Strażnicy Wrót. Jaga i miasto magotechników


Tom 3 cyklu Strażnicy Wrót
Ocena: 6 (3 głosów)

Przed Jagą kolejna misja!

Jaga Kurzastopka pracuje jako złota rączka w Domu Niespokojnej Starości dla Magicznych Stworzeń i praktykuje magię pod okiem Jana Twardowskiego. W domu słynnego czarnoksiężnika poznała pilnie strzeżony sekret: smoki, które przed wiekami rządziły Ziemią, knują, jak odzyskać władzę. Jaga wraz z przyjaciółmi z Niespokojnej Bandy już dwa razy udaremnili plany prastarych gadów. Jednak młoda czarownica wie, że to tylko kwestia czasu, nim ponownie spróbują zaatakować. Pewnego dnia Dom Niespokojnej Starości drgnął, a wskazówka spoczęła na pozycji niewidzianej od wieków. Gdzieś na Ziemi wykluwały się właśnie smoki. Ślad prowadzi do Wrocławia - miasta krasnali, słynnych magotechników. Jaga w towarzystwie przyjaciół i swojego mistrza wyruszają z nową misją.

,,Jaga i miasto magotechników" to trzeci tom serii ,,Strażnicy Wrót" - opowieści o przygodach tytułowej czarownicy. Książki łączą elementy świata magicznego, słowiańskiej mitologii i polskich legend, a ich akcja toczy się w polskich miastach: Krakowie i Wrocławiu.

Informacje dodatkowe o Strażnicy Wrót. Jaga i miasto magotechników:

Wydawnictwo: Zielona Sowa
Data wydania: 2023-10-11
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 9788382990874
Liczba stron: 340

więcej

POLECANA RECENZJA

Kup książkę Strażnicy Wrót. Jaga i miasto magotechników

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Strażnicy Wrót. Jaga i miasto magotechników - opinie o książce

Avatar użytkownika - marta_czyta
marta_czyta
Przeczytane:2024-01-26, Ocena: 6, Przeczytałem,

Byliście kiedyś we Wrocławiu ? A może mieszkacie w tym mieście czy z niego pochodzicie ?

Ciekawi mnie czy znacie...tamtejszy uniwersytet, na którym wykładowcy uczą...magii ? Taki nasz polski Hogwart ? Wszystko wskazuje na to, że go mamy i gdyby nie uświadomił mnie o tym Maciej Rożen, chyba nigdy bym się o tym nie dowiedziała !
Jaga Kurzastopka i Strażnicy Wrót, to zdecydowanie nasze odkrycie tego roku. Seria niezmiennie wzbudzająca zachwyt moich młodych czytelników. Przy tym także ja jestem oczarowana tym jak niesamowite wątki można tu odnaleźć.
Z tomu na tom, historia tej czarownicy i jej przyjaciół, wciąga coraz mocniej. Doświadczyła już wiele, ma za sobą niejedno wyzwanie, dzielnie sprostała każdemu.
Ale oczywiście czekają na nią kolejne. Wraz z mistrzem Twardowskim oraz swoimi przyjaciółmi z Niespokojnej Bandy, nie ma problemów, z którymi nie dałaby sobie rady. Ale może jednak...
Cykor. Poznaliśmy go jako taką małą, psotną i rozbrykaną chatkę. Przyjaciel Jagi wyruszył w podróż by poznać swoje przeznaczenie, lecz jest już dostojnym i wręcz ogromnym domem. I zarówno jego wielkość jak i moc, sprawiają coraz więcej problemów nie tylko Jadze ale też ... Całemu światu !
Jak sobie z tym poradzić ?
Z pomocą wkraczają do akcji krasnale. Dodanie ich do tej historii to genialne zagranie ze strony autora. Nie miałam pojęcia, że ta seria może oczarować jeszcze bardziej. A jednak ! To po prostu magia w najpiękniejszej postaci. Choć pewne fakty odkryte przez bohaterów, nie będę łatwe do przyjęcia. Jednak to kolejna zaleta tej książki - autor potrafi pokazać, że nawet w tak magicznym świecie, życie nie jest łatwe. Jest nieprzewidywalne i nieraz czekają na nas zakręty trudne do przebycia, problemy trudne do pokonania, decyzje trudne do podjęcia.

Poza tym , że zdecydowanie Was zachęcam do poznania tej serii, którą warto, a nawet trzeba czytać od początku by wszystko dobrze zrozumieć i nie pominąć żadnego emocjonującego momentu, pozostało nam czekać na więcej. Bo przecież autor nie może pozostawić tej serii w takim momencie! To niedopuszczalne!

Będziemy więc czekać, postaramy się udawać, że robimy to cierpliwie. A Wy , jeśli nie znacie tej historii, to koniecznie ją poznajcie !

Dziękujemy serdecznie za te cudowne książki 

 

 

 

Link do opinii
Avatar użytkownika - bookwmkesie
bookwmkesie
Przeczytane:2024-01-18, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, Przeczytane w 2024r.,

Dzisiejsza recenzja dotyczy książki, która może wciągnąć was tak bardzo, że możecie upaść z łóżka, fotela lub innego miejsca, gdzie czytacie książki. Książka jest idealna dla każdego wieku, od najmłodszych po dorosłe dzieciaki. Jeżeli chcecie, macie możliwość odsłuchania tej serii jako audiobook, a cudowny głos Pana Janusza Zadury zaczaruje ten dziecięcy świat i pokaże, że magia jest na wyciągnięcie ręki. Książka testowana na dziecku. :D Moje dziecko nie ucierpiało ani na ciele, ani na umyśle. Poza lekko widocznymi anomaliami, takimi jak wiara w krasnale i kurzą chatkę, mogę stwierdzić, że dziecko rozwija się prawidłowo :D

 

 

 

Wracając do książki, polecam czytać ją od początku, ponieważ poznacie przygody Twardowskiego, przemiany, jakie przechodzi Jagi przyjaciel, czyli Cykor. Opisów książki jest dużo, więc przed zakupem zapoznajcie się z nim i sami ocenicie, czy dana pozycja będzie idealna dla waszych pociech, ale szczerze zachęcam do sprezentowania całej serii. Wrażenia, jakie mam po przeczytaniu, są podobne do tych, jakie miałam ja i moje starsze pokolenie po obejrzeniu ,,Pana Kleksa" - coś nowego, coś innego, coś, do czego chce się uciec.

 

Zawsze wiedziałam, że Wrocław jest jednym z pięknych miast, skrywającym wiele tajemnic, ale to, że jest tam oddział krasnali do zadań specjalnych, to była miła ciekawostka. Nigdy nie byłam w tym mieście, ale chyba najwyższy czas to zmienić. Ciekawe, czy przyjęliby mnie na Uniwersytet, na którym wykłada się magię. :p

 

 

 

Nowe i stare przygody, które ciągną się od poprzedniej części, to walka ze smokami, które chcą przejąć władzę, oraz losy Cykora, który nie powrócił z wyprawy, na której miał poznać swoje przeznaczenie. Według mnie dorósł i zrozumiał wiele spraw. Nie jest już małą psotną chatką, tylko domem, który zrobi wszystko dla swojej przyjaciółki i przyjaciół. Pokonanie wroga nie zależy od wzrostu czy umiejętności, ale przede wszystkim od zrozumienia go i jego problemów. Uważam, że Jaga ma dar zjednywania sobie ludzi oraz magicznych istot i wszystko, co robi, robi z miłości i przyjemności (choć z tą przyjemnością różnie bywało). Dowiecie się też, jaka była/jest historia Nieustraszonego oraz jego przygoda ze smokami. Mocno trzymam kciuki że będzie kontynuacja bo chcę więcej.

 

 

 

Nie będę pisała, powtarzała, o czym jest książka, bo jak wcześniej wspomniałam, macie to wszystko m.in. na stronie wydawnictwa lub innych stronach, które oferują sprzedaż książki. Ja z całego serca polecam, bo takie książki warto mieć na półce swoich pociech.

 

 

 

Link do opinii
Inne książki autora
Zła krew
Maciej Rożen0
Okładka ksiązki - Zła krew

TO MIASTECZKO JEST JAK PRZEDSIONEK PIEKŁA, TRUCIZNA SĄCZY SIĘ DO ŻYŁ KAŻDEGO, KTO TU MIESZKA Topice, 31 stycznia 1998 roku. Rozdziobana twarz młodej...

Zuzanna Kociołek i Kraina Smaku
Maciej Rożen0
Okładka ksiązki - Zuzanna Kociołek i Kraina Smaku

Zapraszamy do świata przepysznej magii. Poznaj historię niezwykłej dziewczynki, która najbardziej na świecie pragnęła zostać czarodziejką smaku. Zuzanna...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Paderborn
Remigiusz Mróz
Paderborn
Fałszywa królowa
Mateusz Fogt
Fałszywa królowa
Jesteś jak kwiat
Beata Bartczak
Jesteś jak kwiat
Kolekcjoner
Daniel Silva
Kolekcjoner
Między nami jest Śmierć
Patryk Żelazny
Między nami jest Śmierć
Miłość szyta na miarę
Paulina Wiśniewska
Miłość szyta na miarę
Zagraj ze mną miłość
Robert D. Fijałkowski ;
Zagraj ze mną miłość
Ktoś tak blisko
Wojciech Wolnicki (W. & W. Gregory)
Ktoś tak blisko
Róża Napoleona
Jacobine van den Hoek
Róża Napoleona
Serce nie siwieje
Hanna Bilińska-Stecyszyn ;
Serce nie siwieje
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy