To mnie zabije

Kiedy pozycja Matyldy na popularnej platformie streamingowej spada, dziewczyna postanawia zrobić wszystko, by wrócić na szczyt. Do czego się posunie i kogo poświęci?

Matylda, dwudziestodwuletnia lekomanka, pracuje jako seksworkerka na kamerkach internetowych. Kiedy jej pozycja na TurnedOn spada, dziewczyna zaczyna posuwać się do coraz gorszych i okrutniejszych czynów. Zrobi wszystko, żeby wyeliminować konkurencję.

Tak poznaje kulisy tajemniczej gry. Ktoś porywa i brutalnie wykorzystuje młode kobiety. Nawet gdy wreszcie odzyskują wolność, ich koszmar się nie kończy... Wkrótce każda z nich otrzymuje wiadomość: ,,chcesz zagrać jeszcze raz?".

Kto stoi za porwaniami? Jakie tajemnice znają uprowadzone kobiety? I jaki udział w tej ponurej sprawie ma mężczyzna o imieniu Leon?

Thriller psychologiczny inspirowany kultowym filmem

Leon zawodowiec

Informacje dodatkowe o To mnie zabije:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2023-02-01

Tagi: Thrillery i suspens

Kup książkę To mnie zabije

To mnie zabije - opinie o książce

Avatar użytkownika - Grazyna_a_czyta
Grazyna_a_czyta
Przeczytane:2023-02-26,

Matylda to młoda influencerka, zarabiająca na sekskamerkach internetowych. Jej pozycja odnotowuję coraz to większe spadki popularności, osiągając coraz niższą pozycję w rankingach. Dla niej samej oznacza to mniejszą ilość fanów a co za tym idzie mniejsze zarobki. Do czego posunie się kobieta by ponownie wbić się na szczyt? W tym samym czasie ktoś porywa kobiety i wykorzystuje je w brutalny sposób. Po odzyskaniu świadomości ofiary niczego nie pamiętają z minionych wydarzeń. Co łączy je z młodą seksworkerką?

Książka ma nieco ponad 250 stron i czyta się ją bardzo szybko. Autor ma przyjemny styl. Przeplata ze sobą różne perspektywy i wspomnienia bohaterów, które z każdym rozdziałem pokazują pełniejszy obraz całej historii. Zwroty akcji podkręcają atmosferę a przez całą pozycję czuć niemałe napięcie. Utrzymuje to czytelnika w oczekiwaniu na kolejne wydarzenia, przez co miałam trudność z oderwaniem się od tej pozycji choćby na moment. Bohaterowie są świetnie wykreowani, przede wszystkim główna postać, Matylda. Trudno mi się było do niej ustosunkować, zwłaszcza, że w tej książce nie wszystko jest oczywiste. Zaskakuje pomysłowością, czasem drażni lekkomyślnością a czasami wręcz przeraża bezwzględnością. W trakcie lektury poznajemy jej przeszłość, która ukształtowała ją w specyficzny sposób. Skłonność do nadużywania leków, połączona z alkoholem nie polepsza jej percepcji prowadząc do kolejnych, coraz gorszych, czasem wręcz krwawych konsekwencji.

Autorowi fantastycznie udało się ukazać ludzką zazdrość i zawiść oraz bezwzględność świata, tak naprawdę nie tylko tego, w którym mają miejsce wydarzenia, ale i tego, który nas otacza na co dzień. Pokazał czym jest zemsta i chęć zniszczenia drugiej osoby. Fabuła jest niezwykle ciekawa. Skrzętnie utkana intryga prowadzi do coraz to innych wniosków wyprowadzając nas nie raz w pole. Nieco mroczny świat stron streemingowych, seksportali jest ciekawy i inny od tych, które spotykamy na co dzień w książkach z tego gatunku. Jest to naprawdę świetna mieszanka kryminału i thrillera. Polecam.

Avatar użytkownika - zlosnica_czyta
zlosnica_czyta
Przeczytane:2023-02-19,

O rany! Co to jest za książka!
Ale może od początku? Taaaak, tak będzie najkorzystniej.
Wspominałam w jednym poście, że jako czytelnik stawiam sobie wyzwania. Przekraczam granice swojego książkowego komfortu. Dlatego, kiedy otrzymałam wiadomość z propozycją zrecenzowania 'To mnie zabije' nie wahałam się ani przez minutę.

W powieści poznajemy punkt widzenia kilku bohaterów. Jest to o tyle ciekawy zabieg, że możemy poznać ich historię, przeżycia i motywy. Jako główną postacią jest Matylda. Dwudziestodwuletnia kobieta, pracująca jako seksworkerka na kamerkach internetowych. Kiedy zauważa, że jej pozycja w rankingu na TurnedOn spada, dziewczyna zaczyna posuwać się do coraz bardziej gorszych i okrutniejszych czynów. Pewnego dnia poznaje kulisy tajemniczej i mrocznej gry. Młode kobiety zostają porywane i brutalnie wykorzystywane. Następnie pozornie otrzymują wolność. Pozornie - bo każda z nich otrzymuje wiadomość: chcesz zagrać jeszcze raz? Zaczyna się walka z czasem i z demonami przeszłości. Kto stoi za porwaniami? Jaką rolę grają uprowadzone? I jaki udział w sprawie ma tajemniczy Leon?

Niezwykłe trzymająca w napięciu powieść. Thriller psychologiczny powodujący gęsią skórkę i szybsze bicie serca. Fabuła hipnotyzująca i wciągająca od pierwszej strony. Nieszablonowa, mroczna i tajemnicza. Charakterystyczni i perfekcyjnie wykreowani bohaterowie. Nie wspomnę już o samym zakończeniu książki, bo sama dopiero zbieram szczękę z podłogi.

Przyznam, że jestem pod ogromnym wrażeniem kunsztu i języka autora. Jestem pewna, że sięgnę jeszcze nie raz po tą pozycję oraz będę polecać każdemu. Szczególnie tym, którzy liczą na emocje wbijające w fotel.

Zlosnica_czyta

Avatar użytkownika - brunetkabooksrec
brunetkabooksrec
Przeczytane:2023-02-15, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,

Poznajemy 22-letnią Matyldę,  która pracuje na sekskamerkach. Kiedy jej pozycja na popularnej platformie spada postanawia zrobić wszystko,, by wyeliminować konkurencję i wrócić na szczyt. Zostaje wciągnięta w niebezpieczną grę. Ktoś porywa i brutalnie wykorzystuje młode kobiety.
Do czego posunie się Matylda?
Kto jest porywaczem? Jakie tajemnice znają uprowadzone kobiety? Kim jest Leon?

"To mnie zabije" to wstrząsająca historia, w której autor porusza ciężkie tematy. Sekbiznes, uzależnienie, handel żywym towarem, pornografia, sprzedawanie własnego ciała online. Autor pokazuje, że na świecie jest wiele niebezpieczeństw czyhających na młode osoby, które poszukują zrozumienia oraz miłości.
Autor stworzył kontrowersyjną fabułę, od której nie mogłam oderwać się.  Mroczny i brutalny świat seksbiznesu przenosi nas do sekskamerek, gdzie erotyka nie zna granic.
To lektura, która daje do myślenia i pokazująca jak młode osoby wciągnięte w łatwy zarobek mogą upaść i uzależnić się od używek szukając ukojenia. Podczas czytania odczuwałam niepokój i niepewność,  bo nie wiadomo, co wydarzy się na następnych stronach powieści.
Niby jest to fikcja literacka, ale aż ciarki przechodzą po skórze na samą myśl, że to mogłoby wydarzyć się w życiu realnym.
Świetnie wykreowani bohaterowie oraz i mistrzowsko skonstruowana intryga.
Nie będziecie nudzić się.  Gwarantowane emocje.  Wciągająca, przerażająca i szokująca historia.
Nie odłożycie tej książki dopóki nie poznacie zakończenia powieści.
Jeśli jesteście fanami kontrowersyjnych i mocnych lektur to ta dostarczy Wam mnóstwo emocji oraz wrażeń.  Zapewniam,  że przepadniecie.
Lubię styl autora i będę czekała na jego kolejne książki.

Polecam!

Avatar użytkownika - czytanienaplatan
czytanienaplatan
Przeczytane:2023-01-23, Ocena: 5, Przeczytałam,

Matylda i Leon? Pierwsze skojarzenie oczywiście z kultowym filmem „Leon zawodowiec” i rzeczywiście do niego nawiązuje najnowsza powieść Macieja Kaźmierczaka „To mnie zabije”. Podobnie jak w filmie mamy starszego mężczyznę i niepełnoletnią dziewczynę, którą ten wprowadza w tajniki swojej profesji. W przeciwieństwie do znanej nam filmowej historii nie jest to jednak zawód płatnego mordercy, a pełen możliwości, ale i pułapek seksbiznes.

Matylda "młoda, ambitna i wyuzdana" walczy o pierwszeństwo w rankingu popularności na platformach streamingowych. Jest w stanie zrobić wiele, by utrzymać pozycję, stałych klientów i zarobki. Gdy jest świadkiem przestępstwa, a ktoś włamuje się na jej profile budowana stabilność chwieje się niczym olbrzym na glinianych nogach. Dziewczyna traci kontrolę nad swoim życiem, a kolejne zdarzenia niczym trącane kostki domina coraz bardziej ją pogrążają. Nie wie, że ktoś wciąga ją w destrukcyjną grę, w której przyjdzie jej zagrać rolę życia.

Autor pozwala czytelnikowi zajrzeć za kulisy seksbiznesu pełnego przemocy i przekraczania kolejnych granic dostarczającego podniety podglądaczom, ociekającego zawiścią, rywalizacją i pogrążonego w uzależnieniach. Tu nie ma miejsca na przyjaźń, a ujawnienie własnych słabości jest zapalnikiem do rozkręcenia spirali hejtu.

Zaglądamy w przeszłość poznając mechanizm działania Leona wdzierającego się coraz bardziej w życie dziewczyny złaknionej miłości i akceptacji. Towarzyszymy również policji w prowadzonym aktualnie śledztwie. Te różne perspektywy pozwalają spojrzeć na sprawę pod innym kątem, poznać motywacje i prawdziwe oblicza bohaterów.

Autor stworzył bardzo mocną powieść obnażając zgniliznę świata, który może fascynować, ale i przerażać. Dosadne opisy, brutalne sceny, przepełniona erotyzmem, ale i poczuciem zagrożenia depresyjna atmosfera idealnie korespondują z fabułą, która wciąga w mrok i trzyma w napięciu. Gdzie kończy się gra, a zaczyna prawdziwe życie? Granica się zaciera, ale konsekwencje wyborów dokonywanych po obu jej stronach mogą okazać się równie dotkliwe.

Avatar użytkownika - kotoksiazka
kotoksiazka
Przeczytane:2023-02-02, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam,

TO MNIE ZABIJE to thriller psychologiczny, który na pewno podzieli czytelników. Sprawdź do której grupy Ty będziesz należeć 🤓.

Pamiętam emocja jakie wywołała u mnie poprzednia książka autora Macieja Kaźmierczak, więc sięgając po jego nowość liczyłam na podobną zabawę. Tym bardziej jak z okładki krzyczy do mnie napis „thriller inspirowany kultowym filmem Leon Zawodowiec”, który notabene uwielbiam 🖤, zatem z zapałem chwytam powieść i czytam!

I tak czytam, i czytam i szukam tych filmowych inspiracji, ale oprócz imion bohaterów i kilku sytuacji zbytnio nie doszukuje się niczego więcej. Nie powiem, akcja poprowadzona jest tak, że trudno się od niej oderwać, potęgują to krótkie rozdziały oraz przeplatanie przeszłości z teraźniejszością, aby lepiej zrozumieć motywację bohaterów. Dodatkowo postacie są świetnie przedstawione, może nie wzbudzają sympatii, ale chce się wiedzieć jak się potoczą ich losy. Na uznanie zasługuje również motyw z seks kamerkami oraz przesycona brutalnością i gęstą atmosferą fabuła, która potrafiła mnie zaintrygować. Nie mogłam doczekać się jakie zakończenie zaserwuje autor.

Mimo że powieść przeczytałam z zainteresowaniem i w ekspresowym tempie, niekiedy wywołała u mnie uczucie konsternacji. Niby wszystko współgrało ze sobą, ale powieść nie do końca przekonała mnie i kupiła.

Wędruję sobie po tym świecie thrillerów. Wypatruję emocji, psychologii, wrażeń. Szukam historii z przekazem, takich, którym poświęcony czas nie będzie czasem zmarnowanym. Bo czas to jedna z najcenniejszych wartości. A ja nie chcę go marnować. „ To mnie zabije ” zdecydowanie warta była mojego czasu.

Tym razem poznałam Matyldę i jej świat, w którym rządzą erotyczne streamingi, pieniądze i pogoń za popularnością. Zaskocz obserwatorów, a będziesz kimś. Inaczej spadniesz na sam dół. A stamtąd powrotu nie ma. Przekrocz granicę, a wybijesz się na sam szczyt.

Nastolatka odarta z matczynych uczuć. Pragnąca uwagi i akceptacji. Nagle pojawia sie ktoś, kto ją rozumie. Starszy od niej mężczyzna. Leon. Ta relacja to początek i zarazem koniec. Podjęta decyzja zmieni dziewczynę za zawsze. I choć teraz myśli, że jest kimś, nie ma nic. Nic oprócz pozycji, którą zapewnia jeśli działalność na sekskamerkach. Co zrobi, by nie spaść w dół? Do czego się posunie? I w co zostanie uwikłana?

Nieszablonowa to historia. Odważna. Poruszająca tematy aktualne i co najważniejsze, ważne. Otoczona mrokiem i atmosferą niepokoju. Czasem mocna, że dłonie zaciskałam. Z nerwów. Z napięcia. Czasem szokująca, że szeroko oczy otwierałam ze zdumienia. Gwałt, uzależnienie, okaleczanie, przemoc wobec kobiet. Odważnie sobie Autor tę historię poczynił. Bo to się mogło wydarzyć naprawdę. W dobie internetu dzisiejszego łatwo zgubić siebie.

Troszkę się też zawiodłam. Liczyłam, że znajdę więcej odnośników do kultowego filmu „ Leon zawodowiec ”. W końcu to inspiracja do stworzenia tej powieści. Brakowało mi tych powiązań. Liczyłam na więcej.

Miejcie na uwadze tę książkę, jeśli thrillery psychologiczne doprawione emocjami i dobrym, mrocznym klimatem lubicie. Ja się w tym odnalazłam.

,,To mnie zabije", to drugie spotkanie z piórem Macieja Kaźmierczaka. Czy warto? Moim zdaniem owszem. Nie jest to jednak pozycja dla wrażliwców, bo rzeczywistość bywa brutalna.

Na początku poznajemy dwudziestodwuletnią Matyldę Haber, która boryka się z problemami - matka alkoholiczka, koleżanka częstująca narkotykami. Dziewczyna pozbawiona miłości szuka jej u starszego mężczyzny. Leon imponuje jej swoją postawą i zaradnością. Dodatkowo zatrudnia Matyldę w TurnedOn, jako seksworkerkę. Platforma generuje ranking, kiedy dziewczyna spada z dnia na dzień z pierwszej pozycji, pokazuje swoje oblicze i jest w stanie zrobić wszystko, byle wyeliminować konkurencję. W momencie, kiedy jej konto zostaje zablokowane rozpoczyna się wyścig w niebezpiecznej grze.

Historia jest niebanalna, oryginalna, a zarazem poruszająca istotne problemy, jakimi są uzależnienia, gwałty, okaleczenia, nielegalne interesy, pornografia, wykorzystywanie nieletnich. Brutalny świat, który szokuje. Lektura daje do myślenia, bo w dobie Internetu wszystko jest możliwe i łatwo zgubić drogę. Nie jest to jednak aspekt, który szczególnie mnie zdziwił, bo influencerski świat (i nie tylko) jest brutalny :)

To do czego mogę się przyczepić, to skoki czasowe oraz te między bohaterami, które sprawiały, że gubiłam się w fabule.

Nie jest to zapewne pozycja dla każdego, jest odważna i wzbudza emocje maksymalnie skrajne. Zatarte granice moralności, przerażenie i mrok trzymają do ostatniej strony. Pozycja - przynajmniej w mojej biblioteczce - jest unikatowa, bardzo ciekawy pomysł na fabułę i liczne elementy zaskoczenia.

Warto zapoznać się z książką i gratuluję autorowi odwagi :)

A Ty, zagrasz jeszcze raz?

Avatar użytkownika - Spizarnia_ksiaze
Spizarnia_ksiaze
Przeczytane:2023-02-04, Ocena: 5, Przeczytałem,

Matylda ma swój niepowtarzalny styl. Nigdy nie wiadomo jakie wrażenia i przeżycia zafunduje swoim klientom. Konkurencja jest ogromna, ale ona nie jest taka jak inne dziewczyny. Jej znakiem rozpoznawczym są krwistoczerwone włosy i totalny brak zahamowań. Najważniejsze, by każda transmisja przybliżyła do upragnionego celu - być na szczycie rankingu TurnedOn. Któregoś dnia na chwilę traci dostęp do konta, a jej pozycja mocno spada w klasyfikacji. Nieświadomie dołącza do tajemniczej gry w której nic nie jest oczywiste.

Jej życie zamienia się w koszmar.

Do czego posunie się by odzyskać swoje miejsce w rankingu? Jaką cenę zapłaci by być na szczycie?

Autor zaprasza nas do świata, w którym nie obowiązują żadne reguły. Jest mocno, brutalnie i na pełnym gazie. Gęsty klimat oblepia nas już od pierwszych stron utrzymujac się do samego końca. Nieustannie towarzyszące uczucie niepokoju, sprawia, że z napięciem śledzimy kolejne szokujące wydarzenia.

Pełna mocnych tematów, przemocy, seksu i chorej rywalizacji.

Fabułę poznajemy z różnych perspektyw, cofając się także kilka lat wstecz, dzięki czemu mamy szerszy obraz wydarzeń.

Zakończenie całkowicie zaskakujące i genialne, chociaż zabrakło mi tąpnięcia, po którym zbierała bym szczękę z podłogi.

Nie znam wcześniejszych książek autora, ale na pewno będę starała się to zmienić.

9/10

Znajomość z Autorem zawarłam przy lekturze ,, Martwego ptaka". To spotkanie było na tyle udane, że chętnie sięgam po kolejne książki Macieja Kaźmierczaka.

Tym razem spotkałam się z Matyldą, która zarabia w sieci, sprzedaje tam siebie na różne sposoby, zawsze erotyczne i stara się o utrzymanie jak najlepszego miejsca w rankingu na portalu gdzie można ją oglądać. Niestety jej pozycja spada w dół i to przekonuje kobietę do podjęcia intensywnych działań.

To była istna huśtawka emocjonalna i rollercoaster w jednym. Ilość zdarzeń i sytuacji powodowała ciągły próg alarmowy w moich odczuciach. Bezwzględność, ujawnianie zdarzeń z przeszłości, soczyste dialogi a wszystko w oparach środków pobudzających lub znieczulających.

Nie polubiłam Matyldy, nikogo nie polubiłam, ale książkę już tak.

Autor nie pisze szablonowo, każda jego powieść jest powiewem świeżości. Nie ma tu mowy o zamykaniu się w schematach. To wszystko stoi na podwalinach genialnych twistów i doskonałej warstwy psychologicznej. Jest okraszone świetnym stylem, lekkością, swobodą... Te słowa czytają się same.

Martwy ptak
Maciej Kaźmierczak0
Okładka ksiązki - Martwy ptak

Czy zbrodnia może być dziełem sztuki? W Łodzi dochodzi do serii makabrycznych zbrodni. Łączy je intrygujący schemat - seryjny morderca pozbawia ofiary...

Dziennikarz
Maciej Kaźmierczak0
Okładka ksiązki - Dziennikarz

Brawurowy thriller psychologiczny autora znanego pod pseudonimem Poważny Postczłowiek prowadzącego profil Lepiej nie będzie.Eryk Prus, łódzki dziennikarz...