Śmiertelny powrót

Tom 2 cyklu Szkoła dla Elity

Nowy zabójczy rok szkolny w życiu piątki nastolatków wmieszanych w główne wątki drugiego sezonu serialu Szkoła dla elity.

Oglądałeś serial ,,Szkoła dla elity"?

Czy na pewno wiesz wszystko o losach jej bohaterów?

Poznaj całą historię!

Gorka, Melena, Janine i Paula są już o rok starsi i zamierzają podnieść głowę niczym aksolotl - płaz zdolny do regeneracji i wygojenia własnych ran tak, by nie pozostała po nich blizna.

Wokół Las Encinas kręci się tajemnicza postać w szkolnym mundurku, która skrywa twarz za kominiarką, budząc panikę wśród uczniów. Jednak nasi bohaterowie muszą żyć dalej.

Gorka wplątał się w skomplikowany związek z Andreą, doskonałą pod każdym względem córką lewicowego polityka, nową w ich szkole. Melena porzuciła naukę, żeby pomóc matce w kawiarni i za wszelką cenę próbuje podtrzymać ich odnowioną relację. Janine obsesyjnie pragnie wyjaśnić tajemnicze przypadki śmierci i uchronić przyjaciół przed niebezpieczeństwem. Paula postanawia rzucić szkołę i podjąć pracę, musi więc zmierzyć się z dorosłym życiem.

Czy grupce zepchniętych na margines nastolatków uda się znaleźć swoje miejsce w toksycznym środowisku Las Encinas.

Informacje dodatkowe o Śmiertelny powrót:

Wydawnictwo: Pascal
Data wydania: 2021-10-13
Kategoria: Dla młodzieży
Tytuł oryginału: Asignatura Pendiente
Tłumaczenie: Magdalena Olejnik

Kup książkę Śmiertelny powrót

Śmiertelny powrót - opinie o książce

Avatar użytkownika - przyrodaz
przyrodaz
Przeczytane:2021-12-01, Ocena: 5, Przeczytałam,

Kolejny raz zaznaczam, że nie polecam wersji filmowej, bo od razu zrazi was to do książki. Na papierze macie uczucia wyrażone bardziej w prawdziwy sposób. Pokazuje to, co ukryte mają w sercu, kiedy siedzi na fotelu ginekologicznym i czeka na rozpoczęcie zniszczenia tego, co wciąż tkwi w jej ciele. Na filmie było to nieco ordynarne, więc zawsze skupiam się tylko i wyłącznie na książce. Tom pierwszy niezbyt mi przypadł do gustu z wielu powodów, jednak ta część jakoś bardziej do mnie przemówiła. Nic nie zmieni faktu, że pozycja jest nieco wulgarna, jednak tutaj pokazuje brutalną prawdę, jaką jest niechciane dziecko. Tą ciszę, która przenika aż do szpiku kości. Ogromny temat tabu, na który nawet własna matka nie ma ochoty rozmawiać.
Wiecie, dla mnie to trochę dziwne, bo moje dzieci wiedzą, że mogą przyjść z każdym nawet najbardziej wstydliwym problemem. Nie wyśmiewam ich, nie milczę, tylko wysłuchuję i radzę to, co sama bym w tej sytuacji zrobiła.Oczywiście wybór będzie zawsze ich wyborem. Tutaj czuć tą rezerwę między dziećmi, a rodzicami. Śmiem twierdzić, że w ogóle się nimi nie przejmują. Sama młodzież wchodzi w bardzo skomplikowane relacje z rówieśnikami z powodu braku jakiejkolwiek bliskości. Popełniają błąd za błędem, byleby tylko choć przez chwilę znaleźć odrobinę szczęścia. Co dziwne, znają konsekwencje tego szczęścia, jednak i tak prą na umór. To tylko podkreśla jak stabilizacja i bezpieczeństwo i szczęście są dla nich ważne. Oni go łakną i potrzebują. To naprawdę dosadny komunikat dla rodziców.
Tak jak w części pierwszej, tutaj również dojdzie do licznych przypadków śmiertelnych wśród uczniów. Za to odczułam, jakby byli bardziej dorośli, mocniej przedstawiają się ich postacie i charaktery. Dreszczyk na skórze powoduje postać w kominiarce, która krąży wokół szkoły. Sieje ogrom plotek i autentycznego niebezpieczeństwa. O dziwo wszystko, co się z tym wiązało było ciekawe i pełne napięcia.
Książkę polecam jako przestrogę dla rodziców i nastolatków. Muszą bowiem wiedzieć, że bez wzajemnej komunikacji konsekwencje ponoszą obie ze stron.

W głębi klasy
Abril Zamora0
Okładka ksiązki - W głębi klasy

Do ekskluzywnej prywatnej szkoły trafiają uczniowie z biednych dzielnic. Zderzenie dwóch światów, różnica kultur, nieuczciwa konkurencja, nieszczęśliwa...