Soru Hanta. Droga bohatera

Tom 2 cyklu Soru Hanta

Od Bitwy o Ziemię minął niemal rok, a przed Deynardem Redo stanęło nowe wyzwanie. Musi odnaleźć źródło czarnego ranu, który z niewytłumaczalnego powodu powrócił na Ziemię. Przywódca oddziału Świetlików nie będzie jednak działał w pojedynkę – z pomocą przyjdą mu przyjaciele. Tajemnice, które wspólnie odkryją, nigdy nie powinny były ujrzeć światła dziennego.

To kontynuacja powieści łączącej elementy fantasy i science fiction, która stanowiła zaledwie wstęp do znacznie bardziej rozbudowanej historii. Odwieczny konflikt dobra ze złem dotarł w głąb ludzkich serc i nic nie jest w stanie go powstrzymać.

Czy przyjaźń i niezmierzona wola działania wystarczą, aby odeprzeć coś, na co ludzkość nigdy nie była gotowa? Jedno jest pewne – Deynard nie podda się bez walki.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Informacje dodatkowe o Soru Hanta. Droga bohatera:

Wydawnictwo: WasPos
Data wydania: 2023-03-21

Kup książkę Soru Hanta. Droga bohatera

Soru Hanta. Droga bohatera - opinie o książce

Avatar użytkownika - FascynacjaKsiazk
FascynacjaKsiazk
Przeczytane:2023-03-20, Ocena: 6, Przeczytałam,

Kontynuacja powieści Soru Hanta-Narodziny bohatera łącząca elementy sciencefiction i fantasy.
Ponownie przenosimy się do odległej przyszłości z Deynardem,który uratował ziemię dzięki swojej odwadze.
W tej części nadal jest charyzmatycznym bohaterem,który nie boi się wyzwań,aby uchronić przed zagładą.

Byłam ciekawa czym jest czarny ran,że ludzkość pragnà odnaleźć jego źródło,by nie trafił w niepowołane rece.Powrót Pirsjan powoduje,że historia staje sie ciekawsza i niebezpieczna.
Dodanie do historii działań Chisy-żony Deynarda sprawiło,że jeszcze bardziej spodobała mi się lektura i wydarzeniami o których czytałam.Nadludzkie działania i zdarzenia były wplątany w bardzo dobry sposób w fabule.

Pomimo,że rzadko czytam powieści z gatunku science-fiction to ta książka wywarła na mnie wrażenie.Opisy były wystarczające,aby wyobrazić sobie wydarzenia dziejące się w książce.Elementy fantasy,który powodowały,że chciałam więcej i to otrzymałam.
Gdy zbliżyłam się do zakończenie to akcja nabrała rozpędu.Jest dynamicznie i nieprzewidywalnie.Chciałabym poznać szczegóły działań bohatera i jego przygody,które spowodowały zniknięcie planety Pirs…

Jeśli lubicie historie z przyszłości to lektura jest idealna.Przenosi czytelnika w inny odległy świat pełen fantasy i magii.
Czekam na wiecej i gorąco polecam ta książkę

Jest to kontynuacja powieści , która łączy w sobie elementy fantasy i science fiction.

Deynard, główny bohater książki jest przywódca Świetlików. U swojego boku ma kochająca żonę i syna. Chisa wie, że z każdej misji wraca do niej, ale czy będzie tak i tym razem? Autor przeniósł nas w daleką przyszłość, gdzie Ziemia staje się obiektem zainteresowania kosmitów z odległej planety Pirs. To właśnie oni są w posiadaniu niszczycielskiego czarnego ranu, który trafia w nieodpowiednie ręce człowieka. Staje się nielegalnym towarem, który można zakupić na czarnym rynku, jak mogło do tego dojść?

Przed Deynardem Redo stanęło nowe wyzwanie, musi odnaleźć źródło czarnego ranu. Czy przyjaźń i niezmierzona wola działania wystarczą, aby odepchnąć coś, na co ludzkość nigdy nie była gotowa? Jedno jest pewne - Deynard nie podda się bez walki.

Będzie to walka dobra ze złem w której nie zabraknie okrutnych, krwiożerczych bestii takich jak Ważki czy Gryzelle , które dla Białej Gwiazdy będą najmniejszym problemem do pokonania.

Z bólem serca muszę przyznać że nie czytałam pierwszej części , co nie było ani troszkę problemem dla zrozumienia tej historii. Fantastycznie było przenieść się z bohaterami w czasie i czuć się jakby cała akcja toczyła się na naszych oczach. Całą grupę Świetlików tworzą świetni bohaterowie , mający wspólny cel.

Rozbudowane opisy i dialogi tworzą spójną całość w której nie możliwe jest się pogubić. Zakończenie nie aż tak oczywiste, zapowiadające kontynuacje, po którą chętnie sięgnę i musowo muszę nadrobić zaległą część. Polecam przeczytajcie jeśli lubicie czytać książki w takiej tematyce. Zwłaszcza, że lekkie pióro autora wprost zachęca do poznania tej powieści .

Polecam.

Soru Hanta narodziny bohatera
Wojciech Smoła0
Okładka ksiązki - Soru  Hanta narodziny bohatera

XXII wiek. Dziesięcioletni Deynard Redo traci ojca. Chłopiec zamierza pójść w jego ślady i zostać Świetlikiem - członkiem elitarnego oddziału zwalczającego...