Tylko jedna noc

Wydawnictwo: Słowne Mroczne
Data wydania: 2021-09-29
Tytuł oryginału: The Night Away

Jess Ryder, autorka porywających Wszystkich moich kłamstw, powraca z kolejnym elektryzującym thrillerem. Ta książka przykuje was do fotela, zaskoczy i napełni paranoiczną nieufnością do każdego z bohaterów.

Ktoś obserwował Amber z daleka. Ktoś, kto jej nienawidzi i zazdrości.

Amber i George to świeżo upieczeni rodzice w kryzysie. Ona bardzo pragnęła dziecka, ale macierzyństwo ją przytłacza. Kiedy oboje postanawiają na jedną noc zostawić siedmiomiesięczną córkę pod opieką siostry Amber, dziewczynka znika z łóżeczka...

Teraz już nic nie będzie takie jak przedtem. Nakręca się spirala tajemniczych, niepokojących wydarzeń.

Jeśli dziecko się nie znajdzie, Amber nie wybaczy siostrze i mężowi, który namówił ją na weekendowy wypad. Tylko czy ona sama jest bez winy...? Młoda matka ma pewien sekret, dotychczas dobrze skrywany - czy to możliwe, że ktoś jeszcze zna prawdę i chce ją zmusić do zapłaty za kłamstwo?

POLECANA RECENZJA

Kup książkę Tylko jedna noc

Opinie o książce - Tylko jedna noc

"Tylko jedna noc" to najnowszy thriller Jess Ryder. Nie jest to moje pierwsze spotkanie z piórem autorki, mam za sobą "Wszystkie moje klamstwa" i "Zmyślenie". Oba thrillery były naprawdę dobre i polecam, jeżeli jeszcze nie mieliście okazji ich czytać. Jak było tym razem ? Czy autorka znowu mnie zachwyciła?

Wydawać by się mogło, że Amber i George mają wszystko, jako świeżo upieczeni rodzicie powinni cieszyć się swoim największym szczęściem. Jednak coś jest nie tak. Amber od zawsze pragnęła dziecka, liczne próby zajścia w ciążę kończyły się niepowodzeniem. Teraz, gdy na świat przyszła ich córeczka, staje się ona dla Amber problemem. Pogrążona w depresji poporodowej odczuwa lęk i nie zwraca uwagi na to, co dzieje się wokoło niej. Jest jednak ktoś, kto stale ją obserwuje..
Chcąc ratować swoje małżeństwo, Amber i George decydują się oddać córeczkę na jedną noc pod opiekę siostry Amber. Ale dziecko znika..

Tym razem autorce nie udało się mnie zaskoczyć niczym nowym. "Tylko jedna noc" to książka dobra, ale nie zaliczyłabym jej do trzymających w napięciu thrillerów. Czyta się dobrze, styl autorki jest lekki i przyjemny, ale jest bardzo przewidywalna. Fabuła rozkręca się bardzo powoli, więc nie liczcie na szybką akcję. Natomiast jeśli chodzi o zakończenie to daje tutaj duży plus, bo mimo iż domyśliłam się kto stoi za porawaniem dziewczynki, finał tej historii mnie zaskoczył.
Jeżeli macie ochotę na lekki thriller psychologiczny to jak najbardziej polecam Wam najnowszą książkę Jess Ryder. Książka idealna na długie jesienne wieczory. Myślę że osoby lubiące lekkie, niewymagające thrillery, nie będą zawiedzeni.

Avatar użytkownika - kotoksiazka
kotoksiazka
Przeczytane:2021-10-20, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam,

Jest to moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki, ale już wiem, że nie ostanie! A dlaczego?
Amber i George, mają wszystko, własne mieszkanie, malutka córeczkę i siebie. Ale czy to wystarczy do szczęśliwego małżeństwa? Gdy pewnej nocy ich córka Mabel zostaje porwana ich życie rozsypuje się… Tylko ta jedna noc zmienia wszystko… Bowiem okazuje się, że Amber ma tajemnice, o której nie wie nikt. Czy ich z pozoru idealne życie to fikcja?

TYLKO JEDNA NOC to emocjonalny thriller, którego nie będziemy mogli odłożyć gdy nie dobrniecie do końca! Autorka wyśmienicie prowadzi akcję i przedstawia barwnych bohaterów. Cały czas odczuwamy wszelkie emocje jakie targały zdruzgotanych rodziców, jak również innych postaci. Czujemy ból i strach Amber oraz George’a, czy aby na pewno robią wszystko aby odnaleźć córkę?
Fabuła przez cały czas trzyma w napięciu i niepewności, by na końcu uraczyć nas, jakżeby inaczej zaskakującym zakończeniem. Autorka co chwila myliła tropy i nie pozwalała do samodzielnego odgadnięcia zagadki, kto stoi za porwaniem. Oczywiście, miałam swoje podejrzenia, ale szybko zostały rozwiane przez nowe tropy.
Książka napisana jest w bardzo przyjemnym stylu z ciekawą narracją, pierwszo i trzecioosobową. Co pozwalało na bliższe poznanie pobudek osoby, która była sprawcą porwania.

Avatar użytkownika - kamilabieganska
kamilabieganska
Przeczytane:2021-11-04, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki 2021,

Dziecko powinno być oczkiem w głowie każdego rodzica. Jednak jak wiadomo czasami są sytuacje, w których niektórzy
nie powinni mieć dzieci.

Amber ma wszystko o czym może marzyć nie jedna kobieta. Własny kąt, pieniądze, kochającego męża oraz dziecko.
Wydawać by się mogło,że powinna być szczęśliwa ale tak nie jest. Macierzyństwo ją przerosło a problemy w
małżeństwie są coraz bardziej odczuwalne. Gdy dowiaduje się,że jej mąż wyjeżdża na weekend w delegacje to coś w niej
pękło.Nie chciała całego weekendu spędzić sam na sam z córką więc postanawia wyjechać na weekend jogi. Poprosiła
swoją młodszą siostrę by zajęła się w tym czasie ich dzieckiem. Nie wiedziała jednak,że ta decyzja może odmienić
jej życie o 180 stopni. Jeden wyjazd doprowadzi do rodzinnej tragedii. Ktoś czai się by porwać małe i niewinne dziecko.
Porwanie zapoczątkuje odkrywanie sekretów, które skrywa rodzina. Czy to przez nie zostało porwane dziecko?
Kto i dlaczego dopuścił się takiego czynu?

Jest to moja pierwsza przeczytana książka tej autorki i muszę przyznać,że bardzo mnie zaintrygowała.
Lubię książki, które skrywają wiele sekretów i przyśpieszają o szybsze bicie serca.
Tutaj wszystkie tajemnice są ze sobą powiązane, łączą się w całość i dochodzi do kulminacyjnego punktu.
Autorka wodzi za nos i nie da się odgadnąć zakończenia. Książkę przeczytałam w jeden wieczór więc sami widzicie,że bardzo
wciąga a ma prawie 400 stron.
Jeśli więc lubicie thrillery, które wciągają już od pierwszych stron a akcja ma rewelacyjne tempo to ta pozycja
jest zdecydowanie dla was. Nie ma tutaj czasu na nudy bo co chwilę się coś dzieje a poznanie zakończenia nie pozwala jej odłożyć.

Książki Jess Ryder kupuję w ciemno, bo wiem że spotkam się z dobrym thrillerem psychologicznym.

Amber i George szczęsliwe, kochające się małżeństwo które mają siedmiomiesięczną Mabel. Siostra Amer, Ruby zostaje poproszona o opiekę nad małą Mabel, bo Georg musi wyjechać na konferencję a Amber wyjeżdża na weekend z jogą. W nocy dochodzi do porwania Mabel, nie ma śladów włamania, Ruby nic nie słyszała. Zaczyna się poszukiwania i prześwietlenie rodziców jak i Ruby. Wychodzi na jaw nie jedna tajemnica, skrywana w czterech ścianach. Kto mógł porwać małą dziewczynkę? Jaki miał motyw?

Tylko jedna noc to bardzo dobry thriller psychologiczny. Dobra historia, rozpisana szczegółowo, która nie raz zaskakuje. Kto i dlaczego jest tak ukryte, iż czytelnik nie jest wstanie się dmyślić. A jednak... miałam lekki zgrzyt z tą książką.
Pierwszy zgrzyt narracja, lubię jak tego typu książki podzielone są na głosy, wtedy lepiej można poznać bohatera jego myśli, odczucia, lęki.. W tej książce nie umiałam wczuć się w sytuację bohaterów, raczej byłam tylko obserwatorem.
Po drugie, gdy człowiek przeczyta tysiące książek tematyki się powielają i tak miała z Tylko jedna noc. Miałam wrażenie że już gdzieś podobnego czytałam, tajemnice małżonków podobne do wielu innych bohaterów pisanych przez innych autorów.

Książka na mnie nie zrobiła wielkiego wrażenia, jednak jest dobrym thrillerem psychologicznym.

Zmyślenie
Jess Ryder0
Okładka ksiązki - Zmyślenie

Wydaje się to niemożliwe, ale kolejna książka Jess Ryder wkręca jeszcze bardziej niż "Wszystkie nasze tajemnice" Związki to nie jest prosta sprawa...

Wszystkie moje kłamstwa
Jess Ryder0
Okładka ksiązki - Wszystkie moje kłamstwa

Po hipnotyzującym Wszystkie nasze tajemnice i wkręcającym Zmyśleniu Jess Ryder wraca z kolejnym fenomenalnym thrillerem! Jej historie uzależniają jak narkotyk...

Nie wiesz o mnie wszystkiego
Joanna Jagiełło