Więcej niż siostry

Dziennikarka Benita Batory (zwana Bibi) po latach pracy w telewizji wraca do rodzinnego miasta i zaczyna wszystko od nowa. Jest ambitną, energiczną, otwartą dziewczyną, wieczną optymistką. Ma lekki stosunek do mężczyzn i miłości.
Niespodziewanie pojawia się też jej dawna przyjaciółka Roma - owiana legendą ratowniczka, pracująca z psem tropiącym. Zamknięta w sobie, harda i nieufna.

Są prawie jak siostry. I jak ogień i woda. Benita - odważna i pyskata, Roma - ma misję pomagania innym i... skomplikowany charakter. Obie wychowane bez ojców, łakną męskiej aprobaty i uczucia. Każda radzi sobie z tym pragnieniem inaczej.
Niestety, czasem chcą tego samego... A to ciężka próba dla przyjaźni. Czy siostrzana więź przetrwa? Czy da się pogodzić ogień z wodą?

Syndrom nieobecnego ojca. Ile kobiet zmaga się w z nim dorosłym wieku? Wiele. A będzie ich coraz więcej. Bo takie czasy... Ta książka jest dla nas, córeczek tatusia, którego zabrakło. Bo mimo że napisana lekko, osadzona w sensacyjnym entourage'u z dreszczykiem thrillera - poruszy w niejednej kobiecie czułą strunę.

Niestety, kochane, nie znajdziecie tu odpowiedzi na pytanie, jak sobie radzić. Ja jej nie znam. Radzę sobie, jak umiem. I ciągle tęsknię za moim Ojcem.

Mariola Zaczyńska

Mariola Zaczyńska - dociekliwa i stojąca zawsze w obronie słabszych dziennikarka. Walcząca o prawa zwierząt właścicielka gromady przygarniętych psów. Temperamentna i lojalna na zabój przyjaciółka. Autorka pięciu powieści.

Informacje dodatkowe o Więcej niż siostry:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2020-10-15

Kup książkę Więcej niż siostry

Więcej niż siostry - opinie o książce

Avatar użytkownika - dzagulka
dzagulka
Przeczytane:2020-10-25, Ocena: 6, Przeczytałam,

„Więcej niż siostry” – Mariola Zaczyńska
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 15-10-2020
Kategoria: Literatura polska

Na nową książkę Marioli Zaczyńskiej czekałam z wielką niecierpliwością. Znając i ceniąc poprzednie publikacje autorki, spodziewałam się wciągającej, przemyślanej, okraszonej dawką dobrego humoru fabuły. Czy otrzymałam to, czego oczekiwałam???

Muszę przyznać, że „Więcej niż siostry”, książka, którą miałam przyjemność przeczytać, przerosła moje najśmielsze oczekiwania. Z całą stanowczością stwierdzam, że jest najlepszą, ze wszystkich dotychczas wydanych książek autorki. Poruszająca. Dająca do myślenia. Głęboko refleksyjna. A jednocześnie lekka. Ukazująca otaczający nas świat w całej jego prawdzie i prostocie.

Mariola Zaczyńska w powieści „Więcej niż siostry” zafundowała czytelnikowi nie tylko niesamowity, wciągający miks gatunkowy, od sensacji, przez kryminał, thriller, po psychologię. Mamy tu również do czynienia z wielowątkową fabułą, która wzrusza, porusza, wywołuje dreszczyk grozy, napięcie, skłania do zastanowienia się nad sobą, życiem, otaczającymi nas ludźmi i światem.

„Więcej niż siostry” to publikacja, która „pochyla się” na trudnym problemem, jakim jest syndrom nieobecnego ojca i jego wpływ na dojrzałe życie kobiety. Autorka przez historię swoich bohaterek, ukazuje czytelnikowi, obraz kobiet, które wyrosły z piętnem nieobecnego ojca. Bohaterki, pod maską nieustanej chęci niesienia pomocy, siły, wojowniczości, potrzeby otaczania opieką, próbują ukrywać swój strach, brak pewności siebie, niskie poczucie własnej wartości, samotność. Brak ojcowskiej miłości, rekompensują sobie idąc ślepo za źle pojmowaną miłością, każdym mężczyzną, który okaże im odrobinę czułości czy uwagi. Za wszelką cenę też, próbują udowadniać wszystkim, że są godne uznania i szacunku. Zawsze są gotowe do niesienia pomocy. Zawsze są spięte. Przygotowane na walkę. Śledząc losy bohaterek Zaczyńskiej możemy zauważyć, że taki stan rzeczy często bywa niszczący. Potrafi zrujnować również to, co jest cenne, szlachetne i bezinteresowne. A mówię tu o przyjaźni.

To również ona, ta kobieca przyjaźń, jest kolejnym z wątków powieści. Bohaterki wychowane bez ojca, prawie siostry, na pewnym etapie życia „zagubiły” tę swoją wyjątkową relację. Czy udało im się przejść przez tę próbę i odzyskać utraconą relację? Czy można pogodzić dwa różne światy? Nie odpowiem wam na te pytania. Odsyłam do książki. Żeby zrozumieć proces owego zagubienia , musicie przejść z bohaterkami ich drogę. A jest ona, wierzcie mi, pełna zarówno pochyłych jak i równych.. Jedno jest absolutnie pewne, po meandrach kobiecej psychiki i kobiecych relacjach nie poprowadzi was tak dobrze nikt, jak Mariola Zaczyńska! To specjalistka od babskich spraw. I więzi, które nas, baby, łączą! Kocham ją za to! I jest dla mnie wzorem.

Dodam jeszcze, że oprócz syndromu nieobecnego ojca i kobiecej przyjaźni, autorka zagwarantowała nam również w powieści wątki wywołujące dreszcze grozy i silnego napięcia. Uprowadzenie dziecka, zaginięcie żony bogatego biznesmena, przemoc domowa, zbrodnia, zaburzenia emocjonalne.. Mogłabym pisać jeszcze długo, jednak najlepiej będzie jak sięgniecie po książkę! To publikacja zdecydowanie warta przeczytania!!

W jednym z fragmentów książki Mariola Zaczyńska pisze, że klasę albo się ma albo się jej nie ma. Autorka ma ją zdecydowanie. Wielką i to w każdej dziedzinie życia. Dlatego czytajcie Zaczyńską, kochani! Takie książki wnoszą coś mądrego do ludzkiego życia. Naprawdę warto!

Jak to robią twardzielki...
Mariola Zaczyńska0
Okładka ksiązki - Jak to robią twardzielki...

Twardzielki? Kochają, płaczą, przyjaźnią się i rozpaczają, jak my wszyscy.Tylko bardziej! I, jak przychodzi co do czego, tęsknią do? silnych męskich ramion...

Zaklinaczki
Mariola Zaczyńska0
Okładka ksiązki - Zaklinaczki

Dodająca sił i przywracająca wiarę w potęgę międzyludzkich relacji opowieść o przyjaźni. To nie była znajomość od szkolnej ławy. Spotkały się już jako...