci皻a od swoich lubianych dóbr materialnych. Na szcz窷cie ukochane Loubutiny i par markowych ciuchów i torebek pozwala jej p豉ci kredyty i jako egzystowa.
Mecenas Marcin Szewerski, przystojniak jak ich ma這, kochaj帷y ostry sex bez zobowi您a, poznaje kelneruj帷 Paulin na biznesowej imprezie. Od pyskówki do zauroczenie i l康uj w jego apartamencie i bynajmniej nie po to aby s逝cha p造t.... no chyba, 瞠 tekstów Soko豉 :-)
Niby mia這 by jednorazowe tournee, ale okazuje si, 瞠 gminne sprawy, dotycz帷e gruntów w okolicach jeziora Chech這, sprawi, 瞠 tych dwoje zajmie si wspólnie bardzo niebezpieczn i trudn do rozgryzienia spraw, dodatkowo sami wzajemnie nie wiedz jaki udzia maj w tej spawie, ale oprócz tego 陰czy ich tak瞠 nieziemski, ostry seks, zauroczenie, niebezpiecze雟two, a mo瞠 te uczucie, o którym oboje nie maj poj璚ia póki co.
No i mamy Luc, znanego z „Paprocan”, ku德a tego go軼ia nie da si rozgry潭. I te mnie facet kr璚i ( i tu znowu wychodzi mój oczywisty poci庵 do Bad Boy’ów ).

Mega podoba mi si Paulina, kobieta petarda, linczuj帷a zdrajców, donosicieli i „sze嗆dziesiony”, natomiast wielbi帷a swoich klientów nawet
tych z 258/3kk. Szalona, lojalna po prostu bomba, w dodatku autorka gor帷ych erotyków, której natchnieniem s wydarzenia z jej 篡cia i nie tylko zawodowego...
Marcin natomiast, no có sama bym z ch璚i do niego wpad豉
i pozwoli豉 si ostro....„sponiewiera”.

TAK, stanowczo jestem na TAK, wi璚 je郵i jeszcze nie zacz瘭i軼ie czyta, to rzucajcie wszystko i bierzecie si za „Chech這”.

Ps. radz zaopatrzy si na t okoliczno嗆 w dobry alkohol, pampersa ( mo積a posika si ze 鄉iechu i to nie raz ) no i w jaki mini wibrator ( je郵i akurat pod r瘯 nie macie ostrego faceta w stylu Marcina ).

Avatar u篡tkownika - takahe
takahe
Przeczytane:2021-09-10, Ocena: 5, Przeczyta豉m,
Avatar u篡tkownika - jagna1978
jagna1978
Przeczytane:2021-08-06, Ocena: 2, Przeczyta豉m, 26 ksi捫ek 2021, 52 ksi捫ki 2021,

Paulina 安ist to mloda prawniczka .Stracila prace jako adwokat a teraz pracuje w urzedzie gminy. Poznaje Marcina.Maja sporo perypetii z gangsterami itp.Czytalam opinie o ksiazce i nie podzielam tych och闚 i ach闚. Dla mnie mozna by ja bylo podzielic na dwie osobne. Autorka wrzuca gdzie popadnie wulgaryzmy, i chamski jezyk. Nie mam pojecia po co wplotla tu sceny sexu rodem sciagniete z 50 twarzy Greya chyba tylko by przyciagnac czytelnika. Mnie nie zachwycila.

Avatar u篡tkownika - czytasylwia
czytasylwia
Przeczytane:2021-07-28, Ocena: 5, Przeczyta豉m,

"Chech這" - Paulina 安ist

Paulina to 35 letnia kobieta, która zosta豉 zawieszona w swoim zawodzie. Przez swojego eks musi sp豉ca d逝gi. Ka盥y dzie jedynie umacnia j w przekonaniu, 瞠 jest siln, wytrwa陰 i stanowcz kobiet. Nie ma tu mowy o poddawaniu si. Aby zarobi na sp豉t d逝gów w ci庵u dnia pracuje w urz璠zie gminy, gdzie wójtem jest jej kuzyn Wojtek. Wieczorami dorabia jako kelnerka, a w wolnych chwilach pisze ksi捫ki pod pseudonimem.

Na jednym z rautów charytatywnych Lucjana Z這ckiego poznaje Marcina. M篹czyzna wpada jej w oko. Po zako鎍zonym przyj璚iu sp璠zaj ze sob upojn noc. Mia to by jednorazowy numerek. 畝dne z nich nie spodziewa這 si, 瞠 ich drogi si po陰cz i zaczn wspólnie pracowa. W jakie k這poty tym razem wpakuje si Paulina?

"Chech這" to powie嗆 z w徠kiem kryminalnym, zawieraj帷a pe軟a pikantnych scen oraz z olbrzymi dawk humoru. Poch這n望 j mo積a w jeden wieczór. Akcja od pocz徠ku do ko鎍a przebiega sprawnie i co najwa積iejsze nie zwalnia tempa.

Paulina pomimo tego, 瞠 zosta豉 oskar穎na o co czego nie zrobi豉 to nie poddaje si bez walki. Ceni jej hardo嗆 ducha oraz pomimo przeciwno軼i losu ch耩 walki o swoje dobre imi. Marcin natomiast jest m康rym, pe軟ym seksapilu m篹czyzna, który wie jak zadowoli kobiet. Na niego zawsze mo積a liczy, gdy zawsze s逝篡 pomocna d這ni i dobrym s這wem.

Nie brakuje tu te bohaterów z poprzednich ksi捫ek Pauliny 安ist. Warto zapozna si z wcze郾iejszymi tytu豉mi autorki gdy czasem mo積a b陰dzi jak dziecko we mgle.

Ksi捫ki Pauliny 安ist albo si kocha albo nie. Przewa瘸 tu ostry j瞛yk, ostry seks i szybka akcja. Nie brakuje w nich 鈍ietnych dialogów, które bawi do 貫z.

Czy polecam? Oczywi軼ie, ja kocham twórczo嗆 autorki ?. Je瞠li nie znacie to le熯ie szybko nadrobi.

Avatar u篡tkownika - obliczababyagi
obliczababyagi
Przeczytane:2021-07-16, Ocena: 5, Przeczyta貫m,

My郵, 瞠 z ksi捫kami autorki jest tak, i bardzo si je kocha albo nienawidzi. Ja nale輳 zdecydowanie do tej pierwszej grupy. Co prawda nie przeczyta豉m jeszcze wszystkich pozycji napisanych przez autork, aczkolwiek kocham t historie.

Podczas lektury ci庵le si 鄉iej, bo dialogi i ci皻e riposty bohaterów bardzo do mnie trafiaj. Uwielbiam j瞛yk jakim jest napisana ksi捫ka, a fabu豉 to tylko dodatek. Dodatek, który jest stworzony bardzo dobrze.

Z niecierpliwo軼i wypatruj nast瘼nej pozycji autorki, gdy ka盥a jej ksi捫ka to dla mnie niesamowity relaks. Podczas poznawania losów bohaterów przenosz si w ich skóry bez najmniejszych problemów, a wyobra幡ia pracuj na 100%. S to te pozycj, które poch豉niam w kilka godzin, max w dwa wieczory ? nie da si inaczej, bo s one nieodkladalne. Musz pozna ca陰 fabu喚 od pocz徠ku do ko鎍a, przy okazji poprawiaj帷 sobie humor.

Tak, wiem. Nie jest to obiektywna recenzja, ale s takie pozycje, po które si璕asz w ciemno. Dla mnie ksi捫ki, które wychodz spod pióra @paulina_swist s w豉郾ie takimi. Po prostu wiem, 瞠 przede mn kolejna dobra historia z dawk dobrego humoru, z dreszczykiem emocji (ró積ego rodzaju) powoduj帷a niesamowity relaks.

Inne ksi捫ki autora
Fu#k up
Paulina 安ist0
Ok豉dka ksi您ki - Fu#k up

Je郵i pope軟iasz b陰d, r鏏 to porz康nie i do ko鎍a. Tak, 瞠by ju nie mia szansy go naprawi. Oliwia i Przemek to silne, drapie積e osobowo軼i. Dla...

Podejrzany
Paulina 安ist0
Ok豉dka ksi您ki - Podejrzany

To nie 瘸rty, to nie przelewki, tu si dzieje, i to jak! W roku 2014 Daniel Wyrwa by jeszcze 穎軟ierzem 6. Batalionu Powietrzno-Desantowego w Gliwicach...

Zobacz wszystkie ksi捫ki tego autora
Cytaty z ksi捫ki

Od p馧 roku czuj si, jakby 鈍iat p這n, wali si i wybucha za moimi plecami. A ja sobie weso這 ta鎍z na zgliszczach, udaj帷, 瞠 mam nad tym jak彗olwiek kontrol...

Wi璚ej

Oho, zaczyna si. Zosia ju patrzy豉 na mnie takim wzrokiem, jakbym zajeba z kuszy wszystkie renifery 鈍ietego Miko豉ja i zrobi z nich pasztet. Kurwa, tylko mi przyzwoitki brakowa這!

Wi璚ej
Wi璚ej cytat闚 z tej ksi捫ki
Recenzje miesi帷a
Holly