Poznaj niezwykłe opowiadania o zwierzętach, które dostały kolejną szansę na szczęście.
Mała Karmelka, urocza Ella i żywiołowy Skiper z nadzieją spoglądają przez kratki kojców na wolontariuszy odwiedzających schronisko. Ciepłe posłanie, pełna miska i miłość człowieka to ich największe marzenia. Tak niewiele trzeba, aby je spełnić!
Autorzy najlepszych powieści obyczajowych podarowali podopiecznym schroniska w Przyborówku historie pełne ciepła i nadziei. Dziewięć opowiadań, w których czworonożni bohaterowie znajdują upragniony dom, tęsknią, zakochują się, a niekiedy nawet ratują życie! W rzeczywistości wielu z nich wciąż jeszcze czeka na swoją szansę. Może to właśnie Ty pomożesz im odzyskać wiarę w lepsze jutro?
Część dochodu ze sprzedaży antologii zostanie przekazana na rzecz Fundacji „Przytuliska u Wandy”.

Informacje dodatkowe o Szczęście na czterech łapkach:

Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data wydania: 2021-04-14
Kategoria: Opowiadania

Tagi: zwierzęta

Kup książkę Szczęście na czterech łapkach

Szczęście na czterech łapkach - opinie o książce

Avatar użytkownika - Anna1990
Anna1990
Przeczytane:2021-08-12, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2021,

Ta książka to nie tylko śliczna okładka i plejada fantastycznych autorów, którzy na swoim koncie mają sporą liczbę książek, ale także ważne tematy zawarte w środku i szczytny cel jaki przyświeca tej antologii. To prawda. To nie taka zwykła antologia. Nie da się znaleźć w niej błahych tematów, które nic nie wniosą w nasze życie. Te, które są poruszane w opowiadaniach są niestety wciąż aktualne dlatego tak bardzo poruszają nasze serca. Mi nie raz i nie dwa zdarzyło się uronić kilka łez gdy czytałam o niegodziwości ludzkiej i nieszczęściach jakie przez nich spotykały zwierzaki. Na szczęście w Szczęściu na czterech łapach pokazano też jak można naszym braciom mniejszym pomóc. A tych sposobów jest wiele, trzeba tylko chcieć a wtedy nasze życie stanie się piękniejsze. A może wśród morza porzucanych biedaków znajdziemy prawdziwego przyjaciela? Być może dzięki tej antologii zastanowimy się nad własnym życiem? Co robimy by pomóc tym, którzy potrzebują naszej pomocy?
Szczęście na czterech łapkach to wspaniała antologia, która zapewnia czytelnikowi cały wachlarz emocji. Nie brak w niej łez radości i smutku. To książka, która uwrażliwia czytelnika na cierpienia bezbronnych zwierząt i uczy właściwych postaw. Pokazuje również, że zwierzęta w porównaniu do ludzi są bezinteresowne i kochają nas bezgraniczne. One sprawiają, że mając takie wsparcie nasze życie jest znośniejsze. Warto też zaznaczyć, że mi podobały się wszystkie opowiadania. To rzecz u mnie niespotykana. Zazwyczaj w takich książkach są lepsze i gorsze opowiadania. Tutaj wszystkie z nich trzymają wysoki poziom. Naprawdę tym razem nie mam do czego się przyczepić. Pozostaje mi jedyne podziękować każdemu z autorów za serce jakie włożyli by historie, które znalazły się w niniejszej antologii były tak niesamowite.
Na końcu warto jeszcze raz zaznaczyć, że część zysków ze sprzedaży tej książki zostanie przekazane na rzecz Fundacji ,,Przytuliska u Wandy''.

Właściwie nie lubię czytać opowiadań, o czym już tu kilka razy wspominałam. Ta forma jest dla mnie za krótka, aby móc się zaprzyjaźnić z bohaterami i wczuć w klimat historii, chociaż z drugiej strony podziwiam pisarzy, którzy decydują się na pisanie opowiadań, bo to nie jest wcale proste, zmieścić interesującą opowieść w tak małej liczbie znaków. Jednak czasami ktoś lub coś mnie zmotywuje, aby sięgnąć po antologię. Tym razem w moje ręce trafił zbiór opowiadań o zwierzętach z przytuliska. Ponieważ poczta polska postarała się, jak zwykle, aby książka docierała do mnie długo i boleśnie, trochę to trwało, zanim mogłam poznać historie psiaków i kotów, którym nie poszczęściło się w życiu i wylądowały w schronisku.

Książka zawiera dziewięć opowiadań, których głównymi bohaterami są zwierzęta. KREDO, samozwańczy stróż pewnego targowiska, uniknął strasznej śmierci, kiedy pani Jadwiga zabrała mu zdobycz, kiełbasę najeżoną żelastwem, które z pewnością zabiłoby psa. Zwierzak trafił do schroniska, gdzie jego życie zmieniło się diametralnie, a i przyszłość zaczęła nieśmiało rysować się w cieplejszych barwach, kiedy poznał pewnego chłopaka i zainteresował się inną mieszkanką przytuliska, Dianą. SKIPER to mały psiak o wielkim sercu, który odmienił życie pewnej kobiety i jej męża, borykających się z ogromną stratą. Singielka Ania, rozpoczynając wolontariat w schronisku, nie sądziła, że jej życie zmieni się dzięki pewnej suczce o wdzięcznym imieniu ELLA, a sama psinka zostanie bohaterką, kiedy uratuje swoim szczekaniem starszą sąsiadkę. Kobieta odwdzięczy się pięknie, kiedy wróci do domu ze szpitala. Casting na opiekuna kota SALEMA zakończy się nietypowo, nie zdradzę jak. Osierocona przez opiekuna kotka ZDZISIA nie była mile widziana przez rodzinę zmarłego. Tęskniła za ukochanym panem tak bardzo, że przestała jeść, poza tym czuła, że nie chcą jej już w tym domu. Znalazło się jednak pewne rozwiązanie... Suczka NESKA pomogła Natalii przetrwać słomianą samotność, kiedy jej mąż pracował, pływając na statku, a syn studiował daleko od domu. A pewnego dnia ta niepozorna suczka zrobiła coś niesamowitego. Lekiem na smutki Marceliny stał się kot SZOPEN, jednak los bywa przewrotny i zafundował dziewczynie niezły rollercoaster emocjonalny, kiedy na jej drodze niespodziewanie i w sytuacji, kiedy życie ukochanego kota było zagrożone, stanął jej były chłopak. CZAREK, kot ze schroniska, stał się małym terapeutą dla pewnej siedemnastolatki, przechodzącej właśnie okres buntu i przeżywającej rozwód rodziców. Piesek KODI zaś nagle został bez swojej ukochanej pani, za to z nietolerującymi go rodzicami Kasi, od których uciekł, by trafić do kogoś, dla kogo stał się przyjacielem.

Każdy z tekstów ma swój klimat i opowiada interesującą historię. Losy bohaterów, zarówno ludzkich, jak i zwierzęcych, przeplatają się czasami w zadziwiający sposób, ale wszystkie wydarzenia są bardzo realistyczne i mogłyby się przydarzyć każdemu z nas. Czasami aż trudno uwierzyć, że nasi bracia mniejsi tak wiele rozumieją i potrafią być lekiem na całe zło, które nam się przytrafia. O tym właśnie są te opowiadania. O wzajemnym wsparciu i szczęściu, które wnoszą w życie ludzi zwierzęta. Przygotujcie się na ogromne emocje.

Część dochodów ze sprzedaży tej książki otrzyma Fundacja "Przytuliska u Wandy", której podopiecznymi są zwierzęta występujące w opowiadaniach. Jest to kolejny, obok świetnych historii, powód, aby zaopatrzyć się w tę publikację. Polecam :-)

Avatar użytkownika - losar
losar
Przeczytane:2022-01-15, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2022,
Nic dwa razy się nie zdarzy
Joanna Szarańska0
Okładka ksiązki - Nic dwa razy się nie zdarzy

To miał być najpiękniejszy dzień w życiu Kaliny… ups! To już chyba było? Nie szkodzi! Kalina przygotowuje się do ślubu z Markiem i robi wszystko...

Droga, którą przeszłam
Agata Przybyłek0
Okładka ksiązki - Droga, którą przeszłam

Każda jej książka niesie ogromny ładunek emocjonalny. Agata Przybyłek kolejny raz udowadnia, jak zaskakujące scenariusze potrafi napisać życie. Alicja...