W głębi klasy

Tom 1 cyklu Szkoła dla Elity

Do ekskluzywnej prywatnej szkoły trafiają uczniowie z biednych dzielnic. Zderzenie dwóch światów, różnica kultur, nieuczciwa konkurencja, nieszczęśliwa miłość, zazdrość. Do czego doprowadzi ta burza negatywnych emocji u młodzieży?

Oglądałeś serial Szkoła dla elity?

Czy na pewno wiesz wszystko o zabójstwie Mariny?

W szkole był jeszcze ktoś, kto życzył jej śmierci... W cieniu szkolnych gwiazd żyją przecież też inni uczniowie...

Poznaj całą historię!

Paula cierpi z powodu nieszczęśliwej miłości, o której nie może nikomu powiedzieć. Janine, dziewczyna w rozmiarze 40, skrywa tajemnicę, której ujawnienie naraziłoby ją na niebezpieczeństwo. Jej przyjaciel Gorka, ogarnięty obsesją na punkcie seksu, zaczyna czuć coś więcej do nieodpowiedniej osoby, a Mario, drugoroczniak i ekspert od prześladowania innych, odkrywa, że po raz pierwszy sam padł ofiarą szantażu. Na Maríę Elenę wszyscy w Las Encinas mówią Melena (Czupryna), bo kiedyś z powodu problemów emocjonalnych straciła włosy. Nikt jednak nie wie, że za fasadą bogactwa i przepychu kryje się smutna historia rodzinna.

Czy Melena, Janine, Mario, Paula i Gorka są zamieszani w zabójstwo? Jaką tajemnicę skrywa pamiętnik, który trafił w ręce policji? Czy autor dziennika ma coś wspólnego ze zbrodnią, czy to tylko kolejna intryga?

Trzeba będzie wrócić na początek roku szkolnego, by połączyć elementy łamigłówki i poznać całą prawdę.

Informacje dodatkowe o W głębi klasy:

Wydawnictwo: Pascal
Data wydania: 2021-05-05
Kategoria: Dla młodzieży
Kategoria wiekowa: 15-18 lat
Tytuł oryginału: Al Fondo de la Clase
Język oryginału: hiszpański
Tłumaczenie: Magdalena Olejnik

Kup książkę W głębi klasy

W głębi klasy - opinie o książce

Avatar użytkownika - kamilabieganska
kamilabieganska
Przeczytane:2021-10-26, Ocena: 4, Przeczytałem, 52 książki 2021,

Pewnie pamiętacie szkolne beztroskie czasy. Gdzie wśród wszystkich uczniów wyróżniały się różne grupki?
Czy to grupa kujonów czy sportowców. Wszyscy inni i inaczej patrzący na świat. Jednak były też takie grupy, którym
przyjemność sprawiały prześladowania innych słabszych uczniów. Tak było przeważnie w każdej szkole i pewnie też
jest tak teraz choć myślę,że teraz jest zdecydowanie gorzej niż kiedy to ja sama chodziłam do szkoły.

W książce Abril Zamora poznajemy uczniów ekskluzywnej szkoły , do której uczęszczają bogate dzieciaki i te z biedniejszych
dzielnic. Jedni mają wszystko inni nie mają nic. Czy aby na pewno tak jest?
Każdy z nich ma swoje tajemnice i problemy, o których nie chcą mówić. Muszą się zmagać z krytyką czy brakiem miłości.
Jednak gdy dochodzi do zabójstwa jednej z uczennic ich problemy idą na drugi plan. Każdy doskonale wie, kto życzył jej śmierci
lecz czy tylko jedna osoba o tym myślała? Znaleziony pamiętnik zostaje głównym dowodem w sprawie zabójstwa ale
czy przelanie swoich myśli na papier może być pierwszym krokiem do popełnienia czynu?

Nie oglądałam jeszcze tego serialu na Netflixie ale planuje po niego sięgnąć gdy tylko przeczytam drugi tom tej serii.
Nie jest to wymagająca lektura i spokojnie można przeczytać  ją w jeden wieczór. Była to dobra odskocznia od
thrillerów. Lubię czasami sięgnąć sobie po tego typu lekturę i wam też polecam od czasu do czasu przeczytać
coś innego niż ulubiony gatunek. A Wy czytaliście już może tę pozycję? A może oglądaliście tylko serial?
Koniecznie dajcie znać i podzielcie się wrażeniami.

Avatar użytkownika - karolinaosewska
karolinaosewska
Przeczytane:2021-06-23, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2021,

W świecie bogaczy

Witajcie w Las Encinas, prywatnej szkole dla miejscowej elity, do której trafiają także uczniowie z biednych dzielnic, a to rodzi konflikty i prowadzi nawet do morderstwa !

"Szkoła dla elity" jest rozwinięciem historii opowiedzianej w netflixowym serialu o takim samym tytule. Co prawda ja serialu nie widziałam, ale po lekturze książki jestem w takich emocjach, że chętnie obejrzę. I chętnie przeczytam też kolejną część, czyli "Śmiertelny powrót", bo jestem ciekawa dalszych losów bohaterów "Szkoły dla elity".

Za młodu oglądałam taki serial RBD, też opowiadał o prywatnej, eksluzywnej szkole dla młodzieży, a także o różnicach społecznych, problemach dzieci z bogatych domów. Ale w porównaniu z "Szkołą dla elity" RBD wypada grzecznie i spokojnie. Bowiem to, co dzieje się w życiu uczniów Las Encinas przyprawia o zawrót głowy.

Piątka bohaterów, pięć różnych historii, które w taki czy inny sposób się ze sobą łączą i jedna śmierć, dziewczyny, której wielu nie znosiło, i którą kilka osób mogło życia pozbawić, czy piątka głównych bohaterów miała coś wspólnego ze śmiercią Mariny? Jeśli jesteście ciekawi całej, pogłębionej historii, to sięgajcie po książkę "Szkoła dla elity" i czytajcie. Jedno mogę Wam obiecać, nie będziecie się nudzić, a ogrom emocji, które ta książka skrywa pozostawią Was w takim huraganie emocjonalnym jak mnie.

Dostajemy tu bowiem zawirowania związane z pierwszymi miłościami, uczucia, których bohaterzy nie są pewni, problemy z uzależnieniami, z prześladowaniami w szkole z powodu czy to rozmiaru 40, randki z niepopularną dziewczyną, zarażenia HIV, czy segregacją uczniów na lepszych, gorszych, problemy z rodzicami, a dokładniej pisząc z matką. Ale co najbardziej przebija z kart tej powieści, co rani czytelnika najgłębiej, to dojmująca samotność, smutek, żal, cierpienie tych młodych ludzi, nieumiejętność radzenia sobie z uczuciami, zagubienie.

Ta książka boli, krzyczy, rozrywa serce i duszę na kawałki, osobiście rozłożyła mnie na łopatki historia Marii Eleny, zwanej Meleną przez uczniów, jej losy wyciskają z oczu łzy. Cała szkoła Las Encinas to zgromadzenie przeróżnych osobowości, które przeżywają swoje rozterki, które prześladuje ocean myśli, do których mamy dostęp dzięki specjalnym wstawkom w powieści, co pomaga lepiej zrozumieć danego bohatera, inaczej na niego spojrzeć.

Oczywiście w tle całej historii, która rozgrywa się w ciągu roku szkolnego, która jest swoistym powrotem do przeszłości, pozwalającym lepiej zrozumieć sprawę zabójstwa Mariny, przedstawioną w serialu, przewija się prowadzone śledztwo w sprawie wspomnianego zabójstwa. Dla mnie akurat całego tego wątku kryminalnego było za mało, o samej śmierci dziewczyny praktycznie nie dowiedziałam się niczego, bo książka skupia się na losach uczniów i na sam koniec dostajemy parę podejrzeń rzuconych niesłusznie na tego czy innego ucznia, a sprawcą okazuje się być ktoś zupełnie inny. Ciekawe czy w serialu jest bardziej omówiony wątek śmierci Mariny, bo akurat omówienie go w książce trochę rozczarowuje.

"Szkoła dla elity. W głębi klasy" to bardzo emocjonalna lektura, poruszająca cały wachlarz problemów: społecznych, szkolnych, emocjonalnych, rodzinnych, uzależnieniowych. To nie jest lekka książka, i nie da się o niej szybko zapomnieć. Jest po części brudna, zdeprawowana, ale niosąca także światło nadziei i dobra. Jeśli lubicie książki, które Was poruszają, zostawiają w rozsypce emocjonalnej to czytajcie "Szkołę dla elity". Polecam !

Za egzemplarz do recenzji dziękuję wydawnictwu Pascal.

Avatar użytkownika - przyrodaz
przyrodaz
Przeczytane:2021-05-27, Ocena: 5, Przeczytałam,

,, Matka mnie nienawidzi. Żałuje, że nie wyskrobała mnie w Meksyku. Nie chciała mnie i zjawiłam się w najgorszym momencie, akurat kiedy jej kariera nabierała rozpędu."

Jest to książka, z której wręcz wylewają się emocje. Z reguły jest to niesprawiedliwość, która spotka je na każdym roku. Tutaj postacie nie lubią się z bardzo prostych i banalnych powodów. Wystarczy, że ktoś jest za gruby, ma za mały biust, czy też pochodzi z niezaakceptowanej rodziny przez kolegów. Czyli jednym słowem normalna i zwyczajna szkoła, jedynie w bardzo pikantnym stylu. Bohaterzy są tutaj rozwydrzeni, rozpieszczeni i niestety wulgarni. Nie znają dobroci, gdyż podkreślając swoje statusy, uważają, że wszystko im wolno. Wrogów zastraszają i za nic nie przyznają się do swoich błędów.

,, Byłem pijany, a ty skorzystałaś z okazji, ale na trzeźwo nigdy w życiu nie tknąłbym takiego paszteta jak ty. Nie podobasz mi się, jesteś pieprzonym dziwadłem i wątpię, żebyś mogła spodobać się komuś przy zdrowych zmysłach. Jesteś paskudna. Słyszysz?"

To tylko skrawek wiadra pomyj, które wylał na tą dziewczynę Mario. Nawet nie chcę tego komentować. Nadmienię, że ona zupełnie inaczej zapamiętała swój pierwszy raz. Co tu dużo mówić, ogólnie nie chciałabym aby taką pozycję czytała moja córka, choć czasami świat faktycznie jest bardzo wulgarny. Nie oglądałam serialu na podstawie którego powstała ta książka i jakoś mnie do niego nie ciągnie. Tutaj faktycznie powinno być na okładce osiemnaście plus.
A co do pozytywów, to wbrew wszystkiemu jest ich całkiem sporo. Bohaterzy są dobrze wykreowani, ich wypowiedzi czujemy na całym ciele. Wszystko, co przedstawiają można spokojnie sobie wyobrazić. Mi się wydawało, że jestem obecną przy nich obserwatorką, której każdy się zwierzał. Poznałam ich myśli i tajemnice, nawet te najbardziej okrutne. Historia pamiętnika bardzo mi się spodobała i troszkę przyćmiła ich wybuchy. Ogólnie jest ciekawa, aczkolwiek dla osób, którzy lubią bezpośredni kontakt z bohaterami, którzy mówią wszystko, co myślą.

Śmiertelny powrót
Abril Zamora0
Okładka ksiązki -  Śmiertelny powrót

Nowy zabójczy rok szkolny w życiu piątki nastolatków wmieszanych w główne wątki drugiego sezonu serialu Szkoła dla elity. Oglądałeś serial ,,Szkoła dla...