Skandynawski sekret. 10 prostych rad, jak żyć szczęśliwie i zdrowo

Duńczycy mają hygge, Norwegowie hołdują tradycji życia blisko natury, a Szwedzi stawiają na lagom - poszukiwanie właściwych proporcji, równowagi i prostoty.

Doktor Bertil Marklund - lekarz medycyny od ponad czterdziestu lat związany z uniwersytetem w Göteborgu - dzieli się   z nami mądrością Skandynawii, regionu, który od dawna znany jest ze zdrowego trybu życia. Na podstawie badań oraz obserwacji zebranych podczas praktyki lekarskiej Marklund przyznaje, że sposób, w jaki o siebie dbamy, wpływa nie tylko na nasz stan zdrowia, ale i na długość życia. Wiele chorób społecznych i starzenie się mają jedną i tę samą przyczynę - zapalenie, które na różne sposoby atakuje nasz organizm. Marklund pokazuje, jak zdrowy, harmonijny styl życia pozwala zahamować rozwój i zapobiec powstawaniu stanów zapalnych. Omawia dziesięć prostych zagadnień, które pomogą nam wzbogacić i przedłużyć życie. Sen, dieta, aktywność fizyczna, negatywny wpływ stresu. Wiele rad daje się łatwo zastosować. Nie musimy dokonywać rewolucji, wystarczy skorzystać z kilku wskazówek. A różnicę poczujemy od razu

Informacje dodatkowe o Skandynawski sekret. 10 prostych rad, jak żyć szczęśliwie i zdrowo:

Wydawnictwo: Marginesy
Data wydania: 2017-05-24
Kategoria: Poradniki
Tytuł oryginału: 10 tips m bättre och lev tio r längre

Kup książkę Skandynawski sekret. 10 prostych rad, jak żyć szczęśliwie i zdrowo

Skandynawski sekret. 10 prostych rad, jak żyć szczęśliwie i zdrowo - opinie o książce

Avatar użytkownika - Ksebardo
Ksebardo
Przeczytane:2019-05-13, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2019,

Zdecydowanie uwielbiam książki z tej serii! Czyta się je (niestety) bardzo szybko, ale porady, które są w nich zawarte są niesamowicie łatwe do przyswojenia. Dla osób, które nie lubią poradników są idealne, bo dawka wiedzy jest w pigułce. Nie jeden raz fakty mnie zaskoczyły i dużo wyciągnęłam dla siebie, aby żyć zdrowiej. Do tego zdjęcia, które pozwalają się zatrzymać i chwilę odpocząć. Od lat wiadomo, że skandynawski styl życia to jeden z najzdrowszych. Ich jedzenie, forma odpoczynku ale i kosmetyki! Oczywiście szwedzkie i tym razem organiczne 🌿🌱🍃 Książka niesamowicie mi się podobała. Na półce czeka jeszcze na mnie „Lykke”

Avatar użytkownika - Katyushka
Katyushka
Przeczytane:2020-08-21, Ocena: 3, Przeczytałem, 12 książek 2020,

Pokładałam duże nadzieje w tej pozycji. I jak duże nadzieje pokładałam, tak bardzo się zawiodłam.

Chociaż książka napisana jest przystępnym językiem i czyta się ją bardzo lekko, to jednak jej lekkość wynika raczej z faktu, że nie przekazuje nic nowego. Jest to taki zbiór oczywistości wydany w ładnej okładce. Jednak, żeby nie odejmować za wiele książce, najciekawszą rzeczą w niej jest bibliografia, gdzie faktycznie można kilka ciekawych badań znaleźć.

Lekko napisany poradnik jak prosto zadbać o swoje zdrowie i długość życia. Kilka reguł które warto zastosować w codzienności!!!

Avatar użytkownika - Olena
Olena