Szczury Wrocławia. Kraty

Tom 2 cyklu Szczury Wrocławia

10 sierpnia 1963. Epidemia czarnej ospy, po której Wrocław został objęty ścisłą kwarantanną, staje się preludium znacznie poważniejszych wydarzeń. W ciągu zaledwie kilku godzin milicja oraz wezwane na pomoc oddziały wojska tracą kontrolę nad mnożącymi się w zastraszającym tempie hordami nieumarłych. Z dnia na dzień upada stary porządek rzeczy.

Garstka ludzi próbuje znaleźć ocalenie za murami więzienia. Cena ich bezpieczeństwa jest wysoka – na wolność wydostają się najgorsi przestępcy, w tym wielu skazanych na śmierć morderców, którzy są najlepiej przystosowani do przetrwania w chaosie, jaki ogarnął miasto. Jednym z nich jest Fabian Sprycha, bezwzględny zabójca i kanibal, który zrobi wszystko, by ludzie mu podobni objęli władzę nad Wrocławiem.

„Szczury Wrocławia” to historia zmagań o kształt nowej rzeczywistości, w której drugi człowiek może okazać się gorszym wrogiem niż hordy zombie.

źródło opisu: Insignis 2019

Informacje dodatkowe o Szczury Wrocławia. Kraty:

Wydawnictwo: Insignis
Data wydania: 2019-01-30
ISBN: 978-83-66071-17-9

Tagi: apokalipsa Szczury Wrocławia Kraty zombie czarna ospa epidemia

Kup książkę Szczury Wrocławia. Kraty

Szczury Wrocławia. Kraty - opinie o książce

Nie tylko żywe trupy stanowią zagrożenie dla miasta. Ocaleni muszą się zmierzyć z zwyrodnialcami, którzy opuścili więzienne mury. Plany władz więziennych wobec osadzonych nie powiódł się. Ktoś może ponieść ogromne konsekwencje za podjęte decyzje.

Paulina chce ocalić kobiety, które są brankami byłych więźniów. Czeka ją wyczerpująca misja.

Trwają też badania nad zombiakami. Pojawia się też inny problem, co z pochowanymi na cmentarzu, którzy umarli przed zarazą?

Drugi tom bardziej mi się podobał od poprzedniego.

Polecam ?

Avatar użytkownika - djas
djas
Przeczytane:2022-01-02, Ocena: 4, Przeczytałem, 52 książki 2022, Mam,

Jakoś tak mi się nierówno to czytało. Raz miałem książkowstręt, raz nie mogłem się oderwać. I w zasadzie nie wiem czy to wina Roberta, czy moja. Szczury Wrocławia nie są moją ulubioną pozycją autora, którego miałem okazję poznać, gdy wydawał moje opowiadania w swoim piśmie. Najbardziej zapewne przeszkadzają mi zombiaki, które są niezniszczalne. Przeszkadza mi też wszechobecne prawo Muphyego, które sprawia, że praktycznie wszystko idzie bohaterom źle. Tyle pecha chyba nikt nie może mieć... Niemniej na pewno sięgnę po "Szpital", który czeka już na półce. Ale - Robercie - pisałeś bardziej wciągająco!

Avatar użytkownika - brzoza_dg
brzoza_dg
Przeczytane:2019-07-25, Ocena: 5, Przeczytałem, 2019,
Pola dawno zapomnianych bitew: Bukowski (Tom 2). Uderzenie wyprzedzające
Robert J. Szmidt0
Okładka ksiązki - Pola dawno zapomnianych bitew: Bukowski (Tom 2). Uderzenie wyprzedzające

Czy uda się zapobiec totalnemu zniewoleniu żyjącej wśród gwiazd ludzkości? Najnowszy tom epickiej space opery POLA DAWNO ZAPOMNIANYCH BITEW wydanej w USA...

Apokalipsa według Pana Jana
Robert J. Szmidt0
Okładka ksiązki - Apokalipsa według Pana Jana

Ta wojna właśnie się zaczyna! Niedaleka przyszłość. W pożodze nuklearnego piekła ginie znana nam cywilizacja. W świecie pełnym śmierci, gruzów, radiacji...