Syn Neptuna

Tom 2 cyklu Olimpijscy herosi

PERCY MA ZAMĘT W GŁOWIE. Budzi się z długiego snu i nie pamięta zbyt wiele poza własnym imieniem. Nie odzyskuje pamięci nawet wówczas, gdy wilczyca Lupa mówi mu, że jest półbogiem, i uczy go władania magicznym mieczem. Odbywa wędrówkę, podczas której musi pokonać wiele potworów, i w końcu trafia do obozu herosów... ale i tutaj niczego sobie nie przypomina. Pamięta tylko jeszcze jedno imię: Annabeth.

HAZEL POWRÓCIŁA Z TAMTEGO ŚWIATA. W poprzednim życiu starała się być posłuszną córką, choć jej matka wykorzystywała szczególny ,,dar" córki, by zaspokoić swoją chciwość. Kiedy więc tajemniczy Głos opętał matkę i jej ustami nakazał użyć owego ,,daru", by obudzić wielkie zło, Hazel zbyt późno zdobyła się na odwagę, by mu się sprzeciwić. Na skutek jej błędu zagrożone są losy całego świata. Teraz Hazel marzy tylko o tym, by uciec od tego wszystkiego na zaczarowanym koniu, który pojawia się w jej snach.

FRANK JEST NIEZDARĄ. Choć jego babcia twierdzi, że ich przodkowie byli potężnymi bohaterami, a on sam może się stać, kim tylko zechce, Frankowi nie jest łatwo w to uwierzyć. Nie wie nawet, kim jest jego ojciec. Ma nadzieję, że okaże się nim Apollo, bo strzelanie z łuku to jedyne, w czym chłopak jest dobry - choć nie aż tak dobry, by odnosić sukcesy w obozowych manewrach. Wstydzi się swojej niezdarności, zwłaszcza w towarzystwie Hazel, najbliższej przyjaciółki. To właśnie jej postanawia powierzyć swój największy sekret.

Niesamowite przygody młodych bohaterów zaczynają się w ,,innym obozie" półbogów, a potem przenoszą ich daleko, do krainy, nad którą bogowie nie mają już władzy. Pojawiają się nowi herosi, odżywają straszliwe potwory i rodzą się nowe przerażające istoty, a wszystko to ma związek ze spełnianiem się Przepowiedni o Siedmiorgu.

Informacje dodatkowe o Syn Neptuna:

Syn Neptuna - opinie o książce

Avatar użytkownika - Mada013
Mada013
Przeczytane:2017-08-09, Ocena: 6, Przeczytałem, 26 książek w 2017 ,

Ech Percy, Percy. Jak tak dalej pójdzie to mu woda sodowa uderzy do głowy.  :)

Avatar użytkownika - dunia20002
dunia20002
Przeczytane:2017-02-27, Ocena: 6, Przeczytałam,
Ta cześć jest moim zdaniem o wiele lepsza od poprzedniej. Nie wiem skąd to wynika. Po prostu losy Percy'ego czyta mi się o wiele lepiej niż te Jasona
Avatar użytkownika - paulina0944
paulina0944
Przeczytane:2016-07-21, Ocena: 5, Przeczytałam,
Historia rozpoczyna się jak dwie gorgony gonią Percy'ego, który nie może ich zabić. Gdy tak nasz heros ucieka przez zbieg okoliczności trafia do Obozu Jupiter, czyli do obozu półbogów, gdzie ich rodzicami są rzymscy bogowie. Percy nic nie pamięta ze swojej przeszłości, prócz jednego imienia- Annabeth. Co się wydarzyło? Czemu chłopak czuje, że tu nie pasuje? No i dlaczego wraz z pojawienie się chłopaka, pojawia się również Junona (Hera) i Mars (Ares)? Ten tom to powrót do dobrej twórczości wujka Ricka! ? W tej części byli dobrzy bohaterowie, dużo akcji, (która nie była podobna do poprzednich przygód), leciutki romans i duża dawka strachu i to co lubię najbardziej w twórczości pana Ricka to HUMOR! Siedziałam w pokoju i śmiałam się jak głupia ? Nie wiem czy to za sprawą tego, że był Percy i można było czytać jego perspektywę czy może Pan Riordan wpadł na genialną kontynuację serii, ale ten tom był o niebo lepszy od pierwszego! Bohaterowie mnie AŻ tak bardzo nie irytowali, bo Percy ??? Frank na początku był taką wielką niezdarą i ogólnie ślamazarą, a tylko pojawia się Percy, zaraz staje się bohaterem swojej Khorty. Później jak jeszcze uznaje go rodzic to staje się twardzielem i nieustraszonym wojownikiem. Hazel nie chce o niej dużo pisać, bo bardzo mi było jej żal i bardzo się cieszę z zakończenia tego tomu, bo bałam się strasznie o jej losy. Śmieszy mnie to, że gdzie tylko pojawia się Percy to zaraz pomaga komuś stać się kimś lepszym. Przecież dzięki niemu Grover stał się starszym opiekunem, Annabeth wyruszyła na swoje pierwsze misje, no i Frank zmężniał. No i jak go za to nie kochać?! ? Tak jak wspominałam w książce cały czas coś się dzieje i nie jest to słaba powtórka z rozrywki. Tu się nie nudzimy, bo bohaterowie zmagają się z problemami spowodowane przez misję i ich przeszłością. Do tego te tajemnice i zagadki bogów, to co pan Rick robi najlepiej, tworzy wszystko tak by czytelnik miał wielki mętlik w głowie i chciał czytać dalsze przygody :D Dlatego jeżeli zaczęliście już przygodę z serią Olimpijskich herosów, a pierwszy tom średnio Wam się spodobał, jaki mi, to koniecznie przeczytajcie tą część. Z pewnością wynagrodzi Wam słaby początek i dzięki niej, odzyskujemy wiarę i liczymy na wielki finał!
Avatar użytkownika - boooklovers
boooklovers
Przeczytane:2016-01-07, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016, Przeczytane, Pożyczone,
Wspaniała książka ;) uwielbiam twórczość Riordana i na tej książce się nie zawiodłam
Avatar użytkownika - roksana85
roksana85
Przeczytane:2015-12-07, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam, Wyzwanie Initium - fantastyka,
Jako zagorzała fanka Percy'go Jacksona nie mogłam się doczekać, aż znowu będę mogła poczytać o jego nowych przygodach. Tym razem dowiadujemy się, że greccy bogowie to nie jedyni jacy istnieją, a rzymscy (ich odwieczni wrogowie) żyją i mają się nieźle. Poznajemy nowy obóz, w który panują odmienne zasady i zwyczaje. Jednak nie przebywamy tam zbyt długo, jako że młody heros wraz z nowymi przyjaciółmi wyrusza na niebezpieczną misję. Nie ma się co obawiać tego, że autor wykorzystał już swoje pomysły, gdyż najwyraźniej ma ich jeszcze mnóstwo. Wprowadza całkowicie nowe wątki i nie nawiązuje za bardzo do starych. Ta seria zapoczątkowana ,,Zagubionym herosem" wprowadza wiele zmian, a my możemy dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy.
Avatar użytkownika - dallea
dallea
Przeczytane:2015-09-20, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2015, Rick Riordan,
Jak zwykle czyta się błyskawicznie - akcja zawarta zaledwie w kilku dniach jest wciągająca. Widać, że autor próbuje wykreować dojrzalszych bohaterów oraz wprowadza kilku narratorów, dzięki czemu urozmaica fabułę.
Avatar użytkownika - Annabeth
Annabeth
Przeczytane:2015-07-03, Ocena: 6, Przeczytałam,
po prostu genialna, fenomenalna, zajefajana, tylko tak można ją opisać.
Avatar użytkownika - KittyAilla
KittyAilla
Przeczytane:2015-04-22, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki w ciągu roku,
Książka fajna, szybka akcja, zagadkowa i momentami nawet trochę przerażająca.
Avatar użytkownika - blackithilien
blackithilien
Przeczytane:2015-01-27, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2015, Mam,
Akcja książki dzieje się równolegle do tomu pierwszego. Wydarzenia świetnie uzupełniają wzajemnie. Nowi bohaterowie są nadzwyczaj udani - potężni i intrygujący o niezwykłych mocach. To chyba najciekawsze postaci od momentu wprowadzenia do serii Nica. Utrzymuje wysoki poziom poprzedniczki, jednak o wiele bliższa jest mi mitologia grecka więc rzymskie terminy nieco przeszkadzały mi w czytaniu.

Książki z Percy'm są dużo (dla mnie) lepsze. Może dla tego że dłużej go znam? Sama opowieść jest bardzo porywająca, pełna prawdziwych tajemnic. Z nowych bohaterów najbardziej polubiłam Hazel, ponieważ jest taka inna, ma niepowtarzalny charakter i to mi się w niej podoba. Mimo to że bardziej lubię niektórych to i tak cała siódemka z przepowiedni jest super. Warto przeczytać.

Avatar użytkownika - Vilsa
Vilsa
Przeczytane:2018-03-24, Ocena: 3, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2018, 52 książki 2018,

Ewidentnie mam z autorem jakoś nie po drodze. Znowu - nie mogę powiedzieć złego słowa na tę książkę; wszystko jest poprowadzone harmonijnie, bohaterowie nie są oklapli, akcja goni akcję, a mimo to... czytałam tę książkę przez MIESIĄC. Bo w ogóle nie ciągnęło mnie, by dowiedzieć się co będzie dalej. Wszystko przyjmowałam zbyt obojętnie, co oznacza, że nie bardzo przywiązałam się do historii i bohaterów. Przykro mi, bo naprawdę nie wiem, w czym jest problem.

Drugi tom serii o przygodach dzieci Olimpu mnie nie zawiódł. Lektura mnie porwała, zabierając w podróż do świata herosów. Poszczególne wątki rozbudowane, postacie plastycznie opisane, każda posiada własne rozterki i wpływającą na nie przeszłość. Polecam fanom Percy'ego Jacksona, mitologii, fantastyki oraz humoru w stylu Riordana.
Avatar użytkownika - Riell
Przeczytane:2017-06-11, Ocena: 6, Przeczytałam,
Labirynt kości
Rick Riordan0
Okładka ksiązki - Labirynt kości

Opis całej serii: 39 wskazówek to seria dziesięciu książek przepełnionych akcją i humorem. Szkic oraz fabuła cyklu zostały nakreślone przez Ricka...

Grobowiec tyrana
Rick Riordan0
Okładka ksiązki - Grobowiec tyrana

W swojej przedostatniej przygodzie zdruzgotany, ale zdeterminowany Apollo podróżuje do Obozu Jupiter, gdzie musi się dowiedzieć, co to znaczy być...