Spirit Animals. Upadek Bestii. Spalona Ziemia

Tom 2 cyklu Upadek Bestii. Spirit Animals

Czworo młodych bohaterów: Conor, Abeke, Meilin i Rollan postanawia powstrzymać zło. Razem ze swoimi zwierzoduchami wybierają się w niebezpieczną podróż do wnętrza ziemi i na jej krańce. Otaczają ich przyjaciele i wrogowie, lecz muszą za wszelką cenę stawić czoła nadchodzącej ciemności. Jeśli przestaną oglądać się za siebie, dostrzegą przerażającą prawdę: zło już ich dopadło.

Informacje dodatkowe o Spirit Animals. Upadek Bestii. Spalona Ziemia:

Spirit Animals. Upadek Bestii. Spalona Ziemia - opinie o książce

Avatar użytkownika - Oczytaniec
Oczytaniec
Przeczytane:2021-04-25,

"Spalona ziemia" to druga część serii Upadek bestii - kontynuacji Spirit Animals. Po tę książkę planowałem sięgnąć dopiero za kilka dni - nie mogłem się jednak powstrzymać i przeczytałem ją szybciej, czego absolutnie nie żałuję.

Podobnie jak w pierwszym tomie, akcję śledzimy z perspektywy Conora, Meilin, Takody, Abeke i Rollana. Dzieci są podzielone na dwa zespoły - mają dwie, równie ważne misje. Conor, Meilin i Takoda starają się pokonać Wyrma - stworzenie, które zagraża Wszechdrzewu. Abeke i Rollan wyruszają w kolejną podróż, podczas której próbują uratować nowo odkryte Wielkie Bestie.

"Spalona ziemia" to historia, która w świetny sposób przedstawia przyjaźń, odwagę i oddanie sprawie. Przyjaciele mimo młodego wieku narażają swoje życie, żeby uratować Wszechdrzewo i zapobiec inwazji Zerifa - ich największego wroga. Jestem pełen podziwu dla zaradności tych przyjaciół. Niezależnie od sytuacji, zawsze znajdą jakieś wyjście.

Mimo tego, że z każdym dniem ich więzi ze zwierzoduchami słabną, nie poddają się. Wykazują się ogromną wolą walki, co jest naprawdę godne podziwu - szczególnie u tak młodych osób.

W tym tomie możemy bardziej poznać tych bohaterów. Bardzo podoba mi się kierunek, w którym idzie relacja Meilin, Conora i Takody. Choć Meilin z początku była sceptycznie nastawiona co do drugiego chłopca, wydaje mi się, że naprawdę go polubiła.

Książkę tę tym razem napisała V. E. Schwab - autorka, która jest z pewnością dla większości z Was znana. Będąc szczerym, nie zauważyłem dużej zmiany jeśli chodzi o styl pisania. Książkę czytało mi się tak samo przyjemnie, jak pierwszą część.

Polecam tę pozycję każdemu, aczkolwiek najpierw najlepiej jest zapoznać się również z pozostałymi częściami. Jeśli lubicie zwierzęta, przyjaźń i hart ducha - będzie to idealna pozycja dla Was.

Avatar użytkownika - Uleczkaa38
Uleczkaa38
Przeczytane:2017-12-19, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2017,

Wielka przygoda, magia, piękna przyjaźń i niezwykle klimatyczna opowieść o fantastycznym świecie  ludzie i zwierzoduchów - wszystko to oferuje nam sobą wyjątkowy cykl pt. "Spirit Animals", któego to najnowsza odsłona - powieść pt. "Spirit Animals. Upadek Bestii. Spalona ziemia" autorstwa Victorii Schwab, ukazała się właśnie nakładem Wydawnictwa Wilga.

Fabuła książki rozgrywa się wkrótce po wydarzeniach przedstawionych nam w poprzednim tomie - "Nieśmiertelnych Strażnikach". Oto nad światem Erdas zawisło wielkie niebezpieczeństwo, gdy przebiegły i nikczemny Zerif stara się doprowadzić do zniszczenia tej magicznej krainy, jak i też zerwania więzi między zwierzoduchami i ich opiekunami. Wszechdrzewo trawi tajemnicza choroba, ludzi i zwierzęta dotyka groźna zaraza, a nad całym Erdas zawisa groźba śmierci... Nasi czterej bohaterowie - Conor, Abeke, Melin i Rollan, wraz ze swymi zwierzęcymi towarzyszami, podejmują próbę powstrzymania zła i ocalenia tej magicznej krainy. By tego dokonać, muszą dostać się do wnętrza ziemi, jak i też na odległe krańce Erdasu...

Kolejna odsłona tego wspaniałego cyklu dla młodego czytelnika - po raz pierwszy napisana przez Panią Victorię Schwab, kontynuuję sobą niezwykłą opowieść o magicznym świecie Erdasu i przygodach jego wyjątkowych mieszkańców, tak ludzkich, jak i duchowych. Uświadczymy tu ekscytującej, zaskakującej i bardzo inteligentnej fabuły, poznamy nowych, raz jeszcze spotkamy się z doskonale znanymi nam bohaterami, wreszcie odkryjemy nieznane dotąd zakątki tego wyjątkowego świata, którego rozmach, szczegółowość i plastyczność, są niezwykle imponujące. Nie zabraknie tu także ważnych i pięknych emocji natury wychowawczej, odwołujące się do tak ważnych kwestii jak przyjaźń, poświęcenie i honor... A na deser nie brakuje tu także potężnej dawki przedniego humoru, idealnie dopasowanego do wymogów młodego czytelnika:)

Fabuła książki oferuje nam niezwykle spektakularną ucztę czytelniczą, w której to rolę głównych dań pełni ekscytująca wyprawa bohaterów opowieści, naznaczona ogromną ilością przygód i emocji. Co ciekawe, tym razem mamy okazję podziwiać tu dwutorowy sposób prowadzenia narracji, obejmujący sobą wędrówkę Abeke i Rollana na krańce Erdasu z jednej strony, z drugiej zaś podziemną wyprawę Conora i Meilin do korzeni Wszechdrzewa. Każdy z tych wątków gwarantuje nam moc emocji i niezwykłych przeżyć, jak i też oba stoją na bardzo wysokim poziomie literackim. Magia, konfrontacja z niezwykłymi mieszkańcami tego świata, odkrywanie tajemnic zarazy oraz znaczenia i siły przyjaźni - to wszystko znajdziemy na stronach tej książki, którą wieńczy niezwykle widowiskowy i zaskakujący finał!

Nie tylko barwna fabuła świadczy o wielkości tego dzieła, gdyż nie mniej spektakularnie jawią się bohaterowie tej książki, jak i też przedstawiony tu fantastyczny świat Erdasu i jego tajemnic. Co do postaci, to raz jeszcze mamy oto okazję towarzyszyć wspaniałym młodzieńcom w osobach Conora, Abeke, Melin i Rollana, jak i  też ich duchowym - zwierzęcym towarzyszom. To wspaniali, niezwykle realistyczny, jak i też intrygujący bohaterowie, których to poznajemy coraz lepiej w tym tomie, jak i też z którymi to mogą w pełni identyfikować się młodzi czytelnicy tej książki. Nie mniejsze zachwyty budzi u nas opis fantastycznej rzeczywistości tego literackiego świata, m.in w postaci spotkania dwojga bohaterów z tajemniczymi Wielkimi Bestiami, czy też porywającym obrazem podziemi Erdasu. Niezwykła logika, szczegółowość, plastyczność i niepowtarzalny klimat relacji o tej krainie sprawia, iż niemalże sama jawi się ona przed naszymi oczyma, co już samo w sobie zasługuje na wielkie pochwały pod adresem warsztatu pisarskiego Victorii Schwab.

Niezwykle cennym wydaje się to, iż lektura tej powieści niesie sobą nie tylko przednią zabawę, ekscytację i niesamowite doznania czytelnicze..., ale także i wielkie walory natury wychowawczej i edukacyjnej. Mam tu na myśli przede wszystkim wielkie uznanie dla wartości przyjaźni w życiu człowieka, ale też i chociażby poszanowanie dla zwierząt, co w mej ocenie jest szczególnie widoczne i cenne w tej książce. Myślę, że można tu powiedzieć o występowaniu swoistego morału dla młodego czytelnika, który odnosi się do tej mądrej prawdy, iż dobro oferowane innym, zawsze wraca do nas z nawiązką. Mało jest dziś tak mądrych i cennych książek, dlatego z tym większą mocą należy je doceniać i chwalić.

Pozytywnej oceny powieści "Spirit Animals. Upadek Bestii. Spalona ziemia", dopełnia także jej piękne, niezwykle efektowne i kunsztowne wydanie. Wydanie, kuszące nasze oczy wspaniałą i niezwykle barwną twardą okładką, jak i też doskonałą jakością papieru i druku. To wszystko, wraz z intrygującą treścią tej książki, sprawia iż spotkanie z powieścią Victorii Schwab stanowi niezapomnianą i niezwykle udaną przygodę czytelniczą! Polecam - z pewnością opowieść to porwie was bez reszty.

"Spalona ziemia" to doskonała książka fantasy dla nastolatków. Czyta się ją bardzo dobrze i szybko. Nie znajdziemy tu schematyczności czy nudnych opisów. Nie będziemy narzekać na brak akcji. Mimo, że w książce poznajemy sporo nowych postaci, to nie mamy problemu z odnalezieniem się w świecie Erdas. Wrażenia z lektury mam bardzo pozytywne i na pewno sięgnę po kolejne tomy. Książka "Spalona ziemia" zaczyna się bardzo intrygująco, zostają wprowadzone tajemnicze postacie ukryte pod maskami zwierząt. Kim jest ich przywódca i czy będzie sprzyjał Zerifowi, czy Zielonym Płaszczom? Conor, Meilin, Takoda i Xanthe dalej podążają podziemnymi korytarzami. Muszą zmierzyć się z wieloma niebezpieczeństwami, ale wciąż mają nadzieję na pokonanie Wyrma - istotę odpowiedzialną za zakażenie Conora i niszczenie korzeni Wszechdrzewa. Tymczasem Abeke i Rollan wyruszają w podróż do Stetriol, gdzie przebudziła się łabędzica Ninani, kolejna Wielka Bestia. Czy uda im się dotrzeć do zwierzoducha i jej opiekuna przed Zerifem?
Okrutna pieśń
Victoria Schwab0
Okładka ksiązki - Okrutna pieśń

Pierwszy tom bestsellerowej amerykańskiej serii „Świat Verity”. Autorka głośnych „Odcieni magii” powraca w wielkim stylu!Kate Harker...

Spirit Animals. Spirit Animals. Upadek Bestii. Tom 2. Spalona Ziemia. Audiobook
Victoria Schwab0
Okładka ksiązki - Spirit Animals. Spirit Animals. Upadek Bestii. Tom 2. Spalona Ziemia. Audiobook

Pradawne zło obudziło się w świecie Erdas. Więź między ludźmi a zwierzoduchami jest zagrożona. Czworo młodych bohaterów: Conor, Abeke, Meilin i...