W zmowie z mordercą

Wydawnictwo: Dreams
Data wydania: 2020-10-06
ISBN: 978-83-66297-77-7

Nieznany sprawca uprowadził i zabił jedenastoletnią dziewczynkę. Zakopiańska policja szybko wszczęła postępowanie, lecz główny podejrzany popełnił samobójstwo i motywy przestępstwa pozostały niejasne. Sprawę zamknięto, a śledztwo umorzono…

Mija właśnie piętnaście lat od tamtych wydarzeń. Paweł Wolski, dziennikarz śledczy z Warszawy, pisze artykuł na temat tej brutalnej zbrodni i odkrywa wiele nieścisłości oraz niezbadane przez policję wątki. Podążając ich tropem, dochodzi do przerażającego wniosku: morderca może wciąż być na wolności, a śmierć dziewczynki to zaledwie część mrożącej krew w żyłach prawdy…

Bartłomiej Kowaliński urodził się w 1986 roku w Krakowie i do dziś jest związany z tym miastem. Zawodowo zajmuje się doradztwem kredytowym oraz leasingowym. Pasjonat sportu. Uprawiał narciarstwo alpejskie, lubi też piłkę nożną oraz jazdę na rowerze. Czas wolny najchętniej spędza z żoną i synami, Arturem i Ignacym, oraz psem Tosią. Przygodę z pisaniem zaczął dość spontanicznie. Początkowo były to kilkustronicowe opowiadania, aż przyszedł dzień, w którym powstały pierwsze zdania powieści.

Tagi: kryminał sensacja

Kup książkę W zmowie z mordercą

Avatar użytkownika - madak
madak
Przeczytane:2020-10-14, Ocena: 5, Chcę przeczytać, 52 książki w 2020 roku, Kryminały,
Kryminały rozgrywające się w tatrzańskiej scenerii gromadzą rzesze czytelników. Akcję swojej serii o Wiktorze Forście osadził na Podhalu Remigiusz Mróz, w te okolice zabrali czytelników także Małgorzata i Michał Kuźmińscy w powieści Śleboda. Do zimowej stolicy Polski zaprasza czytelników Bartłomiej Kowaliński w swojej debiutanckiej książce W zmowie z mordercą. Paweł Wolski to trzydziestoparoletni dziennikarz śledczy, pracujący w jednej z warszawskich redakcji. Gdy trafia na sprawę zabójstwa jedenastoletniej dziewczynki, postanawia napisać rzeczowy i poparty faktami artykuł. Przedsięwzięcie okazuje się dość skomplikowane – sprawa miała miejsce piętnaście lat temu, a oskarżony o zbrodnię chłopak, nie doczekawszy postępowania sądowego, popełnił samobójstwo. Prowadząc prywatne śledztwo, Wolski orientuje się, że dochodzenie prowadzone przez policję było prawdopodobnie powierzchowne, a sprawa i „wyrok” zostały mocno ukartowane. Rodzące się pytania o to, kto zabił Natalię Gajdosz i jaki był motyw tej zagadkowej zbrodni, towarzyszyć będą dziennikarzowi i czytelnikom aż do finału opowieści. W zmowie z mordercą to powieść, w której autor mnoży tropy i wątki, często wyprowadzając czytelnika na manowce. Co chwilę pojawiają się nowi podejrzani, nowe motywy zbrodni, nowy przebieg działań zabójcy. Gdy wydaje się, że wszystko już udało się wyjaśnić, okazuje się, ...

Opinie o książce - W zmowie z mordercą

Avatar użytkownika - Jadzka_czyta
Jadzka_czyta

" Usłyszał jej krzyk. Wołała z całych sił, błagała o ratunek, ale on stał bez ruchu. Nie był w stanie jej pomóc. Po chwili zniknęła gdzieś w mroku."

Jak zaczęliście Nowy Rok? Ja przywitałam go w towarzystwie książki, która już od jakiegoś bardzo mnie intrygowała. Nie ukrywam, że w ostatnim czasie trudno jest trafić na bardzo dobry kryminał, który już po kilkudziesięciu stronach nie sypnie trafnym tropem i nie domyśle się kto za tym wszystkim stoi — tu na szczęście tak nie było, a ja spędziłam z tą pozycją naprawdę miło i przyjemnie czas.

Paweł Wolski jest dziennikarzem śledczym. Na co dzień mieszka i pracuje w Warszawie. Zaintrygowany tragedią, która miała miejsce piętnaście lat temu w Zakopanem. Postanawia napisać artykuł na temat zbrodni, która tak bardzo wstrząsnęła mieszkańcami miasta. Te piętnaście lat wstecz jedenastoletnia dziewczynka zostaje uprowadzona, a następnie zamordowana przez tajemniczego mordercę. Sprawy jeszcze bardziej się komplikują, gdy podejrzany popełnia samobójstwo. Niestety ze względu na okoliczności śledztwo umorzono, a sprawę zamknięto. Paweł podążając śladami zbrodni,odkrywa pewne nieścisłości w śledztwie, które krok po kroku doprowadzają go do pewnego, przerażającego wniosku...

Co odkryje Paweł? Jak potoczy się jego śledztwo? Czy uda mu się odkryć co tak naprawdę stało się w Zakopanem? Kim tak naprawdę jest morderca?

"W zmowie z mordercą" to debiut, który w moim odczuciu wypadł naprawdę bardzo dobrze. Autor buduje napięcie już od samego początku, a z każdą kolejną stroną ono wzrasta. Krok po kroku odkrywamy z dziennikarzem kolejne tropy. Nie raz błądzimy, a kiedy już okazuje się, że jesteśmy na dobrej drodze, bęc! Obrót o sto osiemdziesiąt stopni i nasz trop szlag trafił. Zawiła intryga i wszelkie zwroty akcji tylko podkręcają naszą ciekawość, a opisy oraz dialogi dodają dramatyzmu. Bardzo podobał mi się sposób wykreowania bohaterów i głównych i drugoplanowych. Paweł był silnym, stanowczym mężczyzną, który nie raz pokazał, że ma głowę na karku, że myśli nieszablonowo, nie da się zastraszyć, ani sobą manipulować. Bez wątpienia udowodnił, że jest silną osobowością. Wolski prowadził śledztwo niemal wzorowo, a jednak do samego końca nie wiedziałam, jak to wszystko się zakończy. Samo zakończenie zaś wbiło mnie w fotel, powodując szybsze bicie serca i budząc ogromny strach.Przygryzając z nerwów policzek, prosiłam w myślach,by wszystko skończyło się dobrze.Autor ma naprawdę lekkie pióro, nie miałam problemu z odbiorem tekstu. Choć książka napisana jest narracją trzecioosobową, to tym razem mi ona nie przeszkadzała.
Podsumowując " W zmowie z mordercą ", to trzymający w napięciu kryminał. Może poszczycić się nie tylko dobrze prowadzonym śledztwem ze strony dziennikarza, ale i świetnymi opisami krajobrazu. Jest to książka, która mnie pochłonęła do reszty, wciągnęła mnie w świat Pawła Wolskiego,jednoczenie nie dając chwili wytchnienia. Widać, że autor poświęcił tej książce całego siebie, wszystko było dopięte na ostatni guzik. Niczego w niej nie brakowało. Z całego serce polecam!

Avatar użytkownika - zaczytana_optymi
zaczytana_optymi

Obiecałam pewnemu Panu, że spędzę "z Nim święta", a konkretnie z Jego kryminałem:) Mowa o książce pt. "W zmowie z mordercą" @bartlomiej_kowalinski_autor

Gdyby nie fakt, że musiałam podzielić świąteczny czas między spotkania rodzinne a czytanie książki, to myślę, że już dawno bym ją przeczytała :D

Już na wstępie pragnę Ci Bartku pogratulować ŚWIETNEGO kryminału!
Dawno nie czytałam czegoś tak dobrego z tego gatunku literackiego!

"Znowu tam był...Zło wciąż czaiło się w mroku..."

"Nikogo nie widział, ale czuł, że nie jest sam..."

Kto taki był w zmowie z naszym mordercą?

Oj przez całą powieść byłam tego bardzo ciekawa, a podsumowanie wynagrodziło moją cierpliwość!

Paweł Wolski stał się moim bohaterem 😁 On trochę jak ja... drążył, drążył, aż wydrążył - i to za wszelką cenę.

Mężczyzna był dziennikarzem. Na co dzień przebywał w Warszawie, ale jego ukochane miasto to Kraków - tam się urodził i wychował.

Pisał artykuł o zbrodni 11-letniej dziewczynki, która piętnaście lat wcześniej została brutalnie zamordowana w lesie w Zakopanem...

Główny podejrzany popełnił samobójstwo i śledztwo tak naprawdę zostało zamknięte.

Paweł postanawia odkryć prawdę i odpowiedzieć na pytanie: co tak naprawdę wydarzyło się wtedy w lesie? W tym momencie zaczyna się śledztwo, które po pewnym czasie dla Wolskiego nie jest do końca bezpieczne. Ktoś ciągle depcze mu po piętach...a to opona przebita, a to podsłuch w pokoju...

Historia opisana w książce była genialna.

Wolski był bardzo dobrym człowiekiem. Jego dobroć ujęła mnie za serce. To jak traktował innych zostało pięknie przedstawione.
Wszędzie starał się doszukać pozytywnych aspektów napotkanych sytuacji.

Akcja trzyma w napięciu do samego końca. Z tego powodu końcówkę pochłonęłam tak szybko, że nawet nie wiem kiedy miało to miejsce...

Już teraz wiem Bartku dlaczego tak bardzo lubisz mgłę... dzięki tej książce zacznę inaczej ją postrzegać ;)

Jeżeli jeszcze nie znacie Pawła Wolskiego to zachęcam do szybkiego przeczytania!

A Tobie Bartku jeszcze raz GRATULUJE ! ;)

"Odzyskała swojego przyjaciela, którego zabrała wtedy w góry na wycieczkę. Czekał na nią aż piętnaście lat, by ponownie się z nią spotkać..."

Ostatnio głośno było o książce "W zmowie z mordercą" @bartlomiej_kowalinski_autor 🧐 Przyszedł czas żeby sprawdzić jak wypadł debiut autora.

Przede wszystkim ja nie jestem fanką kryminałów, zabójstw, krwi i stresogennych książek... Tymczasem tę książkę czytało się bardzo lekko! I co najważniejsze, nie ocieka ona brutalnością, mocnymi opisami, które ze strachem w oczach się przyswaja. Dla mnie to bardzo duży plus!

Niebanalna historia zaginionej dziewczynki przed kilkunastoma latami. Dziennikarz śledczy chce dojść do prawdy. Dlaczego zabójca dziecka popełnił samobójstwo? Co jeszcze miał do ukrycia?

Bardzo szczegółowe opisy, dzięki którym autor chciał bardzo dokładnie pokazać nam sceny tej historii. Dokładność i opisywanie miejsc z taką uwagą nie zdarza się często. To znak, że książka powstawała ze starannością.

Podsumowując, mamy wątek miłosny, który pozwala umysłowi odpocząć. Wczuć się w codzienność dziennikarza śledczego. Mamy miłość do dziadków, która w dzisiejszych czasach jest rzadko spotykana. Bardzo ociepla to wizerunek głównego bohatera, który czasem wydawał mi się lekko ciamajdowaty. Takie moje subiektywne odczucie ;)

Polecam książkę wszystkim czytelnikom, którzy nie szukają radości w czytaniu o przemocy i dokonywaniu zbrodni... To wytężenie umysłu w klimacie zabójstwa sprzed lat. Dzięki temu każdy rodzic spokojnie może po nią sięgnąć. Nie bojąc się krwawych scen z udziałem niewinnych dzieci.

Bałam się, że będzie ona stresująca i brutalna. Ależ się myliłam! Książkę czytało się bardzo dobrze i szybko (niech was nie przeraża ta ilość stron)! Oprócz zabójstwa liska nie ociekała aż tak bardzo krwią pomimo że było w niej morderstwo i to nie jedno. Książka tak mnie wkręciła, że chciałam jak najszybciej dowiedzieć się kto stoi za zabójstwem 11latki.

Mija 15 lat. Dziennikarz śledczy Paweł postanawia napisać o tej zbrodni. Nie podoba mu się także sposób w jaki była prowadzona ta sprawa. Dużo wątków było pominiętych a Paweł odkryć czy chłopak który został oskarżony i który popełnił samobójstwo to naprawdę morderca?

Pomaga mu w tym były policjant Zakopiańskiej komendy.

W tej książce znajdziemy wiele wątków i motywów, utrata rodziców i opieka dziadów, wątek miłosny który pozwala nam oderwać się trochę do śledztwa.  Wszystko to jest jednak zgrabnie połączone w całość.

Nie jestem fanką takiej literatury jednak uważam, że książka jest godna polecenia!

Kto stoi za morderstwem dziewczynki?

Czy Paweł wyjdzie z tego cało?

I kto lub co jest w zmowie z mordercą aż dwukrotnie ?

Tego dowiecie się z książki.

Według mnie jest to bardzo dobry debiut, a autor świetnie operuje piórem. Do końca książki nie wiedziałam kto jest mordercą.

Na pewno sięgnę po kolejną książkę autora J!

Dodam tylko, że akcja dzieje się w Zakopanym, które przecież każdy z nas zna J !