W sieci

Wydawnictwo: Purple Book
Data wydania: 2023-01-25
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 9788383103600
Liczba stron: 342
Język oryginału: polski

Ocena: 5 (1 głosów)

,,W sieci" to inspirowana prawdziwą historią opowieść o dwóch kobietach: Hannie i Danucie. Bohaterki mieszkają na dwóch krańcach Polski, nie znają się, ale wydarzy się coś, co je połączy. Każda z nich ma swoją odmienną, ale równie tragiczną historię.

Pierwsza z kobiet jest mało stanowcza, stąpa wokół innych na palcach, marzy o byciu kochaną, pragnie bezpieczeństwa. Jej życie zdominowały cierpienie po stracie dziecka i dramatyczny rozwód.

Druga jest córką alkoholika i żoną uzależnionego również od alkoholu mężczyzny, sama zaś nadużywa antydepresantów, nie lubi zmian i dlatego za wszelką cenę utrzymuje status quo swojego papierowego już małżeństwa. Musi uporać się z demonami przeszłości, by odnaleźć w sobie chęć życia.

Kiedy pojawia się ON - mężczyzna poznany w internecie, przedstawiający się jako Jan Kowalski - wszystko się zmienia.

Kim okaże się w rzeczywistości? Jaką rolę odegra w życiu bohaterek?

Anna Sakowicz nie ocenia żadnego z bohaterów. Pokazuje ich w trudnych sytuacjach, wikła ich w sieć uzależnień nie tylko od siebie.

Tagi: Klasyka prozy literackiej

Kup książkę W sieci

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - W sieci

"Kłamstwo nigdy nie jest dobrym sposobem na budowanie więzi."
"W sieci" to słodko gorzka historia inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, która tak mnie wciągnęła, że zarwałam noc żeby ją przeczytać. Nie żałuję jednak, bo książka ta jest z tych nieodkładalnych, które trudno jest zostawić na później. Przedstawiona przez autorkę opowieść jest tym bardziej przerażająca, że takie jest prawdziwe życie, że to nie jest fikcja. Dla mnie było to wspomnienie sprzed lat, częściowo to jakby losy mojej koleżanki i jej rodziny. Niemal te same problemy i takie same schematy postepowania..., dobrze zatem, że już tamte lata mają za sobą.

Co może łączyć dwie kobiety mieszkające w różnych miastach w Polsce, oddalonych od siebie dosyć daleko? Odpowiedź jest tylko jedna i prosta - facet. 
Hanna mieszka w Gdańsku, jej małżeństwo przechodzi kolejny poważny kryzys, mąż zdradza ją od lat, lecz ona ma ciągle skrupuły przed tym, żeby się rozwieść, obawia się reakcji dziesięcioletniego synka. Gdy w końcu decyduje się na ten krok, zachowanie jej męża zmienia się diametralnie...


"- Czy ty siebie słyszysz? Facet cię zdradzał latami, a ty teraz bierzesz na siebie winę za rozpad małżeństwa? - pyta retorycznie. Zdanie brzmi jak wyrwane z orzeczenia sędziego, a ja powtarzam w myślach jak echo: Moja wina, moja wina, moja bardzo wielka wina. Wybrałam nieodpowiedniego mężczyznę na ojca mojego dziecka. Moja wina!"
Danuta mieszka w Krakowie, jest córką alkoholika, ma córki bliźniaczki, które wkrótce będą pełnoletnie i tak się jej życie potoczyło, że mąż również okazał się nałogowcem. Może nie jest taki jak jej ojciec, ale gdy wpada w ciąg alkoholowy, to potrafi płynąć przez kilka dni. Szymon jednak dobrze zarabia, więc utrzymuje całą rodzinę a na dodatek mieszkają w mieszkaniu, które jest tylko jego własnością. Danuta ma nadzieję, że jej mąż któregoś dnia zapije się na śmierć jak jej ojciec...


"Ewenement. Mój ojciec miał kasę tylko w dzień wypłaty, rozdawał nam hojnie banknoty, potem te banknoty zabierał, powtarzając, że łatwo przyszło, łatwo poszło. Kasa jak wódka - musiała płynąć."
W jaki sposób losy obu kobiet zetkną się ze sobą, to już sami musicie się dowiedzieć, nie zdradzę tego wątku.
To trudna, nieco może szokująca, ale bardzo mądra książka, w której temat alkoholizmu autorka pokazała zgodnie z rzeczywistością. W rodzinie alkoholika wszyscy są współuzależnieni i każda osoba potrzebuje pomocy.
Autorka opowiada nam o tęsknocie za bliskością, za miłością, o czasie, który przemija bezpowrotnie oraz o obawie przed samotnością..., o tym, co tak właściwie może spotkać każdego z nas. Chociaż wiem, że alkoholizm to choroba, ale ja po swoich doświadczeniach nie potrafię zrozumieć alkoholików a tym bardziej się nad nimi litować czy współczuć im.
"W sieci" to dobra książka, którą warto poznać.

Link do opinii
Inne książki autora
Plan Agaty (#2). Dogonić miłość
Anna Sakowicz0
Okładka ksiązki - Plan Agaty (#2). Dogonić miłość

Agata z małymi przeszkodami realizuje kolejne punkty planu. Chce przecież być jak Bridget Jones. Nie udało się jej schudnąć, nie znalazła jeszcze mężczyzny...

Postawić na szczęście
Anna Sakowicz0
Okładka ksiązki - Postawić na szczęście

Rok na schudnięcie, rok na złowienie faceta i rok na urodzenie dziecka, żeby wyrobić się do czterdziechy. Niezły plan. Agata jest dziennikarką, która...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Recenzje miesiąca
Człowiek z bursztynu
Tomasz Ołdziejewski; Sylwia Winnik
Człowiek z bursztynu
Płezent – carkiem niekotrzebna rzecz
Agnieszka Suchowierska ;
Płezent – carkiem niekotrzebna rzecz
Królewska guwernantka
Wendy Holden ;
Królewska guwernantka
Diament i Róża
Karolina Winiarska
Diament i Róża
Nić przeznaczenia
Anna Sakowicz
Nić przeznaczenia
Mąciciel
Paweł Beręsewicz
Mąciciel
Podróż w niechciane
Danuta Chlupová
Podróż w niechciane
Emilka i potwory z legend
Kamila Stokowska
Emilka i potwory z legend
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy