Strażnicy Wrót. Jaga i miasto magotechników

Tom 3 cyklu Strażnicy Wrót

Przed Jagą kolejna misja!

Jaga Kurzastopka pracuje jako złota rączka w Domu Niespokojnej Starości dla Magicznych Stworzeń i praktykuje magię pod okiem Jana Twardowskiego. W domu słynnego czarnoksiężnika poznała pilnie strzeżony sekret: smoki, które przed wiekami rządziły Ziemią, knują, jak odzyskać władzę. Jaga wraz z przyjaciółmi z Niespokojnej Bandy już dwa razy udaremnili plany prastarych gadów. Jednak młoda czarownica wie, że to tylko kwestia czasu, nim ponownie spróbują zaatakować. Pewnego dnia Dom Niespokojnej Starości drgnął, a wskazówka spoczęła na pozycji niewidzianej od wieków. Gdzieś na Ziemi wykluwały się właśnie smoki. Ślad prowadzi do Wrocławia - miasta krasnali, słynnych magotechników. Jaga w towarzystwie przyjaciół i swojego mistrza wyruszają z nową misją.

,,Jaga i miasto magotechników" to trzeci tom serii ,,Strażnicy Wrót" - opowieści o przygodach tytułowej czarownicy. Książki łączą elementy świata magicznego, słowiańskiej mitologii i polskich legend, a ich akcja toczy się w polskich miastach: Krakowie i Wrocławiu.

Informacje dodatkowe o Strażnicy Wrót. Jaga i miasto magotechników:

Wydawnictwo: Zielona Sowa
Data wydania: 2023-10-11

Kup książkę Strażnicy Wrót. Jaga i miasto magotechników

Strażnicy Wrót. Jaga i miasto magotechników - opinie o książce

Avatar użytkownika - marta_czyta
marta_czyta
Przeczytane:2024-01-26, Ocena: 6, Przeczytałem,

Byliście kiedyś we Wrocławiu ? A może mieszkacie w tym mieście czy z niego pochodzicie ?

Ciekawi mnie czy znacie...tamtejszy uniwersytet, na którym wykładowcy uczą...magii ? Taki nasz polski Hogwart ? Wszystko wskazuje na to, że go mamy i gdyby nie uświadomił mnie o tym Maciej Rożen, chyba nigdy bym się o tym nie dowiedziała !
Jaga Kurzastopka i Strażnicy Wrót, to zdecydowanie nasze odkrycie tego roku. Seria niezmiennie wzbudzająca zachwyt moich młodych czytelników. Przy tym także ja jestem oczarowana tym jak niesamowite wątki można tu odnaleźć.
Z tomu na tom, historia tej czarownicy i jej przyjaciół, wciąga coraz mocniej. Doświadczyła już wiele, ma za sobą niejedno wyzwanie, dzielnie sprostała każdemu.
Ale oczywiście czekają na nią kolejne. Wraz z mistrzem Twardowskim oraz swoimi przyjaciółmi z Niespokojnej Bandy, nie ma problemów, z którymi nie dałaby sobie rady. Ale może jednak...
Cykor. Poznaliśmy go jako taką małą, psotną i rozbrykaną chatkę. Przyjaciel Jagi wyruszył w podróż by poznać swoje przeznaczenie, lecz jest już dostojnym i wręcz ogromnym domem. I zarówno jego wielkość jak i moc, sprawiają coraz więcej problemów nie tylko Jadze ale też ... Całemu światu !
Jak sobie z tym poradzić ?
Z pomocą wkraczają do akcji krasnale. Dodanie ich do tej historii to genialne zagranie ze strony autora. Nie miałam pojęcia, że ta seria może oczarować jeszcze bardziej. A jednak ! To po prostu magia w najpiękniejszej postaci. Choć pewne fakty odkryte przez bohaterów, nie będę łatwe do przyjęcia. Jednak to kolejna zaleta tej książki - autor potrafi pokazać, że nawet w tak magicznym świecie, życie nie jest łatwe. Jest nieprzewidywalne i nieraz czekają na nas zakręty trudne do przebycia, problemy trudne do pokonania, decyzje trudne do podjęcia.

Poza tym , że zdecydowanie Was zachęcam do poznania tej serii, którą warto, a nawet trzeba czytać od początku by wszystko dobrze zrozumieć i nie pominąć żadnego emocjonującego momentu, pozostało nam czekać na więcej. Bo przecież autor nie może pozostawić tej serii w takim momencie! To niedopuszczalne!

Będziemy więc czekać, postaramy się udawać, że robimy to cierpliwie. A Wy , jeśli nie znacie tej historii, to koniecznie ją poznajcie !

Dziękujemy serdecznie za te cudowne książki

Avatar użytkownika - bookwmkesie
bookwmkesie
Przeczytane:2024-01-18, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, Przeczytane w 2024r.,

Dzisiejsza recenzja dotyczy książki, która może wciągnąć was tak bardzo, że możecie upaść z łóżka, fotela lub innego miejsca, gdzie czytacie książki. Książka jest idealna dla każdego wieku, od najmłodszych po dorosłe dzieciaki. Jeżeli chcecie, macie możliwość odsłuchania tej serii jako audiobook, a cudowny głos Pana Janusza Zadury zaczaruje ten dziecięcy świat i pokaże, że magia jest na wyciągnięcie ręki. Książka testowana na dziecku. :D Moje dziecko nie ucierpiało ani na ciele, ani na umyśle. Poza lekko widocznymi anomaliami, takimi jak wiara w krasnale i kurzą chatkę, mogę stwierdzić, że dziecko rozwija się prawidłowo :D

Wracając do książki, polecam czytać ją od początku, ponieważ poznacie przygody Twardowskiego, przemiany, jakie przechodzi Jagi przyjaciel, czyli Cykor. Opisów książki jest dużo, więc przed zakupem zapoznajcie się z nim i sami ocenicie, czy dana pozycja będzie idealna dla waszych pociech, ale szczerze zachęcam do sprezentowania całej serii. Wrażenia, jakie mam po przeczytaniu, są podobne do tych, jakie miałam ja i moje starsze pokolenie po obejrzeniu ,,Pana Kleksa" - coś nowego, coś innego, coś, do czego chce się uciec.

Zawsze wiedziałam, że Wrocław jest jednym z pięknych miast, skrywającym wiele tajemnic, ale to, że jest tam oddział krasnali do zadań specjalnych, to była miła ciekawostka. Nigdy nie byłam w tym mieście, ale chyba najwyższy czas to zmienić. Ciekawe, czy przyjęliby mnie na Uniwersytet, na którym wykłada się magię. :p

Nowe i stare przygody, które ciągną się od poprzedniej części, to walka ze smokami, które chcą przejąć władzę, oraz losy Cykora, który nie powrócił z wyprawy, na której miał poznać swoje przeznaczenie. Według mnie dorósł i zrozumiał wiele spraw. Nie jest już małą psotną chatką, tylko domem, który zrobi wszystko dla swojej przyjaciółki i przyjaciół. Pokonanie wroga nie zależy od wzrostu czy umiejętności, ale przede wszystkim od zrozumienia go i jego problemów. Uważam, że Jaga ma dar zjednywania sobie ludzi oraz magicznych istot i wszystko, co robi, robi z miłości i przyjemności (choć z tą przyjemnością różnie bywało). Dowiecie się też, jaka była/jest historia Nieustraszonego oraz jego przygoda ze smokami. Mocno trzymam kciuki że będzie kontynuacja bo chcę więcej.

Nie będę pisała, powtarzała, o czym jest książka, bo jak wcześniej wspomniałam, macie to wszystko m.in. na stronie wydawnictwa lub innych stronach, które oferują sprzedaż książki. Ja z całego serca polecam, bo takie książki warto mieć na półce swoich pociech.

Jaga i dom na orlich nogach. Strażnicy Wrót
Maciej Rożen0
Okładka ksiązki - Jaga i dom na orlich nogach. Strażnicy Wrót

Jaga Kurzastopka - młoda czarownica - jest córką uzdrowicielki magicznych stworzeń i hodowcy chat na kurzych nogach. Mieszka w Zaklętych Kotlinach...

Zła krew
Maciej Rożen0
Okładka ksiązki - Zła krew

TO MIASTECZKO JEST JAK PRZEDSIONEK PIEKŁA, TRUCIZNA SĄCZY SIĘ DO ŻYŁ KAŻDEGO, KTO TU MIESZKA Topice, 31 stycznia 1998 roku. Rozdziobana twarz młodej...