Toksyczne relacje

Przemoc emocjonalna i słowna, agresja, tortury psychiczne, manipulacja emocjonalna... Nadużycia występują we wszystkich obszarach naszego życia, a ich skala narasta, co sprawia, że coraz bardziej agresywnie i impulsywnie traktujemy siebie i innych. W związku z tym ważne jest, abyśmy wszyscy nauczyli się inaczej wyrażać swoje frustracje, gniew i impulsywność, które mogą wynikać z nierozwiązanych problemów emocjonalnych, by nie ranić innych.

Choć samo czytanie książek nie rozwiązuje problemów związanych ze złym traktowaniem, warto w fachowej literaturze poszukać profesjonalnej pomocy. Istnieją bowiem narzędzia, które mogą nam pomóc w rozwiązaniu tego problemu, takie jak opisywane w niniejszej publikacji treningi asertywności, które są z powodzeniem stosowane na całym świecie.

Przez rozmowę i wyrażanie empatii jesteśmy w stanie uzdrowić nasze relacje z innymi z samym sobą. Ludzie, którzy potrafią okazać empatię i odpowiednio odnosić się do świata, są bliżej realizacji swoich marzeń. Zostań jednym z nich.

Informacje dodatkowe o Toksyczne relacje:

Wydawnictwo: Bellona
Data wydania: 2023-11-08
Kategoria: Poradniki
Tytuł oryginału: No me maltrates

Tagi: Samodzielne rozwiązywanie problemów i rozwój osobisty

Kup książkę Toksyczne relacje

Toksyczne relacje - opinie o książce

Bernardo Stamateas w tej książce wyjaśnia "rodzaje przemocy", które możemy projektować za pomocą naszej mowy ustnej i ciała, a także szereg technik, których możemy użyć, aby zidentyfikować, kiedy dana osoba nas atakuje, oraz mechanizmy, aby tego uniknąć.
Przede wszystkim musimy sobie uświadomić, że tkwimy w takiej toksycznej relacji, a później zrobić wszystko, aby uwolnić swoje myśli, a w rezultacie siebie z takich relacji.
Żeby sobie pomóc zwróćmy uwagę na najczęściej pojawiające się przejawy toksyn w relacjach: kłamstwa, wyzwiska, wrogość, pogarda, szantaż emocjonalny, samotność, brak poczucia odpowiedzialności, niskie poczucie własnej wartości, brak akceptacji, a nawet przemoc fizyczna.
Ale to nie wszystko. Autor analizuje typy osób, powiedzmy, do unikania. Choć wiem, że to może być trudne. Przedstawia nam osoby neurotyczne, narcystyczne, obrażalskie, itp. Przyznam, że to niezmiernie ciekawe. Ale najlepszy według mnie jest rozdział poświęcony molestowaniu. Sięgnijcie po tę publikację. Zastanawiam się, czy w moim odczuciu nie jest to najlepsza książka Stamateasa. Sięgnijcie, bo każdy z nas kiedyś natknie się na osobę toksyczną i dzięki temu będzie wiedział jak postępować.

Węzły mentalne
Bernardo Stamateas0
Okładka ksiązki - Węzły mentalne

Nasz umysł pracuje 24 godziny na dobę, nieustannie myślimy. Jakość myśli decyduje o jakości naszego życia. Nie możemy wyjść poza myśli, które mamy. Wiele...

Rany emocjonalne
Bernardo Stamateas0
Okładka ksiązki - Rany emocjonalne

Wszyscy mamy za sobą trudne chwile - rozstanie, chorobę, śmierć kogoś z bliskich, byliśmy nękani, wykorzystywani czy poniżani. Bywa, że w konsekwencji...