Trzecia osoba

Barbara jest wytrawną czytelniczką, wdową po bogatym Angliku. Od dwóch lat nie wychodzi z domu. Ma liczne fobie, wszystkie zakupy robi przez Internet. Przypadkiem w jej ręce wpada debiutancka powieść Jerzego ,,Zanim stanęła w oknie".

Jerzy to pisarz z kryzysem twórczym. Małe dzieci, hipoteka, małżeństwo sfrustrowanych, niespełnionych artystów - ona fotograf, on pisarz zblokowany po debiucie bez sukcesu.

W ich życie wkracza Barbara, która twierdzi, że Jerzy napisał książkę właśnie o niej. Kobieta wierzy, że jej życie zostało zawieszone przez zakończenie książki. Oferuje Jerzemu kontrakt.

Zacierają mu się powoli granice między fikcją i rzeczywistością, a pytanie, kim jest naprawdę Barbara, pozostaje bez odpowiedzi.

Małgorzata Hayles - anglistka, anglofilka, wielbicielka mody retro, przez chwilę mieszkała w Londynie, by ostatecznie wybrać Poznań. Od pewnego czasu dzieli swoje życie między Poznań pełen bliskich jej ludzi a Pojezierze Drawskie, w którym zakochała się bez pamięci. Ze współczesnych pisarzy inspirują ją przede wszystkim Anne Tyler, Elizabeth Strout i Jonathan Franzen. W świecie, w których coraz więcej ludzi mówi, a coraz mniej słucha, pisze wtedy, kiedy czuje, że historia dojrzała do opowiedzenia. Autorka powieści ,,Tymczasowa" i ,,Sekretne życie Roberty".

Informacje dodatkowe o Trzecia osoba:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2017-03-02
Ilustracje:Luiza Kosmólska/Simone Betz

Kup książkę Trzecia osoba

Trzecia osoba - opinie o książce

oceniłam na 4 ponieważ zdecydowanie wciąga  i pobudza wyobraźnię.

Mimo iż uważam, że mogło być tu więcej akcji to jednak książka w całości ma sens a skromnie i delikatnie opisana historia na sam koniec zaskakuje.

Autorka dość dobrze poradziła sobei z opisami psychologicznymi bohaterów, z pewnością musiała się do nich przygotować zasięgając porad specjalistów. Język jest prosty i przejrzysty.

" W powietrzu" wciąż czuć tajemnicę , która rozwiązana jest dopiero na sam koniec powieści.

Tymczasowa
Małgorzata Hayles0
Okładka ksiązki - Tymczasowa

Praca w domu była świadomym wyborem Marty. Inteligentna, dowcipna i wrażliwa kobieta nigdy jednak nie była typową panią domu – zbyt ceniła sobie...

Sekretne życie Roberty
Małgorzata Hayles0
Okładka ksiązki -  Sekretne życie Roberty

Roberta jest wysoka, sporo waży. Od dziecka była przyzwyczajana do wypierania swojej kobiecości. Prowadzi spokojne życie, opiekuje się matką, pracuje w...