Szczęście w kolorze burgunda

Magda ma czterdziestkę na karku, piętnastoletni staż małżeński i dwoje dzieci w wieku szkolnym. Zapracowany mąż nie rozumie, że do szczęścia wciąż potrzeba jej słowa ,,kocham". Choćby tylko od czasu do czasu. I odrobiny szaleństwa - na przykład kąpieli w toni burgunda w jakimś SPA. Tymczasem o miłości zapewnia ją zupełnie ktoś inny... Niestety, wszystko wskazuje na to, że w życiu jej męża pojawiła się inna kobieta. Spokojne i poukładane życie zmienia się w pasmo udręk, których nie jest w stanie rozproszyć żaden tajemniczy wielbiciel. Magdzie trudno przełknąć gorycz małżeńskiej  porażki. Jej uczucie zostanie wystawione na próbę. Podobnie jak przyjaciółki Majki, chociaż z zupełnie innej przyczyny. W dodatku druga przyjaciółka, Dorka, decyduje się na niełatwy życiowy krok. Nikt nie wie, ile zamieszania może wywołać mały dowód zakupu. Czy Magdzie i jej przyjaciółkom uda się ocalić miłość i odnaleźć szczęście?

Informacje dodatkowe o Szczęście w kolorze burgunda:

Wydawnictwo: Replika
Data wydania: 2014-07-30
Tłumaczenie: brak

Kup książkę Szczęście w kolorze burgunda

Szczęście w kolorze burgunda - opinie o książce

Ciepła, zabawna, chwilami wymagająca "zatrzymania się i zastanowienia" opowieść o perypetiach trzech przyjaciółek i ich rodzin. Pokazująca, że relacje międzyludzkie trzeba też pielęgnować, niezależnie jaki "mają staż".
Avatar użytkownika - atena
atena
Przeczytane:2014-12-17, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2014,
Każdy potrzebuje miłości, a bohaterka powieści "Szczęście w kolorze burgunda" coraz częściej zauważa, że mąż już nie mówi "kocham Cię". Oprócz tego coraz później wraca z pracy, nie jedzie na wspólnie zaplanowany urlop, więc nic dziwnego, że nachodzą ją myśli, że współmałżonek ją zdradza. Przyjaciółki Majka i Dorka mają własne problemy i trudno pocieszyć im Magdę. Fakt, że kobieta zbliża się do magicznego wieku 40 lat też nie pomaga. Jak potoczą się jej losy? Przeczytajcie, polecam
Karolina Kubilus pisze o życiu, o sprawach codziennych i jakże nam bliskich. O małżeństwie, które z biegiem lat ewoluuje i miłości, której pierwszy żar zmienia się w uczucie dojrzałe. Porusza temat kobiecej przyjaźni, dokonywania wyborów między pragnieniami a powinnościami oraz tajemnic i niedopowiedzeń, które mogą wystawić na ciężką próbę nawet najbardziej udany związek. Pokazuje, jak niewiele trzeba, aby stracić wzajemne zaufanie i zbłądzić. "Szczęście w kolorze burgunda" to powieść z gatunku lekkich i przyjemnych pozwalających miło spędzić czas. I choć autorka nie napisała niczego odkrywczego to przedstawiona historia pobudza czytelnika do refleksji i przemyśleń. Dodaje wiary i pozwala ufać w to, że nie wszystkie objawy kryzysu wieku średniego muszą oznaczać najgorsze. A po czterdziestce życie też może być kolorowe i pełne niespodzianek. Polecam.
Avatar użytkownika - izabela81
izabela81
Przeczytane:2014-10-05, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki - 2014, Mam,
To optymistyczna i ciepła opowieść o przyjaźni i miłości, w której znajdziemy pełno komicznych sytuacji, niedomówień i tajemnic. Autorka pokazuje, jak ważnym elementem małżeństwa jest komunikacja, która pomaga uniknąć wielu konfliktów i niedomówień. Zamiast snuć domysły i wyobrażać sobie nie wiadomo co, warto rozmawiać i wszystko sobie wyjaśniać. Bardzo podobał mi się wątek teściowej Magdy - głównej bohaterki. Poprzez jej powiedzonka, spostrzeżenia i kłopoty i wszystko to o czym mówi zdawała się być żywcem wyjęta z naszego życia.
Avatar użytkownika - SteveS
SteveS
Przeczytane:2014-08-26, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki w 2014, Mam,
Rewelacyjna, lekka lektura w sam raz na wieczorne czytanie! Połknęłam ją dosłownie w kilka godzin, i choć początkowo irytował mnie styl autorki, to jednak po kilku stronach się wciągnęłam. Bardzo, bardzo ciekawa pozycja polskiej, kobiecej literatury na odstresowane i poprawę nastroju!
Avatar użytkownika - asymaka
asymaka
Przeczytane:2014-07-30, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2014 ,
Doprawdy przezabawna, idealna na letnie popołudnie lektura. Pełna komicznych sytuacji, niedomówień i tajemnic. W gruncie rzeczy dzięki tej lekkiej i wesołej propozycji literackiej Karoliny Kubilus dowiemy się, jak ważne są rozmowy między partnerami, próby wyjaśnienia wszelkich nieporozumień, zamiast snucia domysłów i wyobrażania sobie nie wiadomo czego. Książkę polecam zdecydowanie. Warto ją przeczytać choćby po to, by dowiedzieć się, czy Magdzie udało się zdobyć tytułowe ,,Szczęście w kolorze burgunda"?
Avatar użytkownika - Beatricze
Przeczytane:2014-09-26, Ocena: 4, Przeczytałam,
Serce nie słucha
Karolina Kubilus0
Okładka ksiązki - Serce nie słucha

Czy serce i rozum zawsze muszą śpiewać na dwa głosy? Anita z całą pewnością może powiedzieć, że do wszystkiego w życiu doszła samodzielnie. No, prawie...

Anioł na szczęście
Karolina Kubilus0
Okładka ksiązki - Anioł na szczęście

Czy Amor zamiast strzały może użyć... nart? Okazuje się, że może! Przekonał się o tym na własnej skórze 13-letni Jędrek, jednak minie sporo czasu, zanim...