Świat matematyki i jej materialnych cieni

Wydawnictwo: Copernicus Center Press
Data wydania: 2018-01-18
Kategoria: Popularnonaukowe
ISBN: 9788378863533
Liczba stron: 248

Ocena: 0 (0 głosów)

Czy obiekty matematyczne się tworzy, czy odkrywa? Czy istnieją one w Platońskim polu racjonalności, budując matrycę tego, co może się urzeczywistnić?

W komputerze zmarłego przedwcześnie Arcybiskupa Józefa Życińskiego znaleziono niemal ukończony tekst książki, będący zapisem wykładów, które w roku akademickim 2006/2007 prowadził na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Prezentujemy Państwu jej ostateczną wersję, zredagowaną i opatrzoną wstępem Michała Hellera.

Gdy po raz pierwszy przejrzałem pliki komputerowe, pomyslałem, że dopiszę swoje uzupełnienia i znowu będziemy mieli wspólna książkę. Ale wyszło inaczej. Wybrałem tylko rolę redaktora, dokonałem niezbędnych retuszy, pozostawiając całość maksymalnie niezmienioną. Józek jest zbyt silną osobowością, by brutalnie wdzierać się w jego tekst. Niech jeszcze raz przemówi swoim niepowtarzalnym stylem.

[Ze Wstępu Michała Hellera]

Kup książkę Świat matematyki i jej materialnych cieni

Zobacz także

Opinie o książce - Świat matematyki i jej materialnych cieni

Inne książki autora
Wszechświat - Maszyna czy Myśl?
Józef Życiński0
Okładka ksiązki - Wszechświat - Maszyna czy Myśl?

Czy prostota i złożoność wzajemnie się wykluczają? Dlaczego całość jest czymś więcej niż tylko sumą swoich części? Dlaczego nie wszystko można wyjaśnić...

Transcendencja i naturalizm
Józef Życiński0
Okładka ksiązki - Transcendencja i naturalizm

Czy istnieje konflikt między teologią i naukami przyrodniczymi? Jakie jest  miejsce człowieka we wszechświecie w odniesieniu do Boga?             Choć...