Szatan z siódmej klasy

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 2011-12-11
ISBN: 9788310120519

Nowe wydanie. Zaskakujące pomysły, wartka akcja, w którą wpleciony jest wątek kryminalny, wyrazista postać głównego bohatera Adasia to atuty czyniące z tej powieści ulubioną od pokoleń lekturę nastolatków. Dzięki niezwykłym zdolnościom psychologiczno - detektywistycznym Adaś Cisowski jest ekspertem w rozszyfrowaniu skomplikowanych szkolnych zagadek oraz sekretów życia rodzinnego. Podczas wakacji na prośbę swego profesora Adaś z zapałem poszukuje skarbu w pewnym dworku. Przy okazji przeżywa mrożące krew w żyłach przygody, o jakich marzy każdy, i odkrywa... miłość.

Kup książkę Szatan z siódmej klasy

POLECANA RECENZJA

POLECANA RECENZJA

Opinie o książce - Szatan z siódmej klasy

Świetna, świetna, świetna! Są takie książki, które mimo upływu lat, zmiany pokoleń wywołują te same emocje. Do takich lektur należą na pewno powieści Kornela Makuszyńskiego. Pamiętam, że jako dziecko zaczytywałam się m.in. w "Szatanie z siódmej klasy". Ile razy czytałam, tyle razy na mojej twarzy gościł ten sam szeroki uśmiech. Teraz po latach wróciłam do tej książki i reakcja na perypetie Adasia nie zmieniła się. Mało tego, młode pokolenie też z ciekawością śledzi losy młodego detektywa i też w taki sam żywiołowy sposób reaguje na komizm słowny i sytuacyjny.
Avatar użytkownika - 13kubus5
13kubus5
Przeczytane:2015-12-13, Ocena: 1, Przeczytałem,
Bardzo nudna. Nie zrozumiała treść.
Avatar użytkownika - Natawki
Natawki
Przeczytane:2015-12-12, Ocena: 6, Przeczytałam,
Bardzo mi się podobało.
Avatar użytkownika - dunia20002
dunia20002
Przeczytane:2015-11-12, Ocena: 6, Przeczytałam,
Świetna ksiażka. Wartka akcja i coraz to nowe zagadki. Polecam wszystkim :)
Jedna z najukochańszych książek z dzieciństwa. Przezabawna i wciągająca. Kryminał i komedia w jednym, a intryga rodem z powieści grozy J.S. Le Fanu. Od czasu do czasu jeszcze po "Szatana" sięgam; mój rozpadający się egzemplarz, zaczytany do granic, wciąż stoi na półce i czeka na moich synów.
Avatar użytkownika - kacpi71935
kacpi71935
Przeczytane:2013-01-30, Ocena: 6, Przeczytałem,
Piękna książka.Opowiada o Adamie Cisowskim,uczniu siódmej klasy,obdarzonego wspaniałymi zdolnościami detektywistycznymi.Potrafi rozwiązać każdą zagadkę,rozwikłać każda tajemnicę.Jego nauczyciel historii,prof.Gąsowski zaprasza go do siebie na wakacje.Chodzi mu o wyjaśnienie tajemnicy domu.Ale gdy dowiadują się o skarbie,coś trzeba wybrać.
Avatar użytkownika - Ervisha
Ervisha
Przeczytane:2010-06-14, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Świetna, wciągająca książka. Zawiera wiele ciekawych przygód, które pochłoną każdego czytelnika. Jest w niej wiele humoru. Książka dobra dla osób w każdym wieku. W dobrej cenie. Uczy dobrych wartości, takich jak na przykład przyjaźń.
Avatar użytkownika - serekvaniliowy
serekvaniliowy
Przeczytane:2019-01-06, Ocena: 5, Przeczytałam,

Bardzo zachwyciła mnie mnie ta książka. Chytrość Adasia, jego biegłość w rozwiązywaniu spraw i sama sprawa z drzwiami. Według mnie jest to jedna z lepszych książek oraz jest jedną z moich ulubionych.

Niezbyt mi się podobała, ale była bardzo dobrze napisana. Właściwie dla mnie bohaterowie nie mieli tego czegoś czego szukam. Fabuła była dobra, ogólnie książka była DOBRA, ale jak już mówiłam mnie się niezbyt podobała. Myślę jednak że warto przeczytać.

Avatar użytkownika - Irja
Irja
Przeczytane:2018-11-26, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - 311007Ap
311007Ap
Przeczytane:2018-08-29, Ocena: 4, Przeczytałem,

Trochę nudna, ale zmogłem. Styl pisania trochę dziwny, niektóre zdania były niezrozumiałe. Adaś (główny bohater) podobał mi się dlatego że tak jakby czytał w myślach. Książka dedykowana dla fanów przygód ekstremalnych.

Avatar użytkownika - Glowworm
Glowworm
Przeczytane:2018-01-04, Ocena: 5, Przeczytałam,
Wielka brama
Kornel Makuszyński0
Okładka ksiązki - Wielka brama

Piotr, spragniony przygód piętnastoletni bohater, wyrusza samotnie na poszukiwanie pracy. Trafia do powstającej właśnie Gdyni, gdzie poznaje tajemniczych...

Podróże Koziołka Matołka
Kornel Makuszyński0
Okładka ksiązki - Podróże Koziołka Matołka

Cykl obrazkowych historyjek z fabułą pisaną wierszem. Autor z humorem kreśli przygody koziołka, który w poszukiwaniu Pacanowa, gdzie "kozy kują" popada...