W pogoni za świetlikami

Wydawnictwo: WAM
Data wydania: b.d
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 978-83-7505-652-5
Liczba stron: 396

Ocena: 6 (1 głosów)

Poznawanie prawdy może być ulotne i magiczne, jak łapanie świetlików w ciemną, letnią noc... Reporter lokalnej gazety, Chase Walker, zajmuje się sprawą porzuconego na przejeździe kolejowym chłopca. Mężczyzna - sam wychowywany w rodzinie zastępczej - postanawia zaopiekować się zaniedbanym dzieckiem. Nieoczekiwanie poznaje własną historię i dowiaduje się, kim w rzeczywistości są otaczający go ludzie.\r\nW pogoni za świetlikami to powieść o opuszczeniu i poszukiwaniu własnej tożsamości.\r\n\r\n\"Liryczny i inteligentny styl sprawia, że \"W pogoni za świetlikami\" czyta się wyjątkowo dobrze.\"\r\nmagazyn Aspiring Retail\r\n\r\nKsiążka nagrodzona CHRISTY AWARD 2008 w kategorii proza współczesna.

Kup książkę W pogoni za świetlikami

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Opinie o książce - W pogoni za świetlikami

Avatar użytkownika - Poczytajka
Poczytajka
Przeczytane:2014-05-03, Ocena: 6, Przeczytałam, ***Wiara i religia, ***Adopcje,

Pozostając pod dużym wrażeniem poprzedniej powieści Charlesa Martina postanowiłam zaraz sięgnąć po Jego kolejną książkę. Tym razem zdecydowałam się na powieść „W pogoni za świetlikami” i muszę przyznać, że mój wybór był naprawdę trafiony. Autor opisuje tu dość złożoną historię, w której poszczególne elementy, wydarzenia i bohaterowie zazębiają się ze sobą tworząc ciekawą i niecodzienną opowieść.
Chase Walker jest reporterem w miejscowej gazecie. Poznajemy go gdy opuszcza więzienie, dokąd trafił za chęć dotarcia do prawdy o przeszłości jego wujka i prawnego opiekuna – Willee’ego McFarlanda. W tym samym czasie i tej samej okolicy mały niemy chłopiec zostaje wypchnięty z samochodu tuż przed przejazdem kolejowym, a kobieta kierująca autem wjeżdża pod rozpędzony pociąg. Jak się okazuje dziecko jest wystraszone, wycofane i ciężko doświadczone przez los, było bite i molestowane zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Jednakże pomimo swojej ułomności chłopiec potrafi się świetnie komunikować z otoczeniem za pomocą notesu i ołówka oraz szczegółowych i  wyrazistych szkiców. Historia chłopca jest tak samo przerażająca i traumatyczna, co zagadkowa, a Chase ma za zadanie wyjaśnić ją ludziom pisząc artykuł w gazecie. Przy okazji odkrywania kolejnych faktów z przeszłości dziecka, Chase poznaje prawdę o własnym pochodzeniu, utraconym dzieciństwie i ojcu, którego wypatrywał przez lata.

„Jeśli Bóg jest w stanie stworzyć świetliki, których pupa świeci jak gwiazda, to myślę, że wszystko inne też jest możliwe”

Obok trudnych tematów związanych z adopcją, molestowaniem i biciem dziecka autor poruszył w tej powieści również inne ważne zagadnienia jak AIDS, ponoszenie kary za niepopełnione winy, ochrona rodziny jako wartości najdroższej i najcenniejszej oraz porzucenie i poszukiwanie własnej tożsamości. 

Charles Martin posiada niezwykły dar tworzenia  wzruszających historii ściskających mocno za serce, które obdarza zaskakującym i niespodziewanym zakończeniem. Opowieści autora zapadają głęboko w duszę i pozostają w niej na długo. Cieszę się bardzo, że jeszcze kilka powieści autora przede mną i mam nadzieję, że każda następna dostarczy mi również niezapomnianych wrażeń.

Link do opinii
Avatar użytkownika - Muminka789
Muminka789
Przeczytane:2011-12-11, Przeczytałem,
Inne książki autora
Piorun i deszcz
Charles Martin0
Okładka ksiązki - Piorun i deszcz

Nowa powieść autora "Kiedy płaczą świerszcze" i "Gdzie rzeka kończy swój bieg". Tyler Steel w wyniku odniesionych obrażeń przeszedł na wcześniejszą...

Prosto z serca
Charles Martin0
Okładka ksiązki - Prosto z serca

Charlie Finn musiał szybko dorosnąć, w wieku szesnastu lat został zupełnie sam. Dzięki wyjątkowej inteligencji zdobył prestiżowe stypendium na Harvardzie...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Sekret Heleny
Lucinda Riley;
Sekret Heleny
Czas pomsty
Maciej Liziniewicz
Czas pomsty
Budząc lwy
Ayelet Gundar-Goshen
Budząc lwy
Dzisiaj umrzesz Ty
Sue Wallman
Dzisiaj umrzesz Ty
Czas pokuty
Grzegorz Kopiec
Czas pokuty
Nie wiem, gdzie jestem
Gayle Forman;
Nie wiem, gdzie jestem
Wielka księga Klary
Marcin Wicha;
Wielka księga Klary
Wisznia ze słowiańskiej głuszy
Aleksandra Katarzyna Maludy
Wisznia ze słowiańskiej głuszy
Pokaż wszystkie recenzje