Szklane gejsze

Każda dziewczyna ma swoją cenę...

Stephanie chce zostać aktorką, ale nie stać jej na studia. Przyjeżdża do Tokio znęcona opowieściami przyjaciółek o łatwości zarabiania tam pieniędzy

- wystarczy pracować jako hostessa i śmiać się z dowcipów podpitych biznesmenów. Żadnego seksu! Na miejscu okazuje się, że wszystko wygląda

zupełnie inaczej..

Informacje dodatkowe o Szklane gejsze:

Wydawnictwo: Buchmann
Data wydania: 2013-12-04

Kup książkę Szklane gejsze

Szklane gejsze - opinie o książce

"Szklane Gejsze" S. Quinn. Do Japonii przyjeżdża Stephanie, która ucieka od dawnegi życia i potrzebuje zarobić dużą sumę pieniędzy w krótkim czasie. Dołącza do swoich dwóch koleżanek, które prqcują jako hostessy. Jedna znika, druga nie chce z nią rozmawiać. Nie są to hostessy takie jakie są w Polsce. Tutaj hostess jest damą do towarzystwa. Liczą się tutaj: egoizm, pieniądze, narkotyki i mężczyźni. Zatraca się siebie. Steph chce odnaleźć swoją "zaginioną" koleżankę.

Nie jest to erotyk. Nie ma tutaj opisów erotycznych. Natomiast pojawia siew tej ksiązce wykorzystywanie seksualne.

W książce podobało mi się, podzielenie na rozdziały skupiające się na przeżyciach poszczególnych osób: opowieśc Mamy-san (burdel mamy) o jej życiu i pomyśle na seksbiznes, wątek nauk Gejszy, powieść innej dziewczyny pracującej jako "hostessa".

Po przeczytaniu książki sprawdziłam jej opinie. Nie były zachwycające. Dużo osób irytowało się główną bohaterką, tym że szukała swojej przyjaciółki czy też to, że powieść nie była spójna. Natomiast twierdzę, że nie wychwyciłam nie spójności. Podobało mi się oddanie bohaterki dla swojej przyjaciółki, to jak z pasją jej szukała. Jak na chwilę zatraca się w zdobywaniu jenów, ale jednak odzyskuje jasnośc umysłu.

To była dobra książka. Pochłonęłam ją od pierwszych stron.

Avatar użytkownika - KarenKa
KarenKa