Świat, który zachorował

Wydawnictwo: Agora
Data wydania: 2020-05-11
Kategoria: Publicystyka
ISBN: b.d
Liczba stron: 0

Ocena: 0 (0 głosów)

Jak będzie wyglądać świat po koronawirusie? To jedno z najważniejszych pytań, na które poszukujemy odpowiedzi. Prof. Orłowski – ekonomista i publicysta – przedstawia różne scenariusze poepidemicznych realiów. Jego książka to dowód na to, że umiemy wyciągać wnioski z historii i z wiedzy czerpać siłę do pokonywania obaw o przyszłość.

Koronawirus z całą pewnością zmieni świat, w którym żyjemy. Już teraz wiadomo, że skutki gospodarcze pandemii będą bardzo dotkliwe. Możliwe, że światową gospodarkę czeka najpoważniejszy wstrząs od czasu II wojny światowej. Profesor Witold M. Orłowski, ekonomista i publicysta, w swojej książce „Świat, który zachorował. Co nam przyniesie pandemia?” buduje różne scenariusze przebiegu wypadków. Choć podkreśla, że trudno formułować precyzyjne prognozy, to jednak pokazuje, jak przebieg pandemii, reakcje rządów, a także zachowania uczestników rynku mogą wpłynąć na finanse w Polsce i na świecie. Opiera się na aktualnych danych z różnych krajów, ale sięga też do historii. Analizując wielkie epidemie – od czasów Starożytnego Rzymu po współczesność – pokazuje, co może sprzyjać pokonaniu kryzysu, a jakie okoliczności i decyzje rządzących go raczej pogłębią.

„Świat, który zachorował” to nie jest książka pesymistyczna. Przeciwnie, jest dowodem na to, że wiedza pomaga pokonać lęk o przyszłość, który wszyscy teraz odczuwamy. Daje też nadzieję na to, że ludzkość potrafi wyciągać wnioski z historii.

Tagi: publicystyka

Kup książkę Świat, który zachorował

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Świat, który zachorował

Inne książki autora
Inna Polska? 1918-2018: alternatywne scenariusze naszej historii
Witold M. Orłowski0
Okładka ksiązki - Inna Polska? 1918-2018: alternatywne scenariusze naszej historii

1918-2018 ALTERNATYWNE SCENARIUSZE NASZEJ HISTORII. Jak wyglądałaby dziś Polska, gdyby bolszewicy wygrali bitwę pod Warszawą, gdyby we wrześniu 1939 nie...

Świat do przeróbki
Witold M. Orłowski0
Okładka ksiązki - Świat do przeróbki

Trzy lata po upadku banku inwestycyjnego Lehman Brothers, który zapoczątkował globalny kryzys, można pokusić się o stwierdzenie, że był to symboliczny...

Zobacz wszystkie książki tego autora