Tylko ty

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2016-02-03
ISBN: 978-83-8075-074-6

Książka o wielkiej miłości kobiety do mężczyzny. Opowieść o tym, jak trudne i wymagające odwagi jest adopcyjne rodzicielstwo. Wzruszająca, niekiedy smutna, chwilami zabawna opowieść o tym, jak trudnych wyborów musimy niekiedy dokonać, o silnej chęci odkrycia swoich korzeni, o potrzebie miłości, którą każdy z nas nosi w sobie.

Kup książkę Tylko ty

Opinie o książce - Tylko ty

Avatar użytkownika - NaWidelcu
NaWidelcu
Przeczytane:2016-02-19, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki na 2016, Wydane w świat,
Bardzo dobra, niesamowicie wzruszająca książka. Nie znajdziemy w niej prostych historii ani jednoznacznych wyborów. Co jest właściwe? Czy miłość wszystko wybaczy? Nasze bohaterki stają przed trudnymi wyborami i ich konsekwencjami. A nie wszystko jest takie, jakim się wydaje na początku. Jednak czy wsytarczy upływ czas... by wszystko wyjaśnić? "Tylko Ty" zachwyca, intryguje, wzrusza i bawi. Bardzo dobra literatura kobieca.
Avatar użytkownika - izabela81
izabela81
Przeczytane:2016-11-02, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki - 2016, Mam,

Często zastanawiam się czy można kochać dwie osoby jednocześnie, darząc je przy tym równą uwagą i namiętnością. Nie mam pojęcia, ale myślę że to się zdarza.

"A jeśli miłość przybiera postać pomarańczy i dzielić ją można w życiu więcej razy i z większą ilością osób?"

Mówi się, że stara miłość nie rdzewieje. Z taką miłością mamy do czynienia w "Tylko Ty". Paulina wiedzie poukładane i na swój sposób szczęśliwe życie. Ten spokój burzy przypadkowe spotkanie po latach z miłością jej życia. Do ich rozstania doszło kilkanaście lat temu wskutek podjęcia przez Paulinę niewłaściwej decyzji. Drugą bohaterką jest Ewa, która wraz z mężem od wielu lat starała się o dziecko. Po bezskutecznych próbach decydują się na adopcję, tworząc szczęśliwą rodzinę dla bliźniaków. Niestety w związek Michała i Ewy zaczyna wkradać się rutyna codzienności. Obie kobiety stają przed trudnym wyborem. Co zrobią i czy wybiorą słusznie?

Niezwykle emocjonalna, chwytająca za serce opowieść o najróżniejszych wariantach i odcieniach miłości. I wbrew pozorom nie tylko tych różowych. Mamy tu bowiem miłość do dziecka, bezwarunkową, dojrzałą, pierwszą. Miłość macierzyńska w tej książce wydaje się być tą najważniejszą, bowiem poznajemy jej blaski i cienie, radości i smutki, pewność i niepewność - wszystko to, co wiąże się z rodzicielstwem.

"Trzeba kochać jak szaleniec, żyć jakby jutra miało nie być, całować do utraty tchu, tańczyć jakby nikt na ciebie nie patrzył i wierzyć, że dla kogoś jesteś całym światem."

Autorka porusza wiele tematów, takich jak rodzicielstwo adopcyjne, potrzeba poznania swoich korzeni, wierność małżeńską, przebaczenie, odkupienie win czy poświęcenie. Mamy tu również przedstawiony obraz pięknej przyjaźni. Po prostu to książka o życiu, jego urokach i szarej codzienności. Powieść zawiera szereg uniwersalnych prawd życiowych, gdzie każdy z czytelników znajdzie coś dla siebie. Autorka pokazuje nam, że życie jest tak nieprzewidywalne, że wszystko może się zdarzyć.

"Życie pisze różne scenariusze, ale to ty jesteś główną bohaterką w swoim życiu."

Gabriela Gargaś pokazuje jak jedna niewłaściwa decyzja może wyrządzić ogrom krzywd i cierpień. Zmusza do zastanowienia się nad tym, gdzie leży granica lojalności w przyjaźni.

W książce niestety występuje trochę błędów, ale z tego co mi wiadomo wina nie leży po stronie pani Gabrysi. Poza tym mankamentem nie mam żadnych zastrzeżeń.

To wzruszająca, poruszająca i sentymentalna powieść o miłości, przyjaźni, marzeniach i wyborach, tych dobrych i tych niekoniecznie, które niekiedy rzutują na całe nasze życie. Bardzo życiowa, mądra, polecam!

Avatar użytkownika - basia02033
basia02033
Przeczytane:2016-09-14, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 ksiażki 2016, Przeczytane w 2016,
Mówią że pierwsza miłość nie przemija i nie umiera... i w przypadku głównych bohaterów czyli Pauliny i Radka tak właśnie było... była to miłość aż po grób. Mimo że oddalili się od siebie na wiele długich lat to i tak nic nie zmieniło się w uczuciach...Książka podobała mnie się bardzo. Naprawdę z każdą stroną była coraz ciekawsza i bardziej wciągająca. To było moje pierwsze spotkanie z twórczością tej pani i na pewno nie ostatnie.
Avatar użytkownika - dzagulka
dzagulka
Przeczytane:2016-02-10, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Jak różne mogą być odcienie i oblicza miłości? Czy pierwsza miłość jest naprawdę tą jedyną najważniejszą, niezapomnianą? Od lat szukamy na to odpowiedzi... Ile szkód może wprowadzić zatajony przed laty sekret? Jak ważna jest miłość rodzicielska? Ile znaczy w życiu przyjaźń? Drugi człowiek? Odpowiedzi na te pytania dostarcza nam wspaniała lektura Gabrieli Gargaś "Tylko ty". Powieść piękna, urzekająca, otulająca czytelnika niczym najdelikatniejszy kocyk. Z każdej strony tej opowieści przemawia do nas pełna empatii i wrażliwości autorka. Daje nam historię o przeróżnych wariantach miłości. Bezgranicznej miłości do dziecka, mądrej , świadomej miłości rodzica adoptowanego, miłości, która pokona wszystkie burze, tej dojrzałej, a także tej pierwszej, tej która powoduje motyle w brzuchu, porywa, zatraca, jest szalona. Autorka uraczyła, swoich czytelników historią Ewy i Pauliny obrazując nam wszystkie odcienie ich miłości. Ich smutki i radości. Nieustającą, wieczną przyjaźń. Po raz kolejny Gabriela Gargaś powaliła mnie na kolana. Skłoniła do głębokich refleksji nad sobą i życiem. Autorka jest doskonałą nauczycielką wrażliwości na drugiego człowieka i świat. Jestem przekonana, że każdy czytelnik znajdzie w powieści "Tylko ty" coś dla siebie. To wyjątkowa lektura obfitująca w uniwersalne prawdy życiowe a poruszone w niej tak ważne problemy społeczne jak rodzicielstwo adopcyjne czy małżeńska wierność sprawiają, że koło tej książki po prostu nie można przejść obojętnie. Polecam!!
Avatar użytkownika - ejotek
ejotek
Przeczytane:2016-04-29, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2016, Mam,
Powieść mną wstrząsnęła. Mimo faktu, że bohaterki chwilami mnie irytowały, wciąż zapijały smutki i problemy alkoholem, że Ewa nie zwracała uwagi na bliskich ludzi, że Paula sama nie wiedziała czego chce w relacji z Radkiem, to historia mnie uwiodła. Uwiodła, wzruszyła i ... się skończyła. Jeśli ktoś na początku książki sądzi, że jest nudna proszony jest o cierpliwość, bowiem fabuła się rozwija, bohaterowie przedstawieni nie tylko w teraźniejszości, ale i cofnięci w czasie pokazują co wpływało na ich życie i decyzje. Lektura wycisnęła ze mnie łzy, ale i zmusiła do rozmyślań co ja zrobiłabym na ich miejscu. Jak bym postąpiła? Nie mogę zgadzać się z ich wyborami lub nie, bo klamka zapadła a to nie moja powieść, ale mogę powrócić do tej historii choćby za kilka dni, bowiem już same nazwy trzech kolejnych jej części - Wiara, Nadzieja i Miłość - niosą przesłanie. Ważnym tematem w "Tylko Ty" jest też adopcja, to jakby nie było również pewien aspekt macierzyństwa (książka pokazuje cały proces adopcyjny, jak wygląda i czego się można spodziewać, oprócz stresu...). Autorka zadaje szereg pytań, z którymi muszą się zmierzyć Ci, którzy zamierzają adoptować, już to zrobili lub myślą o takim rozwiązaniu. Czy rodzicem jest ten kto urodził czy ten kto wychował dziecko? Kiedy powiedzieć maluchowi prawdę? Czy pozwolić na spotkanie z biologicznymi rodzicami? Podsumowując, chcę raz jeszcze wskazać Wam tę książkę jako obowiązkową lekturę nadchodzących letnich, urlopowych miesięcy. Porusza bowiem wiele ważnych tematów i pokazuje, że decyzje raz podjęte rzutują na naszą przyszłość i to w ogromnym stopniu. Nie zawsze zresztą szczęśliwie. Miłość sprzed lat, stosunek ludzi do adopcji oraz miłość matki - najważniejsza ze wszystkich odcieni miłości - to właśnie znajdziecie w powieści. Gorąco polecam, bo przecież są takie chwile, które pozostają w naszych sercach i duszach na zawsze! całość recenzji: http://czytelnicza-dusza.blogspot.com/2016/04/gabriela-gargas-tylko-ty.html
Avatar użytkownika - NicoMinoru
Przeczytane:2019-02-15, Ocena: 5, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - takahe
takahe
Przeczytane:2017-11-17, Ocena: 4, Przeczytałam, pożyczone ;), 2017,

Przyjemna lektura na jesienno/zimowe wieczory

Pośród żółtych płatków róż
Gabriela Gargaś0
Okładka ksiązki - Pośród żółtych płatków róż

Losy kilkorga ludzi splatają się niezależnie od ich woli. Podejmowane przez bohaterów decyzje nie należą do łatwych, wręcz przeciwnie, najczęściej są bardzo...

Dzień Kobiet
Gabriela Gargaś0
Okładka ksiązki - Dzień Kobiet

Trzy kobiety, co roku 8 marca, spotykają się w kawiarni u Róży, aby porozmawiać, o swojej kobiecości, błędach, które popełniły, radościach...

Wizna
Jacek Komuda