Speedlove

Nieskończona skala emocji oraz akcja, która nie ma ograniczenia prędkości!
Alexandra ,,Alex" Ferenc była oczkiem w głowie swojego ojca, Wielkiego Alfredo, pięciokrotnego mistrza świata w wyścigach motocyklowych. Po tragicznym wypadku, który zmienił życie całej rodziny, Alex dostaje propozycję, dzięki której ma szansę na spełnienie marzeń z dzieciństwa. Idzie w ślady swojego ojca i rozpoczyna karierę w wyścigach MOTO GP. Wraca do rodzinnych Włoch, gdzie niespodziewanie spotyka Tito - przyjaciela z dawnych lat, który już nie przypomina słodkiego chłopca. A nieziemsko przystojny i arogancki mistrz świata Lukas Per?za, skrywa więcej tajemnic, niż może sobie wyobrazić.
Czy Alex odnajdzie się w męskim świecie rywalizacji i adrenaliny? Czy będzie umiała dokonać słusznych wyborów? A może tym razem emocje wezmą górę nad rozsądkiem?
{}

Speedlove - opinie o książce

Avatar użytkownika - Czytajka93
Czytajka93
Przeczytane:2022-06-30, Ocena: 6, Przeczytałam,

Dzisiaj prezentuję Wam książkę idealną na wakacje autorstwa @j.dean.dziekanska pt. Speedlove.

Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Szósty zmysł

Autorka @j.dean.dziekanska w prologu przedstawia nam życie 17-letniej Aleksandry, która wraz z rodzicami opuszcza miejsce, w którym się wychowała, czyli swoje ukochane Włochy oraz najbliższego przyjaciela Tito. Zmuszona jest zamieszkać w Polsce, w kraju, w którym się urodziła.

Dziś Alex ma 26 lat, ma poukładany świat w Polsce, z wykształcenia jest inżynierem materiałowym, dodatkowo zajmuje się projektowaniem oraz architekturą. Dla swojego ojca Alfredo była wszystkim. Jednak nie zawsze jest tak jak powinno być.

Tata - słynny mistrz świata w wyścigach motocyklowych, w wieku 44 lat ulega wypadkowi i jest w śpiączce. Przebywa w szpitalu w Polsce, który opłaca tajemniczy darczyńca.

Pewnego dnia Alex otrzymuje propozycję od swojego ojca chrzestnego Emilia. W końcu może spełnić swoje marzenie i zostać następczynią Alfredo w wyścigach motocyklowych, by tego dokonać musi wrócić do Włoch i zmierzyć się ze swoim dawnym życiem. Niespodziewanie spotyka swojego byłego przyjaciela Tito, z którym nie miała kontaktu przez 5 lat. Ten już nie przypomina słodkiego chłopca, z którym Alex spędzała wspólnie czas i przeżywała przygody. Wcale nie jest zadowolony z jej powrotu do miejsca, gdzie zaczęła się ich przyjaźń. Co ukrywa przed swoją przyjaciółką Tito? Dlaczego ją od siebie odpycha?

Gdy Alex jedzie na swoje pierwsze mistrzostwa Moto GP w Argentynie poznaje braci Pezèza: starszego Vincenta oraz młodszego Lukasa.

Lukas jest bardzo przystojnym, pewnym siebie Hiszpanem, a jego tęczówki oczu są w różnych kolorach. Zaręczony z piękną Evą. Czy na pewno ją kocha a może jest z nią zaręczony tylko dla pieniędzy? Gdy na jego drodze pojawia się Alex wszystko się komplikuje. Między nimi zaczyna iskrzyć od pierwszego spotkania...

Czy mafijne porachunki sprzed lat ojca chrzestnego i Alfredo mają powiązania z wypadkami Alex na torze wyścigowym? Jakie tajemnice kryje Lukas? Kto okaże się tajemniczym darczyńcą ojca Alex? Kogo wybierze Lukas Evę, czy, Alex? Czy Alex będzie umiała dokonać słusznych wyborów? Odpowiedzi zawarte są w lekturze 😉.

Książka jest świetnie napisana. Dostarczyła mi wulkanu emocji, na końcu w oczach pojawiła się łezka. Bardzo polubiłam postać Alex, która była bardzo silną kobietą, doskonale odnalazła się w męskim świecie rywalizacji, Lukasa, który starał się być zawsze przy niej, a na końcu obdarzył ją miłością. Sceny erotyczne są doskonałym dopełnieniem książki i nie są przesadzone. W lekturze mamy ukazaną walkę o miłość, przyjaźń, ból po stracie ojca. Obrazuje nam także jak niebezpieczne są wyścigi motocyklowe. Dziękuję za stworzenie cudownych bohaterów lektury a także doskonałej książki autorce @j.dean.dziekanska. A Wam moi drodzy czytelnicy polecam ją z całego ♥️!

„Czasem wszystko idzie nie tak tylko po to, by wróciło na swoje miejsce.”

Coraz częściej można zauważyć tendencję wkraczania kobiet do zawodów, które od zawsze kojarzone były ze światem męskim. Dziś już nie dziwi nikogo kobieta w wojsku, na statku w roli kapitana czy na boisku sportowym kopiąca piłkę. Jednak cały czas są takie profesje, gdzie kobiety są w dużej mniejszości. Jednym z nich są wyścigi motocyklowe, które stanowią tło dla historii rozgrywającej się w powieści: „Speedlove”.

Julita Dziekańska znana też jako J. Dean, to młoda, debiutująca pisarka, która zaczyna przygodę w literackim świecie powieści New Adult i romansów obyczajowych. Pochodzi z Warszawy, w której ukończyła filologii szwedzkiej na Uniwersytecie Humanistycznym SWPS. Zawsze pozytywnie patrzy w przyszłość i odważnie kroczy do przodu, nie bojąc się próbować nowych rzeczy i zdobywać nowych doświadczeń. Drzemie w niej dusza introwertyczki, która chętnie zaszywa się z ulubioną książką, ale też wrażliwej podróżniczki i sportowca. Szczególnie związana jest z siatkówką halową, która towarzyszy jej od dziecka. Obecnie próbuje swoich na rynku wydawniczym, na który wchodzi ze swoją pierwszą powieścią „Speedlove”

Alexandra Ferenc była od zawsze ukochaną córeczką swego ojca, Wielkiego Alfredo – sławnego, pięciokrotnego mistrza świata w wyścigach motocyklowych. Urodziła się w Polsce, ale wychowała się we Włoszech w Pesaro. To tutaj Alfredo poznał swoją żonę, Sofię, co sprawiło, że zamieszkał w jej rodzinnym kraju. Swojej córce zaszczepił bakcyla wyścigów, więc nic dziwnego, że dziewczyna poszła w ślady ojca i także zaczęła brać udział w zawodach MOTO GP, ale używając męskiej wersji swego imiona. Wszyscy zawodnicy znali ją, jako Alex, gdyż ona nigdy, w czasie zawodów, nie ujawniła swego wyglądu, który skrywała pod kombinezonem.

Gdy ją poznajemy, ma 17 lat i właśnie dowiedziała się, że razem z rodzicami musi przeprowadzić się do Polski, gdyż Alfredo został wykupiony przez polskiego sponsora i będzie się ścigał dla polskiego zespołu. Jest zrozpaczona, bo musi zostawić swoje dotychczasowe życie, w którym jest miejsce dla jej przyjaciela, Tito. To wydarzenie miało miejsce 10 lat wstecz, zanim zaczyna się główna oś tej historii, gdy Alexandra ma 27 lat. Od trzech lat nie startuje w zawodach, ani nawet nie jeździ na motocyklu, odkąd jej ukochany ojciec uległ groźnemu wypadkowi i od tamtego czasu jest w śpiączce. Mieszkając w Warszawie ułożyła sobie na nowo życie, ma firmę, plany i marzenia. Pewnego dnia Emilio Mancini, menager jej ojca i zarazem jego przyjaciel oraz Ojciec Chrzestny Alexy, składa dziewczynie propozycję dołączenia do zespołu we Włoszech i wystartowania w wyścigach Grand Prix, w których prym wiodą bracia Pereza.

Bardzo podobała mi się ta historia i uważam, że to świetny debiut pani Julity Dziekańskiej. To dobrze napisany romans sportowy z delikatną erotyką, pełen szybkiej akcji i spójnej fabuły złożonej z kilku wątków, w której można odnaleźć zarówno znane schematy, ale też nowe, zaskakujące sytuacje. Autorka wykazała się doskonałym sposobem budowania napięcia, ukazywania emocji, dając mocno poczuć to, co dzieje się między bohaterami.

Dzięki konkretnemu, świetnemu stylowi i ułożeniu poszczególnych wątków, mamy poczucie bezpośredniego uczestniczenia w poszczególnych epizodach, zwłaszcza tych, w których akcja dzieje się na torze wyścigowym i w zespole zawodników. To też zasługa barwnych, plastycznych opisów, które nie są nudne i ciągnące się w nieskończoność, lecz dające odczuć panującą atmosferę, zarówno na zawodach, jak i wśród występujących postaci. Możemy niemal usłyszeć warkot motocyklowych silników, zapach paliwa i adrenalinę towarzyszącą zawodnikom podczas rozgrywek. To samo dotyczy relacji damsko-męskich, które kipią od pożądania i namiętności, ale objawiają się bardziej w odczuciach, niż w scenach intymnych, których nie ma zbyt wiele, a te, które są nakreślone zostały w ładnym stylu, działającym na wyobraźnię.

Fabuła rozwija się stopniowo, niczym jazda na motorze, gdzie początkowo maszyna rusza wolno, by za chwilę nabrać rozpędu i mknąć coraz szybciej ku finalnym rozstrzygnięciom. Patrząc na okładkę, spodziewałam się typowej opowieści o miłości, a po opisie na końcu książki, sądziłam, że ta miłość będzie pomiędzy zupełnie innymi osobami, niż faktycznie miało to miejsce. Dzięki temu ta opowieść była jeszcze bardziej ekscytująca i ciekawa, dlatego przeczytałam ją w ciągu kilku godzin, pędząc przez fabułę, niczym zawodnik na ścigaczu, którego wizerunek widnieje przy każdym rozdziale. To zasługa nie tylko przystępnej formy literackiej, ale też wspaniałych, charakterystycznych i charyzmatycznych postaci.

Główna bohaterka nie jest słodką, naiwną i nijaką dziewczyną, lecz stąpającą twardo po ziemi, odważną kobietą, która doskonale odnajduje się w sporcie przypisanym mężczyznom. Alexa nie raz spotyka się z dyskryminacją pod tym względem, ale potrafi odważnie się im przeciwstawić, pokazując swoją wartość zarówno w codziennym życiu, jaki i na torze. Bardzo ujmująco została pokazana więź między nią a matką, która wykazuje ogromne wsparcie dla swojej córki, zrozumienie i oddanie. Równie emocjonujące i ujmujące są relacje z przyjacielem z dzieciństwa, Tito, oraz przyprawiające o dreszcze, pełne napięcia z braćmi Pereza. Każda z postaci, zarówno pierwszoplanowych, jak i drugoplanowych, jest wyrazista, z określoną osobowością, tajemnicami i historią.

Autorka utwierdza w przekonaniu, że każdy powinien dążyć do spełnienia swoich pragnień nawet, jeżeli wydają się one trudne do osiągnięcia lub nie zawsze spotykają się ze społeczną akceptacją. Pokazuje przy tym, że kobieta, która pragnie realizować się w świecie od zawsze przypisywanym mężczyznom, musi starać się podwójnie mocno, by pokazać swoją wartość i osiągnąć cel.

Egzemplarz książki otrzymałam od portalu Sztukater

Avatar użytkownika - Patka96x
Patka96x
Przeczytane:2022-01-09,

🔥🏍 ♥️ RECENZJA ♥️🏍️🔥

Autor: @j.dean.dziekanska
Wydawnictwo: @wydawnictwoszostyzmysl

Speedlove

Alexandra „Alex” Ferenc była oczkiem w głowie swojego taty. Ojciec Alex był pięciokrotnym mistrzem świata, w wyścigach motocyklowych. Tragiczny wypadek zmienił życie rodziny, na zawsze. Pewnego dnia, dziewczyna dostaje propozycję, która jest dla niej spełnieniem marzeń z dzieciństwa. Alex postanawia iść, w ślady ojca i przyjmuje propozycję. Rozpoczyna karierę, w wyścigach Moto GP. Gdy główna bohaterka wraca do rodzinnych Włoch, spotyka przyjaciela z dzieciństwa. Tito zmienił się i nie jest już tym samym słodkim chłopcem, którego znała. Na jej drodze staje Lukas, który jest arogancki i bardzo przystojny. Skrywa on, niejedną tajemnicę.
Czy Alex będzie taka jak jej ojciec? 🤔
Czy da sobie radę, męskim świecie? 🤔 Czy będzie umiała podjąć, właściwe decyzję? 🤔
Czym się będzie kierowała, w podejmowaniu ich? 🤔
Na te pytania znajdziecie odpowiedź jak sięgnięcie po książkę 📖.

Książkę czyta się szybko, mimo że jest gruba. Ciężko jest się oderwać, od czytania. Historia bardzo mi się podobała, była to moja druga pozycja, o takiej motocyklowej tematyce. I pierwsza od tej autorki. Widać, że autorka pisze z pasją. Książka wywołuje, różne emocje. Od śmiechu, aż do łez.
Jeżeli lubicie taką tematykę, to serdecznie wam ją polecam 😁.

Gratuluję autorce wydania, kolejnego dzieła 📚.

Bardzo dziękuję wydawnictwu, za egzemplarz ♥️.

Aleksandra Ferenc, córka pięciokrotnego mistrza świata, Alfredo Ferenca w wyścigach motocyklowych to dziewczyna z charakterem i wielkimi „jajami”. Dziewczyna, która tak samo jak jej ojciec kocha zawrotną prędkość oraz zaciekłą rywalizację. Trzy lata po tragicznym wypadku ojca dostaje propozycję, która może spełnić jej marzenie z dzieciństwa. Wraca do Włoch, by wśród innych zawodników pokazać, że jej nazwisko coś oznacza. Czy bycie jedyną dziewczyną wśród męskich zawodników okaże się dla niej zbawieniem a może przekleństwem?

„Patrzyłam na niego, na mojego najlepszego przyjaciela, którego znałam całe życie, a przez moją głowę przelatywały wspomnienia i historie, jakie wspólnie dzieliliśmy. To nie mogło się dla nas już skończyć… Mieliśmy do przeżycia jeszcze tyle przygód.”

Muszę przyznać, że jestem oczarowana tą książką w każdym calu. Posiada dokładnie to, co kocham w książkach: niesamowicie wciągającą fabułę, mocnych bohaterów oraz ogrom emocji – istny rollercoaster. Do tego wyścigi, motyw, który po prostu uwielbiam, a o którym do tej pory nie miałam chyba okazji poczytać. Takich książek zdecydowanie trzeba mi więcej. Pragnę jeszcze zauważyć, że książka ta jest debiutem autorki, ale to takim debiutem z mocnym przytupem.

Alexa to bohaterka z krwi i kości. Jest twarda, odważna, a do tego zadziorna. Nie boi się prędkości, kocha swoich bliskich dla których jest w stanie zrobić wszystko. To dziewczyna, którą pokochałam od razu i której mocno kibicowałam.

„Dokładnie tak, jak planowałam. Byłam teraz na trzeciej pozycji. Wystarczyło utrzymać to miejsce do samego końca. Chłopaki pewnie skopią mi dupę w garażu, ale wszystko było warte tego uczucia. W końcu czułam, że żyję, że odnalazłam swoje miejsce na ziemi.”

Tito, najlepszy przyjaciel Alex. Mężczyzna, który również zaskarbił sobie moje serce. Och, można o takim mężczyźnie jak on tylko pomarzyć.

Lukas, jeden z zawodników, który ciągle utrzymuje się w ścisłej czołówce. Niezwykle przystojny, zadziorny mężczyzna, który potrafi również być wybuchowy.

Jeśli jesteście fanami szybkiej jazdy, zaskakujących zwrotów akcji i pochłaniania emocji to ta książka jest właśnie dla was. Autorka zadbała o to, aby czytelnik był w ciągłym napięciu podczas czytania. Bohaterowie, którzy będą wywoływać wszystkie możliwe emocje, fabuła która nie raz sprawi, że łezka zakręci się w oku. A całość napisana świetnym językiem, który pochłania bez reszty. Z ręką na sercu trzymam kciuki, aby ta powieść doczekała się kiedyś swojej ekranizacji.

Oprócz zawrotnej prędkości możecie spodziewać się tutaj również gorących miłosnych uniesień, porachunków oraz tajemnic między bohaterami.

„Co by nie było, ja miałam dość. Dość obłudy i zakłamania, dość obietnic nie do spełnienia i opowiadanych słodkich kłamstw. Po prostu dość. Nigdy nie powinnam dopuścić do siebie kogoś na tyle blisko, by mógł mnie zranić. Nigdy.”

"Speedlove" to jazda bez trzymanki, która zabierze was w świat z którego nie będziecie chcieli się już uwolnić. To trzeba przeczytać!

Avatar użytkownika - czytam_book
czytam_book
Przeczytane:2021-11-11, Ocena: 5, Przeczytałem,

,,Speedlove" Julity Dziekańskiej, wydawnictwa Szósty Zmysł, miała swoją premierę 27.10.2021. Jeszcze nie miałam okazji czytać o wyścigach motorowych, nawet na tym sporcie się nie znam. Ale wiem, że jest to konkurencja typowo męska, a tu na maszynę dwukołową wsiada młoda kobieta i walczy z facetami.

Alexandra swoje umiejętności w tej dziedzinie zdobywała od pięciokrotnego mistrza świata, a jej ojca Wielkiego Alfredo. Wydarzył się tragiczny wypadek, który ma wpływ na życie całej rodziny. Po kilku latach dziewczyna dostaje propozycję, dzięki której ma możliwość swoje marzenia z dzieciństwa, jednocześnie idzie śladami ojca i startuje w zawodach Moto GP. Wraca do Włoch gdzie spotyka swojego przyjaciela Tito. A przystojny mistrz świata Lukas Perez, skrywa sporo tajemnic.

Co ukrywa Lukas? Czy te sekrety mają coś wspólnego z Alex?

Autorka zabrała mnie do świata sportu, czułam te emocje, adrenalinę, która towarzyszy  Aleks podczas startu na zawodach. Okazuje się, piękna drobna kobieta staje na torze wyścigowym i umiejętnościami przewyższa mężczyzn.

Walczy i zwycięża idzie swoją drogą nie oglądając się na innych, spełniając swoje marzenia. Alex od pierwszej strony książki skradła moje serce swoją postawą, zadziornym charakterem, zamiłowaniem i pasją do sportu.

Tito spotkanie po latach z przyjacielem nie jest proste tym bardziej, w pewnym momencie urwał się kontakt i drogi życiowe tej dwójki idą w całkiem innym kierunku. Jak poznałam prawdę to powiem Wam, że trochę rozumiałam czemu Tito zerwał przyjaźń z Alex.

Lukas przystojny sportowiec, który wie czego chce i do tego dąży. Jednak skrywa tajemnice, która może  położyć cień na rozwijające się uczucie pomiędzy mężczyzną, a Aleksandrą. Co zrobi kobieta jak pozna skrywany głęboko sekret? Bardzo mocno śledziłam ten wątek i powiem Wam, że trzymałam za nich kciuki.

Autorka przedstawia bohaterów jako postacie silne, ale jednocześnie każdy z nich ma swoją historię i bagaż doświadczeń. Obok pasji i adrenaliny, mają swoje obawy, popełniają błędy, które z mniejszym lub większym powodzeniem starają się rozwiązać.

W książce pojawia się temat oddawania organów, związanych z nim rozterek, trudnych decyzji oraz smutek i ból towarzyszący stracie.

Jeśli szukasz książki o sporcie, namiętnej miłości, pełnej emocji i zwrotów akcji, której nie odłożysz dopóki nie przeczytasz ostatniej strony, to właśnie ta powieść jest dla Ciebie. Polecam z całego serca. nie ta powieść jest dla Ciebie. Polecam z całego serca.

Avatar użytkownika - Esclavo
Esclavo
Przeczytane:2021-11-10, Przeczytałam,

W książkach jest super to, że siedząc pod kocem, możemy brać udział w niecodziennych wydarzeniach. Na przyklad w wyścigu Moto GP. A że Speedlove to powieść o zawodnikach wyścigów motocyklowych, to mamy szansę na przejażdzkę ścigaczem.

Oczywiście jest to romans, z ciekawym tłem, które dość mocno wychodzi na pierwszy plan, co jest ogromnym plusem. Nie spotkałam się jeszcze z powieścią dotyczącą motocykli, dlatego tym bardziej byłam ciekawa efektu takiego połączenia. A wyszło bardzo dobrze. Jest szybko, niebezpiecznie, adrenalina aż buzuje, a kierowcy oprócz sportowego zacięcia, są świetnie wykreowani. Autorka mocno trzymała się faktów, mamy przypisy dotyczące Moto GP, dlatego jest realnie i nie czytamy bzdur wyssanych z palca. Wątek miłosny jest wyważony i nie nachalny, większa jest miłość do ścigaczy.

Książka bardzo mi się podobała, była oryginalna i nieoklepana. I dobrze napisana. Ciekawa, zajmująca i kipiąca sportową adrenaliną.

Avatar użytkownika - bookaholic-in-me
bookaholic-in-me
Przeczytane:2021-11-01, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

"Speedlove" to książka dopracowana do perfekcji. To nie jest zwykła historia miłosna ze sportami motorowymi w tle. Wyścigi stanowią serce tej opowieści i dają nam całe mnóstwo emocji. Autorka sprawia, że jesteśmy wraz z Alex na torze i wraz z nią czerpiemy radość z prędkości, frustrację ze złego wyniku, a także pokonujemy strach. Ale to nie wszystko, bowiem wraz z nią także cierpimy- z powodu straty, dezorientacji, tęsknoty, tajemnic, kłamstw i złamanego na wiele sposobów serca. Ta wielowymiarowa opowieść zabierze Was do różnych zakątków świata i wznieci wiele uczuć. To nie jest kolejny, banalny romans. To opowieść o życiu nietuzinkowej dziewczyny oraz bliskich jej osób, napisana w fenomenalny sposób, który sprawia, że trafiamy w sam środek jej historii.
Alex nie jest zwyczajną, typową kobietą. Uwielbia prędkość, adrenalinę i motocykle. Nie martwi się zepsutą fryzurą czy brakiem makijażu, dla niej najważniejszy jest tor, kask i jej dwukołowa miłość. Większość młodości spędziła we Włoszech, jednak obecnie mieszka w Polsce i spełnia się jako inżynier. Nie znaczy to jednak, że zapomniała o swoich korzeniach i ściganiu, ale nie chce też łamać serca matce. Nieodzowna córka swojego ojca, mistrza, gdy dostaje propozycję nie do odrzucenia, rzuca wszystko by wziąć udział w wyścigu po swoje marzenia. Jednak przeszłość, o której nie ma pojęcia, upomni się o nią, podobnie jak fani, natrętni dziennikarze i niekończąca się presja. Czy da radę pokazać na co ją stać? Czy zbrata się z szalenie przystojnym wrogiem? Czy odbuduje przyjaźń? Czy nie zawiedzie matki? Wydawać by się mogło, że wątpliwości jest nazbyt wiele jak na jedną osobę, ale Alex cechuje siła i determinacja. Jednak czy one wystarczą?
Powinnam Wam teraz napisać o Lucasie, niebezpiecznym, tajemniczym, wybuchowym typie, któremu szalenie trudno się oprzeć. Ale na wspomnienie zasługuje też Tito, ideał przyjaciela, wsparcia, życiowej kotwicy. Ci mężczyźni są jak ogień i woda ale łączy ich słabość do Alexy i sportów motorowych. Każdy jednak ma przed nią sekrety, o których woli nie mówić. Obaj mają istotne miejsce zarówno w fabule jak i w sercu głównej bohaterki, obaj są ciekawi, z charakterem, wadami i zaletami. Ale Lucas nie ma sobie równych i z chęcią przeczytałabym o nim jeszcze więcej, a nawet poznała jego perspektywę, żałuję, że nie miał swoich rozdziałów, bo to naprawdę świetnie skonstruowany bohater. Jednak, niezależnie od sympatii względem postaci, o tej książce można mówić i mówić, bo porusza naprawdę wiele tematów, nie tylko tych, które namieszają w fabule ale także życiowych i ważnych dla społeczeństwa. Styl Autorki też jest fantastyczny, wciągający i przemawiający do czytelnika. Moim zdaniem, książka zdecydowanie jest warta polecenia, a czas spędzony z nią z pewnością nie będzie stracony!