Ten drugi ty tom 1

Ciekawość to pierwszy stopień do piekła, powiadają. O prawdziwości tych słów przekonała się młoda bohaterka, którą dociekliwość nieraz wpędziła w poważne tarapaty. Jednak jak przejść obojętnie obok niewyjaśnionych leśnych ataków, które w krótkim czasie znalazły się na ustach wszystkich mieszkańców Kanady? W jaki sposób nie zainteresować się nowym kolegą z klasy, którego zniknięcie nie dziwi nauczycieli, a każda niemal próba dowiedzenia się czegoś na jego temat kończy się fiaskiem? Dziewczyna postanawia zbadać obie sprawy, nie podejrzewając nawet, że ta decyzja na zawsze odmieni jej życie. Przygotujcie się na spotkanie ze stworami rodem z najgorszych koszmarów. Towarzyszyć wam będą zdrada, odrobina rozczarowania, trochę smutku, masa podstępu, kropla pożądania i spory łyk miłości.

Informacje dodatkowe o Ten drugi ty tom 1:

Tytuł: "Ten drugi ty." Tom 1
Autor: Martyna Stawiszyńska
Data premiery: 17.05.2023r.
Wydawnictwo: Lekkie

Kto z Was jest fanem "Zmierzchu"?
Lubicie motyw wampirów w książkach?
"Ten drugi Ty" to książka niepozorna. Po opisie myślałam, że przeczytam jakiś thriller z miłością w tle... A dostałam książkę, która dostarczyła mi tyle emocji, że wieczorem zastanawiałam się czy zasnę 🙈
Nie spodziewalam się tego!
I już teraz Wam zdradzę, że jest to jedna z lepszych pozycji, które przeczytałam w tym roku. Czytałam ją z wypiekami na twarzy.
Ja🙈 która raczej nie czyta takich książek... Bo trochę w niej magii... tajemnicy... dziwnych snów... A ja przecież wolę proste romanse.
Aczkolwiek tu też działo się coś w sferze uczuciowej, ale to było bardzo subtelne... niespieszne... Po prostu urocze 🥰
Pewnie zastanawiacie się o czym było?
Już Wam piszę!
Lily mieszka w małym miasteczku na południu Kanady. Od pewnego czasu miewa dziwne sny. Jej przyjaciółka wierzy w ich moc i zaczyna ją nakręcać, że Lily otrzymuje jakieś znaki. Do tego wszystkiego w lesie grasuje "bestia", która zabija zwierzynę i atakuje ludzi.
Kim jest?
Czy ktoś ją widział?
Jakby tego wszystkiego było mało w klasie Lily miał pojawić się nowy chłopak. Właśnie "miał", ale słuch o nim zaginął rok wcześniej🤷‍♀️
Siedemnastolatka postanawia na własną rękę znaleźć Nathaniela Salvę...
Czy chłopak i bestia są ze sobą powiązani?
Może ktoś z Was powie, że to banalna historia, że pewnie przewidywalna. Przeczytałam wiele książek i przyznam, że ta książka jest zupełnie inna. Może potrzebowałam takiej odskoczni? Może miała wpaść w moje ręce właśnie teraz?
Nie wiem.
Wiem jedno, że jak tylko pojawi się druga część to rzucę wszystkie inne książki, które czekają w kolejce, by poznać dalsze losy bohaterów...
A premiera drugiego tomu już wkrótce😍

Avatar użytkownika - Bookszonki
Bookszonki
Przeczytane:2023-06-02, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,

𝕋𝕖𝕟 𝕕𝕣𝕦𝕘𝕚 𝕋𝕪

Tak bardzo czekam na tom drugi, że aż boli 🙈

Świetna jest ta książka 🔥

Przeczytałam ją jeszcze w maju ale czekała cierpliwie na recenzję aż opadną emocje.

Nie dość, że przeczytałam ją na raz to tak dobrze prezentuje się na zdjęciach, że dodałam wszystkie 🙈😂

Lilianne interesuje się tajemniczym uczniem, który nigdy nie pojawił się w szkole a także nikt z mieszkańców i pozostałych uczniów nie chce o nim mówić.

Do tego w lesie jej małego miasteczka dochodzi do brutalnych ataków na mieszkańców.

Dziewczyna jest ciekawska jak cholera i postanawia za wszelką cenę dowiedzieć się, co się dzieje w lesie a przede wszystkim chce wiedzieć wszystko o tym tajemniczym chłopaku.

Oprócz ciekawości jest równie mocno uparta i zdeterminowana.

Lilianne jest córką nauczycielki, która jak się okazuje, jedyna była przychylna temu nastolatkowi.

Wciągająca akcja, sekrety, tajemnice i zdrady a także pożądanie i smutek.

Coś mi się widzi, że w drugim tomie mogą pojawić się wątki fantastyczne i chyba wyczułam nawet lykantropię 🔥

W to mi graj.

Również zaintrygował mnie Nathaniel i jego osoba w dalszym ciągu jest spowita aurą tajemniczości dlatego tym mocniej nie mogę się doczekać drugiego tomu 🙂

Z tego, co mi się obiło o uszy, nie powinnam już czekać zbyt długo ❤️

Przy tej lekturze nie brakło wzruszeń, emocje buzowały od radości przez smutek do gniewu nawet.

Wątek miłosny jest delikatny i rozwija się w swobodnym tempie.

I jeszcze na końcu plot twist, którego poniekąd częściowo się spodziewałam, w postaci cholernie przystojnego prawnika, który okazał się być bliskim naszej gwiazdy z domku w lesie.

Do klasy Lili ma dołączyć nowy uczeń. Nathaniel jednak nie pojawia się w szkole, nikt nie chce o nim rozmawiać. Zaintrygowana dziewczyna postanawia poznać tajemniczego chłopaka. Tymczasem w lasach wokół miasteczka dochodzi do brutalnych ataków. Czy Lili jest w niebezpieczeństwie? Dokąd doprowadzi ją ciekawość? Przekonajcie się sami...
Jest to młodzieżówka pełna fantastyki i grozy. Trochę przywodzi na myśl "Zmierzch" - mamy tajemniczego chłopaka i popadającą w kłopoty dziewczynę, która chce odkryć jego sekret. Na szczęście Lili nie jest tak irytująca jak Bella.
Autorka pisze lekko i przyjemnie, książka ma nieco mroczny klimat, jest pełna zagadek, które próbujemy razem z bohaterką rozwikłać. Czyta się bardzo szybko, akcja wciąga, bardzo chce się poznać sekret Nathaniela, choć nie tylko on skrywa tu tajemnice. Zakończenie zostawia wiele pytań - bardzo się cieszę, że mam pod ręką drugi tom. Polecam!

Avatar użytkownika - Witwona
Witwona
Przeczytane:2023-08-16, Ocena: 5, Przeczytałam,
Ten drugi ty tom 2
Martyna Stawiszyńska0
Okładka ksiązki - Ten drugi ty tom 2

Drugi tom historii Lili i Nathaniela.   Zszokowana dziewczyna z trudem stara się udźwignąć ciężar prawdy, która okazuje się jednak zbyt okrutna. Dodatkowo...