Koniec „Szkoły dla Elity” Netflix ogłosił ostatni sezon serialu

Data: 2023-10-20 14:59:46 | Ten artykuł przeczytasz w 6 min. Autor: Martyna Kozieł
udostępnij Tweet

Szkoła dla Elity to serial, który w 2018 roku zadebiutował na Netfliksie. Od tego czasu powstało już kilka sezonów produkcji, a najnowszy, 7 sezon pojawił się na platformie 20 października 2023 r. Wiadomo jednak, że ta historia zmierza ku końcowi i kolejna, ósma transza będzie jednocześnie ostatnią. 

Kadr z serialu "Szkoła dla elity"fot. mat. prasowe Netflix / Matías Uris/Netflix © 2022

Szkoła dla elity to hiszpański serial Netfliksa, który zadebiutował dobrych kilka lat temu i początkowo opowiadał o trójce stypendystów z biednych rodzin, którzy trafili do elitarnego liceum dla bogaczy. Nowym uczniom od samego początku nie udawało się jednak wpasować w grupę snobistycznej młodzieży pochodzącej z wyższych sfer. Tragiczny wypadek w szkole doprowadza zaś do odsłonięcia mrocznych tajemnic zamożnych licealistów. W kolejnych sezonach twórcy serialu otwierali kolejne wątki bohateró drugoplanowych, a także wprowadzili zupełnie nowe postaci. Teraz zaś dowiedzieliśmy się, jak zakończy się serial.

Szkoła dla elity – 8. sezon będzie zakończeniem serialu

Jakiś czas temu w sieci pojawiła się pierwsza, nietypowa zapowiedź siódmego sezonu Szkoły dla elity. Udało nam się również poznać nowych bohaterów, którzy w tym sezonie dołączają do elitarnej szkoły. Od piątku, 20 października 2023 roku, na Netliksie zobaczyć można siódmy sezon, który skupiony jest zwłaszcza na Omarze – jednym z najstarszych bohaterów serialu, próbującego po trudnych wydarzeniach rozpocząć swoje życie od nowa.

Czytaj także: Lipowo 2 sezon – czy będzie kontyunacja serialu? 

Zakończenie siódmego sezonu jasno sugeruje, że to nie koniec. Okazuje się więc, że twórcy planują, żeby to ósmy sezon był tym finałowym, o czym poinformował sam Netflix na X (dawniej Twitterze): 

 

Potwierdziła to wypowiedź twórcy serialu – Carlosa Montery – podczas konferencji prasowej: 

Kręcimy ósmy sezon, który będzie ostatnim sezonem Szkoły dla Elity. Zakończymy to w wysokim stylu. Jamie [Vaca, współshowrunner siódmego sezonu], Netflix i ja pomyśleliśmy, że czas to zakończyć. Mówię to z wielkim żalem, ponieważ to było kilka niesamowitych lat, podczas których poznałem wspaniałych aktorów. Razem współpracowaliśmy ze wszystkimi reżyserami, z którymi chcieliśmy współpracować i mieliśmy luksus posiadania Maribel przez ostatnie dwa sezony. Szkoła dla Elity zmieniła życie wszystkich [...].

Szkoły dla elity 8 sezon – kiedy premiera?

Możliwe więc, że w siódmym sezonie zobaczymy dalsze losy bohaterów, którzy dalej będą się starali poukładać swoje życie. Na ten moment trudno stwierdzić, kiedy produkcja będzie miała swoją premierę. Na razie prace na planie jeszcze nawet nie ruszyły. Jednak już od lipca, tego roku, było wiadome, że kolejna seria Szkoły dla elity jest w planach. 

Czytaj także: Lipowo. Zmowa milczenia - 2 odc. Kto zamordował zakonnicę? Rusza śledztwo. Streszczenie 2 i 3 odcinka

Do obsady mają dołączyć nowi aktorzy! Jest to między innymi Ane Rot, znana z horroru Klub miłośników kryminałów. W produkcji zobaczymy również Nuna Gallego. Mina el Hammani ma powrócić do roli Nadii. 

Showrunner podczas konferencji prasowej również mówił o aktorach: 

[...]  są aktorzy, którzy zaczynali u nas i dzięki temu są teraz światowymi gwiazdami. Zdarza się to tej obsadzie, z czego jesteśmy niesamowicie dumni. Mogliśmy się w do tego przyczynić i mieć świadomość, że nasze dzieła podobają się widzom na całym świecie. 

Szkoły dla elity – kontynuacja popularnego serialu

Pierwszy sezon Szkoły dla elity pojawił się na Netfliksie w październiku 2018 roku. Oparty na schemacie teenage drama serial z elementami kina kryminalnego stał się ogromnym hitem nie tylko w Hiszpanii, gdzie został wyprodukowany, ale także w pozostałych częściach świata. Netflix zaś zdecydował się przedłużać go na kolejne sezony, które debiutowały kolejno w 2019, 2020, 2021 i 2022 roku. Każdy z sezonów liczył około ośmiu odcinków.

W głębi klasy - książka

Wokół Szkoły dla elity powstały także dodatkowe produkcje – w 2021 roku ogłoszono powstanie miniserialu z udziałem bohaterów pierwszych sezonów Szkoła dla Elity: krótkie historie. Oprócz tego na rynku ukazały się książki nawiązujące do całego serialu. Publikacje W głębi klasy oraz Śmiertelny powrót ukazały się na polskim rynku i wchodzą w skład serii literackiej Szkoła dla Elity. Pierwszą książkę z cyklu kupić można w popularnych księgarniach poniżej:

 
źródło: variety.com
 
 
Tagi: seriale netflix, szkoła dla elity,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
W głębi klasy
Abril Zamora0
Okładka książki - W głębi klasy

Do ekskluzywnej prywatnej szkoły trafiają uczniowie z biednych dzielnic. Zderzenie dwóch światów, różnica kultur, nieuczciwa konkurencja, nieszczęśliwa...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Autor
Reklamy
Recenzje miesiąca
Paderborn
Remigiusz Mróz
Paderborn
Fałszywa królowa
Mateusz Fogt
Fałszywa królowa
Między nami jest Śmierć
Patryk Żelazny
Między nami jest Śmierć
Miłość szyta na miarę
Paulina Wiśniewska
Miłość szyta na miarę
Zagraj ze mną miłość
Robert D. Fijałkowski ;
Zagraj ze mną miłość
Ktoś tak blisko
Wojciech Wolnicki (W. & W. Gregory)
Ktoś tak blisko
Serce nie siwieje
Hanna Bilińska-Stecyszyn ;
Serce nie siwieje
The Paper Dolls
Natalia Grzegrzółka
The Paper Dolls
Słowa wdzięczności
Anna H. Niemczynow
Słowa wdzięczności
Pokaż wszystkie recenzje