Śladami zbrodni

Najnowsza powieść królowej suspensu.

Hanna Connelly, dwudziestoośmioletnia projektantka i wschodząca gwiazda w świecie mody, dowiaduje się, że Doskonałe Repliki Connelly'ego, należąca do rodziny fabryka mebli założona przez jej dziadka została zrównana z ziemią przez wybuch, do którego doszło w środku nocy. Wszystko uległo zniszczeniu: magazyn, salony wystawowe oraz muzeum z bezcenną kolekcją zabytkowych mebli. Co gorsza, aby uciec przed płomieniami, Kate, starsza siostra Hanny, wyskoczyła z okna i teraz ciężko ranna leży w szpitalu, pogrążona w śpiączce farmakologicznej. Inspektorzy pożarnictwa badający sprawę otwarcie mówią o swych podejrzeniach, że ktoś, może nawet Kate, rozmyślnie doprowadził do wybuchu. Dręczona smutkiem i niepokojem, Hanna nie potrafi zrozumieć, z jakiego powodu siostra poszła do fabryki w nocy. Nie wie jednak, że Kate najbardziej zagrażają osoby mające dostęp do jej szpitalnego pokoju. Jedna z nich zamierza zrobić wszystko, by Kate nie odzyskała przytomności, a także by pokrzyżować szyki dążącej do poznania prawdy Hannie.

Uwielbiam Mary Higgins Clark!

Karin Slaughter

Pełna zwodniczych zwrotów akcji błyskotliwa opowieść o kradzieży tożsamości i zemście.

,,Booklist"

Mary Higgins Clark jak zawsze wie, czym śmiertelnie nas przerazić.

,,New York Times"

Clark bezbłędnie rozgrywa każdą swoją powieść. To prawdziwa literacka profesjonalistka!

,,Daily Mirror"

Tę książkę powinno się opatrzyć ostrzeżeniem: zaczynasz wieczorem, będziesz czytał do późna w nocy.

,,USA Today"

Mary Higgins Clark jest autorką trzydziestu jeden powieści kryminalnych, trzech zbiorów opowiadań, powieści historycznej i pamiętników. Wspólnie z córką, Carol Higgins Clark, napisała też pięć świątecznych powieści kryminalnych.

Informacje dodatkowe o Śladami zbrodni:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2014-01-07

Kup książkę Śladami zbrodni

Śladami zbrodni - opinie o książce

Avatar użytkownika - wika9
wika9
Przeczytane:2014-03-18, Ocena: 2, Przeczytałam, 52 książki 2014, Pożyczone,
Nie miałam wcześniej przyjemności przeczytania żadnej książki pani Mary Higgins Clark. ,,Śladami zbrodni" to pierwszy tytuł jaki wpadł mi ręce. O czym jest ta książka? Hanna Connelly, dwudziestoośmioletnia projektantka i wschodząca gwiazda w świecie mody, dowiaduje się, że należąca do rodziny fabryka mebli założona przez jej dziadka została zniszczona przez wybuch, do którego doszło w środku nocy. Wszystko ostało zniszczone, magazyn, sale wystawowe, kolekcja mebli. Na dodatek, Kate, starsza siostra Hanny, uciekając przed pożarem, wyskoczyła z okna i obecnie ciężko ranna leży w szpitalu, pogrążona w śpiączce farmakologicznej. Kto spowodował pożar? Inspektorzy, prowadzący ta sprawę wysuwają przypuszczenia, że to Kate celowo podpaliła fabrykę. Z takimi przypuszczeniami nie może pogodzić się Hanna, jednak nie umie znaleźć odwiedzi na pytanie, w jakim celu jej siostra pojechała do fabryki w środku nocy. Nie wie, że Kate jest w niebezpieczeństwie...... Książka mi się nie podobała, czytałam bez przekonania, zupełne nie ciekawił mnie rozwój akcji, muszę szczerze powiedzieć, bardzo nudna to była lektura. Podsumowując - nie polecam, szkoda czasu.
Avatar użytkownika - dayna15
dayna15
Przeczytane:2014-07-01, Ocena: 6, Przeczytałam, z_52 książki 2014 (100),
Z ogromną przyjemnością przeczytałam najnowszą pozycję Mary Higgins Clark. Wielowątkowa akcja i postacie z pozoru zupełnie niezwiązane ze sobą. Doskonale skonstruowana intryga i zaskakujące zakończenie. Uwielbiam to :) już z niecierpliwością czekam na kolejną książkę ;)
Avatar użytkownika - cyrysia
cyrysia
Przeczytane:2014-01-26, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki w 2014 roku,
Bieżąca pozycja Mary Higgins Clark zrobiła na mnie całkiem pozytywne wrażenie. Fabuła już od pierwszych stron budzi zainteresowanie. Wprawdzie na początku czułam lekki mętlik w głowie, ponieważ autorka poprowadziła jednocześnie wiele wątków, ale na szczęście po pewnym czasie każdy element układanki wskoczył na swoje miejsce, dzięki czemu ujrzałam jasny, klarowny obraz całej historii. Niewątpliwą zaletą tej książki są krótkie rozdziały, które powodują, że kartki niemal same się przewracają. Akcja płynnie mknie przed siebie niczym wiatr, zaś napięcie nieprzerwanie rośnie zmierzając w kierunku rozwiązania umiejętnie przygotowywanej tajemnicy. Aż ciekawość zżera, co będzie dalej. Na pewno nuda nam nie grozi, gdyż uświadczymy sporo trudnych do rozwikłania zagadek i sekretów. Szalenie pasjonujące jest także śledzenie intrygi kryminalnej. Jej końcowy efekt wzbudził moje niemałe zaskoczenie. Na uznanie zasługują również bohaterowie, którzy nakreśleni są interesująco, wiarygodnie i prawdziwie, zaś ich relacje przebiegają nader realistycznie. Żałuje jedynie, że postać Hanny wtopiła się w tło. Bardzo ją polubiłam i miałam nadzieję, że jej perypetie zostaną nakreślone na szerszą skalę. Także liczyłam na większą sensacje i wyższą dynamikę, chociaż ogółem nie było źle.
Avatar użytkownika - iluzja
iluzja
Przeczytane:2020-05-01, Przeczytałam, 52 książki 2020,

Bardzo fajnie się czyta, zręcznie opisana i wymyślona intryga kryminalna. Książka zachęciła mnie do sięgnięcia po inne pozycje tej autorki

Gdybyś wiedziała
Mary Higgins-Clark0
Okładka ksiązki - Gdybyś wiedziała

Najnowsza powieść amerykańskiej królowej suspensu Mary Higgins Clark.Mąż Laurie Moran zostaje brutalnie zamordowany. Tylko trzyletni Timmy widzi...