Szatan z siódmej klasy

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 2017-09-27
Kategoria: Dla młodzieży
ISBN: 9788310124951
Liczba stron: 280

Ocena: 4.82 (38 głosów)
Inne wydania:

Dzięki niezwykłym zdolnościom psychologiczno-detektywistycznym Adaś Cisowski jest ekspertem w rozszyfrowywaniu szkolnych i rodzinnych zagadek. Podczas wakacji na prośbę swego profesora poszukuje skarbu w pewnym dworku. Przy okazji przeżywa mrożące krew w żyłach przygody, o jakich marzy każdy, i odkrywa... miłość.

POLECANA RECENZJA

POLECANA RECENZJA

Opinie o książce - Szatan z siódmej klasy

Kornel Makuszyński - "Szatan z siódmej klasy"
Powieść Kornela Makuszyńskiego „Szatan z siódmej klasy” po raz pierwszy ukazała się w 1937 roku, czyli siedemdziesiąt lat przed moimi narodzinami. Dużo czasu… Pewnie, gdyby nie fakt, że była to lektura szkolna, nie sięgnęłabym nigdy po tę książkę i nie przekonałabym się, że wiele bym straciła.
Książka przenosi w świat przygody i sprawia, że czytelnik wraz z głównym bohaterem rozwiązuje tajemnicę starego dworu rodziny Gąsowskich. Siedemnastoletni Adaś, szczery, wesoły, inteligentny chłopiec, który nie boi się wyzwań i lubi rozwiązywać zagadki, to główny bohater książki. Równie barwna jest postać profesora Gąsowskiego czy fiołkowookiej Wandy.
Akcja powieści, której głównym wątkiem jest poszukiwanie ukrytego w 1813 roku skarbu, jest wartka, ciekawa, zaskakująca nagłymi zwrotami i niebezpiecznymi wydarzeniami. Przeciwnikami Adasia są dwaj złodzieje, którzy, by zdobyć skarb …
Do czego się oni posuną dowiecie się czytając książkę. Bardzo do tego zachęcam. Książka jest naprawdę dobra.

Link do opinii
Świetna, świetna, świetna! Są takie książki, które mimo upływu lat, zmiany pokoleń wywołują te same emocje. Do takich lektur należą na pewno powieści Kornela Makuszyńskiego. Pamiętam, że jako dziecko zaczytywałam się m.in. w "Szatanie z siódmej klasy". Ile razy czytałam, tyle razy na mojej twarzy gościł ten sam szeroki uśmiech. Teraz po latach wróciłam do tej książki i reakcja na perypetie Adasia nie zmieniła się. Mało tego, młode pokolenie też z ciekawością śledzi losy młodego detektywa i też w taki sam żywiołowy sposób reaguje na komizm słowny i sytuacyjny.
Link do opinii
Świetna ksiażka. Wartka akcja i coraz to nowe zagadki. Polecam wszystkim :)
Link do opinii
W najbliższym czasie na pewno nabędę.
Link do opinii
Jedna z najukochańszych książek z dzieciństwa. Przezabawna i wciągająca. Kryminał i komedia w jednym, a intryga rodem z powieści grozy J.S. Le Fanu. Od czasu do czasu jeszcze po "Szatana" sięgam; mój rozpadający się egzemplarz, zaczytany do granic, wciąż stoi na półce i czeka na moich synów.
Link do opinii
Piękna książka.Opowiada o Adamie Cisowskim,uczniu siódmej klasy,obdarzonego wspaniałymi zdolnościami detektywistycznymi.Potrafi rozwiązać każdą zagadkę,rozwikłać każda tajemnicę.Jego nauczyciel historii,prof.Gąsowski zaprasza go do siebie na wakacje.Chodzi mu o wyjaśnienie tajemnicy domu.Ale gdy dowiadują się o skarbie,coś trzeba wybrać.
Link do opinii
Świetna, wciągająca książka. Zawiera wiele ciekawych przygód, które pochłoną każdego czytelnika. Jest w niej wiele humoru. Książka dobra dla osób w każdym wieku. W dobrej cenie. Uczy dobrych wartości, takich jak na przykład przyjaźń.
Link do opinii
Avatar użytkownika - serekvaniliowy
serekvaniliowy
Przeczytane:2019-01-06, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2019,

Bardzo zachwyciła mnie mnie ta książka. Chytrość Adasia, jego biegłość w rozwiązywaniu spraw i sama sprawa z drzwiami. Według mnie jest to jedna z lepszych książek oraz jest jedną z moich ulubionych.

Link do opinii

Niezbyt mi się podobała, ale była bardzo dobrze napisana. Właściwie dla mnie bohaterowie nie mieli tego czegoś czego szukam. Fabuła była dobra, ogólnie książka była DOBRA, ale jak już mówiłam mnie się niezbyt podobała. Myślę jednak że warto przeczytać.

Link do opinii
Avatar użytkownika - Irja
Irja
Przeczytane:2018-11-26, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - 311007Ap
311007Ap
Przeczytane:2018-08-29, Ocena: 4, Przeczytałem,

Trochę nudna, ale zmogłem. Styl pisania trochę dziwny, niektóre zdania były niezrozumiałe. Adaś (główny bohater) podobał mi się dlatego że tak jakby czytał w myślach. Książka dedykowana dla fanów przygód ekstremalnych.

Link do opinii
Avatar użytkownika - Glowworm
Glowworm
Przeczytane:2018-01-04, Ocena: 5, Przeczytałam,
Inne książki autora
Małpka Fiki-Miki i słonik
Kornel Makuszyński0
Okładka ksiązki - Małpka Fiki-Miki i słonik

"Nie wiem, czy na całym świecie, Gdzie przyjaciół jest tak wiele, Byli kiedyś bardziej czuli I wierniejsi przyjaciele..." Cykl historyjek obrazkowych...

Podróże Koziołka Matołka
Kornel Makuszyński0
Okładka ksiązki - Podróże Koziołka Matołka

Cykl obrazkowych historyjek z fabułą pisaną wierszem. Autor z humorem kreśli przygody koziołka, który w poszukiwaniu Pacanowa, gdzie "kozy kują" popada...