W gaju


Tom -2 cyklu Artur Gawron
Ocena: 5 (4 głosów)

W pierwszy dzień wiosny lokalną społeczność Kraśnicy pod Koninem wstrząsa informacja o brutalnym zabójstwie młodej kobiety należącej do rodzimowierczej społeczności. Pozornie podręcznikowa sprawa zabójstwa nieoczekiwanie odsłania kolejne tajemnice, intrygi i... rodzinną klątwę. Artur Gawron, leśniczy z licencją prywatnego detektywa, który zyskał niechcianą popularność po rozwiązaniu sprawy bajkowych morderstw mimochodem zostaje wciągnięty w wir rodzinnych niedomówień i wszechobecnych uprzedzeń.

W kontynuacji debiutu ,,Za lasami" autorka nie zwalnia tempa i po raz kolejny zmusza czytelnika do podejmowania trudnych zagadnień dotyczących ludzkiej natury. Gdzie leży granica akceptacji i tolerancji dla tych, których kochamy? Jak wiele odcieni miłości i tęsknoty może odsłaniać jedna relacja?

Informacje dodatkowe o W gaju:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2023-01-27
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788396272249
Liczba stron: 391
Język oryginału: polski

Tagi: #kryminał #książka #MonikaLitwinow #samowydawcypl

więcej

Kup książkę W gaju

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

W gaju - opinie o książce

Monika Litwinow pisze świetne kryminały. Dobry pomysł, ciekawa i nieoklepana tematyka. Tajemniczy wątek stalkera. W tym wszystkim Artur Gawron. Świetnie się czyta. Nie mogę się doczekać kontynuacji !!!

Link do opinii
Avatar użytkownika - kryminalnatalerz
kryminalnatalerz
Przeczytane:2023-03-04, Ocena: 5, Przeczytałam,

Monika Litwinow debiutowała w 2022 roku książką ,,Za lasami", rok później ukazał się jej drugi tytuł ,,W gaju". I choć jest to seria skupiona na postaci detektywa i leśniczego Artura Gawrona, to spokojnie każdy jej tom można czytać oddzielnie, tym bardziej, że tematycznie książki mocno się od siebie różnią. ,,W gaju" skupia się na morderstwie, które popełniono w zamkniętej społeczności rodzimowierców. Ofiarą jest córka żercy, a jej morderstwo było nad wyraz brutalne. I tak czytelnik zgłębia się w codzienność tej społeczności, przygląda się jakie wyznają wartości, jak odnajdują się we współczesnym świecie, tak różnym od założeń ich wiary. Historia przedstawiona jest z kilku punktów widzenia, a ciekawym dodatkiem są fragmenty z pamiętnika zamordowanej, które najmocniej przybliżają nam realia życia młodej kobiety w tej społeczności. Oczywiście w książce ważną rolę odgrywają i mocno osadzone we współczesności postacie - detektyw Artur, jego rodzeństwo pracujące w policji i dziennikarka Elena. Ich życiu prywatnemu narrator przygląda się równie uważnie, co postępom w śledztwie, równocześnie powoli, ale systematycznie odkrywając ich tajemnice z przeszłości... Intryga kryminalna poprowadzona jest sprawnie, umiarkowanym tempem, to kryminał z gatunku tych, w których ważne są kreacje psychologiczne postaci i dobre uzasadnienie motywów zbrodni. Bawiłam się przy nim naprawdę dobrze, a wątki z wiarą prasłowiańską dodały tej lekturze sporo oryginalności. To kryminał warty uwagi, polecam!

Link do opinii
Avatar użytkownika - Alicja_S
Alicja_S
Przeczytane:2023-07-24, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - mag-maggie
mag-maggie
Przeczytane:2023-03-19, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2023,
Avatar użytkownika - kamiladebowska
kamiladebowska
Przeczytane:2023-02-11, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2023,
Inne książki autora
Za lasami
Monika Litwinow0
Okładka ksiązki - Za lasami

W niewielkim lasku pod Koninem okoliczny mieszkaniec odnajduje zwłoki nastolatki. W tym samym czasie w mieście pojawia się uciekinierka ze szpitala psychiatrycznego...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Nawiedzone kolonie
Rafał Witek
Nawiedzone kolonie
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Magdalena Krauze
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Nowe życie Kariny
Marta Nowik
Nowe życie Kariny
Times New Romans
Julia Biel
Times New Romans
Formuła Elli
Agnieszka Rautman-Szczepańska ;
Formuła Elli
Śpiew morzycy
Jagna Rolska ;
Śpiew morzycy
Nasze światy
Claudia Moonever
Nasze światy
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy