Tata. Człowiek, mit, legenda

Bądź bohaterem dla swojego dziecka!

Silniejszy niż Wielka Stopa, potężniejszy niż Thor, mądrzejszy niż Einstein... Szast-prast i już - w mig robi najlepsze spaghetti z czekoladowymi drażami. Zmienia pieluchy, bo po prostu to lubi, potrafi też liczyć do nieskończoności. I to dwa razy!

Tata. Najwspanialszy człowiek pod słońcem!

Zabawna i niezwykle wzruszająca opowieść o miłości, która jest w stanie zmienić zwykłego rodzica w wielkiego bohatera.

Na końcu książki mały czytelnik znajdzie niespodziankę - specjalne miejsce na opowieść o jego, wyjątkowym tacie.

Książkę zilustrował Dani Torrent, laureat wielu wyróżnień, w tym nagród fundacji Fita z Girony i Manuel António da Mota z Portugalii, doceniony również przez amerykańskie Stowarzyszenie Ilustratorów (SOI).

Święto szalonej wyobraźni pewnego ojca.

,,Publisher's Weekly"

Czytelnicy zamarzą, by być jak ten tata i jego syn - marzyć o wielkich rzeczach i je osiągać.

,,Kirkus"

Fragment książki:

A gdy po kąpieli i umyciu zębów chcę się do niego przytulić w łóżku, tata zawsze się zgadza.

I wtedy, tuż przed zaśnięciem, mówi do mnie to, co lubię najbardziej:

- Śpij spokojnie, mały. I pamiętaj, żeby mieć wielkie marzenia, bo możesz osiągnąć wszystko.

Z takim tatą jak mój chyba naprawdę mogę.

Ale wiesz, o czym marzę najbardziej?

Żeby być takim jak on.

O autorze:

Mifflin Lowe - pisarz, autor tekstów piosenek, muzyk. Opublikował dwanaście książek, które sprzedały się w ponad trzystu tysiącach egzemplarzy, tłumaczony na kilka języków. Autor między innymi: The True West, The Cuddle Book, zbiorów wierszy dla dzieci: Beasts by the Bunches i Z-Z-Z-Z-Z-Z. A Bedtime Story oraz książek dla dorosłych: The Cheapskate's Handbook, I Hate Fun oraz How To Be A Celebrity.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Informacje dodatkowe o Tata. Człowiek, mit, legenda:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2022-05-18

Tagi: Dzieci od ok. 3 lat

Kup książkę Tata. Człowiek, mit, legenda

Tata. Człowiek, mit, legenda - opinie o książce

Często mówi się, że tata to pierwszy bohater syna i pierwsza miłość córki, chyba muszę się zgodzić z tym powiedzeniem, ponieważ na co dzień obserwuję taką cudowną relację i cieszę się, że moje dzieci mają taki wzór do naśladowania.
Książka ze zdjęcia opisuje nam losy pewnej rodziny, narratorem jest syn, a głównym bohaterem jest jego tata, który ma wszystkie super moce, jakie sobie można tylko wymarzyć, bohaterami pobocznymi są mama i młodsza siostra. Ten wspaniały tata potrafi latać, czytać z zamkniętymi oczami, walczyć z wężem oraz jest najsilniejszy na świecie, oczywiście tak tylko postrzega go syn, tak naprawdę jest zwykłym człowiekiem, jak każdy, ale chłopczykowi wydaje się, że on to wszystko robi i bardzo go podziwia. Jego tata może nie jest idealny dla innych, ale dla niego właśnie taki jest, jedyny i niepowtarzalny i on chce być w przyszłości dokładnie taki sam.
Ta historia jest bardzo piękna i pokazuje, jak dzieci postrzegają rodziców, dla nich nie liczą się nowe zabawki, ekskluzywne wakacje tylko czas, który im się poświęci na wspólną zabawę. W tej historii skupiamy się na roli ojca w życiu dzieci, jak widać to bardzo ważna postać, równie ważna, jak mama i niezastąpiona, dlatego tak ważne jest, żeby każdy miał mamę i tatę. Często mamy są ostrożne i to z tatą można przeżyć lepsze historie takie jak podrzucanie aż do nieba czy chodzenie po drzewach, także warto tę relację pielęgnować i o nią dbać. W oczach dzieci rodzice są bohaterami, one przeżywają wszystko mocniej i mają lepszą wyobraźnię, więc dla nich rolka z ręcznika papierowego to luneta, a zwykły karton to statek kosmiczny i chociaż my wiemy, jak jest naprawdę, one będą wszystkim mówić, że byli w kosmosie dzięki rodzicom.
Książka ma bardzo fajną grafikę, która pokazuje, jak daną scenę widzi dziecko oraz, jak ona wygląda naprawdę, więc można się przy niej nieźle pośmiać. Ta publikacja to świetny pomysł na prezent, bardzo oryginalny i niebanalny a z odpowiednią dedykacją będzie wyjątkową pamiątką na lata.

„Tata. Człowiek, mit, legenda” to opowieść o tacie z perspektywy dziecka. W tym przypadku bohaterem książeczki jest tata Franka, silniejszy niż Wielka Stopa, potężniejszy niż Thor, mądrzejszy niż Einstein. Tata, który nigdy się nie męczy, nigdy nie ma dość i który ma wiele talentów. Potrafi na przykład czytać książki z zamkniętymi oczami, wystrzelić dzieci w kosmos lub przygotować jedyny w swoim rodzaju obiad: spaghetti z czekoladowymi drażami, sosem czekoladowym i chipsami. Który potrafi wesprzeć w trudnych chwilach, pocieszyć, przytulić i jak nikt inny umie okazywać miłość na milion różnych sposobów. I który dla dziecka jest autorytetem, jego osobistym bohaterem. Mimo wad (zazwyczaj zauważanych przez mamę, która czuwa również nad tatą) jest idealny, dokładnie taki jak ma być. Ta krótka opowieść jest wspaniałą, chwytającą za serce historią, która w przepiękny sposób wyraża te wszystkie uczucia wobec ojców, których często nie potrafimy wyrazić słowami. Nada się idealnie na prezent dla taty, z okazji Dnia Taty, jego urodzin, imienin lub dowolnego święta. Będzie też dobra do wspólnego czytania z dzieckiem.

Opowieść o tacie wydana została w wielkim, robiącym wrażenie formacie i wzbogacona wyjątkowymi ilustracjami, których autorem jest nagradzany artysta – Dani Torrent. Kartki książki są dość grube, a druk duży, dlatego tę książeczkę dziecko może czytać samo. No i jest naprawdę bardzo kolorowa i przyciąga wzrok. Ta niewielka, trzydziestodwustronicowa opowieść daje wiele frajdy także dorosłemu czytelnikowi, chociaż skierowana jest do młodszych dzieci. Jest zabawna, głównie przez fragmenty które odnoszą się do mamy, której stanowczość i opanowanie zawsze ogarną chaos stworzony przez bohaterskiego tatę. Bawi, ale potrafi też wzruszyć. Krótka, ale pełna wartościowej treści. Na końcu książki mały czytelnik znajdzie niespodziankę – specjalne miejsce na opowieść o jego wyjątkowym tacie. Może stworzyć własną listę, opowieść lub namalować rysunek. Na początku natomiast dziecko znajdzie miejsce, w którym może wpisać własną dedykację lub napisać tylko dla kogo i od kogo jest ta niezwykła książeczka.

„Tata. Człowiek, mit, legenda” to wyjątkowa, zabawna i niezwykle wzruszająca opowieść o miłości, która jest w stanie zmienić zwykłego rodzica w wielkiego bohatera. To książka, która pozwoli każdemu tacie choć przez chwilę poczuć się legendą. Serdecznie polecam!

Avatar użytkownika - przyrodaz
przyrodaz
Przeczytane:2022-05-25, Ocena: 6, Przeczytałam,

,, I wtedy przed zaśnięciem, mówi do mnie to, co lubię najbardziej:
-Śpij spokojnie, mały. I pamiętaj żeby mieć wielkie marzenia, bo możesz osiągnąć wszystko ".

Książka jest przeznaczona dla dzieci w wieku nawet 4 lat do nieskończoności. Dla naszych rodziców zawsze będziemy dziećmi, tak jak i oni dla nas zawsze będą rodzicami. Zanim jednak opowiem wam o treści chcę byście wiedzieli, że jest idealnym prezentem na Dzień Ojca. Na ostatniej stronie książki możecie sami napisać za co podziwiacie waszego tatę i mu tę książkę podarować. Będzie to wspaniała pamiątka na całe życie. Bycie przykładnym rodzicem to ciężka sprawa, tyle tylko, że nasz bohater, dziesięcioletni chłopiec widzi w nim bohatera. Czyta mu bajki przed snem, przy zabawie z wężem ogrodowym udają, że jest prawdziwy. Kiedy coś mu nie wychodzi, to na niego zawsze może liczyć. Kiedy budzi go zły sen, tata pozwala mu wejść do swojego łóżka, by czuł się bezpiecznie. Kiedy jest głodny, tata potrafi przygotować mu specjalne jedzenie podśpiewując przy tym wesoło. Dla swojego synka jest kimś idealnym. Ma wady tak jak każdy, nie zawsze jest idealny i potrafi dostać mandat, jednak jego dobry humor i uśmiech sprawiają, że jest kimś więcej niż tatą. Sama się wzruszyłam przy czytaniu tej książki, choć ilość treści jest naprawdę znikoma. Zawiera ogrom rysunków, gdzie widać że i mama z siostrą jest obecna w ich życiu. Jest większą realistką i niekiedy po jej minie widać co sądzi o zachowaniu swojego męża. Jednak będzie podkreślone, że ze względu na jego (nie) wyjątkowość, bardzo mocno go kocha.
To ukazanie bardzo szczęśliwej rodziny, która wspiera się nawzajem. Rodzice nie zawsze bywają idealni, jednak większość z nich kocha swoje dzieci bezgranicznie i bezwarunkowo. Jeśli i ty kochasz tak swojego tatę, nie ważne ile masz lat, podaruj mu tę książkę i na końcu napisz za co go podziwiasz. Zawsze znajdzie się coś za co warto podziękować. Spieszmy się, gdyż nikt nie będzie żył wiecznie...