Szokujące tajemnice autorów lektur szkolnych

Kolejna porcja smakowitych historii dotyczących klasyków literatury. Kolejna porcja smakowitych historii dotyczących klasyków literatury. Poprzednie części p.t. ,,Sekretne życie autorów lektur szkolnych" i ,,Nieznane losy autorów lektur szkolnych" stały się wydawniczymi hitami.

o ,,Gdy cię nie widzę, nie wzdycham, nie płaczę". Gustaw i Maryla. Prawda i legenda o największej romantycznej miłości Mickiewicza

o Ku pokrzepieniu serc i sakiewki. Mały rycerz i jego dziurawe kieszenie. Henryk Sienkiewicz w wersji finansowej

o Urszulka w ogóle nie istniała, a Jan Kochanowski nie tylko wielkim poetą był, ale i zamożnym przemysłowcem?  To wszystko lipa?

o Mikołaj Rej. Pieniacz, żarłok i patriota. Żywot człowieka nie do końca poczciwego.

o Gabriela Zapolska. Wszystkie sezonowe miłości autorki ,,Moralności pani Dulskiej"

o Józef Kraszewski. Pracoholik - rekordzista. Największy szpieg wśród pisarzy i najskuteczniejszy agent wpływu warszawskiej finansjery

o Janusz Przymanowski. Czterej pancerni i bujda na resorach. Komunistyczna bezpieka na tropach najpopularniejszego pisarza PRL-u.

o Tańczący z faktami. ,,Jedyny prawdziwy polski Indianin". Stanisław Supłatowicz -  Sat - Okh i jego piętrowe konfabulacje.

o Amazonia, Tahiti i Madagaskar. Arkady Fiedler. Podróżnik, odkrywca, wieczny emigrant. Dywizjon 303 i  Patriotyczny Ruch ocalenia Narodowego.

Informacje dodatkowe o Szokujące tajemnice autorów lektur szkolnych:

Wydawnictwo: Fronda
Data wydania: 2022-05-28
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 978-83-8079-753-6
Ilustracje:Tak

Kup książkę Szokujące tajemnice autorów lektur szkolnych

Szokujące tajemnice autorów lektur szkolnych - opinie o książce

Historyczne Archiwum X
Sławomir Koper 0
Okładka ksiązki - Historyczne Archiwum X

Śledztwo po stuleciach w sprawie słynnych śmierci   Czy można po stuleciach, mając jedynie dostęp do archiwów pisanych znaleźć nowe...

Żony Bogów. Cztery portrety żon sławnych pisarzy
Sławomir Koper0
Okładka ksiązki - Żony Bogów. Cztery portrety żon sławnych pisarzy

My ich znamy jako wielkich artystów, bliskich doskonałości. A one, żyjąc w cieniu sławnych mężów, widziały na co dzień wszystkie ich słabości, lęki, niedoskonałości...