Torturowana

Wstrząsająca historia prawdziwa niewyobrażalnego sadyzmu i fizycznego i psychicznego zniewolenia. Jeden z największych bestsellerów ostatniego dziesięciolecia w kategorii wspomnień krzywdzonych dzieci Bestseller w 9 krajach

Została pozbawiona dzieciństwa. Przez siedemnaście lat była poddawana torturom psychicznym i fizycznym. I nikt nie przyszedł jej z pomocą…

Jane miała cztery lata, kiedy w jej domu pojawił się Richard i zamienił jej życie w piekło… Osiemnastoletni konkubent matki Jane od początku nienawidzi swojej pasierbicy. Z sadystyczną przyjemnością dręczy dziewczynkę: upokarza, pastwi się nad nią fi zycznie i psychicznie na wszystkie możliwe sposoby, wykorzystuje seksualnie, spełniając swoje najbardziej perwersyjne fantazje. Wymyślanie coraz to nowych tortur sprawia mu wynaturzoną przyjemność. Jest mistrzem zastraszania i manipulacji. Od pierwszego dnia Jane staje się jego niewolnicą – w każdym tego słowa znaczeniu. Jest więźniem zdanym na łaskę swojego oprawcy. Nie ma dokąd uciec, nie ma się komu poskarżyć. Matka, rodzina, sąsiedzi, sterroryzowani przez agresywnego psychopatę, milczą. Nikt nie przychodzi katowanej dziewczynce z pomocą. Nawet matka…

Ten horror trwał przez siedemnaście lat. Dopiero 21-letnia Jane znalazła w sobie siłę, by wyrwać się z przerażającego kręgu psychicznego i fi zycznego terroru, i emocjonalnego uzależnienia od swojego kata. Zdołała uciec, by być z mężczyzną, którego kochała, ale dopiero po kolejnych pięciu latach ukrywania się zdobyła się na odwagę, by pójść na policję. Jej ojczym trafi ł do więzienia. Ale dla Jane koszmar się jeszcze nie skończył.…

Swoje tragiczne losy opisała w wydanej pod pseudonimem Jane Elliott autobiografi i Torturowana. Rozdzierająca serce i inspirująca książka była w Wielkiej Brytanii bestsellerem numer 1 przez wiele miesięcy.

Informacje dodatkowe o Torturowana:

Torturowana - opinie o książce

Avatar użytkownika - dorota198
dorota198
Przeczytane:2016-02-02, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam, Wyzwanie czytelnicze 2016,
Książka napisana zbyt szczegółowo, co stanowi Jej główną wadę. Z tego względu nie poleciłabym Jej do czytania, ale mimo wszystko na pewno kiedyś powrócę do Niej.
Avatar użytkownika - Stenka
Stenka
Przeczytane:2015-10-21, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, Wyzwania czytelnicze 2014,
Podrzucam tego typu książki koleżance, a ona narzeka, że potem nie może spać, a ja nie mogę zasnąć dopóki nie doczytam do końca. A koleżance mówię, że dzięki takim książkom może myśleć, że jest szczęściarą, że tego nie przeżywała co autorka a jednocześnie bohaterka ksiązki
Avatar użytkownika - justyna39
justyna39
Przeczytane:2021-04-07, Ocena: 4, Przeczytałam,

Jane Elliott nie miała łatwego i beztroskiego dzieciństwa. Już od wczesnych lat była bita i poniżana przez ojczyma Richarda oraz wykorzystywana seksualnie. Na każdym kroku była kontrolowana i zastraszana przez mężczyznę, toteż nie była w stanie sprzeciwić się ojczymowi. Nie mogła liczyć na pomoc ze strony matki, choć ta również doświadczyła przemocy ze strony mężczyzny. Jako mała dziewczynka Jane doświadczyła wielu nieprzyjemności, które w pewnym sensie wpłyneły na jej dorosłe życie. Richard okazał się podłym człowiekiem, który przez wiele lat znęcał się nad Jane.

"Torturowana" to książka oparta na prawdziwych wydarzeniach. Główną bohaterką okazała się Jane Elliott, która przez całe swoje wczesne lata i młodość doświadczała niemal na każdym kroku znęcania i nieprzyjemności ze strony ojczyma, Richarda. Jane Elliott, mimo iż nienawidziła swojego oprawcy, nie potrafiła mu się skutecznie przeciwstawić w obawie przed zemstą ojczyma. Wiele lat upłynęło zanim Jane odnalazła w sobie siłę, by postawić się mężczyźnie.

"Torturowana" z pewnością zalicza się do książek, które nie sposób ocenić. Sytuacja Jane, zarówno społeczna jak i materialna, pozostawiała wiele do życzenia ( a także stan fizyczny i psychiczny Jane ). Moją uwagę przykuł również brak właściwej postawy zarówno matki jak i najblizszego otoczenia, które w pewnym sensie przyzwalało na znęcanie się ojczyma nad Jane.

Po przeczytaniu tej książki przychodzą na myśl pewne refleksje. Z całą pewnością sytuacje przedstawione w książce należą do przykrych i nieprzyjemnych, które odcisnęły piętno na samej Jane. Jane miała możliwość postawienia się oprawcy, lecz trudno oceniać jej postępowanie, zwłaszcz iż sama obawiała się odwetu ojczyma. Nie mogła liczyć na pomoc ze strony krewnych jak i sąsiadów, którzy, ze strachu przed Richardem, starali się nie wrącać w sprawy rodzinne. Przypadek Jane zapewne nie jest jedyny, lecz dowodzi tego, jak bardzo można być skrzywdzonym przez drugą ( najbliższą ) osobę. Wydawać by się mogło, iż takie sytuacje nie mogą mieć miejsca,  lecz prawda okazuje się inna.

Uważam, że  jest to książka niełatwa w odbiorze głównie przez tematykę. Warto jednak po nią sięgnąć, by uświadomić sobie czym jest brak prawdziwej miłości i oparcia w najbliższej rodzinie. Polecam ją każdej osobie zainteresowanej tą tematyką.

Cała opinia na stronie: https://moichksiazekswiat.pl

Avatar użytkownika - Lilia
Lilia