Sprośne listy

Kategoria: Romans
Tytuł oryginału: Dirty Letters
Język oryginału: angielski
Tłumaczenie: Tomasz F. Misiorek

Historia miłosna, która rozpoczęła się od przyjaźni między dziewczyną i chłopcem, a rozkwitła, gdy nawiązali kontakt ponownie — jako dorośli ludzie

Griffin Quinn był moim korespondencyjnym powiernikiem z dzieciństwa, angielskim chłopcem, od którego różniło mnie wszystko. Z biegiem lat, wraz z setkami napisanych listów, staliśmy się najlepszymi przyjaciółmi — dzieliliśmy się najgłębszymi, najmroczniejszymi sekretami i zbudowaliśmy więź, która wydawała się niezniszczalna. Pewnego dnia jednak została zniszczona.

Nagle, zupełnie niespodziewanie, przyszedł kolejny list. Pełen wyrzutów — gniewu nagromadzonego przez osiem lat. Nie miałam wyboru i w końcu musiałam się przyznać, dlaczego przestałam odpowiadać na korespondencję.

Griffin mi wybaczył i po jakimś czasie udało nam się ożywić relację z lat dziecinnych. Z tym że byliśmy już dorośli i wszystko nabrało rumieńców. Nasze listy szybko stały się niegrzeczne, odkrywaliśmy w nich swoje najdziksze fantazje. Jedynym logicznym wyjściem z sytuacji wydawało się więc przeniesienie znajomości na kolejny poziom i spotkanie twarzą w twarz.

Tyle że Griffin nie chciał się spotkać, bo uznał, że tak będzie dla nas najlepiej. Jednak ja musiałam go zobaczyć, więc wykonałam skok na głęboką wodę i zaczęłam go szukać. Przecież ludzie robili w imię miłości bardziej szalone rzeczy, prawda?

Ale to, czego się dowiedziałam, może zmienić wszystko...

Tagi: #romans #listy

Kup książkę Sprośne listy

Opinie o książce - Sprośne listy

Głowni bohaterowie, Luka i Griffin jako dzieci zaczęli pisać do siebie listy. Ich przyjaźń trwała i trwała przez długie lata. Jednak los sprawił, że ich kontakt się urwał. Po kilku latach gdy Luka wybrała się do mieszkania swego zmarłego ojca znalazła w nim list właśnie od Griffina. Główny bohater pod wpływem alkoholu postanowił wygarnąć wszystko swojej korespondencyjnej, byłej przyjaciółce. Luka na początku była zbulwersowana jak on może tak do niej pisać. Jednak koniec końców doszła do wniosku, że to ona przestała odpisywać, a on nie miał zielonego pojęcia co się u niej wydarzyło.

I tak postanawia mu odpisać.

Czy będą potrafili sobie wybaczyć? Czy utrzymają kontakt poprzez listy? A może umówią się na randkę na żywo?

O tym to już sami musicie się przekonać.

O tych dwóch autorkach słyszałam naprawdę bardzo dużo pozytywnych opinii, jednak jakoś nie miałam nigdy okazji przeczytać żadnej książki. O tej historii też czytałam wiele pozytywnych recenzji i stwierdziłam, że koniecznie muszę w końcu przeczytać książkę tego duetu. Czy się zawiodłam? Zdecydowanie nie. Czytało mi się tę historię rewelacyjnie. Jest to bardzo przyjemna lektura, nie raz chwytająca za serce. Napisana lekko i naprawdę bardzo mnie wciągnęła. Już sam pomysł na korespondencyjną przyjaźń wydał mi się bardzo intrygujący.

Bardzo zaciekawiły mnie problemy, z którymi musiała się zmagać główna bohaterka. Muszę stwierdzić, że pierwszy raz czytałam w książce o agorafobii i byłam naprawdę zaintrygowana, jak Luka sobie z tym wszystkim poradzi.

Świetnie wykreowana była również postać drugoplanowa, mam na myśli tu doktora Luki. Starszy pan, który fascynuje się ornitologią będący już na emeryturze, a mimo wszystko zawsze znajduje czas dla swojej pacjentki, a bardziej przyjaciółki, którą traktuje jak wnuczkę.

Wydaje mi się, że ta historia nie jedną osobę wzruszyła, ale znajdziemy w niej też momenty, przy których ciężko powstrzymać się od śmiechu. To była rewelacyjna książka, a ja już nie mogę się doczekać aż sięgnę po kolejne książki tych autorek .

Hi, hey, hello...

Po thrillerach czy kryminałach lubię się "odmóżdżyć" 🤕 i... "Sprośne listy" się do tego idealnie nadają.

Autorki do tej pory jeszcze mnie nie zawiodły i nie wiem czy jest to możliwe. Uwielbiam je, tak samo jak tę historię.

Griffin i Luca od najmłodszych lat piszą do siebie listy. Ich przyjaźń się rozwija do pewnego dramatycznego dnia. Luka przestaje odpisywać i tutaj bach... po 8 latach dostaje list, na który odpisuje.

Fabuła jest świetna. Strasznie mi się ona podobała. Ten motyw listów jest rewelacyjny. Styl jest tak lekki, tak przyjemny, że wciąga od razu i chce się czytać, czytać i czytać... Nawet nie przeszkadza przewidywalność, bo czytanie to jest czysta przyjemność. W tej historii jest wszystko co lubię. Poczucie humoru bomba, tak samo jak dialogi. Bohaterowie są ciekawi, świetnie wykreowani, których polubiłam od samego początku. A do tego jest nietypowe zwierzątko, którym opiekuje się Luca. I robi chrum chrum...

Spędziłam z tą książką miły wieczór, z uśmiechem na twarzy, czego chcieć więcej.

Avatar użytkownika - MalgorzataSk
MalgorzataSk
Przeczytane:2021-04-03, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki 2021,

Osiem lat temu Luka przeżyła traumę, przez którą zamknęła się w sobie. Nie jest w stanie przebywać w tłumie, a każde wyjście z domu jest dla niej ogromnym wyzwaniem. Z powodu tego co się stało, zerwała kontakt ze swoim korespondencyjnym przyjacielem z dzieciństwa. Niespodziewanie po latach dostaje nowy list od Griffina. Jest on pełen żalu, więc Luka postanawia na niego odpisać. Po wyjaśnieniu sobie wszystkiego, wspólnie postanawiają odnowić kontakt. Tym razem ich listy różnią się od tych sprzed lat. Oboje dorośli, a ich relacja szybko przekroczyła granice przyjaźni.

Vi Keeland i Penelope Ward stworzyły piękną historię o przezwyciężaniu strachu i pokonywaniu przeciwności. Książka była z jednej strony pełna bólu, ale jednocześnie bardzo humorystyczna. Fabuła była ciekawa, choć nie było tu szczególnych zwrotów akcji, czy niespodzianek. Bohaterowie również zostali świetnie wykreowani. Szczególnie podobała mi się postać Griffina, jego opiekuńczość i cierpliwość, jakie okazywał swojej dziewczynie. Główną bohaterkę również bardzo polubiłam, mimo momentów słabości chciała pokonać strach i żyć normalnie.

„Sprośne listy” to świetna i wciągająca książka. Nie zabrakło w niej ani emocjonalnych, ani zabawnych momentów. Bardzo polecam!

Kup książkę Sprośne listy

Świąteczny układ. Opowiadania
Vi Keeland, Penelope Ward0
Okładka ksiązki - Świąteczny układ. Opowiadania

Autorki bestsellerów New York Timesa przedstawiają cztery seksowne opowiadania pod choinkę! "Świąteczny Uber"Była najpaskudniejsza Wigilia, jaką...

Stuck-Up Suit
Vi Keeland, Penelope Ward0
Okładka ksiązki - Stuck-Up Suit

It started out like any other morning on the train. Until I became mesmerized by the guy sitting across the aisle. He was barking at someone on his phone...

Skręcona historia
Jakub Ostromęcki