Trzeci biegun

Myślał, że będzie to studniowy spacer od bieguna do bieguna Europy. Okazało się, że była to najtrudniejsza wyprawa w jego życiu.

W 2015 roku Marek Kamiński wyruszył w pieszą wędrówkę z rosyjskiego Kaliningradu do Santiago de Compostela w Hiszpanii. Od ,,biegunu rozumu" - grobu Immanuela Kanta - po ,,biegun wiary", grób świętego Jakuba Apostoła, który jest najpopularniejszym celem pielgrzymek Europejczyków.

Chociaż wcześniej zdobył już oba polarne bieguny Ziemi, wspiął się na Mont Blanc. Kilimandżaro i przeszedł Pustynię Gibsona w Australii, dopiero wędrówka drogami i bezdrożami Europy okazała się jego najtrudniejszym przedsięwzięciem. Była to nie tylko wyniszczająca,  licząca ponad trzy tysiące kilometrów trasa, ale również podróż w głąb siebie.  A także w głąb historii Europy, gdyż drga Marka Kamińskiego wiodła przez pola wielkich bitew i przecinała fronty największych wojen ludzkości.

"Trzeci Biegun" to poruszająca opowieść o poszukiwaniu własnej tożsamości, własnego duchowego bieguna, na szlaku, wokół którego rodziła się tożsamość dzisiejszej Europy.

Informacje dodatkowe o Trzeci biegun:

Wydawnictwo: Agora
Data wydania: 2016-09-28
Kategoria: Literatura faktu, reportaż

Kup książkę Trzeci biegun

Trzeci biegun - opinie o książce

Avatar użytkownika - patkabm
patkabm
Przeczytane:2017-01-26, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2017,
Wybierając tą książkę spodziewałam się dziennika z podróży, opisów przyrody i drogi z punktu a do punktu b, a dostałam dziennik myśli, wiary, poszukiwania siebie. Nigdy nie kojarzyłam podróżnika Marka Kamińskiego z osobą mocno wierzącą, ale jego opowieść o Bogu i wierze są przejmujące. Książka ta pokazuje też, że nie tylko trudy fizycznej podróży są ważne na szlaku. "Ja też wracałem do tamtych chwil, znajdując się między Biegunem Rozumu i Biegunem Wiary, szukając Trzeciego Bieguna, szukając nowego Marka. Trzeba rano wstać, trzeba się doprowadzić do porządku i trzeba iść dalej. A gdy przychodzi ciemna noc duszy, to lekko nie będzie. Przynajmniej dopóki trwa."
Avatar użytkownika - npopl
npopl
Przeczytane:2017-04-20, Ocena: 2, Przeczytałem,
Wyprawa. Audiobook
Marek Kamiński0
Okładka ksiązki - Wyprawa. Audiobook

"Wyprawa" to kolejna książka Marka Kamińskiego, w której próbuje on ukazać drogę do własnego wnętrza, opisując podróże do najbardziej odludnych miejsc...

Wyprawa
Marek Kamiński0
Okładka ksiązki - Wyprawa

"WYPRAWA to kolejna książka Marka Kamińskiego, w której próbuje on ukazać drogę do własnego wnętrza poprzez podróże po najbardziej...