Szatan z siódmej klasy

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 2011-12-11
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 9788310120519
Liczba stron: 276

Ocena: 4.81 (37 głosów)
Inne wydania:

Nowe wydanie. Zaskakujące pomysły, wartka akcja, w którą wpleciony jest wątek kryminalny, wyrazista postać głównego bohatera Adasia to atuty czyniące z tej powieści ulubioną od pokoleń lekturę nastolatków. Dzięki niezwykłym zdolnościom psychologiczno - detektywistycznym Adaś Cisowski jest ekspertem w rozszyfrowaniu skomplikowanych szkolnych zagadek oraz sekretów życia rodzinnego. Podczas wakacji na prośbę swego profesora Adaś z zapałem poszukuje skarbu w pewnym dworku. Przy okazji przeżywa mrożące krew w żyłach przygody, o jakich marzy każdy, i odkrywa... miłość.

Kup książkę Szatan z siódmej klasy

REKLAMA

Zobacz także

POLECANA RECENZJA

POLECANA RECENZJA

Opinie o książce - Szatan z siódmej klasy

Świetna, świetna, świetna! Są takie książki, które mimo upływu lat, zmiany pokoleń wywołują te same emocje. Do takich lektur należą na pewno powieści Kornela Makuszyńskiego. Pamiętam, że jako dziecko zaczytywałam się m.in. w "Szatanie z siódmej klasy". Ile razy czytałam, tyle razy na mojej twarzy gościł ten sam szeroki uśmiech. Teraz po latach wróciłam do tej książki i reakcja na perypetie Adasia nie zmieniła się. Mało tego, młode pokolenie też z ciekawością śledzi losy młodego detektywa i też w taki sam żywiołowy sposób reaguje na komizm słowny i sytuacyjny.
Link do opinii
Avatar użytkownika - 13kubus5
13kubus5
Przeczytane:2015-12-13, Ocena: 1, Przeczytałem,
Bardzo nudna. Nie zrozumiała treść.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Natawki
Natawki
Przeczytane:2015-12-12, Ocena: 6, Przeczytałam,
Bardzo mi się podobało.
Link do opinii
Avatar użytkownika - dunia20002
dunia20002
Przeczytane:2015-11-12, Ocena: 6, Przeczytałam,
Świetna ksiażka. Wartka akcja i coraz to nowe zagadki. Polecam wszystkim :)
Link do opinii
Jedna z najukochańszych książek z dzieciństwa. Przezabawna i wciągająca. Kryminał i komedia w jednym, a intryga rodem z powieści grozy J.S. Le Fanu. Od czasu do czasu jeszcze po "Szatana" sięgam; mój rozpadający się egzemplarz, zaczytany do granic, wciąż stoi na półce i czeka na moich synów.
Link do opinii
Avatar użytkownika - kacpi71935
kacpi71935
Przeczytane:2013-01-30, Ocena: 6, Przeczytałem,
Piękna książka.Opowiada o Adamie Cisowskim,uczniu siódmej klasy,obdarzonego wspaniałymi zdolnościami detektywistycznymi.Potrafi rozwiązać każdą zagadkę,rozwikłać każda tajemnicę.Jego nauczyciel historii,prof.Gąsowski zaprasza go do siebie na wakacje.Chodzi mu o wyjaśnienie tajemnicy domu.Ale gdy dowiadują się o skarbie,coś trzeba wybrać.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Ervisha
Ervisha
Przeczytane:2010-06-14, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Świetna, wciągająca książka. Zawiera wiele ciekawych przygód, które pochłoną każdego czytelnika. Jest w niej wiele humoru. Książka dobra dla osób w każdym wieku. W dobrej cenie. Uczy dobrych wartości, takich jak na przykład przyjaźń.
Link do opinii
Avatar użytkownika - serekvaniliowy
serekvaniliowy
Przeczytane:2019-01-06, Ocena: 5, Przeczytałam,

Bardzo zachwyciła mnie mnie ta książka. Chytrość Adasia, jego biegłość w rozwiązywaniu spraw i sama sprawa z drzwiami. Według mnie jest to jedna z lepszych książek oraz jest jedną z moich ulubionych.

Link do opinii

Niezbyt mi się podobała, ale była bardzo dobrze napisana. Właściwie dla mnie bohaterowie nie mieli tego czegoś czego szukam. Fabuła była dobra, ogólnie książka była DOBRA, ale jak już mówiłam mnie się niezbyt podobała. Myślę jednak że warto przeczytać.

Link do opinii
Avatar użytkownika - Irja
Irja
Przeczytane:2018-11-26, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - 311007Ap
311007Ap
Przeczytane:2018-08-29, Ocena: 4, Przeczytałem,

Trochę nudna, ale zmogłem. Styl pisania trochę dziwny, niektóre zdania były niezrozumiałe. Adaś (główny bohater) podobał mi się dlatego że tak jakby czytał w myślach. Książka dedykowana dla fanów przygód ekstremalnych.

Link do opinii
Avatar użytkownika - Glowworm
Glowworm
Przeczytane:2018-01-04, Ocena: 5, Przeczytałam,
Inne książki autora
Wielka brama
Kornel Makuszyński0
Okładka ksiązki - Wielka brama

Piotr, spragniony przygód piętnastoletni bohater, wyrusza samotnie na poszukiwanie pracy. Trafia do powstającej właśnie Gdyni, gdzie poznaje tajemniczych...

Podróże Koziołka Matołka
Kornel Makuszyński0
Okładka ksiązki - Podróże Koziołka Matołka

Cykl obrazkowych historyjek z fabułą pisaną wierszem. Autor z humorem kreśli przygody koziołka, który w poszukiwaniu Pacanowa, gdzie "kozy kują" popada...