Wilczy Miot

Pełna akcji książka, w której wątki historyczne mieszają się z fantastycznymi, tworząc porywającą opowieść o magii, walce i odkupieniu.

Trzynastowieczne Prusy. Krzyżacy bezwzględnie nawracają pogan. Mnichów wspomaga w tym zbożnym dziele oddział wilkołaków. Perfekcyjnie wyszkoleni, bezwarunkowo posłuszni i nadludzko skuteczni, stanowią doskonałe narzędzie w rękach zakonników. Kiedy więc jedna z tego potwornego oddziału, Lilia, postanawia zerwać z krwawą przeszłością, zakon zaczyna tropić ją jak dzikie zwierzę.

Informacje dodatkowe o Wilczy Miot:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2010-11-10
ISBN: 978-83-7648-504-1

Kup książkę Wilczy Miot

Wilczy Miot - opinie o książce

Wilczy miot to ciekawa historia opowiadająca o wilkołakach wykorzystywanych do walki przez zakon krzyżacki.Jednocześnie wraz z ciekawą opowieścią o tym co się stanie ,gdy nagle wilkołąki zostają uznane przez chrześcijan za demony,otrzymujemy ciekawy romans z przeszkodami.Fabuła jest naprzemienna.Teraźniejszość jest pokazywana na przemian z retrospekcjami z przeszłości,które są równie ważne dla zrozumienia tego co łączy i dzieli bohaterów(Lilię i Ulfiego) ,jak i dla społeczności w której żyją.Dla mnie to idealny wybór.

Avatar użytkownika - Twiggy
Twiggy
Przeczytane:2015-02-06, Ocena: 3, Przeczytałam, 26 książek 2015,
"Wilczy miot" nie spełnił moich oczekiwań. Opis z tyłu bardzo ciekawy, choc okładka ma wiele do życzenia. Ale nie o oprawę tu chodzi tylko o treśc. Nie mogę zaprzeczyc, że książka mnie wciągnęła, choc czasem robiła sie nudnawa. Głównej bohaterki nie zdołałam polubic i dośc często, mówiąc potocznie, "wkurzała" mnie. Za dużo w tej książce milości i sentymentów, natomiast za mało męstwa, honoru i opisów walki, które powinny się znaleźc w każdej porządnej książce fantasy. Nie sądzę, abym sięgnęła po drugą częśc, aczkolwiek, kto wie? Może kiedyś mnie natchnie.
Największy plus? Pokazanie wilkołaka z nieco innej strony, a wilkołaków w fantastyce strasznie mi brakuje. Pomysł tresury szczeniąt pod postacią małych dzieci i używanie ich w boju przez krzyżaków to jeszcze większy plus. Jednak znajdą się i minusy, którym w tym wypadku jest zakończenie. Zbyt wzruszające i zbyt słodkie, jakoś nie do końca tak sobie to wyobrażałam.
Avatar użytkownika - mircia
mircia
Przeczytane:2015-08-15, Ocena: 4, Przeczytałam, 12 książek 2015, Mam, przeczytane,
Avatar użytkownika - Stella_Aga
Stella_Aga