Symetria dusz

Tom 3 cyklu Raven

Czy dobro zwycięży zło? Czy Piper uratuje świat? Przeczytaj finałowy tom zabójczej serii Raven!

Po tragicznej śmierci niedoszłego narzeczonego Piper musi stawić czoła zbliżającej się wojnie. Przyszła pora, aby ukarać zdrajców i pomścić wszystkich bliskich.

Zane nie może się dłużej udawać, że nic nie łączy go z dziewczyną. Zbliża się do niej bardziej niż kiedykolwiek. Losy Zwiastunki Śmierci i Kosy Śmierci splatają się na zawsze.

Kiedy zasłona pomiędzy światem żywych i umarłych opada, a księżniczka staje się królową, Rada wzywa ją do siebie. Jakie plany ma względem dziewczyny? Czy znowu zmuszą ją do ślubu z kimś, kogo nie kocha? Czy w czasach bez gwarancji jutra Piper znajdzie w sobie siłę, aby uratować bliskich i cały świat?

__

O autorce

J.L. Weil - bestsellerowa autorka USA Today. Mieszka w Illinois i pisze książki z serii Young Adult i New Adult. Jej bohaterki to wygadane i zadziorne dziewczyny, które poradzą sobie w każdej sytuacji. Na każdą z nich czeka równie zadziorny chłopak! Weil przyznaje się, że Jensen Ackles i malinowa mocha to jej największe uzależnienia. Oprócz tego chętnie rozmawia ze swoimi fanami o pozostałych sprawach, do których ma słabość: książkach i serialu "Supernatural".

Informacje dodatkowe o Symetria dusz:

Wydawnictwo: Kobiece
Data wydania: 2018-11-09
Tytuł oryginału: Soul Symmetry
Język oryginału: Angielski

Kup książkę Symetria dusz

Symetria dusz - opinie o książce

Avatar użytkownika - MamaNaPetardzie
MamaNaPetardzie
Przeczytane:2019-02-04, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2019,

"Przyszła pora, by oddzielić ziarno od plew i zrobić porządek ze zdrajcami."

"Symetria dusz" to ostatnia część cyklu Raven, do którego mam ogromną sympatię. Książki skradły moje serce już od pierwszych przeczytanych słów, a nadmienię, że kupiłam je początkowo dla pięknych okładek i nie spodziewałam się, że będą aż tak dobre.

"Jeśli nie znajdujesz się po stronie żywych, to już jesteś martwy."

Nadeszła ta chwila, kiedy granica między światami została zatarta a zmory atakują zwykłych śmiertelników. Jedyną osobą, która potrafi je powstrzymać jest Piper. Dziewczyna jednak przeżywa śmierć bliskich osób, a wydarzenia z dnia koronacji spędzają jej sen z powiek. Na domiar złego Starszyzna wyznaczyła kolejną osobę, która wbrew jej woli ma zostać jej mężem.

Świat Raven Hollow rządzi się swoimi prawami a jakiekolwiek zmiany wydają się niemożliwe. Dziewczyna jednak ma całkowicie odmienne zdanie od członków rady. Sprzeciwia się kolejnemu ustawionemu małżeństwu czym pokazuje swoją wyższość nad wszystkimi. Widzimy tu doskonale jaką przemianę przeszła główna bohaterka. Z małej i cichej dziewczynki zmieniła się w pewną siebie i swoich przekonań kobietę. Piper walczy o swoją miłość i nie cofnie się przed niczym aby ją uchronić. Co takiego zrobi dziewczyna, że wywoła nie mały szok u wszystkich swoich przeciwników?

"Niech moje serce będzie twoim schronieniem, a ramiona- domem."

Według mnie ta część jest najbardziej emocjonalnym rollercoasterem. Mamy tu zakazaną miłość, śmierć najbliższych, walkę o lepsze jutro i o swoje przekonania. Bohaterowie są doskonale wykreowani pod każdym względem. To tutaj wróg staje się przyjacielem, a przenikające siły bohaterów czuć w każdym wypowiedzianym przez nich słowie. Komu można tak do końca zaufać i jak wielkie muszą się stać szkody, żeby w końcu zapanował spokój? Czy miłość wygra?

"Przeciwstawiliśmy się zasadom, walczyliśmy i wygraliśmy."

Z wielkim bólem odłożyłam tę ostatnią część serii, gdyż historia opowiedziana przez autorkę jest niesamowicie wciągająca i tajemnicza. Cienka granica światów jest dla mnie jak najbardziej realna i została doskonale przedstawiona. Historia Piper i Zane na długo zostaje w pamięci i jednocześnie ukazuje jak wielka jest potęga miłości.

Polecam z czystym sumieniem!

Avatar użytkownika - Nessi98
Nessi98
Przeczytane:2019-04-09, Ocena: 5, Przeczytałam, Książki 2019,
Czarna wrona
J. L. Weil0
Okładka ksiązki - Czarna wrona

Piper próbuje zmierzyć się z konsekwencjami śmierci Rose. Jako jej następczyni musi szybko odnaleźć się w nowej roli i rozpocząć szkolenie, które pomoże...

Biały Kruk
J. L. Weil0
Okładka ksiązki - Biały Kruk

ycie Piper i jej młodszego brata zmienia się w ciągu jednej nocy. Po tragicznej śmierci ich matki lądują na idyllicznej wyspie pod opieką nieprzyzwoicie...