Sprawiedliwość owiec Filozoficzna powieść kryminalna

Jak w Folwarku zwierzęcym i Wodnikowym Wzgórzu zwierzęta przemówiły w Sprawiedliwości owiec. I powiedziały o ludziach więcej, niż sami wiemy o sobie. A że mówiły prawdę mądrze, śmiesznie i wzruszająco, powieść stała się rewelacją literacką.\r\n\r\nNajwiększy przebój roku 2006 w Polsce w kategorii proza obca, sprzedany w 70 tysiącach egzemplarzy!\r\n\r\nSprawiedliwość owiec przez 7 tygodni zajmowała 1. miejsce na listach bestsellerów \"Newsweek Polska\".\r\nRadiowa Trójka przez całe lato 2006 codziennie nadawała wspaniałe słuchowisko – adaptację powieści.\r\nPrawa do publikacji kupili najwięksi wydawcy w 25 krajach. \r\nW Niemczech sprzedano ponad 2 miliony egzemplarzy - powieść ponad trzy i pół roku pozostawała na listach bestsellerów. \r\nWytwórnia UFA Cinema kupiła prawa do ekranizacji. \r\n– Jeszcze wczoraj był zdrowy – powiedziała Matylda, nerwowo strzygąc uszami.\r\n– To nie ma nic do rzeczy – zauważył Sir Ritchfield, najstarszy tryk w stadzie. – Nie umarł na chorobę. Szpadel to nie choroba.\r\n\r\nPasterz leżał w bujnej, zielonej irlandzkiej trawie obok stodoły. Leżał i ani drgnął. Owce odbywały naradę nieco dalej, prawie na skraju urwiska. Rankiem, gdy znalazły pasterza, niezwykle zimnego i zupełnie martwego, zachowały spokój i były z tego niezmiernie dumne. W pierwszym przypływie trwogi zabrzmiało oczywiście kilka rozpaczliwych okrzyków – „Kto nam teraz będzie przynosił siano?”, „Wilk! Tu jest wilk!” – lecz panna Maple szybko stłumiła panikę. Wytłumaczyła im, że tu, na najzieleńszych i najsoczystszych pastwiskach w całej Irlandii, tylko idiota jadłby siano w środku lata, i że nawet najbardziej wyrafinowane wilki nie przebijają szpadlem swoich ofiar. Bo nie ulegało wątpliwości, że to właśnie szpadel sterczał z wnętrzności pasterza.\r\n\r\nOwce postanawiają przeprowadzić śledztwo. \r\nA co będzie, kiedy już odkryją, kto zabił? \r\nWtedy będzie... Sprawiedliwość!\r\n\r\n\r\nSprawiedliwość owiec wydano w 25 krajach. W Niemczech sprzedano ponad 2 miliony egzemplarzy. W Polsce - 70 tysięcy egzemplarzy. Przez 7 tygodni zajmowała 1. miejsce na liście bestsellerów \"Newsweek Polska\".\r\n\r\nLeonie Swann studiowała psychologię marketingu i reklamy, filozofię i literaturoznawstwo (literatura angielska) w Monachium i w Berlinie, gdzie obecnie mieszka. Tematem jej pracy doktorskiej była rola zwierząt w literaturze angielskiej, co zainspirowało ją do napisania filozoficznej powieści kryminalnej Sprawiedliwość owiec. \r\n\r\nObie powieści Leonie Swann dają wyrafinowaną intelektualną rozrywkę najwyższej próby, ale i czystą rozrywkę.

Informacje dodatkowe o Sprawiedliwość owiec Filozoficzna powieść kryminalna:

Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 2011-02-08
ISBN: 978-83-241-3887-6

Kup książkę Sprawiedliwość owiec Filozoficzna powieść kryminalna

Sprawiedliwość owiec Filozoficzna powieść kryminalna - opinie o książce

Avatar użytkownika - hania_sr
hania_sr
Przeczytane:2017-06-02, Ocena: 4, Przeczytałem, przeczytałam 52 ksiązki w 2017 r.,
Jednym słowem - mnie nie wciąga.
Avatar użytkownika - muszkasia
muszkasia
Przeczytane:2017-02-26, Ocena: 4, Przeczytałam, 26 książek 2017, Mam, po niemiecku,
"Kämpfen ist nichts, was man kann. Kämpfen ist etwas, was man will". (Walczenie nie jest tym, co sie potrafi. Walczenie jest czymś, czego się chce) Bardzo oryginalna lektura. Głównymi bohaterami książki są owce, które rozwiązują zagadkę kryminalną. Kto i dlaczego zabił ich pasterza? Odpowiedź na to pytanie okazuje się bardzo zaskakująca, podobnie jak cała książka. Pełna humoru powieść Leonie Swann przed kilkoma laty uchodziła za wielki hit. Warto ją przeczytać choćby z ciekawości. To zupełna nowość z gatunku kryminałów. Jeśli znacie język niemiecki, polecam przeczytanie jej w oryginale, gdyż tłumaczenie mogłoby w pełni nie oddać humoru słownego powieści.
Avatar użytkownika - Twiggy
Twiggy
Przeczytane:2016-04-02, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Bardzo przyjemna lektura :)
Avatar użytkownika - iwlin666
iwlin666
Przeczytane:2016-01-24, Ocena: 5, Przeczytałam, 12 książek 2016,
Początek wskazuje, że książka jest łatwa, lekka i przyjemna. Nic bardziej mylnego, wszak to powieść filozoficzna! Brnęłam przez nią dzielnie razem z owcami poszukując mordercy ich pasterza, George'a. Koniec mnie zaskoczył. Warto było dojść do tego momentu.
Wciągająca lektura! :) Owce, które są detektywami? Dlaczego nie? Każda owieczka ma inne zainteresowania, każda charakterystyczna, ale tylko w grupie potrafią wiele zdziałać! Co prawda mają swoją "przywódczynię"- Maple, która jest odwzorowaniem panny Marple Agathy Christie. Choć owieczki obdarzone są mową, to jednak zachowują swoje "owcze zwyczaje". Ciekawy pomysł, na pewno wart polecenia!
Avatar użytkownika -

Przeczytane:2014-10-15, 52 książki 2014,
Książka napisana w sposób naiwno-uroczy, pełna dynamicznego języka i pozbawiona dynamicznej akcji. Rozgłos nieco przerasta prawdziwą wartość.
Avatar użytkownika - nikolsosna
nikolsosna
Przeczytane:2014-01-08, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki 2014,
no czytało się przednio ! chociaż miałam uprzedzenia co do owiec w roli narratora. Ale czytałam i czytałam i jakoś nie chciałam przerywać, bo bądź co bądź zagadka musi byc rozwiązana... czytało się naprawde przyjemnie i na pewno sięgnę po drugą część. ksiązka napisana z innej perspektywy, inna pod kazdym względem, ale taka ciepła i do końca nie wiesz czy jest o ludziach czy o owcach :)
Avatar użytkownika - annaart
Przeczytane:2017-07-04, Ocena: 3, Przeczytałem, Mam,
Avatar użytkownika - RozaK
RozaK
Przeczytane:2013-02-26, Ocena: 4, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - LikierCzekoladow
LikierCzekoladow
Przeczytane:2013-02-21, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki - 2013,
Avatar użytkownika - brightwitch
brightwitch
Przeczytane:2011-05-25, Przeczytałam,
Pazur sprawiedliwości
Leonie Swann0
Okładka ksiązki - Pazur sprawiedliwości

Najnowsza książka autorki "Sprawiedliwości owiec" i "Triumfu owiec". Doktor Augustus Huff, wykładowca sławnego Uniwersytetu w Cambridge, staje przed poważnym...

Krocząc w ciemności
Leonie Swann0
Okładka ksiązki - Krocząc w ciemności

Najnowsza książka autorki „Sprawiedliwości owiec" i „Triumfu owiec". Londyńska mgła unosi się, odsłaniając magiczny świat… Julius Birdwell...