W gaju

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2023-01-27
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788396272249
Liczba stron: 391
Język oryginału: polski

Tom -2 cyklu Artur Gawron

Ocena: 5 (3 głosów)

W pierwszy dzień wiosny lokalną społeczność Kraśnicy pod Koninem wstrząsa informacja o brutalnym zabójstwie młodej kobiety należącej do rodzimowierczej społeczności. Pozornie podręcznikowa sprawa zabójstwa nieoczekiwanie odsłania kolejne tajemnice, intrygi i... rodzinną klątwę. Artur Gawron, leśniczy z licencją prywatnego detektywa, który zyskał niechcianą popularność po rozwiązaniu sprawy bajkowych morderstw mimochodem zostaje wciągnięty w wir rodzinnych niedomówień i wszechobecnych uprzedzeń.

W kontynuacji debiutu ,,Za lasami" autorka nie zwalnia tempa i po raz kolejny zmusza czytelnika do podejmowania trudnych zagadnień dotyczących ludzkiej natury. Gdzie leży granica akceptacji i tolerancji dla tych, których kochamy? Jak wiele odcieni miłości i tęsknoty może odsłaniać jedna relacja?

Tagi: #kryminał #książka #MonikaLitwinow #samowydawcypl

Kup książkę W gaju

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - W gaju

Avatar użytkownika - kryminalnatalerz
kryminalnatalerz
Przeczytane:2023-03-04, Ocena: 5, Przeczytałam,

Monika Litwinow debiutowała w 2022 roku książką ,,Za lasami", rok później ukazał się jej drugi tytuł ,,W gaju". I choć jest to seria skupiona na postaci detektywa i leśniczego Artura Gawrona, to spokojnie każdy jej tom można czytać oddzielnie, tym bardziej, że tematycznie książki mocno się od siebie różnią. ,,W gaju" skupia się na morderstwie, które popełniono w zamkniętej społeczności rodzimowierców. Ofiarą jest córka żercy, a jej morderstwo było nad wyraz brutalne. I tak czytelnik zgłębia się w codzienność tej społeczności, przygląda się jakie wyznają wartości, jak odnajdują się we współczesnym świecie, tak różnym od założeń ich wiary. Historia przedstawiona jest z kilku punktów widzenia, a ciekawym dodatkiem są fragmenty z pamiętnika zamordowanej, które najmocniej przybliżają nam realia życia młodej kobiety w tej społeczności. Oczywiście w książce ważną rolę odgrywają i mocno osadzone we współczesności postacie - detektyw Artur, jego rodzeństwo pracujące w policji i dziennikarka Elena. Ich życiu prywatnemu narrator przygląda się równie uważnie, co postępom w śledztwie, równocześnie powoli, ale systematycznie odkrywając ich tajemnice z przeszłości... Intryga kryminalna poprowadzona jest sprawnie, umiarkowanym tempem, to kryminał z gatunku tych, w których ważne są kreacje psychologiczne postaci i dobre uzasadnienie motywów zbrodni. Bawiłam się przy nim naprawdę dobrze, a wątki z wiarą prasłowiańską dodały tej lekturze sporo oryginalności. To kryminał warty uwagi, polecam!

Link do opinii
Avatar użytkownika - mag-maggie
mag-maggie
Przeczytane:2023-03-19, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2023,
Avatar użytkownika - kamiladebowska
kamiladebowska
Przeczytane:2023-02-11, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2023,
Inne książki autora
Za lasami
Monika Litwinow0
Okładka ksiązki - Za lasami

W niewielkim lasku pod Koninem okoliczny mieszkaniec odnajduje zwłoki nastolatki. W tym samym czasie w mieście pojawia się uciekinierka ze szpitala psychiatrycznego...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Recenzje miesiąca
Płezent – carkiem niekotrzebna rzecz
Agnieszka Suchowierska ;
Płezent – carkiem niekotrzebna rzecz
Człowiek z bursztynu
Tomasz Ołdziejewski; Sylwia Winnik
Człowiek z bursztynu
Królewska guwernantka
Wendy Holden ;
Królewska guwernantka
Diament i Róża
Karolina Winiarska
Diament i Róża
Emilka i potwory z legend
Kamila Stokowska
Emilka i potwory z legend
Potwór
Hubert Hender
Potwór
One temu winne
Marta Urbaniak-Piotrowska
One temu winne
Pamięć dla Heleny
Ewa Formella ;
Pamięć dla Heleny
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy